Animációs filmek/sorozatok (minden, ami nem japán)

Started by Fazék, 2007-06-25, 21:23:22

Previous topic - Next topic

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2009-05-19, 14:01:26
http://www.youtube.com/watch?v=tzg2jjH2z8E

Cím és első öt másodperc alapján lehet tudni, mi lesz... aranyos, csak az ilyet unom végignézni. :bsd:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2009-05-19, 15:40:31
Quote from: Nakedape on 2009-05-19, 14:01:26
http://www.youtube.com/watch?v=tzg2jjH2z8E

Cím és első öt másodperc alapján lehet tudni, mi lesz... aranyos, csak az ilyet unom végignézni. :bsd:

jja, majdnem pont ez a véleményem, kiwipótlék volt csak, szóval volt annyira aranyos, h  épp végignéztem

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Nakedape

http://www.youtube.com/watch?v=epI6D8NG4VE


szóval ez egy klipp,  és a zenéért se vagyok oda, de a képi megjelenítés nagyon elborult és bejövős is tán
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Én


Ramiz

Tessék, itt van egy, ami az én szájam íze szerint való (hogy ne csak panaszkodjak):

http://www.youtube.com/watch?v=7Q7vqvRZg4M
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Sebastian's Voodoo
http://www.youtube.com/watch?v=2ePWK0qfisE
Díjnyertes rövidfilm. A honlapjáról le is tölthető, ha valaki nem szívleli a youtube "sugárzást".

Nakedape

Quote from: Próféta on 2009-06-01, 19:07:31
Sebastian's Voodoo
http://www.youtube.com/watch?v=2ePWK0qfisE
Díjnyertes rövidfilm. A honlapjáról le is tölthető, ha valaki nem szívleli a youtube "sugárzást".

én is belefutottam már, gyönyörű megvalósítás, szép történet, de valahogy  kicsit hiányérzetem is van
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Xzone

Ma a WC-n ülve eszembe jutott a Courage the Cowardly Dog című sorozat, és annak is egy bizonyos epizódja, a kedvencem:

http://www.trilulilu.ro/ochiulpesticla/17d8bbbe6fc7a9

Megnéztem újra, és bizony ez még mindig zseniális! Hihetetlenül "creepy" :D

Ramiz

A Tom Goes To The Mayor-be belenézett bárki is? Mert van egy még szürreálisabb, még furcsább humorú animációs sorozatom itten nekem, most fedeztem fel, de totál belezúgtam. Fentebb említett remek, elbaszottul zseniális sorozat mellett még a The MAXX című alapvetéssel tudnám párhuzamba állítani...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2009-06-06, 01:30:08
Mert van egy még szürreálisabb, még furcsább humorú animációs sorozatom itten nekem, most fedeztem fel, de totál belezúgtam. Fentebb említett remek, elbaszottul zseniális sorozat mellett még a The MAXX című alapvetéssel tudnám párhuzamba állítani...
Ne csigázz, mi a címe?

Ramiz

Quote from: Próféta on 2009-06-06, 02:39:04
Quote from: Ramiz on 2009-06-06, 01:30:08
Mert van egy még szürreálisabb, még furcsább humorú animációs sorozatom itten nekem, most fedeztem fel, de totál belezúgtam. Fentebb említett remek, elbaszottul zseniális sorozat mellett még a The MAXX című alapvetéssel tudnám párhuzamba állítani...
Ne csigázz, mi a címe?

12 oz Mouse. Első epizód. Grafikailag minimalista, stílusában vadóc, humorában ööö... elvont :), cselekményvezetésében NAGYON szürreális - egyszóval imádnivalóan szokatlan. :D A poénok és az összhatás nehezen megfogalmazható furcsasága miatt kezdi el nézni az ember (de én tökéletesen megértem azt, aki két perc után idegbajt kap tőle és kikapcsolja, és azt is, aki végignézi az első pár epizódot, aztán értetlenül továbbáll), de van egy sejtetett, kirakósdarabkánként átadott sztorija is - hence a MAXX felemlegetése. Amolyan David Lynch-módra szöszöl bizarr epizódokkal, miközben a lényeges információk darabokra törve, jelentéktelen helyeken elszórva, ráadásul állandó előre-hátra utalgatással kerülnek elő, azaz megértésükhöz a többi, önmagában szintén értelmetlen szilánkra is szükség van. Nem akarom túldimenzionálni a cuccot, kóstoljatok bele ti is (első 3 epizódot mindenképp, itt már kezd kibontakozni a sztori), de ezen utalgatásos narratív megoldás miatt Lynch mellett muszáj vagyok még egy remekműhöz, a Texhnolyze-hez hasonlítani a cuccot. Tudom, szentségtörésnek hangzik, pláne hogy a 12 oz Mouse úgy néz ki, mint amit MS Paint-ben rajzoltak, de hát ez van... :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

All hail the hypnotoad!

Na jó, még nem, pillanatnyilag nem tudhatjuk biztosan.
Több forrásból is kiszivárgott a +13 Futurama rész pletykája, de egyelőre nincs hivatalosan bejelentve.

