Main Menu

Hatsukoi Limited

Started by Dreamcleaver, 2009-04-14, 20:42:25

Previous topic - Next topic

Dreamcleaver

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6323

Slice of Life - romantikus anime egy rakat moe középsulis lány szerelmi életéről, sztem elsősorban férfi nemű nézőközönségnek.  :D
A grafika és az animáció szép, az OP átlagos, az ED epic.
Az első rész elég könnyed hangvételű volt, egy-két poén, és egy kevés ecchi, de pont a megfelelő mértékben. A sorozat elég sok leányzót szerepeltet (mindenki megtalálhatja a neki tetszőt), szal nem tudom, hogy mennyire lesz egy fő romantikus szál.
Elvileg az Ichigo 100% alkotója, Mizuki Kawashita szerezte ezt is. Az Ichigo 100% anime verziójának eléggé el lett vágva a vége, remélem ez jobban sikerül.
Hacsak fele olyan jó lesz, mint a Kimikiss volt, akkor nálam már nyerő. Eddig bejövős.

A m.3.3.w subolja, 480p ws release, szal viszonylag jó minőségben élvezhetjük a sorozatot.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Én

#1
A manga nagyon faszányos, úgyhogy nagy reményeim vannak :) Mindegyik párost szeretem, de [spoiler]Enomoto - Kusuda[/spoiler] über alles! :whoah:
Kimikiss... Lassan befejezhetném, teszett, de valamiért nem néztem tovább a 22. után :S


ep1:
Úristen... Moe-mérgezést kaptam. Ez az art még mindig gyilkos.
:hopp:

Soldier

jónak tünik majd ha vége megisnezemgyorsan. :smile:

Én

Szerintem nem kell sokat várnod, a manga nem volt túl hosszú és kétlem, hogy továbbvinnék :)

noriko

ejnye már! mi ez a hanyagság? hogy lesz így használható topic indexünk?  :_piszka:
"I wish I could, but I don't want to."

Dreamcleaver

#5
Ok, a második rész Misaki-val teljesen meggyőzött róla, hogy a sorozat epicness szintje 9000+. Misaki egyszerűen annyira magával ragadó volt ebben a részben, hogy teljesen elolvadtam. older nee-san + tomboy attitude + striking beauty + extreme probability of love, ennél több nem is kell.

Amúgy még mindig nem tudom, hogyan fog a történet alakulni ennyire nagy létszámú lány szereplővel, de biztos jó lesz.

Számomra az idei szezon eddigi legjobbja (bár a K-On-t még nem láttam cropless ws híjján). Kikapcsolódásnak az ilyen gyermetegség mentes, kicsit poénos, kicsit ecchi, romantikus cuccok a legjobbak imho.  :jee:

+ a grafika meg nagyon Toradora-s. Tetszik a J.C.Staff mostani stílusa.

+2: gomene noriko.  ^^"

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

LuckyDingo

Ha végig követi a mangát, akkor jó lesz. Igazából az eredetiség hiányzik a sorozatból, de ebben a műfajban nagyon már nem tudnak újat kitalálni :D Ok mondjuk Misao nem egy átlagos karakter XD

Kedvenc párom nincs, de már várom az úszós részeket Meguru-channal :3
[spoiler]
A legnormálisabb történet a mangában egyébként tényleg az Enomoto - Kusuda story volt, a végén kissé erőltetettnek éreztem, hogy mindenáron Ayumival akarták befejezni.. de hát evvan [/spoiler]

Mindenesetre amíg tartja ezt a színvonalat, addig jó kis animének ígérkezik.

NLZ

Heh, jó volt ez a 4. rész, jól átadja a manga hangulatát.
[reserved]

Soul

Quote from: Dreamcleaver on 2009-04-23, 18:55:08

Számomra az idei szezon eddigi legjobbja

Nekem is  :smile:.Először csak a karakter dizájn fogott meg igazán, aztán rájöttem hogy eddig egyik szereplővel sem volt semmi bajom  :smile:.Na meg ezeket a szerelmi helyzeteket is úgy tálalta eddig hogy teljesen elszórakoztatott.Az ed meg télleg epik, már nagyon várom a szemüveges dualcopf-os lány megjelenését.

NLZ

Az a szemüveges még jóval odébb van, anno beleolvastam a mangába, kb kétszer annyit haladtam, mint most az anime, de még nem volt benne.
[reserved]

Dreamcleaver

#10
Yamamoto (eddigi kedvenc karakterem) szerelembe esése a négyes részben picit fura volt, de őhozzá én senkit sem tartok méltónak magamon kívül, szal evvan.  :D

Én amúgy a sportos, rövid hajú, sötét bőrű csajszira vagyok még nagyon kíváncsi. Az ED-ben az a macskajelmez egyszerűen leírhatatlanul kawai-jul fest rajta.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

Quote from: Dreamcleaver on 2009-05-06, 20:09:13
Yamamoto (eddigi legnagyobb mellű karakter) szerelembe esése a négyes részben picit fura volt, de őhozzá én senkit sem tartok méltónak magamon kívül, szal evvan.  :D
Fixed. :D
[reserved]

