Animációs filmek/sorozatok (minden, ami nem japán)

Started by Fazék, 2007-06-25, 21:23:22

Previous topic - Next topic

Próféta

Ramiz ajánlója alapján megnéztem a

The Mysterious Geographic Explorations of Jasper Morello
című, fél óránál is rövidebb, ám mégis szokatlanul gazdag animációs filmet.
Értékelés:
:hail:


Quote from: Ramiz on 2007-11-20, 01:07:58
Rövid, hangulatos, kreatív: ilyet még!
Számszerű értékelés: 10/10.
:tezsvir:
Veszettül jó volt!
Kösz az ajánlót, részemről is "ilyet még!".
Hogy bukkantál rá erre a gyöngyszemre?

EDIT: OMG, 4GET!

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2007-11-24, 01:26:33
EDIT: OMG, 4GET!

NEVAR 4GET

BTW most már megnézem én is, ha ennyien állítjátok, hogy jó.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: Próféta on 2007-11-24, 01:26:33Hogy bukkantál rá erre a gyöngyszemre?
Cinema Obscura.

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-24, 01:30:57BTW most már megnézem én is, ha ennyien állítjátok, hogy jó.
"Ennyien"? Egy helyett két ember? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Quote from: Ramiz on 2007-11-24, 09:52:39
"Ennyien"? Egy helyett két ember? :D

Erre két dolgot tudok mondani:

1) Ha belegondolsz, filozófiai értelemben óriási különbség feszül az egy és a kettő között. Az egy, az csak egy pont, egy kiterjedés nélküli nulldimenziós sokaság a semmi közepén, megfoghatatlanul, magányosan. Semmitmondó. (Van Italo Calvinonak egy novellája, amiben leírja, hogy milyen volt az élet az ősrobbanás előtt, amikor minden egy pontban volt. Nem volt túl kényelmes, pl. a szomszédokat zavarta a száradni kirakott ruha, mivel átlógott hozzájuk. Érthető módon, mivel mindkét szomszéd és a ruha is ugyanabban a pontban volt kénytelen elhelyezkedni.) Ellenben a kettő, az már valami. Ott már van távolság, van perspektíva. Nem nullmértékű halmaz. Lehet viszonyokról beszélni. A kettő, az tömeg. Számottevő.
Van továbbá egy olyan mondás is, hogy "Ha csak egy problémád van, lehet, hogy sosem fogod tudni megoldani. De ha már két problémád van, reménykedhetsz, hogy kölcsönösen megoldják egymást."

2) Egy bizonyos új-guineai törzs nyelvében annyira nem volt kifejlődve a számfogalom, hogy mindössze három szót használtak a dolgok számlálására: egy, kettő és sok. Ennek értelmében a kettő már félúton van a sok felé. :D
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-24, 14:18:16
Quote from: Ramiz on 2007-11-24, 09:52:39
"Ennyien"? Egy helyett két ember? :D

Erre két dolgot tudok mondani:

1) Ha belegondolsz, filozófiai értelemben óriási különbség feszül az egy és a kettő között. Az egy, az csak egy pont, egy kiterjedés nélküli nulldimenziós sokaság a semmi közepén, megfoghatatlanul, magányosan. Semmitmondó. (Van Italo Calvinonak egy novellája, amiben leírja, hogy milyen volt az élet az ősrobbanás előtt, amikor minden egy pontban volt. Nem volt túl kényelmes, pl. a szomszédokat zavarta a száradni kirakott ruha, mivel átlógott hozzájuk. Érthető módon, mivel mindkét szomszéd és a ruha is ugyanabban a pontban volt kénytelen elhelyezkedni.) Ellenben a kettő, az már valami. Ott már van távolság, van perspektíva. Nem nullmértékű halmaz. Lehet viszonyokról beszélni. A kettő, az tömeg. Számottevő.
Van továbbá egy olyan mondás is, hogy "Ha csak egy problémád van, lehet, hogy sosem fogod tudni megoldani. De ha már két problémád van, reménykedhetsz, hogy kölcsönösen megoldják egymást."