Solid Snake

Avatar - The Last Airbender S1

Wow. Anno Nickelodeon-on csíptem el egy részt, de az alapján gyerekesnek találtam. Szaktársam addig unszolt, hogy most belekezdtem. Kellemesen csalódtam, ez üt:whoah:

Próféta

Quote from: Solid Snake on 2009-06-12, 10:01:06
Avatar - The Last Airbender S1
Az első könyvnek különösen a zárórésze hagyott bennem mély nyomot, számtalanszor újranéztem. Koh balangja nagyon jó jelenet, a Miyazakira hajazó finálé pedig gyönyörű :)

Solid Snake

Quote from: Próféta on 2009-06-13, 02:34:52
Quote from: Solid Snake on 2009-06-12, 10:01:06
Avatar - The Last Airbender S1
Az első könyvnek különösen a zárórésze hagyott bennem mély nyomot, számtalanszor újranéztem. Koh balangja nagyon jó jelenet, a Miyazakira hajazó finálé pedig gyönyörű :)

Az tuti, hogy a season finale nagyon epikus lett.  :jee:
[spoiler]Amikor katapultozni kezdték a várost, egyből a GYU3 ugrott be valamiért.  :D[/spoiler]

kikuchiyo

Mindig úgy voltam azzal a sorozattal, hogy "amerikai anime-utánzat, jó nem lehet, bahh', de ha ennyire dícséritek, előbb-utóbb sort kerítek rá...
Failure is the default option

Zen

Én csak pár részt láttam, azokban random ugráltak a készítők a ratyi poénok és a minőségi jelenetek közt.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Cobra

Nekem tetszett a sorozat, szerencsére nem gyerekmesét csináltak belőle.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2009-06-13, 12:03:14
Mindig úgy voltam azzal a sorozattal, hogy "amerikai anime-utánzat, jó nem lehet, bahh', de ha ennyire dícséritek, előbb-utóbb sort kerítek rá...

Én is, csak én nem. :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

motifator

Nem szoktam én errefelé járni, de valahogy, nem is tudom, hogy hogy, de tegnap belefutottam itt valahol Próféta Avatar: The Last Airbender ajánlójába. Éjjelre oda is raktam a torrentet, hadd csorogjon, reggel meg hatra vinnem kellett valakit az állomásra, és utána már nem akartam visszafeküdni, így még meló előtt megnéztem az első 3 részt. És wow, ezek az amerikaiak meglepően jó shounent tudnak gyártani. Persze nem shounen ez, nem kell hozzá nagy animerajongónak lenni, hogy rájöjj, ez nem anime. Hiányzik belőle néhány megszokott animés fűszer, viszont van benne néhány szokatlan íz. Vagyis egyáltalán nem szokatlan, csak az animés karakterdizájn és színvilág mellett tűnik kicsit furcsának.
De így három rész alapján az alkotók nagyon jól keverik az animék képi világát, a shounenek történetvezetését, és karakterek amerikai rajzfilmes személyiségét és humorát. Sokaknak pont ez a humor nem tetszik, nekem eddig inkább egy érdekes színfoltnak tűnk. A wikipedia azt írja, hogy a sorozat eredeti célközönsége a 6-11 éves korosztály, de ezt eléggé hihetetlennek találom. Sokkal inkább hasonlítanám a szokásos világháborús shounenekhez, mint például egy FMA vagy egy Bounen no Xamdou. Lehet, hogy ezt egy 6 éves gyerek is élvezi, de a tizedét se érti a történetnek, az biztos. Oh, most látom, hogy mindkét példa BONES, és nem is véletlenül. Ha jobban belegondolok, a képi világ meglehetősen BONES-szagú, ami jó dolog :)

A lényeg, hogy köszi Próféta az ajánlást, egyelőre tetszik a dolog, és azok, akik elvből, animés "büszkeségből" nem akarnak megpróbálkozni vele, gondolják át mégegyszer. Fel lehet úgy is fogni, hogy legalább szélesíted kicsit a látókört, megnézed, hogy milyen egy animék (és úgy általában az ázsiai kultúra) által inspirált amerikai rajzfilmsorozat. Végülis a modern amerikai animáció történetének egyik legsikeresebb sorozatáról van szó :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Próféta

Quote from: motifator on 2009-07-03, 09:47:30
A lényeg, hogy köszi Próféta az ajánlást
Szívesen :) Nekem meg Fazéknak és persze teraflare-nek kell megköszönnöm a kitartó reklámkampányukat.

NLZ

Jah, fasza cucc volt, tetszett a humora, csak a legvége volt kissé idióta, mézesmázos happyend. Meg volt még egy súlyos rész:
[spoiler]Mikor Zuko nővére mondja, hogy "Szükségem van egy elit csapatra!". Na ki legyenek azok? Hmmm, legyenek mondjuk a gyerekkori barátnői. :facepalm:[/spoiler]
Mindezek ellenére így, hogy ledaráltam hamar, megnéznék még ugyanennyit belőle.
[reserved]

motifator

Nekem nincs bajom a happy enddel, meg egy amerikai mainstream rajzfilmnek nem lehet más vége, csakis csöpögős happy end, meg is lepődnék, ha nem lenne az.
Mindenesetre jó hallani, hogy ennyi embernek tetszett, így tudom, hogy nem nyúltam mellé :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Solid Snake

#478
Pont múlt héten sikerült végignéznem. :)

Annyi bizonyos, hogy nem japán animációs sorozatok közül a kedvencemmé vált, elsősorban az univerzum, a történetmesélés, a humor/komolyság arányok megfelelő eltalálása, a filmszerű és elképesztően kreatív harcjelenetek, na meg Zuko karaktere miatt.

[spoiler]Egyedül a végső csatánál húztam picit a számat, ahogyan Aang az Avatar állapotba került. Az előző évad vége felé a Guru pont azt mondta, hogy a hetedik csakrát úgy nyithatja meg, ha lemond minden földi kötődéséről -- erre a sebhelyét beveri egy kőbe és BAMM. Mindegy, az utána lévő harcjelenet azért kárpótolta ezt a bakit.[/spoiler]

NLZ

Zukóban mi volt jó?
[spoiler]Mikor megláttam, hogy kit választott pinázáshoz, rosszul lettem.[/spoiler]
[reserved]