Dreamcleaver

Quote from: NLZ on 2009-05-06, 20:20:27
Quote from: Dreamcleaver on 2009-05-06, 20:09:13
Yamamoto (eddigi legnagyobb mellű karakter) szerelembe esése a négyes részben picit fura volt, de őhozzá én senkit sem tartok méltónak magamon kívül, szal evvan.  :D
Fixed. :D

It's a coincidence I swear.  :D Amúgy tényleg nem (csak) a mellei miatt. Főleg a személyisége fogott meg. Meg aztán eddig ő mutatta a legtöbbet magából, szal a többiekről még nem tudok véglegesen nyilatkozni.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Soul

Nekem annyira leköti a figyelmem a látvány hogy 1 nevet sem jegyeztem meg eddig  :haha:.

NLZ

#14
Quote from: Dreamcleaver on 2009-05-06, 20:30:31
Quote from: NLZ on 2009-05-06, 20:20:27
Quote from: Dreamcleaver on 2009-05-06, 20:09:13
Yamamoto (eddigi legnagyobb mellű karakter) szerelembe esése a négyes részben picit fura volt, de őhozzá én senkit sem tartok méltónak magamon kívül, szal evvan.  :D
Fixed. :D

It's a coincidence I swear.  :D Amúgy tényleg nem (csak) a mellei miatt. Főleg a személyisége fogott meg. Meg aztán eddig ő mutatta a legtöbbet magából, szal a többiekről még nem tudok véglegesen nyilatkozni.  :D
Na várj, a 4 részen kívül ő mikor is szerepelt? :D  Mert a 4. rész alatt cask annyit ismertünk meg belőle, hogy elélvez, ha a szájába dugnak valamit. :D  Ő az ogre szomszédja?

A mangából nekem az jött le, hogy a legfőbb szereplő talán a kis szöszke, akire ráizgult az ogre. De ki tudja, mit hoz még ez a remekmű. :)
[reserved]

Dreamcleaver

Quote from: NLZ on 2009-05-06, 20:39:56
Quote from: Dreamcleaver on 2009-05-06, 20:30:31
Quote from: NLZ on 2009-05-06, 20:20:27
Quote from: Dreamcleaver on 2009-05-06, 20:09:13
Yamamoto (eddigi legnagyobb mellű karakter) szerelembe esése a négyes részben picit fura volt, de őhozzá én senkit sem tartok méltónak magamon kívül, szal evvan.  :D
Fixed. :D

It's a coincidence I swear.  :D Amúgy tényleg nem (csak) a mellei miatt. Főleg a személyisége fogott meg. Meg aztán eddig ő mutatta a legtöbbet magából, szal a többiekről még nem tudok véglegesen nyilatkozni.  :D
Na várj, a 4 részen kívül ő mikor is szerepelt? :D  Mert a 4. rész alatt cask annyit ismertünk meg belőle, hogy elélvez, ha a szájába dugnak valamit. :D  Ő az ogre szomszédja?

A mangából nekem az jött le, hogy a legfőbb szereplő talán a kis szöszke, akire ráizgult az ogre. De ki tudja, mit hoz még ez a remekmű. :)

:confused: Pl a második rész kb 50% róla szólt. Ablakon bemászós rész, birkózás 3 fiúval egy rész alatt etc.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

LuckyDingo

nah jah a 2. részben mondjuk volt nem keveset.

Én a következő részt várom :D Végre úszós részek jönnek :D

Amúgy ha minden igaz, Ayumi és Monster-kun /lol/ "szerelme a történet kerete", de igazából a főszál a szerelem úgy általában :)

NLZ

Quote from: Dreamcleaver on 2009-05-06, 20:46:24
Quote from: NLZ on 2009-05-06, 20:39:56
Quote from: Dreamcleaver on 2009-05-06, 20:30:31
Quote from: NLZ on 2009-05-06, 20:20:27
Quote from: Dreamcleaver on 2009-05-06, 20:09:13
Yamamoto (eddigi legnagyobb mellű karakter) szerelembe esése a négyes részben picit fura volt, de őhozzá én senkit sem tartok méltónak magamon kívül, szal evvan.  :D
Fixed. :D

It's a coincidence I swear.  :D Amúgy tényleg nem (csak) a mellei miatt. Főleg a személyisége fogott meg. Meg aztán eddig ő mutatta a legtöbbet magából, szal a többiekről még nem tudok véglegesen nyilatkozni.  :D
Na várj, a 4 részen kívül ő mikor is szerepelt? :D  Mert a 4. rész alatt cask annyit ismertünk meg belőle, hogy elélvez, ha a szájába dugnak valamit. :D  Ő az ogre szomszédja?

A mangából nekem az jött le, hogy a legfőbb szereplő talán a kis szöszke, akire ráizgult az ogre. De ki tudja, mit hoz még ez a remekmű. :)

:confused: Pl a második rész kb 50% róla szólt. Ablakon bemászós rész, birkózás 3 fiúval egy rész alatt etc.  :D
Egy igen is elég lett volna. :P
[reserved]

Én

Quote from: NLZ on 2009-05-06, 20:39:56
A mangából nekem az jött le, hogy a legfőbb szereplő talán a kis szöszke, akire ráizgult az ogre. De ki tudja, mit hoz még ez a remekmű. :)
Nekem inkább Enomoto tűnt a főszereplőnek (még jó ^^)

Dreamcleaver

Hát Yamamoto mellméret-rekordját megdöntötte Meguru ebben a részben.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

Új kedvenc karakter? :D
[reserved]

Dreamcleaver

Quote from: NLZ on 2009-05-11, 20:40:19
Új kedvenc karakter? :D

Nem-nem! Egyelőre még Yamamoto áll az élen, de remélem nem lesz belőle nagyon hülye picsa a közel jövőben. Mármint elég láma módon esett szerelembe, szal csak nem gondolhatja komolyan. Persze gőzöm sincs róla, hogy a 14-15 éves japán csajsziknak (khm...illetve a mangakának) mire jár az agyuk.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

LuckyDingo

Meguru megmarad akkor nekem :P

Yamamoto meg [spoiler]komolyan gondolja XD De nem lesz hülye picsa :P[/spoiler]

smash++

#23
Misaki  :whoah:
Az első két rész győztese: Misaki
Remélem kap szerepet az animeben és nem fogják elhanyagolni.

Remélem nem lesz nagyon szenvedős,romantikus anime.

Egyéb:Kimi kiss végét nagyon is érdemes magnézni!

Modify:
4. rész is befejezve. Abszolút kedvenc lett. De ez nem normális. Milyen párokról beszéltek :)? Itt nem nagyon vannak párok... itt a képlet n+1 A-nak tetszik B, B-nek tetszik C, C-nek tetszik A és D-nek tetszik E,akinek igazából F tetszik  :eek:

Modify2:
5.rész
Fájdalmas egy anime lesz... :D
Már meg is vannak a kedvenc karik :P

Dreamcleaver

#24
Heh, Enomoto képzelgős jelenete, meg mikor a kistesója rajtakapta az  :lol: volt. (illetve a megfelelő smiley nem áll rendelkezésre a Kei-chan által keltett nyögések lereagálására   :D)

Kövi részben végre Doba-chan lesz a preview alapján.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

smash++

Quote from: Dreamcleaver on 2009-05-21, 03:11:59
Heh, Enomoto képzelgős jelenete, meg mikor a kistesója rajtakapta

Nagyon bejönnek ezek a részek a sorozatban :D

Dreamcleaver

#26
ep 7-8-9.

7.
Vártam ezt a részt Dobashi miatt, de annyira nem jött be. Végig ment ez a hogyan fogjam meg a kezét bénázás, ezért nekem uncsi volt. Ilyenkor látszik, hogy azért már kinőttem ebből a picit gyerekes gimnazista szerelem dologból. Azért a csókjelenet jó volt, tudtam, hogy Dobashi nem fog sokat "tökölni" vele.  :D

8.
Ez a rész viszont Epic volt!  :hopp: Koyoi idétlenkedéseit, mikor fantáziálgat "Demon King" Misaki-ről, eleve kedvelem. Mikor szétnyomta a két mandarint vagy mit az  :lol: volt. Ja és ugye Misaki főszerepben, szal pure win! A hidas jelent a végén jól volt megoldva, mert így most 3 szerelmi elágazást is megnyitottak (persze én nem olvastam mangát, szal ez többeknek nem annyira nagy cucc gondolom).

9.
Végül is tetszett a rész. Az elején megijedtem, hogy Chiaki-nak is betolnak valami viszonzatlan szerelmi komédiát, pedig jó, ha lenne legalább egy normálisan haladó páros. Végül is ez a rész egyfajta filler volt, annak viszont jó, és még reális is. Tini lányok könnyen szerelembe esnek. Kíváncsian várom, hogy alakul megane-kunnal a kapcsolatuk.

Nálam a sorozat még mindig az idény egyik legjobbja. Bár tény, hogy nem lehet sokat beszélni róla, szal érthető, hogy halódik a topic.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

smash++

7. Dobashi simán jó volt !!!!!

8. Szintén nagyon jó volt. Nagyon jól megoldották Arihara - Misaki dolgot a végén, nekem úgy tűnt simán kiírták Arihara a "Sister" mánia szerepből.

9. Elment.

10. Szintén Epic számomra: Kappa Hora-hora-hora-hora.
Takei sempai meg gyorsan elintézte a témát:Confession to the Breasts :) , nem is értem min parázott a csaj

NLZ

Hehe, egy nem annyira cool túra. :D
[reserved]

LuckyDingo

No ennek is vége. Összességében a manga jobban bejött. Sajnos animében nekem túlcsordult a nyál a tűrésküszöbömön. Egyébként nem volt ez olyan rossz.