Animációs filmek/sorozatok (minden, ami nem japán)

Started by Fazék, 2007-06-25, 21:23:22

Previous topic - Next topic

chilip



Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

LiaLia

Sintel
egy rövid animációs mese egy lányról és egy sárkányról. A vége szívszorító és katartikus.
A grafika, zene nagyon jó. A történet szimbolikus, az utazásról, életútról, képzeteink erejéről, hatalmáról és torzításairól.

Fazék

Quote from: LiaLia on 2011-03-26, 02:32:29
Sintel
egy rövid animációs mese egy lányról és egy sárkányról. A vége szívszorító és katartikus.
A grafika, zene nagyon jó. A történet szimbolikus, az utazásról, életútról, képzeteink erejéről, hatalmáról és torzításairól.
uh. igen, ezt én is láttam még régebben. tényleg szívfacsaró.

LiaLia

Quote from: Fazék on 2011-03-26, 08:51:13
Quote from: LiaLia on 2011-03-26, 02:32:29
Sintel
egy rövid animációs mese egy lányról és egy sárkányról. A vége szívszorító és katartikus.
A grafika, zene nagyon jó. A történet szimbolikus, az utazásról, életútról, képzeteink erejéről, hatalmáról és torzításairól.
uh. igen, ezt én is láttam még régebben. tényleg szívfacsaró.

Csavaros, hogy mint mese, animáció, a sárkány, egy klasszikus történetet és befejezést vár az ember, és aztán megtörténik a dolog, látható, de közben a klasszikus befejezést várom, ami nem történik meg. Ugyan a végén lesz egy kis feloldás, de ez nem másítja meg a tragédiát. Aztán pont ettől lesz jó, hogy egy eddig nem látott változatot jelenítettek meg a sárkányokról.

chilip

valaki tudna linkeket adni wakfu S2  2. és azutáni részeihez? sehol semmi de már 6 rész kinn :(

Cloud

Quote from: chilip on 2011-04-07, 11:30:13
valaki tudna linkeket adni wakfu S2  2. és azutáni részeihez? sehol semmi de már 6 rész kinn :(

Ezek nem jók?

http://thepiratebay.org/search/wakfu/0/99/0

chilip

hmmhmm megtaláltam már korábban de féltem hogy shit tier quality :D annyira viszont nem rossz, nincs sehol HD?  :frown:


ed.: 2. rész = FUCKING EPIC

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Bruce

Quote from: chilip on 2011-04-07, 13:58:11
hmmhmm megtaláltam már korábban de féltem hogy shit tier quality :D annyira viszont nem rossz, nincs sehol HD?  :frown:


ed.: 2. rész = FUCKING EPIC
Van HD is... ha tudja az ember, hogy hol kell keresni :D (Na meg itt jön a leggyorsabban az új felirat is... :D)

szerk.: igaz, nem torrent, csak lassúcska direct download, de valamit valamiért, ugye.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Acchan

Boondocks

Az öcsém megmutatta a - szerinte - legjobb részeket, és nem is rossz. Persze, angolul még nagyobbat ütne, az is biztos, mivel a gangszta szövegek magyarítása néhol elég butácskán hangzik.  ::) A karaktereket egyből megszerettem - Rumli bátyón (Uncle Ruku) pl. mindig szakadok.  :D


Próféta

Quote from: Acchan on 2011-04-25, 12:25:28
Boondocks
Én majdnem találomra belenézegettem a második sorozatba. Elég ingadozó élvezeti értékűek a részek, de némelyik rendes méretű idiótaság :) Köszönet Xzone-nak a korábbi reklámokért.

Cloud


Fazék


chilip

Kung Fu Panda 2

méltó folytatása az előző résznek :) nagyon tetszett, ajánlom mindenkinek. ennyi, több szót nem kap :D irány megnézni

Cloud

Jövő héten nézzük húgommal, várólistán van már egy ideje. :)

Nakedape

off, mert japán, de rövid, oda nem járok
3 részt néztem meg röhögök valamiért, pedig simán lehet, hogy nem is jó
http://www.youtube.com/watch?v=zCU5jDiyHho&feature=player_embedded
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Van új Futurama! Mindjárt két rész is.

[spoiler=/me being nerd sniped]Azt a végtelen sort mintha elcseszték volna. A felvetített képletnek legalábbis semmi értelme.

Legyen ugyanis M0 Bender tömege, és f a lineáris skálafaktor az egymást követő generációk között (azaz egy n+1. generációs Bender f-szer olyan magas, mint egy n. generációs), ekkor egy első generációs másolat tömege M0f3, mert a tömeg a térfogattal arányos és feltesszük, hogy Bender sűrűsége nem változik. Egy n. generációs másolat tömege tehát M0f3n. Mivel egy Bender két másolatot gyárt, az n. generációban 2n Bender van. Tehát az n. generációs Benderek össztömege M0f3n2n. Az összes Bender tömege pedig a végtelen sor összege, ∑0infM0f3n2n. Ez láthatóan egy hatványsor, amely konvergens, ha 2f3<1.
Mármost elhangzik az epizódban, hogy a másolatok "60% scale replicas", azaz f = 0.6. 2×0.63 = 0.432, azaz a sor konvergens, az összege M = M00inf(2f3)n = M0/(1-2f3) = M0/(1-0.432) = M0×1.7605...
Ha úgy vesszük, hogy a 60%-ot nem a lineáris, hanem a volumetrikus skálafaktorra értették, akkor persze a sor nem konvergens, de az animáció nem ezt támasztja alá. A mutatott képlet pedig sehogyan sem jön ki.
[/spoiler]
Failure is the default option

Xzone

Quote from: kikuchiyo on 2011-06-27, 21:50:40
Van új Futurama! Mindjárt két rész is.

