Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Cheesy

Most találtam, Ti lehet már ismeritek:
KCP - Kawaii Codec Pack
a komolytalan név egész jó tartalmat takar:

KCP utilizes the following components:
MPC-HC - A robust DirectShow media player.
madVR - High quality gpu assisted video renderer. Included as an alternative to EVR-CP.
xy-vsfilter / XySubFilter(future) - Superior subtitle renderer.
LAV-Filters - A package with the fastest and most actively developed DirectShow Media Splitter and Decoders.
(Optional) ReClock - Addresses the problem of audio judder by adapting media for smooth playback OR utilized for bit perfect audio.


Tehát nem kell külön összeválogatni.

NLZ

K-Lite is tudja ugyanezt, csak ReClock és XySubFilter hiányzik. Cserébe van sok választási lehetőség, aminek hatására bonyolultabb is.
madVR konfig viszont hasznosnak tűnik, szerencsére listázta külön, úgyhogy azt majd kipróbálom.

Mondjuk belegondolva tényleg csak ezek a codecek a lényegek, úgyhogy lehet majd kipróbálom. :)
[reserved]

Darkstar

Valahogy örülök, hogy átálltam xbmc-re és így nem kell már a codeckekkel baszogni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

4 év után a gigabyte vga beadta a kulcsot, a p3-as gépemben 6 év alatt 2 gigabyte alaplap halt meg, asszem most átgondolom azt a gigabyte egeret, amit kinéztem. :comp:

A tökéletesség unalmas.

Cloud

Quote from: Selmo on 2015-01-27, 15:45:47
4 év után a gigabyte vga beadta a kulcsot, a p3-as gépemben 6 év alatt 2 gigabyte alaplap halt meg, asszem most átgondolom azt a gigabyte egeret, amit kinéztem. :comp:

Épp volt PH-n egy Gigabyte-os hsz. :D

http://prohardver.hu/tema/milyen_egeret_valasszak/hsz_36360-36361.html

Cobra

 :lol:
Egyébként Giga egeret tényleg ne. én pl a Sharkoonommal teljesen meg vagyok elégedve. Mondjuk nem vagyok HC gamer.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

frozenstein

Quote from: Cobra on 2015-01-27, 21:03:23
Egyébként Giga egeret tényleg ne.
Már késő, az új géphez az jött. Amit kinéztem (választási kritéria: vezetékes, 4gomb+görgő) Microsoft-ot az nem volt beszerezhető a rendelés leadásnak időpontjában, és ezt ajánlották helyette. Mondjuk játszani nem igazán tervezek, meg van rá egy éves garancia, de ezek szerint karácsony felé szerezhetek be új egeret, hátha a garancia lejártával be is dobja a törülközőt?

Amúgy a gép hétfőn jött, összerakni még nem volt időm, majd szombaton, úgyhogy az egeret még ki sem próbáltam. Amin csodálkoztam, hogy a 800/1600 dpi-s egér dobozára rá van írva: 'gaming mouse' :eek:.

Korábbi médialejátszó témához: PotPlayer-ről hallottatok már? (Wiki;Homepage)
A KMPlayer fejlesztőjének új lejátszója, arról váltottam nemrég, mert az már teli volt reklámokkal, meg a lejátszással is voltak problémái. Eddig semmi panaszom rá:
-mindent megold belső kodekekkel a KMP-nek kellett néhány külső (Haali Splitter, ASS feliratok).
-kipróbáltam olyan fájlokon, amiket a KMP nem játszott le rendesen, de minden gond nélkül vitte őket.
-meg persze reklámmentes ::).

Flaser

Quote from: frozenstein on 2015-01-28, 20:47:33
Quote from: Cobra on 2015-01-27, 21:03:23
Egyébként Giga egeret tényleg ne.
Már késő, az új géphez az jött. Amit kinéztem (választási kritéria: vezetékes, 4gomb+görgő) Microsoft-ot az nem volt beszerezhető a rendelés leadásnak időpontjában, és ezt ajánlották helyette. Mondjuk játszani nem igazán tervezek, meg van rá egy éves garancia, de ezek szerint karácsony felé szerezhetek be új egeret, hátha a garancia lejártával be is dobja a törülközőt?

Amúgy a gép hétfőn jött, összerakni még nem volt időm, majd szombaton, úgyhogy az egeret még ki sem próbáltam. Amin csodálkoztam, hogy a 800/1600 dpi-s egér dobozára rá van írva: 'gaming mouse' :eek:.

