Animációs filmek/sorozatok (minden, ami nem japán)

Started by Fazék, 2007-06-25, 21:23:22

Previous topic - Next topic

Próféta


kikuchiyo

Failure is the default option

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

noriko

új avatar részek http://www.avatarchapters.org/ 
316 http://www.mininova.org/tor/1606534
317 http://www.mininova.org/tor/1609600
meg ha jól látom, lesz valami movie is majd nemsokára
"I wish I could, but I don't want to."

Fazék

noriko:  :merci:

más:
Akárhányszor nézem újra ezt a Korgoth of Barbaria-t, továbbra sem tudom elhinni, hogy ezt a Cartoon Network-ön akarták adni, illetve, hogy ha már ők nem rendeltek be belőle a pilot-on túl egyetlen részt se, (ami nem túl meglepő,) miért nem csapott le rá vmi tökösebb csatorna? pedig szívesen néztem volna még... na mindegy

Próféta

#305
Quote from: noriko on 2008-07-19, 12:34:20
új avatar részek http://www.avatarchapters.org/ 
316 http://www.mininova.org/tor/1606534
317 http://www.mininova.org/tor/1609600
meg ha jól látom, lesz valami movie is majd nemsokára
:merci:
Valami Movie
Sozin's Comet, négy epizódból összeolvasztott egészestés évad- és sorozatfinálé. Legalábbis remélem.

Korgoth árvasága: hát igen, ez jó kérdés. Mondjuk lehetnek kiszámíthatatlan dolgok is a háttérben, pl. nem volt értelmes terv további részekre, vagy a CN nagyon kapaszkodott a jogokba. Ne figyeljetek rám, csak épp próbálom elhitetni magammal, hogy rend van az univerzumban.

Fazék

Quote from: Próféta on 2008-07-22, 04:36:10Sozin's Comet, négy epizódból összeolvasztott egészestés évad- és sorozatfinálé. Legalábbis remélem.
egész korrekt lett. semmi egetverően meglepő, de korrekt. :)

Cloud


Cobra

Nekem annyira nem tetszett, olyan mintha egy hosszú ingame moviet látnánk. Grafikailag messze elmarad az FF-től meg a Vexxile-től.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Solid Snake

Úgy emlékszem, hogy már 1-2 évvel ezelőtt is volt belőle egy trailer. Azóta még ezek szerint nem készítették el, ami már a grafika miatt is érdekes (mai szemmel nézve elavultnak tűnik).

Ramiz

Ha valakit érdekel egy zseniális funkysított ('70-es évek rulez!!! :cool: ) Beavis and Butthead főcímzene rajtam kívül, az szóljon. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2008-07-28, 22:36:59
Ha valakit érdekel egy zseniális funkysított ('70-es évek rulez!!! :cool: ) Beavis and Butthead főcímzene rajtam kívül, az szóljon. :D
Szólok. :)

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2008-08-09, 04:36:22
Quote from: Ramiz on 2008-07-28, 22:36:59
Ha valakit érdekel egy zseniális funkysított ('70-es évek rulez!!! :cool: ) Beavis and Butthead főcímzene rajtam kívül, az szóljon. :D
Szólok. :)

Reméltem, hogy legalább egyvalakit. :D

http://rapidshare.de/files/40205632/Beavis_and_Butthead_-_Theme_song.mp3.html
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Avatar - The Last Airbender

Lement mindhárom évad ("Book"), megvolt a végfinálé, kiteljesedett és lezárult a történet... hetekkel ezelőtt, de csak mostanra szedtem össze a lelkierőm egy kis review-ra :)

Először, hogy magamat idézzem:
Quote from: Próféta on 2007-10-28, 21:12:53
Nagyon tetszik, ahogy a nyugati alkotók erősen keleti elemekre építették a rajzfilmet: keleti hangokra, dekorációkra, írásra, kulturális elemekre, népviseletre, mozgáskultúrára, és természetesen az animékre erőteljesen hajazó karakterrajzokra. Mindehhez szemmel láthatóan maximális tisztelettel és odaadással nyúltak.

A cucc (elnézést, CUCC) nem hibátlan - néhol meglátszik a véges költségvetés, egyszer-egyszer ügyetlenek a rendezői fogások vagy bénák a dialógusok, illetve a felvonultatott humorfajták széles palettájáról egy-egy poéntípusra nem vagyok vevő. Ezek szerencsére viszonylag ritka élmények (no jó, a humort leszámítva), jellemzőbb a szép történet, szerethető karakterek, átgondolt és koherens világ, valamint az alapos odafigyelés gyümölcseinek elbűvölő hatása.