2) Egy bizonyos új-guineai törzs nyelvében annyira nem volt kifejlődve a számfogalom, hogy mindössze három szót használtak a dolgok számlálására: egy, kettő és sok. Ennek értelmében a kettő már félúton van a sok felé. :D
Erre két dolgot tudok mondani: tl; dr.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

hargharg

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-24, 14:18:16
...filozófiai értelemben óriási különbség feszül az egy és a kettő között. ...

ez csak attol fugg, honnan nezzuk. : )
hiszen tkp minden egy. sot, matematikailag: anno matektanaromnak bebizonyitottam egy "fals" egyenlettel, hogy a szamok mind egyenloek (ami persze igy is van, bizonyos szempontbol) ^_^. termeszetesen par mp utan eszrevette a 0-val valo osztast, de arra a rovid idore a szamok egyenloek voltak! O : )
rofl

kikuchiyo

Quote from: Ramiz on 2007-11-24, 17:01:48
Erre két dolgot tudok mondani: tl; dr.

Nem értékelik a zsenialitásomat...  :bruhuhu:  :muhahah:

BTW megnéztem a filmecskét, tényleg jó. A Last Exile-ra emlékeztetett egy kicsit.
Bár nem teljesen értettem a főhős viselkedését a végén: [spoiler]ő is tudta, hogy a szörnyet vagy mit vissza kell vinniük, mert az jelenti az egyetlen gyógyszert a betegség ellen, akkor miért ölte meg a szemüveges tagot?[/spoiler]

Ha már postolok, akkor én is szeretnék bemutatni egy kvázi ismeretlen, ám sok szempontból kivételes animációs filmet:
The Thief and the Cobbler (teljes film a  :G videón)

Richard Williams (Who framed Roger Rabbit, például) kanadai animátor legfontosabb, befejezetlen műve, mintegy 30 éven át készült, amíg végül a fejesek kihúzták alóla a projektet, és mással fejeztették be, hogy aztán összebarmolva kiadják videón. A belinkelt változatot az összebarmolás előtti workprint és műhelyvázlatok felhasználásával rajongók készítették.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-24, 22:05:55Nem értékelik a zsenialitásomat...
Még szép, hiszen csúnyán elrontottad. A két pontból álló halmaz még mindig nullmértékű.
Quote from: kikuchiyo on 2007-11-24, 22:05:55BTW megnéztem a filmecskét, tényleg jó. A Last Exile-ra emlékeztetett egy kicsit.
Bár nem teljesen értettem a főhős viselkedését a végén: [spoiler]ő is tudta, hogy a szörnyet vagy mit vissza kell vinniük, mert az jelenti az egyetlen gyógyszert a betegség ellen, akkor miért ölte meg a szemüveges tagot?[/spoiler]
[spoiler]Önvédelem volt. A prof épp az előbb győződőtt meg arról, hogy már elég közel vannak, navigátor nélkül is visszatalálnak, és kezdte volna likvidálni Morellót. A céllal egyetértett Jasper, próbálta is visszavinni a szörnyet.[/spoiler]

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2007-11-24, 22:29:09
Quote from: kikuchiyo on 2007-11-24, 22:05:55Nem értékelik a zsenialitásomat...
Még szép, hiszen csúnyán elrontottad. A két pontból álló halmaz még mindig nullmértékű.
Ez szigorúan véve igaz, még szigorúbban véve még igazabb, hiszen 2 = {{∅},∅}, de én úgy értettem, hogy két pontra már lehet szakaszt vagy egyenest fektetni, és az már nem nullmértékű. ^^
Quote
Quote from: kikuchiyo on 2007-11-24, 22:05:55BTW megnéztem a filmecskét, tényleg jó. A Last Exile-ra emlékeztetett egy kicsit.
Bár nem teljesen értettem a főhős viselkedését a végén: [spoiler]ő is tudta, hogy a szörnyet vagy mit vissza kell vinniük, mert az jelenti az egyetlen gyógyszert a betegség ellen, akkor miért ölte meg a szemüveges tagot?[/spoiler]
[spoiler]Önvédelem volt. A prof épp az előbb győződőtt meg arról, hogy már elég közel vannak, navigátor nélkül is visszatalálnak, és kezdte volna likvidálni Morellót. A céllal egyetértett Jasper, próbálta is visszavinni a szörnyet.[/spoiler]
[spoiler]A végeredmény persze ugyanaz lett, hiszen nem valószínű, hogy túlélte.[/spoiler]