Korábbi médialejátszó témához: PotPlayer-ről hallottatok már? (Wiki;Homepage)
A KMPlayer fejlesztőjének új lejátszója, arról váltottam nemrég, mert az már teli volt reklámokkal, meg a lejátszással is voltak problémái. Eddig semmi panaszom rá:
-mindent megold belső kodekekkel a KMP-nek kellett néhány külső (Haali Splitter, ASS feliratok).
-kipróbáltam olyan fájlokon, amiket a KMP nem játszott le rendesen, de minden gond nélkül vitte őket.
-meg persze reklámmentes ::).

A 4chan-en most az MPV-ért vannak oda, ez is Mplayer származék, több info itt:
http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=MTQyODQ
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fazék

újabb érv az utorrent ellen:
http://index.hu/tech/2015/03/06/sunyiban_banyaszott_a_legnepszerubb_torrentkliens/

kicsit szégyellem is magam, hogy csak pár hónapja dobtam ki a francba az utorrent-et

fema

Quote from: Fazék on 2015-03-06, 22:56:08
újabb érv az utorrent ellen:
http://index.hu/tech/2015/03/06/sunyiban_banyaszott_a_legnepszerubb_torrentkliens/

kicsit szégyellem is magam, hogy csak pár hónapja dobtam ki a francba az utorrent-et
Én már rég lecseréltem Deluge-ra. Kb mióta a bloatware meg reklám több, mint a uTorrent, meguntam. :D

Fazék

Quote from: fema on 2015-03-06, 23:04:39
Quote from: Fazék on 2015-03-06, 22:56:08
újabb érv az utorrent ellen:
http://index.hu/tech/2015/03/06/sunyiban_banyaszott_a_legnepszerubb_torrentkliens/

kicsit szégyellem is magam, hogy csak pár hónapja dobtam ki a francba az utorrent-et
Én már rég lecseréltem Deluge-ra. Kb mióta a bloatware meg reklám több, mint a uTorrent, meguntam. :D
szintén deluge-ra váltottam.
reklámokat, meg ilyesmit config file-ból ki lehetett kapcsolni még egy ideig az utorrent-ben, de aztán ezt a szórakozást is meguntam

Selmo

utorrent 3.3.1 és ahogy nézem ez már marad is.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2015-03-07, 14:32:36
utorrent 3.3.1 és ahogy nézem ez már marad is.
tudom, hogy rengetegen használják, és nincsen bajuk belőle, de valahogy akkor sem érzek késztetést, hogy akármilyen programból egy ezer éves build-et használjak, amit már nem foltozgatnak

Cheesy

Quote from: Fazék on 2015-03-07, 15:58:38
Quote from: Selmo on 2015-03-07, 14:32:36
utorrent 3.3.1 és ahogy nézem ez már marad is.
tudom, hogy rengetegen használják, és nincsen bajuk belőle, de valahogy akkor sem érzek késztetést, hogy akármilyen programból egy ezer éves build-et használjak, amit már nem foltozgatnak
Nálam v2.2.1 portable  ::) Még a seedboxos időkből maradt, kicsi, gyors, nincs flanc, teszi a dolgát.

fema

Quote from: Cheesy on 2015-03-08, 10:49:13
Quote from: Fazék on 2015-03-07, 15:58:38
Quote from: Selmo on 2015-03-07, 14:32:36
utorrent 3.3.1 és ahogy nézem ez már marad is.
tudom, hogy rengetegen használják, és nincsen bajuk belőle, de valahogy akkor sem érzek késztetést, hogy akármilyen programból egy ezer éves build-et használjak, amit már nem foltozgatnak
Nálam v2.2.1 portable  ::) Még a seedboxos időkből maradt, kicsi, gyors, nincs flanc, teszi a dolgát.
Vicces, meg akartam nézni bakabt-n, hogy támogatott-e, erre látom, hogy ez az ajánlott verziójuk... :D

Darkstar

Az új MacBook-al megvettek kilóra. Megint.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Áh, nincs kedvem leütni.

kikuchiyo

Á, hagydd csak, nem muszály minden nyelvtani hiba mijatt felidegelned magad...
Failure is the default option

kikuchiyo

Amúgy ha már nagy Apple-bejelentés, akkor az Onion klasszikusa sem maradhat el:

Macbook Wheel
Failure is the default option

NLZ

Quote from: Darkstar on 2015-03-09, 21:04:24
Az új MacBook-al megvettek kilóra. Megint.
Hol marad a Watch Edition? :)
[reserved]

Darkstar

Quote from: NLZ on 2015-03-09, 23:44:16
Quote from: Darkstar on 2015-03-09, 21:04:24
Az új MacBook-al megvettek kilóra. Megint.
Hol marad a Watch Edition? :)
Nem hordok órát, bár a sima változaton elgondolkodom majd, ha kicsit több tapasztalat lesz vele.  :Kiraly:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Damnatus

Az Air szerintem okés (bár az egy csatlakozót én kevésnek tartom), de a watch szerintem csak pénzlehúzás.


Cloud

Quote from: Darkstar on 2015-03-09, 21:04:24
Az új MacBook-al megvettek kilóra. Megint.

Hááááát. Nem tudom. Sajnos nem volt soha ilyen laposom, inkább csak neten ámulok rajtuk meg a technikai megoldásaikon. De javíts ki ha tévedek valamiben.

Dizájn az okés, nagyon karaj. DE.

Ha jól számolok akkor az új Air árából már kijön egy 13"-os Pro is? Nincs magsafe? Core M proci? Arany szín. (na jó ez csak ízlés kérdése. :D ) 1 DB!! USB-C port? Nem világít az alma logó!444négy ( :D Ez hülyeség tudom, csak poénkodok) 480p kamera?

Szóval nem tudom. Összességében nekem még mindig jobban bejön az előző szériás Air, de inkább Pro párti maradok továbbra is. (ha sok pénzem lesz és MacBook-ot veszek. :D )

Darkstar

Quote from: Cloud on 2015-03-10, 23:34:54
Quote from: Darkstar on 2015-03-09, 21:04:24
Az új MacBook-al megvettek kilóra. Megint.

Hááááát. Nem tudom. Sajnos nem volt soha ilyen laposom, inkább csak neten ámulok rajtuk meg a technikai megoldásaikon. De javíts ki ha tévedek valamiben.

Dizájn az okés, nagyon karaj. DE.

Ha jól számolok akkor az új Air árából már kijön egy 13"-os Pro is? Nincs magsafe? Core M proci? Arany szín. (na jó ez csak ízlés kérdése. :D ) 1 DB!! USB-C port? Nem világít az alma logó!444négy ( :D Ez hülyeség tudom, csak poénkodok) 480p kamera?

Szóval nem tudom. Összességében nekem még mindig jobban bejön az előző szériás Air, de inkább Pro párti maradok továbbra is. (ha sok pénzem lesz és MacBook-ot veszek. :D )

Az egy csatlakozó nekem elég, most is így néz ki a gép hátulja.  :D

[spoiler][/spoiler]

A magsafe-ért kár, bár amikor hurcolássza az ember, az esetek nagy részében úgyis akkuról megy.

A kinézet király [spoiler]nekem külön tetszik az arany szín, telefonon meg tableten sem rossz, szóval abban kéne.  :D[/spoiler]

Egyedül a teljesítmény a kérdőjeles, de az úgyis ki fog derülni rövidesen, előbb, mint hogy én külföldre mennék (mert hogy a 100k extra sarcot nem fizetem be a stadionalapba, az tuti).
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

[reserved]

Cloud

Quote from: NLZ on 2015-03-12, 22:01:30
Quote from: Cobra on 2015-03-12, 21:44:38
http://prohardver.hu/hir/mar_megint_az_a_franya_usb.html
Agybajt kapok, hogy prohardver ilyen bulvár lett.

Most ez miért bulvár. PH eddig is foglalkozott érdekességekkel.

Selmo

Intel vagy AMD? Mennyire bolygatta meg a dolgokat ez a cpubanagpu dolog?

A tökéletesség unalmas.

Cobra

AMD sajnos egyre jobban lemarad CPU-ban, Intel meg javul GPU-ban. Olcsóbb, integrált VGA-s gépbe mondjuk inkább AMD, de dedikált VGA mellé már Intelt mondok (i3/i5). Bár i3 ellen és AMD mellett szól, hogy egyre több játék van 4 vagy több magra optimalizálva.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo


A tökéletesség unalmas.