[spoiler=/me being nerd sniped]Azt a végtelen sort mintha elcseszték volna. A felvetített képletnek legalábbis semmi értelme.

Legyen ugyanis M0 Bender tömege, és f a lineáris skálafaktor az egymást követő generációk között (azaz egy n+1. generációs Bender f-szer olyan magas, mint egy n. generációs), ekkor egy első generációs másolat tömege M0f3, mert a tömeg a térfogattal arányos és feltesszük, hogy Bender sűrűsége nem változik. Egy n. generációs másolat tömege tehát M0f3n. Mivel egy Bender két másolatot gyárt, az n. generációban 2n Bender van. Tehát az n. generációs Benderek össztömege M0f3n2n. Az összes Bender tömege pedig a végtelen sor összege, ∑0infM0f3n2n. Ez láthatóan egy hatványsor, amely konvergens, ha 2f3<1.
Mármost elhangzik az epizódban, hogy a másolatok "60% scale replicas", azaz f = 0.6. 2×0.63 = 0.432, azaz a sor konvergens, az összege M = M00inf(2f3)n = M0/(1-2f3) = M0/(1-0.432) = M0×1.7605...
Ha úgy vesszük, hogy a 60%-ot nem a lineáris, hanem a volumetrikus skálafaktorra értették, akkor persze a sor nem konvergens, de az animáció nem ezt támasztja alá. A mutatott képlet pedig sehogyan sem jön ki.
[/spoiler]

:appl:

Biztosan kiadnak valami hivatalos magyarázatot. Matematikus íróval csak nem követnek el ilyen szintű hibát...

kikuchiyo

Van új Ugly Americans, ha esetleg érdekel valakit.

(közepes rész volt egyébként)
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2011-06-27, 21:50:40
[spoiler=/me being nerd sniped]Azt a végtelen sort mintha elcseszték volna. A felvetített képletnek legalábbis semmi értelme.

Legyen ugyanis M0 Bender tömege, és f a lineáris skálafaktor az egymást követő generációk között (azaz egy n+1. generációs Bender f-szer olyan magas, mint egy n. generációs), ekkor egy első generációs másolat tömege M0f3, mert a tömeg a térfogattal arányos és feltesszük, hogy Bender sűrűsége nem változik. Egy n. generációs másolat tömege tehát M0f3n. Mivel egy Bender két másolatot gyárt, az n. generációban 2n Bender van. Tehát az n. generációs Benderek össztömege M0f3n2n. Az összes Bender tömege pedig a végtelen sor összege, ∑0infM0f3n2n. Ez láthatóan egy hatványsor, amely konvergens, ha 2f3<1.
Mármost elhangzik az epizódban, hogy a másolatok "60% scale replicas", azaz f = 0.6. 2×0.63 = 0.432, azaz a sor konvergens, az összege M = M00inf(2f3)n = M0/(1-2f3) = M0/(1-0.432) = M0×1.7605...
Ha úgy vesszük, hogy a 60%-ot nem a lineáris, hanem a volumetrikus skálafaktorra értették, akkor persze a sor nem konvergens, de az animáció nem ezt támasztja alá. A mutatott képlet pedig sehogyan sem jön ki.
[/spoiler]
[spoiler=nerd snipe recoil]Nem cseszték el, csak nem igaz a feltételezésed, hogy a kicsinyítés aránya fix (skálafüggetlen). Ha elfogadjuk, hogy az n. lépésben létrejövő robot tömege M02-n/(n+1), akkor ez az első lépés után valóban M0/4 tömegű Bendert jelent, amiből köbgyököt számolva kijön a cirka 63%.[/spoiler]

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2011-07-07, 02:27:19
Quote from: kikuchiyo on 2011-06-27, 21:50:40
[spoiler=/me being nerd sniped]Azt a végtelen sort mintha elcseszték volna. A felvetített képletnek legalábbis semmi értelme.