Az írók és rendezők néhány helyen igen rendesen kiélték magukat, messze jobban, mint azt egy 12-15 év célközönségű amerikai rajzfilmsorozattól várná azt az ember. Az egész sorozatban legjobban az első "könyv" zárása tetszett, az egyértelműen miyazakis jellegű epikus fantasy grand finálé és a szép szimbolika (ikerhalak) mellé simán befért az arclopó Koh, aki igen hátborzongató előadással örvendezteti meg a nézőt. Szintén erősen borzongató thriller volt a harmadik évad "The Puppetmaster" című epizódja (eltünedező emberek, vén fogadósnyanya és az a befejezés :zomg:). A Book II. egy gyönyörű magányosvárosos-rejtélyesszamurájos részt tartalmaz "Zuko Alone" címmel; ezen felül az összeesküvéses-népbutításos 1984-light jellegű "City of Walls and Secrets" is itt található, amely témájával alaposan meglepett - a műfajban nem kiemelkedő, de kevésbé számítottam rá egy ilyen rajzfilmben, mint a spanyol inkvizícióra.

Van pár erőssége a sorozatnak, amelyből bizony a japán kollégák zöme is tanulhatna egyet s mást. Ha anime lenne, talán shounen fantasy adventure/action kategóriákkal illetnék, de nem tudok ilyen jellegű animéről, ami engem ennyire lekötne, és szerethetőségében, igényességében az Avatarhoz mérhető lenne. Külön döfés a recap epizód, amit animék esetén gyakran áttekerünk, jobb esetben is félig unottan végigbámuljuk, itt pedig fergetegesen jó volt (és egy csipetnyit tovább is vitte a történetet), egyértelműen megérte megnézni.

A végeredmény: :jee:
Nem csak nekem tetszett, kiadtak hozzá több játékot; a készítőket állandóan nyaggatják, hogy folytassák a tökéletesen lezárt sztorit, ami szvsz maximum képzelhető el, hogy ugyanabban a világban, több ezer évvel arrébb lesz egy Avatar - The Tökmás™; végül fenyegetően lebeg az M. Night Shyamalan által tervezett élőszereplős filmtrilógia  :zomg:

Disclaimer, nehogy bárki túl sokat várjon:
Quote from: Próféta on 2007-11-04, 22:36:28
Ja és persze továbbra is egyértelműen csupán a Nickelodeon gyerekeknek szóló meséje, és semmilyen értelmes magyarázatot nem tudok adni arra, hogy miért tetszik ennyire. Mármint azon kívül, hogy nem kicsi odafigyeléssel, alázattal, szeretettel készítették az alkotók a sorozatot, az egész sztoritól kezdve a legkisebb részletekig. Ezt úgy néha érezni lehet, mint a Fireflynál.
Meg persze azon kívül, hogy végre egy történet alkotói szabadon merték ereszteni a képzeletüket, és a nézőt könnyen felszippantó mesekalandot alkottak, amelyhez foghatót gyerekkorom óta nem sokat láttam - és mégis tökéletesen élveztem 22 évesen.

Makos

Quote from: Cobra on 2008-07-26, 22:05:27
Nekem annyira nem tetszett, olyan mintha egy hosszú ingame moviet látnánk. Grafikailag messze elmarad az FF-től meg a Vexxile-től.

Legalább a csaj jobban néz ki a filmhez képest :D

noriko

Quote from: Próféta on 2008-08-11, 02:00:57
Avatar - The Last Airbender
Akkor már én is írok róla pár sort.
Nekem is tetszett ez a sorozat. Jó volt a történet, a szereplők, a világ, és nekem még a humora is bejött (többnyire).

Kicsit azért fura volt angol nyelven nézni valamit, aminek több részletéről is anime-jelenetek/karakterek ugrottak be, úgy, hogy teljesen jó volt a szinkron... :haha:

A világ leginkább a 12 kingdoms világára emlékeztetett. Többször is az villant be a sorozat alatt, és ez nem rossz pont, mert az már akkor is megragadott.

[spoiler=semi-spoiler a végéről]Egyedül a legvége volt nekem túl mézes-mázos, akkor nagyon odaillett az a Nickelodeon logo a sarokba. Pedig általában szeretem az ilyen nagy happy lezárásokat, de most valahogy sok volt a jóból, ezért erőltetettnek tűnt az az utolsó bónusz párocska (A+K). [/spoiler]
"I wish I could, but I don't want to."

Próféta

Reklám következik. Remélem jó topikba.

Anitime - Animációs filmfesztivál
2008. augusztus 29. - 2008. augusztus 31.
Budapest, Kossuth mozi
Minden jegy 500 Ft-os áron kapható.

Lesz a Kirikou folytatása és egy másik Ocelot film; lesz Persepolis, Film Noir, két anime (ennyiben offtopic); és még mások is.

részletesebben

Fazék

nagyon lol-ból:
Quote from: Bicskei on 2008-10-10, 21:50:23
ha már old school
http://uk.youtube.com/watch?v=W6ueHzMwxt0
gyerekkorom kedvence :Kiraly:
én akkor már inkább ezen sorozat mellett tenném le a voksomat :D
M.A.S.K.

