Darker Than Black /Spoiler!/

Started by Solid Snake, 2007-04-15, 14:28:50

Previous topic - Next topic

minuszmiki

#120
No, megnéztem a 12. részt, természetesen tetszett, kicsit mintha a korábbiaknál borúsabb lett volna a hangulat, Heitől most láttam először, hogy nem tetszik neki, amit csinál. A previewból meg úgy nézem, végre Yin is több időt kap a képernyőn.

Chronus

Egy valamit nem értettem a 12-esben. Mikor a meteor fragment-ért küzdenek a végén, befénylenek a házak is contractor stílusba és mindkét ürge ilyen blackout zónába kerül, az ürge meg megfiatalodik és "valóra váll az álma" módon elhalálozik, egy kicsit Stalkeres wishmaker stílusban (örökkévalóságot kívánsz és szoborrá válsz, bazdagságot és a boltozatot tartó csavarok aranként hullanak az öledbe aztád rád az egész kóceráj). Megjelent egy csaj a háttérben aura formában, az Yin volt, vagy az új bula? Mert Hei Yin-nek köszönte meg, de a végén bevillant a cute szőke szépség is az építkezésen :haha:

Szóval akkor:
1. Yin ilyen imba csak nem tudtuk, hogy ilyen képessége van (ezesetben mit kersett ott az új csaj a végén)
2. A fragment kavart be (ezesetben mit keresett ott a 2 csaj közül akármelyik)
3. Az új csaj ilyen imba és nemsokára nem csak az OP-ban látjuk majd (ezesetben Yin-nek miért köszönte meg Hei)

Na melyik? :D
(amúgy a szőke cicus bejövős, már unom a sablon karikat :) )

Draconire


Venom

Gmer, tudod esetleg, kicsoda micsoda ez az [anon]? Esetleg a [sudo] más néven folytatja licence miatt?


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Draconire

Quote from: Venom on 2007-07-07, 13:45:09
Gmer, tudod esetleg, kicsoda micsoda ez az [anon]? Esetleg a [sudo] más néven folytatja licence miatt?
Nope, ez egy kind anonymous from 4chan.
Nincs op/ed karaoke, de korrektnek tűnik, igaz megnézni még nem néztem meg egyiket se.

Cobra

#125
Remélem sudo-ék folyatják, mert ez az anon verzió elég gyenge. LQ videó+speedsub annyira nem nyerő nálam (minek használtak ezek egyáltalán mkv-t meg ass feliratot?).
A 13. rész egyébként elég elvont volt, de a 14. tetszett. És kapunk a Pizza Hut reklám mellé C.C.-t is  :D
Közben láttam egy Syndicate féle ep 11-et avi-ban és mkv-ban is, ha valaki nagyon ráér összehasonlíthatná a sudo félével, mert szerintem ők ezután is fognak kiadni részeket.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Venom

Nekem semmi bajom nem volt az anon verzióval, bár tény, hogy pár dolgot máshogy fordítottak, viszont ezeket meg fejben automatikusan kijavítottam. Az tény mondjuk, hogy a sudo-féle Renumeration valahogy érdekesebben csengett, mint az anon-féle sima Contract fordítás. A bibi az, hogy az utóbbi érthetőbbnek tűnik. No mind1, nagyon tetszett ez a két rész, még Gai ökörködése se zavart (korábban se zavart, csak gondoltam megjegyzem).


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Chronus



Chronus

Quote from: chilip on 2007-07-09, 10:41:49
Quote from: Chronus on 2007-07-09, 10:04:21
AMV:
YouTube(kicsi): http://www.youtube.com/watch?v=NosLrxXfN5A
Veoh(nagy): http://www.veoh.com/videos/v755304EZHFwQdG


nice  :jee:
Thx. A képváltásokkal tököltem egy kicsit de az átfedések sztem jók lettek. Incubus meg pwn.

Venom

csak csöndben jelzem, hogy Syndicate kijött 12. résszel, sudo pedig a 13.-at dobta ki a nagyközönség számára.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Solid Snake

Nahát, megnyugodtam. Minden kételyem elszállt, a korábbi negatív véleményt visszavonom.  :jee:
A Syndicate-verzióval fogom folytatni.

Chronus

Egyvalami így beugrott... Tudjátok a vérrobbantós csákó akinek elf füle van egy contractor. De a csaj szerint asszem 10 éve volt a kataklitma és akkor jelent meg a hells gate meg a contractorok/dollok. De visszaemlékezésben a nagyfülű már jóval előtte ott volt (iskolás visszaemlékezés 9.-10. rész), és ugyanolyan öreg volt. Az pedig jóval több mint 10 éve volt.... lehet, hogy ő akkor valami más? (Hei elektromossága se nyírta ki...)

Venom

A contractorok/dollok is emberekből lettek, erre látni is példát a sorozat során. Tehát korábban is ott lehetett, nem csak úgy hirtelen megjelentek, emberek voltak akiknek egyszerűen nem voltak képességeik. Az öregedés hiánya pedig szerintem annyira nem zavaró. Gondolj bele, ha kimész az utcára, sok olyan embert találsz, akiről nem fogok tudni megmondani, hogy most 25 vagy 35 éves. Itt is hasonló az eset.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Chronus

Quote from: Venom on 2007-07-09, 17:37:50
A contractorok/dollok is emberekből lettek, erre látni is példát a sorozat során. Tehát korábban is ott lehetett, nem csak úgy hirtelen megjelentek, emberek voltak akiknek egyszerűen nem voltak képességeik. Az öregedés hiánya pedig szerintem annyira nem zavaró. Gondolj bele, ha kimész az utcára, sok olyan embert találsz, akiről nem fogok tudni megmondani, hogy most 25 vagy 35 éves. Itt is hasonló az eset.
Ja... ez önmagában mind igaz, de a két tény mellett, hogy hülye füle van, és nem b*ssza meg az áram, nekem már minden furcsa :)

minuszmiki


Venom

Quote from: Chronus on 2007-07-09, 20:18:44
Ja... ez önmagában mind igaz, de a két tény mellett, hogy hülye füle van, és nem b*ssza meg az áram, nekem már minden furcsa :)

A hülye fül szerintem csak rajzolási stílus, mintsem érdemleges tipp. Az áram pedig megbassza, nem is örült neki. (Ha az aláírásodban látható képre gondolsz, mint "nem baszta meg", akkor azt felejtsd el. Ott nem találta el Hei, így az áram nem is fejtette ki a hatását.)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Chronus

Quote from: Venom on 2007-07-10, 19:35:53
Ha az aláírásodban látható képre gondolsz, mint "nem baszta meg", akkor azt felejtsd el. Ott nem találta el Hei, így az áram nem is fejtette ki a hatását.
Nos. Nem. Hanem arra, hog a rész konklúziójaként közölték, hogy a csávó teste eltűnt a hullaházból (ergo él, tehát nem b.... szóval túlélte az áramütést, mert gondolom nem a sarki necro néni animálta újra..)

minuszmiki

Jó volt ez a 13. rész, Yin végre tényleg komolyabb szerepet kapott. A nyomozó meg az otaku segédje egyáltalán nem volt idegesítő, most több közük volt a történethez, mint amikor először megjelentek. Kíváncsian várom a következőt.

Venom

Quote from: Chronus on 2007-07-11, 00:52:21
(ergo él, tehát nem b.... szóval túlélte az áramütést, mert gondolom nem a sarki necro néni animálta újra..)

Én azért nem lennék ennyire biztos benne, hogy a saját lábain sétált ki a hullaházból. Mégis okkal "hullaház" a hely neve. :) Egyébként szerintem simán meglehet, hogy a maffia, aminek a tagjait kinyírta, inkább eltüntette a testet, minthogy otthagyja a rendőrségnek, mint bizonyítékot.

Mondjuk ez is teória. Szerintem nem élte túl. Majd kiderül, ha túlélte.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Solid Snake

Új OP és ED van a 15. résztől.

Az OP tartja színvonalat, az ED viszont nekem nem tetszik annyira, mint a Tsukiakari + virágmező + tóban ülő Yin kombináció.  :frown:

Draconire


Solid Snake

Quote from: Gmer on 2007-07-15, 20:27:51
NOW I LOST IT
I KNOW I CAN DRIFT

THE TRUTH EXISTS BEYOND THE WHEELS

Lokids

Én eddig csak a 12. részig néztem meg. Úgy döntöttem ezentúl 2 részenként fogom megnézni. Viszont kicsit sem örülök a licens dolognak, mert a sudo verzió kinyírja a procimat (Eddig SHS-t néztem). Semmi nem futhat melette, ha azt akarom, hogy ne akadjon el a kép/felirat minden második percben. A gépujítás még csak tervbe van a kivitelezés meg hónapokig is elhúzódhat...

KeLa

Quote from: Lokids on 2007-07-15, 21:42:19
Én eddig csak a 12. részig néztem meg. Úgy döntöttem ezentúl 2 részenként fogom megnézni. Viszont kicsit sem örülök a licens dolognak, mert a sudo verzió kinyírja a procimat (Eddig SHS-t néztem). Semmi nem futhat melette, ha azt akarom, hogy ne akadjon el a kép/felirat minden második percben. A gépujítás még csak tervbe van a kivitelezés meg hónapokig is elhúzódhat...
Sztem szedd le a Syndicate féle verziót... meg fogsz lepődni ;)

Solid Snake

Quote from: KeLa on 2007-07-15, 21:54:52
Sztem szedd le a Syndicate féle verziót... meg fogsz lepődni ;)

Egyetértek. Én meglepődtem.  :smile:

Lokids

Quote from: Solid Snake on 2007-07-15, 22:12:29
Quote from: KeLa on 2007-07-15, 21:54:52
Sztem szedd le a Syndicate féle verziót... meg fogsz lepődni ;)

Egyetértek. Én meglepődtem.  :smile:

Oké, de miért? Bővebb infó?

KeLa

Quote from: Lokids on 2007-07-15, 22:51:39
Quote from: Solid Snake on 2007-07-15, 22:12:29
Quote from: KeLa on 2007-07-15, 21:54:52
Sztem szedd le a Syndicate féle verziót... meg fogsz lepődni ;)
Egyetértek. Én meglepődtem.  :smile:
Oké, de miért? Bővebb infó?
Mert kicsit olyan Shinsen-esnek tűnik :muhahah:

minuszmiki

Quote from: Solid Snake on 2007-07-15, 20:06:56
Új OP és ED van a 15. résztől.

Az OP tartja színvonalat, az ED viszont nekem nem tetszik annyira, mint a Tsukiakari + virágmező + tóban ülő Yin kombináció.  :frown:
Nem rosszak, bár az első mindkettőből jobban tetszik, de majd megszokom ezeket is, a Tsuki Akari-t egyébként is nehéz lenne felülmúlni.

Chronus

15:
[spoiler]Ambar szimpatikus csaj. Bár ez a 2epizódos rendszer még mindig nem fekszik, megint úgy hagyták abba hogy semmit nem ér a következő nélkül.[/spoiler]