Legyen ugyanis M0 Bender tömege, és f a lineáris skálafaktor az egymást követő generációk között (azaz egy n+1. generációs Bender f-szer olyan magas, mint egy n. generációs), ekkor egy első generációs másolat tömege M0f3, mert a tömeg a térfogattal arányos és feltesszük, hogy Bender sűrűsége nem változik. Egy n. generációs másolat tömege tehát M0f3n. Mivel egy Bender két másolatot gyárt, az n. generációban 2n Bender van. Tehát az n. generációs Benderek össztömege M0f3n2n. Az összes Bender tömege pedig a végtelen sor összege, ∑0infM0f3n2n. Ez láthatóan egy hatványsor, amely konvergens, ha 2f3<1.
Mármost elhangzik az epizódban, hogy a másolatok "60% scale replicas", azaz f = 0.6. 2×0.63 = 0.432, azaz a sor konvergens, az összege M = M00inf(2f3)n = M0/(1-2f3) = M0/(1-0.432) = M0×1.7605...
Ha úgy vesszük, hogy a 60%-ot nem a lineáris, hanem a volumetrikus skálafaktorra értették, akkor persze a sor nem konvergens, de az animáció nem ezt támasztja alá. A mutatott képlet pedig sehogyan sem jön ki.
[/spoiler]
[spoiler=nerd snipe recoil]Nem cseszték el, csak nem igaz a feltételezésed, hogy a kicsinyítés aránya fix (skálafüggetlen). Ha elfogadjuk, hogy az n. lépésben létrejövő robot tömege M02-n/(n+1), akkor ez az első lépés után valóban M0/4 tömegű Bendert jelent, amiből köbgyököt számolva kijön a cirka 63%.[/spoiler]
[spoiler=nerd snipe reload]
Ha elfogadjuk a te feltételezésedet, és tényleg a fenti képlet szerint alakul az n. generációs robotok tömege, [ és minden lépésben pontosan két új másolat keletkezik, ] akkor valóban jó a sorozatban látott képlet - ekkor viszont nem értem, hogy mitől ijedtek meg annyira. Ugyanis a képlet a harmonikus sorrá egyszerűsödik, az pedig nagyon lassan divergál: az n. részösszeg kb. ln n. Még 1010 generáció után is csak kb. 23 M0 az össztömeg, ami még a Planet Express űrhajó tömegénél is sokkal kevesebb, nemhogy a Földet veszélyeztetné. [/spoiler]
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2011-07-07, 10:54:24
[spoiler=nerd snipe reload]
Ha elfogadjuk a te feltételezésedet, és tényleg a fenti képlet szerint alakul az n. generációs robotok tömege, [ és minden lépésben pontosan két új másolat keletkezik, ] akkor valóban jó a sorozatban látott képlet - ekkor viszont nem értem, hogy mitől ijedtek meg annyira. Ugyanis a képlet a harmonikus sorrá egyszerűsödik, az pedig nagyon lassan divergál: az n. részösszeg kb. ln n. Még 1010 generáció után is csak kb. 23 M0 az össztömeg, ami még a Planet Express űrhajó tömegénél is sokkal kevesebb, nemhogy a Földet veszélyeztetné. [/spoiler]
[spoiler=never giving up]Jogos, bár sehol se mondják, mennyi idő múlva lepi el a földet; tényleg csak attól ijedtek meg, hogy nemkonvergens a sor. Abban persze igazad van, hogy nagyságrendileg legalább ezer évig tartana elérni az n=1010 generációt, tehát kicsit túl szapora szaporodást sikerült ábrázolni :)
[/spoiler]

Amúgy amikor megláttam, hogy Banach-Tarski a gép neve, valami nagyon vicceset vártam... de így is jó volt azért a rész, nem kell annyit tudományos igényeskedni és fanyalogni  :ejnye:

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2011-07-08, 00:35:34
[spoiler=never giving up]Jogos, bár sehol se mondják, mennyi idő múlva lepi el a földet; tényleg csak attól ijedtek meg, hogy nemkonvergens a sor. Abban persze igazad van, hogy nagyságrendileg legalább ezer évig tartana elérni az n=1010 generációt, tehát kicsit túl szapora szaporodást sikerült ábrázolni :)
[/spoiler]

Amúgy amikor megláttam, hogy Banach-Tarski a gép neve, valami nagyon vicceset vártam... de így is jó volt azért a rész, nem kell annyit tudományos igényeskedni és fanyalogni  :ejnye:
[spoiler=never letting down]Én azt hittem, hogy 1:1 másolatokat fog csinálni a gép.
De mindegy, tényleg nem volt rossz rész.
"And from now on, Saturday shall be called Fry-day!" :facepalm:[/spoiler]
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2011-07-08, 00:47:39
[spoiler=never letting down]
"And from now on, Saturday shall be called Fry-day!" :facepalm:[/spoiler]
Az a következő rész már :D
Amelyikben a "winter is coming" is elhangzik egyébként, bár elképzelhető,hogy minden hátsó szándék nélkül :)

kikuchiyo

Ez az Ugly Americans milyen szar mostanában :(
És a Futurama mostani része is harmatgyenge. Nem lesz ez így jó.
Failure is the default option

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Hotlink disabled. Bemásolva sem mutat képet.  Amúgy tényleg rohadt jó animációs film.   :jee:

Fazék

Quote from: Cloud on 2011-07-31, 09:36:57
Hotlink disabled. Bemásolva sem mutat képet.  Amúgy tényleg rohadt jó animációs film.   :jee:
"cukiság" de unalmas.
és sztem kviki erre a képre gondolt: http://www.gifbin.com/984925