Egyébként tetszett, szép, egységes volt a látványvilága.
Failure is the default option

Próféta

Bender's Big Score
Futurama is back!  :cool:
Bender is back!  :cool:
Fry is back!  :cool:
Hypnotoad is back!  :cool:
Al Gore is back!  :cool:
Hermes is back(wards)!  :cool:
Bender is back!  :cool:
Mindenki más is back!  :cool:
Poénok is back!  :cool:
Bender is back!  :cool:

Kifejezetten jól sikerült, másfél órás Futurama epizód, amibe beleadtak apait-anyait.
Jobban élveztem, mint a sorozat utolsó 1-2 szériáját.

kikuchiyo

Elérhető valahol a DVD-image?

Az extrák között van egy 20 perces Hypnotoad epizód is többek között, arra is kíváncsi vagyok :)
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-24, 22:05:55
...
The Thief and the Cobbler (teljes film a  :G videón)
...
Sean Connery   ...    Tack the Cobbler (voice)
[spoiler]Az ev legjobb haknija: egy mondat. Foszereplo.[/spoiler]

A rajzfilm meg zsenialis. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Úgy tűnik, lesz sajtókártyám az Anilogue-ra, amivel bármelyik vetítésre besétálhatok. :Kiraly: (Még nem 100%.) Cserébe le kell szállítsak minimum három cikket (filmkritikát), de asszem ennél többet is fogok nézni és írni. :D Szóval szóljatok, ha mentek valamelyikre és ha ráérek, én is megyek.


edit: amire jó eséllyel megyek:
Csütörtök: Egon és Dönci, Persepolis
Péntek: Pre-Macskafogó 2, Animált éj(? - ez durva lehet (480 perc!!! OMG), de lehet, hogy bevállalom, ennyiért még sajtókártya nélkül is...)
Szombat: Idióták és angyalok(?), Koji Yamamura!!! (ott is lesz, wow! :D )
+ a válogatásvetítések közül még nem tudom, melyik(ek)re.

Koji Yamamura rövidjeit és az Aachi & Ssipakot ismerem, ezeket bárkinek szívesen ajánlom.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

#103
Rohadt mákos! Akarom mondani, gratula.
Quote from: Ramiz on 2007-11-26, 17:54:08
Anilogue
[...]
Koji Yamamura rövidjeit és az Aachi & Ssipakot ismerem, ezeket bárkinek szívesen ajánlom.
Jól hangzik.

Nekem péntek este (délután?) és szombaton lenne alkalmas. Ezen időpontokon frankón ütköznek az érdekes dolgok, de sebaj :)

Péntek 21:00 Aachi&Ssipak @ Uránia, valaki?
Szombat 17:00 Best of Annecy2007 @ Toldi, majd sprint át az Urániába,
Szombat 19:00 CARTOON D'OR @ Uránia, impossible mission odaérni (*), majd
Szombat 21:00 Koji Yamamura @ Uránia, valaki?

(*) => késés + 45 perc film  + vendég az Annecy 2007 blokk, szóval elvileg nem lehetetlen, csak ijesztő.

EDIT: jegyek vajon mennyirér vesztegettetnek?

Ramiz

Quote from: Próféta on 2007-11-26, 18:40:21
EDIT: jegyek vajon mennyirér vesztegettetnek?

Asszem ezek az árak érvényesek.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Shit, shit, shit.

Mér pont ilyenkorra kellett ezt rakni?

Az ikkyuut mondjuk úgyis buktam, attól akár elmehetnék mindegyik filmre, de még azt nem számítva is eléggé alkalmatlan.

Az Aachi&Ssikpakra pénteken szerintem megyek, a szombatiakra nem, így első közelítésben.
Failure is the default option

Ramiz

Ezt az Anilogue szervezői üzenik az usteames közösségnek:

Világpremier az Anilogue-on!
"Ha már itt vagyok, miért ne legyen itt a legújabb filmem világpremierje is?" - jelentette be a Kanadában élő, bolgár származású Thedore Ushev, aki az Anilogue vendégeként szerda este érkezett Budapestre. Az eredetileg tervezőgrafikusnak készült rajzfilmest - aki egyébiránt apai ágon absztrakt festői beütéssel dicsekedhet - tavaly ismerhette meg a fesztivál közönsége. A National Film Board of Canada egyik legtehetségesebb rajzfilmese akkor a huszas évek szovjet avantgardja által ihletett Tower Bawher-rel mutatkozott be. Az új filmről a sokatmondó címen kívül -Drux Flux - csak annyit tudunk, hogy kissé futurista stílusban készült. Több részletet nem árult el a filmről, de az biztos, hogy az Anilogue közönsége láthatja azt először a világon. Szombaton, fél 1kor az Urániában.


30 másodperc az illető úriember egy művéből - szerintem :cool: .
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

It's official: holnap megyek a Tekkon Kinkreetre és az Achi&Ssipakra.

Ha Ramizzal legközelebb találkozunk, Sylar módjára kiszedjük az agyából az emlékeit, addig meg irigykedünk rá jól.
Failure is the default option

Próféta

http://magyar.film.hu/ >> lehet fesztiváljegyet nyerni a záró előadásra!
(nem, ez nem SHR utasítás)

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-29, 19:42:33
It's official: holnap megyek a Tekkon Kinkreetre és az Aachi&Ssipakra.
Ha az utóbbira sikerül holnap még jegyet vennem, akkor akár össze is futhatnánk az aulában...

Ramiz

Holnap a hét órás Tekkonkinkreetre megyek, előtte/utána szívesen sör!

[spoiler]Egyébként mesélek bármit, de nem olyan érdekes és/vagy komoly, mint amilyennek hiszitek, mindazonáltal nekem nagyon fontos (hasonlóan az amerikai menzakonyhás tapasztalatokhoz). Szóval szabad mosolyogni, de nevetni már nem. :ejnye:[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2007-11-30, 01:10:48
Holnap a hét órás Tekkonkinkreetre megyek, előtte/utána szívesen sör!
nagyon kíváncsi vagyok, mi a véleményetek a filmről. csak mert itt van a polcomon és félek megnézni :haha:
ha jókat írtok, akkor leszedem róla a csomagolást és megnézem. ha nem, akkor megpróbálom elpasszolni :D (ha közületek akarná megvenni valaki, akkor duplaáron :hehe:)

Ramiz

Quote from: Fazék on 2007-11-30, 01:13:41
Quote from: Ramiz on 2007-11-30, 01:10:48
Holnap a hét órás Tekkonkinkreetre megyek, előtte/utána szívesen sör!
nagyon kíváncsi vagyok, mi a véleményetek a filmről. csak mert itt van a polcomon és félek megnézni :haha:
ha jókat írtok, akkor leszedem róla a csomagolást és megnézem. ha nem, akkor megpróbálom elpasszolni :D (ha közületek akarná megvenni valaki, akkor duplaáron :hehe:)

Nem, Fazék, ilyen olcsón nem veszel meg. Ha jó a film, akkor is jókat fogok írni róla, nem strófolom lejjebb az áradat. :lazza:
Egyébként itt van egy Manu-cikk az enyém csak holnap(után) jön, és szerintem ha csak egy filmre jössz el, akkor erre gyere, állítólag nagyon BARÓ szélesvásznon.

Tegnap láttam: Egon és Dönci, Persepolis, Princess.
E és D: pozitív csalódás, ötletes animáció Pirx kapitány kalandjai feelinggel, remek zenékkel és olyan trip-jelenettel, amit a 2001 Űrodüsszeia is megirigyelhetne. :haha: Nagyon :cool: film, simán lehetne belőle a következő generáció Macskafogója, ha lennének benne dialógusok.
Persepolis: a politikai témák mindig rázósak, kisgyerek szemével megmutatni a visszás, értelmetlen helyzeteket meg még inkább, nagyon erőltetettnek tűnhet az egész a szándékos a giccset megkerülő szándékos, gyermekien egyszerű nézőpont ellenére is. A Persepolis is botladozik e probléma körül egy kicsit, de ez csak az első tíz-tizenöt percre igaz (és ott sem veszélyes), a kamaszkor például zseniális szerintem (úgy a lázadás és az Iron Maiden, mint a biológiai változások, mellméret-növekedés stb nagyon aranyosan van megcsinálva :haha: ) és a későbbiekben is megmarad ez a kendőzetlen, személyes, bensőséges hangulat. Mivel gyakorlatilag egy naplószerű, vázlatos önéletrajzot látunk, ez nem is csoda. Mindenesetre jobb volt, mint számítottam.
Princess: ezt lehet, hogy már láttátok Titanicon, én csak most. Sok sebből vérző, ellentmondásos, visszás film, de hát hiába, ha valaki hasonlóan kiélezett, drámai helyzethez nyúl (meghalt prosti fiát pap veszi magához, aki bűnrészesnek érzi magát abban, hogy húgából prosti lett, emiatt mészárlásba kezd), az bizony rendelkezzen profi stílusérzékkel (mint például Park Chan Wook) vagy hatalmas érzékenységgel (mint Kitano a Tűzvirágokban), különben ráfázik. A Princess erősen ráfázott. A befejező képsor pedig még külön egy pont mínusz.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

noriko

Quote from: Próféta on 2007-11-29, 22:06:50
http://magyar.film.hu/ >> lehet fesztiváljegyet nyerni a záró előadásra!
um yeah...about that...
Quoteörömmel értesítelek, hogy te vagy a filmhus Anilogue-játék egyik nyertese.
A nyereményed 2 db jegy a 12.01. 19:00-kor kezdõdõ Anilogue díjkiosztóra és az azt követõ vetítésre. Légy szíves jelezz vissza, így érvényesítheted a jegyedet!
Az érvényesített jegyeket az Uránia moziban veheted át a nicked bemondásával 18:45-ig.
ZÁRÓGÁLA - CARTOON D'OR
   Uránia, Díszterem    díjkiosztó, majd a 2007-ben Cartoon d'Or díjra jelölt filmek vetítése
:D
viszont nem tudok menni sajna, mert muszáj tanulnom. Érdekel valakit innen a dolog? Mert akkor visszajelzek nekik, és valamelyikőtöknek megírom a nickem, hátha működik.
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

Te vagy a második a fórumról, így most négy jegy vár gazdára. :haha:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

#114
Volt jegy, megyek most kilencre Ssipakékra.

Quote from: noriko on 2007-11-30, 17:49:32viszont nem tudok menni sajna, mert muszáj tanulnom. Érdekel valakit innen a dolog? Mert akkor visszajelzek nekik, és valamelyikőtöknek megírom a nickem, hátha működik.
Engem érdekelne!
Működik az elv, én is passzoltam már el másnak filmhutól nyert jegyet így. DUPLA STIPI-STOPI!

Edit: Ja hogy Zsiga is...
Amúgy én is majdnem nem érek rá...

Quote from: Ramiz on 2007-11-30, 11:08:34
Quote from: Fazék on 2007-11-30, 01:13:41nagyon kíváncsi vagyok, mi a véleményetek a filmről. csak mert itt van a polcomon és félek megnézni :haha:
Egyébként itt van egy Manu-cikk az enyém csak holnap(után) jön, és szerintem ha csak egy filmre jössz el, akkor erre gyere, állítólag nagyon BARÓ szélesvásznon.
Bár Manituéhoz nem mérhető, nem eresztettem túl bő lére, de itt az enyém: http://usteam.hu/forum/index.php?topic=753.msg297836#msg297836
Szerintem is jól mutatna szélesvásznon, de annyira nem szálltam el a filmtől, hogy ilyen hamar újra megnézzem.

Ramiz

Quote from: Próféta on 2007-11-30, 18:58:33
Bár Manituéhoz nem mérhető, nem eresztettem túl bő lére, de itt az enyém: http://usteam.hu/forum/index.php?topic=753.msg297836#msg297836
Szerintem is jól mutatna szélesvásznon, de annyira nem szálltam el a filmtől, hogy ilyen hamar újra megnézzem.
Manu != Manitu !!! :D
Én szörnyen unatkoztam és feszengtem alatta, de nem adhatok 2/5-öt a geekzen, mert akkor jövőre talán nem hívnak meg... Hiába, politika az egész élet. :haha:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2007-12-01, 15:05:05Manu != Manitu !!! :D
:oops:

Aachi&Ssipak
Gusztustalanság, rémség, értelmetlen erőszak, tomboló humor. Ez jó volt benne :D
Viszont saccra húsz-harminc perc után nem mutatott szinte semmi újat. A poénok a régiek ismétlései, az események ritkán leptek meg, az ötszázkilencedik pelenkás-mészárlást pedig már a szuperhipervadiúj animációs technológiával is fárasztó volt megnézni. Bele kellett volna férnie a filmnek fél órába, és akkor nagyon jó lett volna, így inkább gyötrő volt. Mindazonáltal néhány vicc különösen emlékezetesre sikerült.
Nem a film hibája, de az élményt alaposan roncsolta a fehér alapon fehér felirat.

kikuchiyo

#117
Következzék a tegnapi Anilogue-termés értékelése, először a másodikként látott koreai khm... alkotás, az Aachi&Ssipak:

Ez a film nagyon
szar, a szó
szaros értelmében.

     Körülbelül ahhoz hasonlíthatnám az élményt, amit a megtekintése okoz, mint amikor a rokonságban lévő fogyatékos kisgyerek össze-
szarja magát a családi rendezvényen. Ez kellő beállítottsággal akár vicces is lehet, de másfél órán keresztül egy kicsit sok...
shit gets old.
     Illetve... nem is ez volt a legnagyobb bajom a filmmel. Nem volt eléggé elborult, elég kemény.
    A legérdekesebb részét, az alaphelyzet ismertetését (
szarból termelt drog-nyalóka, végbélbe ültetett azonosító chip) a legelején lezavarták egy narrációval,
     és egyébként is, a beharangozókban is lelőtték már a poént.) Innentől mintha irtóztak volna az alkotók,
     hogy a zseniális ötletüket igazán kiaknázzák és a megteremtett világot használják is valamire.
     Igaz, voltak benne poénok, és ezek ültek is, ilyenek például a polgárokat bőséges
ürítésre buzdító kamu tévéreklámok vagy a gonosz Főnöknő alakja (groteszkül torz fejforma, szőke copfok,
     haaatalmas kék szemek, iskoláslány-egyenruha -> övön aluli döfés a japán anime felé),
     de ezek a film kb. egyharmadánál kifulladnak, és onnantól fogva egy sima, agyatlan kergetőzéssé fajul a film, a beteg ill.
szkatologikus gegeket leszámítva olyanná, mint bármelyik kommersz nyugati animáció.
     Teljesen hiányzott továbbá a jellemek kidolgozása és feljődése (biztos az én hibám, hogy ilyeneket keresek egy ilyen filmben -
     szerencsére volt a készítőkben annyi önirónia, hogy az egyik főszereplő szájába adják a "Te vagy a legrosszabb karakter a filmben!" mondatot),
     és az úgymond társadalomkritikaként aposztrofálható utalások sem voltak többek utalásnál, hiányzott mögülük a tartalom.
     A látvány rendben van ugyan (ki kell itt emelni az ötletes vizuális gegeket a film eleje felé és az akciójelenetek
     túlzóan pergős koreográfiáját), de könyörgöm, videoklipekből nem lehet egy egész estés filmet összefűzni.

     Más szóval Ramiz kritikájának ("Lám, csak jó az isten, jót ád,/Hogy fölvitte a kend dolgát!") állításával szemben ez a film szétesik, nem áll meg a lábán. Nem is
szar ez, csak egy fing.

Szerk: meh, slowpoke.jpg

És akkor még röviden a Tekkon Kinkreetről:

Először is, kinek támadt az a zseniális ötlete, hogy angol hanggal adják le ezt az animét? White dobhártyaszaggató nyafogása és a többi QUALITY megoldás kis híján élvezhetetlenné tette a filmet. (Megjegyzem, akkor is jár a szervezőknek az Arany Töketlen Fecske-díj, ha jogi okokból voltak kénytelenek angolul vetíteni, azaz nem tudták megszerezni a vetítési jogot a japán változatra. Technikai akadályai kétlem, hogy lettek volna a váltásnak, mert tudtommal a retail Blu-Ray lemezről vetítettek, gyanúsan mplayer-szagú magyar felirattal :))
Maga a film tetszett is meg nem is, nehezen tudnék dönteni. Az animáció (főleg a 3D része) kivételesen jóra sikerült, a nem 3D része pedig a Kemonozume* c. sorozatra emlékeztetett, ami szintén jó pont. Érdekes volt, meg hangulatos, de voltak benne üresjáratok is. Nem sikerült teljesen ráhangolódnom.

Utána jutott eszembe, hogy bizonyos szempontból párhuzamba állítható a Tonari no Totoroval, pontosabban bizonyos szempontból ez annak ellenpontja.
Közös az, hogy adott két kisgyerek, egy kisebb és egy nagyobb, az előbbi gondtalanul viselkedik, a környezetének valóságát látszólag nem felfogva, ill. a saját mágikus világfelfogásának megfelelően átalakítva, az utóbbi pedig felnőttszerepbe kényszerülve védi a másikat - ellentétes viszont, hogy hogy a Totoro a várostól távol játszódott, a háborítatlan béke és nyugalom egyik utolsó szigetén, és senki nem bántott senkit, ellenben a Tekkon Kinkreet egy hideg, lélektelen városi dzsungelben, ahol az erőszak az úr.
Vagy valami ilyesmi.  :haha:


*: Végre eszembe jutott! :D Nem szokványos gondolatmettel sikerült rájönnöm a címére. Először próbáltam képeket felidézni belőle, hátha arról eszembe jut. Nem jutott, viszont a látványos és emlékezetes openingből is bejött pár kép. Rémlett, hogy a készítők neveit egy ritka absztrakt szokatlan fonttal írták ki, így jogos volt a feltételezés, hogy a cím is hasonló fonttal van szedve. Erről eszembe jutott, hogy még a sorozat indulása előtt nézegettem az anidb oldalát, és már ott feltűnt a címet is tartalmazó concept art. Emlékeztem, hogy valahogy furcsán volt felírva az a cím, aránytalan méretű katakanával. Ezekkel a keresési feltételekkel már sikerült felidézni a képet, és elolvasni a rajta lévő feliratot. :)
My mind works strangely these days.
Failure is the default option

Ramiz

Tekkon kritikám készülőben, Aachiról már elmondtam a véleményem, de mivel két friss véleményt is olvashattunk, ellenpontként ideírom az én véleményem zipelve:

Aachi And Sspiak: gusztustalan, humoros debilség, de az átlagos animéknél mégis jóval felnőttesebb komolysággal (külön öröm volt a jellemfejlődés, tanulság és bármi hasonló hiánya) és változatos történettel. 4/5.
Tekkonkinkreet: unalmas, szentimentális, sablonos történet szép látványvilággal, komolynak szánt, de unalomig ismert karakterekkel és lineárisan növekvő, a végére emészthetetlen giccsel. 2/5. (A geekz-en 3-at fogok rá adni politikai okokból. :o )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2007-12-01, 15:57:17*: Végre eszembe jutott! :D
Ja, hogy az! Még láttam is, de ennyi infóból elég esélytelen volt kitalálnom  :ejnye:

Quote from: Ramiz on 2007-12-01, 20:12:13külön öröm volt a jellemfejlődés, tanulság és bármi hasonló hiánya
Na látod, ez veled a baj! Nagy filmes előéleted van, rendkívül művelt vagy ilyen téren, túl sok túl jó filmet láttál. Így egyrészt hozzájuk képest a közepesen jó jellemfejlődés / tanulság sutának és erőltetett szentimentális gyerekségnek tűnik; másrészt azokat a filmeket kezded el élvezni, amelyek híján vannak a hagyományos erényeknek, sőt, a rossz filmekben még megvan az újdonság varázsa!  :D