(tetves fórum, elveszett a szerkesztésem. és már sokadszor csinálja ezt...)
szóval eztet találtam még:
Top 10 cartoon theme songs from the 80's
a Spiral Zone-t hogy imádtam :D
solid gold :D

szerk2: húúú az első helyezettet is de sokat néztem. Whheeeeeeled Warrriououorss!! :D

Ramiz

Quote from: Fazék on 2008-10-10, 22:21:45
Top 10 cartoon theme songs from the 80's
a Spiral Zone-t hogy imádtam :D
solid gold :D
szerk2: húúú az első helyezettet is de sokat néztem. Whheeeeeeled Warrriououorss!! :D

Oldfag... :__devil:

Én most az Adult Swimes animációs sorozatokat veszem sorra. A Tom Goes To The Mayor annyira hihetetlenül zseniális, hogy bármi hasonló találásának esélye megéri a vackokat is.  :whoah:A Metalocalypse-nak szerintem nagyobb a füstje, mint a lángja, bár még csak egy epizódot láttam belőle. A Boondocks a fekete-fehér kérdésekre kihegyezett sorozat félúton a társadalomtudatos megmondás, a szatirikus komédia és a szociodráma között, szerintem elég erőltetett. Idáig az Assy McGee a legjobb: egy két lábon járó segg(!) kalandjai. Krimi- és akcióparódia némi szürreállal vegyítve, tökéletes számomra. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cobra

Quote from: Fazék on 2008-10-10, 22:21:45
én akkor már inkább ezen sorozat mellett tenném le a voksomat :D
M.A.S.K.

(tetves fórum, elveszett a szerkesztésem. és már sokadszor csinálja ezt...)
szóval eztet találtam még:
Top 10 cartoon theme songs from the 80's
a Spiral Zone-t hogy imádtam :D
solid gold :D

szerk2: húúú az első helyezettet is de sokat néztem. Whheeeeeeled Warrriououorss!! :D
Jeej, csak kár, hogy Youtube QUALITY, de azért thx, szép emlékek :)

Lol, találtam egy érdekes darabot: http://www.youtube.com/watch?v=WO90Q1-uOvk&feature=related
Aki rájön, hogy mi vele a gond, az tényleg öreg :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

sirtomi

Quote from: Fazék on 2008-10-10, 22:21:45
nagyon lol-ból:
Quote from: Bicskei on 2008-10-10, 21:50:23
ha már old school
http://uk.youtube.com/watch?v=W6ueHzMwxt0
gyerekkorom kedvence :Kiraly:
én akkor már inkább ezen sorozat mellett tenném le a voksomat :D
M.A.S.K.

(tetves fórum, elveszett a szerkesztésem. és már sokadszor csinálja ezt...)
szóval eztet találtam még:
Top 10 cartoon theme songs from the 80's
a Spiral Zone-t hogy imádtam :D
solid gold :D

szerk2: húúú az első helyezettet is de sokat néztem. Whheeeeeeled Warrriououorss!! :D
Én ezek közül csak a G.I. Joe -t ismerem, azt szerettem is, és meg is van a teljes, minden sorozat meg film :)

Fazék


sirtomi


Kvikveg

Quote from: Fazék on 2008-10-13, 15:57:22
Legújabb South Park rész egy kicsit az új Indy filmet rúgdossa meg teljesen jogosan :D
http://comment.blog.hu/2008/10/13/rekordnezettseg_a_megeroszakolt_indy_nek
Uhh, nem fogtak vissza magukat. De a SW is megkapta a magaet. :lol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Ezt mindenki nézze meg, aki szereti a Beavis and Butthead-et, a Fritz the Cat-et, a Prison Break-et vagy az LSD-t.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2008-10-16, 16:39:54
Ezt mindenki nézze meg, aki szereti a Beavis and Butthead-et, a Fritz the Cat-et, a Prison Break-et vagy az LSD-t.
:wtf:
Azt hozzá kell tenni, hogy a fentieket a Prison Break kivételével nem próbáltam.
Az a fura ikerpár[spoiler]az az ikerpár, akik a Mátrixban nem szerepeltek?[/spoiler]

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2008-10-18, 00:29:25
Quote from: Ramiz on 2008-10-16, 16:39:54
Ezt mindenki nézze meg, aki szereti a Beavis and Butthead-et, a Fritz the Cat-et, a Prison Break-et vagy az LSD-t.
:wtf:
Azt hozzá kell tenni, hogy a fentieket a Prison Break kivételével nem próbáltam.
Az a fura ikerpár[spoiler]az az ikerpár, akik a Mátrixban nem szerepeltek?[/spoiler]
Superjail
Egyik iker
Ez alapjan nem latom, hogy lenne kozuk hozza.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Nem a színészekre gondoltam, hanem a láthatatlanná válásra.

Próféta

Egon és Dönci

Kicsit unalmas. Viszont gyönyörű, látványosan van meganimálva, tele van jópofa ötletekkel, bámulatosan részletgazdag, és abszolút nem látszik rajta, hogy egy maréknyi magyar sufnikubrick tolta össze egy garázsban. Szédülős emberek óvatosan nézzék, mert állandóan pörög a kamera.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution