Ki a kedvenc anime/manga szereplőd?

Started by phr0zen, 2003-11-15, 14:10:12

Previous topic - Next topic

Mi a legfontosabb egy animében?

Sztori
Karakterek
Animáció/Artwork
Hangulat

Fazék

Quote from: White SeeDAoi (Ai yori aoshi) (tökéletes feleség :bruhuhu: )
háááát... én azért szeretnék egy kicsit vidámabb, önállóbb nõt nála. A "szolgatípusért" nem vagyok annyira oda... fantáziának elmegy párszor, de egy életre, azt hiszem unalmasnak találnám. Például FMP-bõl Chidori stílusa jobban bejön :) (- bár talán nem õ a legjobb példa, de hirtelen más nem jutott eszembe) :)

katz

#301
Quote from: Blimpháááát... én azért szeretnék egy kicsit vidámabb, önállóbb nõt nála. A "szolgatípusért" nem vagyok annyira oda... fantáziának elmegy párszor, de egy életre, azt hiszem unalmasnak találnám. Például FMP-bõl Chidori stílusa jobban bejön :) (- bár talán nem õ a legjobb példa, de hirtelen más nem jutott eszembe) :)
Szintén
Quote from: White SeeDChidori: háát, ha neked bejön, hogy egy dühöngõ õrült lány szétveri a fejed nap mint nap (jobb esetben:p ). Aki mindíg ordibál veled, ha kicsit furán viselkedsz, és ugráltat jobbra balra....
Ordibál, ha felrobbantod a postaládát vagy összetörörd azt aki rossz szemmel néz rád? Meg tudom érteni. Temperamentumos :D
Ugráltat? Na ja, ha hagyod  :hehe:
Quote from: White SeeDNe az animot nézd, hanem a mangát. Abban jobban kibontakozik Aoi egyénisége, és kiderül, hogy nem is annyira szolgatípus.
Lesznek önálló gondolatai? Húúúúúú :eeek:

Fazék

Quote from: katzLesznek önálló gondolatai? Húúúúúú :eeek:
Hát ez kész!  :lul:  :hahaha: :haha:

Pirula

Quote from: White SeeDHmm, FMP-hez meg annyit, hogy Sagara azért szív, emrt olyankota tesz ami neki tök természetes, de a társadalom ezt nem tolerálja. Szal ha ezt lefordítjuk a normál életre, akkor azért verné a fejed, mert animot nézel, elmény bulizni/kocsmába, vagy mert nem hajtod le a wc ülõkét:p
A fejtegetés :lol: bár szerintem nem érvényes. 'Iszen pont ott van a móka elásva hogy Chidori normál, Sagara meg katonai életet él. Militáns megoldásokra militáns válasz, normál esetekre normál válasz.
Egyébként meg bulizás/kocsmázás tekintetében Kitsune (LH) az etalon! Nem hogy nem szól, de tovább marad ki mint te és megissza a piádat is! :hehe:

Fazék

Quote from: White SeeDhmm, gondolkodtam, hogy kommentáljak, de nem hiszem hogy kellene.
Az Ai Yori Aoshi az oylan embereknek való, akik szeretik a romantikát.
Aoi mint a hagyományos japán nõ tökéletes példája. Nekem simány ilyen feleségre lenne szükségem.
Szolgalelkû? Nincsenek önnáló gondolatai?
Csak úgy megemlíteném, hogy õ döntött úgy, hogy otthagy mindent és mindenkit, hogy a szerelmével lehessen, akiért mindent megtesz.
Nem azért mert parancsolnak neki, nem azért, mert elvárnák tõle, hanem mert simán szeret örömet okozni, és mert szereti Kaoru-t. És véletlenül sem eggyoldalúak a cselekdetei, mert viszonzásra talál.
Igen, ha valaki olyan végzetesen romantikus alkat, hogy elég neki egymás ölelgetése egész életére, akkor persze ideális lehet Aoi. De én ennél azért kicsit sokoldalúbb, változatosabb kapcsolatra vágyok. :)
Quote from: White SeeDHmm, FMP-hez meg annyit, hogy Sagara azért szív, emrt olyankota tesz ami neki tök természetes, de a társadalom ezt nem tolerálja. Szal ha ezt lefordítjuk a normál életre, akkor azért verné a fejed, mert animot nézel, elmény bulizni/kocsmába, vagy mert nem hajtod le a wc ülõkét:p
a fejtegetés tényleg vicces, de ahogy már Pirula is írta, nem állja meg a helyét :)
Quote from: PirulaEgyébként meg bulizás/kocsmázás tekintetében Kitsune (LH) az etalon! Nem hogy nem szól, de tovább marad ki mint te és megissza a piádat is! :hehe:
:lol: :haha:

katz

Quote from: BlimpIgen, ha valaki olyan végzetesen romantikus alkat, hogy elég neki egymás ölelgetése egész életére, akkor persze ideális lehet Aoi. De én ennél azért kicsit sokoldalúbb, változatosabb kapcsolatra vágyok. :)
Detto, ezért (is) nem bírom a robotkurvás animéket, ahol az alany szintén ilyen szolgalelkû
Quote from: PirulaEgyébként meg bulizás/kocsmázás tekintetében Kitsune (LH) az etalon! Nem hogy nem szól, de tovább marad ki mint te és megissza a piádat is! :hehe:
:lol:

Moha

Én most nézem az Ai Yori Aoshi-t, és nekem eddig Taeko sokkal jobban bejön, mint Aoi. :) De végleges véleményt majd inkább csak a végén mondok.

Bár én eléggé romantikus alkat vagyok, tuti nem bírnám egy olyan nõ mellett, akinek "nincsenek saját gondolatai"... Azért én is sokoldalúbb kapcsolatra vágyom. :)

Relunx

Anime egyéniség:
Most így Keiichi Morisato-t tudnám megemlíteni az Ah! My Goddess-ból. Az OVA elején még olyan kis szerencsétlenkedõt játszik, az OVA vége felé pedig kezd komolyodni, a movieban meg már "szinte" érett férfiként viselkedik.

Relunx

Bill

Quote from: Relunx... Keiichi Morisato ... az OVA vége felé pedig kezd komolyodni ...
Relunx
Igen, az OVA végére sztem már kifejezetten határozott volt, elszánt, hogy mindenképp betartja az ígértét. :jee:  Nagyon szimpatikus volt, végig az egész OVA-ban. Az elején még jókat lehetett röhögni a bénázásain :D, a vége felé meg drukkolni neki, hogy sikerüljön amit eltervezett. De az elmondható ez agész Oh!My Goddess-rõl, hogy a legtöbb karakter nagyon jól kidolgozott jellem.
"I think he had a connection to his audience that was very, very deep. His music is powerful, very intense. That sort of power is rare. You hate to lose somebody like that, someone who keeps the music alive and moving ahead. Not many guys like him come along."
   - Bruce Springsteen [Kurt Cobainrõl]

Ramiz

Quote from: katzDetto, ezért (is) nem bírom a robotkurvás animéket, ahol az alany szintén ilyen szolgalelkû
Lécci fogd vissza magad egy kicsit, katz... Ne sértsd meg más érzéseit! Lehet, hogy valakinek tetszik az az anime. De ezek a kifejezések akkor is erõsek, ha van benne igazság (én nem tudom, nem ismerem).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dragon

Szerintem átdefinálná a "robotkurvás" kifejezést, ha látta volna a Nuku Nuku-t
Ott aztán nem lehet panasz az önálló gondolatok hiányára. :D
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

katz

#311
Ramiz:
Szokásos szöveg: Ne olvasd a postjaimat!

Aoi:
A mangát nem olvastam és nem is fogom, mert nem hiszem, h a Berserk mangánál van nagyon jobb. (de azért 1x majd egyszer elolvasom a VG Ai-t is. túl sokan ajánlották)
Vannak önálló gondolatai meg miegyéb, de attól még nem határozott jellem, hanem inkább meghajló, ami alól csak néhány eset képez kivételt (pl.: h ellóg otthonról). Az önálló gondolotai is inkább olyanok, h elõtte jó darabig vacilál mit is csináljon. Nem képes dönteni. Én pedig nem bírom az ilyen embereket. Nekem ez jellemgyengeség. Ezért számomra ugyancsak messze van az ideális feleségtõl. Az én asszonyomnak legyen véleménye, képes legyen önállóan dönteni és ne csak a sarokban ácsorogjon a parancsaimra várva!
Quote from: White SeeD"robotkurvás animéket"

Hmm, kissé dúrva megfogalmazás. Fõleg, hogy nem  igaz.
Mi nem igaz? Az, h az Ai yori aoshi nem robotkurvás anime? Miért, talán állítottam egy szóval is, h az? Olvasd el figyelmesebben a postomat.

Ramiz

Quote from: katzRamiz:
Szokásos szöveg: Ne olvasd a postjaimat!
Ha csak engem zavar, akkor így lesz, de ha mást is, akkor ez nem megoldás - egy fórum nem így mûködik.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Assassin

Quote from: RelunxAnime egyéniség:
Most így Keiichi Morisato-t tudnám megemlíteni az Ah! My Goddess-ból. Az OVA elején még olyan kis szerencsétlenkedõt játszik, az OVA vége felé pedig kezd komolyodni, a movieban meg már "szinte" érett férfiként viselkedik.

Relunx

Belldandy a tökéletes barátnõ, élettárs szerepében, amilyenrõl sokan csak álmodnak, (odaadó, õszinte, hûséges, nem köt bele minden apró hibába) ezen tulajdonságai járultak hozzá Keiichi megkomolyodásához, életszemléletének megváltozásához.
Nélküle még mindig éretlen, lányokról álmodozó, ügyefogyott ember lenne...
" There is no sin to know their sins."

Ramiz

És akinek nem jut egy Belldandy, az az is marad? ... :rolleyes:

Új kedvencem: Gouda a GitS: SAC 2-bõl. Mindenkivel szemétkedik, de sose sértõdik meg a reagálásokon, a saját munkáról is vicceket mond, de kihasználja az állása adta hatalmat... cool guy...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Relunx

QuoteOriginally Posted by Assassin
Belldandy a tökéletes barátnõ, élettárs szerepében, amilyenrõl sokan csak álmodnak, (odaadó, õszinte, hûséges, nem köt bele minden apró hibába) ezen tulajdonságai járultak hozzá Keiichi megkomolyodásához, életszemléletének megváltozásához.  Nélküle még mindig éretlen, lányokról álmodozó, ügyefogyott ember lenne...
Valóban igazad van! belldandy a tökéletes barátnõ, és õmiatta változott meg Keiichi. Csak káér hogy a vlóságban nincs (van nagyon ritka) az ilyen barátnõ.

Relunx

Titkos

Quote from: bpka000Szerintem átdefinálná a "robotkurvás" kifejezést, ha látta volna a Nuku Nuku-t
Ott aztán nem lehet panasz az önálló gondolatok hiányára. :D

Még csak az OVA elsõ részét láttam, de az tényleg hatalmas. :D
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


.Attila

Quote from: RelunxValóban igazad van! belldandy a tökéletes barátnõ, és õmiatta változott meg Keiichi. Csak káér hogy a vlóságban nincs (van nagyon ritka) az ilyen barátnõ.

Relunx
Tényleg egy olyan nõ kell, akiben semmi hiba nincs?
Motoko RULZ, mint ahogy vki azt már említette egy másik topicban :)

Thomasson88

Quote from: BonciTényleg egy olyan nõ kell, akiben semmi hiba nincs?
Motoko RULZ, mint ahogy vki azt már említette egy másik topicban :)

Hát az a tökéletes nõ sem tökéletes valójában. Azaz nem létezik. Mert valaki másnak is be fog jönni mint nõ és akkor féltékenykedni fgosz és akkor máris nem olyan happy az ember. Na mnid1.Nem oksokodok inkább
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

HVp213

#319
Quote from: BonciTényleg egy olyan nõ kell, akiben semmi hiba nincs?
Motoko RULZ, mint ahogy vki azt már említette egy másik topicban :)
Ha megengeded csatlakozom :jee:
Motoko RULZ!!!!
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Ramiz

Quote from: BonciTényleg egy olyan nõ kell, akiben semmi hiba nincs?
Motoko RULZ, mint ahogy vki azt már említette egy másik topicban :)
Motokot én is nagyon szeretem, de hibátlan nõként max a mûvi teste miatt. Amúgy elég kukacos. Fõleg a Stand Alone Complexben. Engem zavarna, hogy állandóan parancsolgat és amúgy is elég éles a nyelve. :rolleyes:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

katz

Quote from: RamizMotokot én is nagyon szeretem, de hibátlan nõként max a mûvi teste miatt. Amúgy elég kukacos. Fõleg a Stand Alone Complexben. Engem zavarna, hogy állandóan parancsolgat és amúgy is elég éles a nyelve. :rolleyes:
Vannak köztünk mazochisták is :rolleyes:

Dragon

Quote from: Ramizés amúgy is elég éles a nyelve. :rolleyes:
Igen, avval vigyázni kell, mert még megvágja ott, ahol a legjobban fáj... :D
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Assassin

#323
Quote from: BonciTényleg egy olyan nõ kell, akiben semmi hiba nincs?
Motoko RULZ, mint ahogy vki azt már említette egy másik topicban :)

Nem, csak itt arról van szó, hogy õ változtatta meg Keiichit, amúgy sokak álma egy ilyen barátnõ. Valakinek meg a vad, önálló, szabad felfogású tetszik.
EVA-ból számomra Asuka rulz!!!
" There is no sin to know their sins."

katz

Quote from: bpka000Igen, avval vigyázni kell, mert még megvágja ott, ahol a legjobban fáj... :D
:lul: Ez fájt

Ramiz

Quote from: bpka000Igen, avval vigyázni kell, mert még megvágja ott, ahol a legjobban fáj... :D
A fagyit?... :confused: :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Darkstar

Quote from: AssassinEVA-ból számomra Asuka rulz!!!

  :whoah: (ez most egy egyetértõ szmájli)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Dragon

Quote from: AssassinEVA-ból számomra Asuka rulz!!!
Azért arra kiváncsi volnék, hogy Asuka-t mennyi ideig tudnád magad mellett tartani.  :rolleyes:
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Rounin

Quote from: bpka000Azért arra kiváncsi volnék, hogy Asuka-t mennyi ideig tudnád magad mellett tartani.  :rolleyes:

Ki akarja maga mellett tartani :D Just point at the enemy and let her wreak havoc :bsd:  :__devil:

Relunx

QuoteOriginally Posted by Bonci
Tényleg egy olyan nõ kell, akiben semmi hiba nincs?
Motoko RULZ, mint ahogy vki azt már említette egy másik topicban
A kérdésedre válaszolva: Hmmm. Miért is ne! :D - Legyünk maximalisták! :lazza:

Relunx