Mivel játszottál legutóbb, hogy tetszett?

Started by Fazék, 2004-11-22, 02:38:44

Previous topic - Next topic

kelvor

Nem, még mindig nem végeztem vele. Egyszerűen nem_akarom_végigjátszani. Pedig már nincs sok hátra, érzem. Vagyis a franc tudja, most ott tartok, hogy [spoiler]Lazard átalakult félig-meddig Angel-lé és motorral furikázom Cloudot. Vissztarértünk Angel falujában, csak csöppet megváltozott minden. [/spoiler]Tudom, hogy ha végigjátszom, nem igazán lesz más játék, amivel szívesen nyomulnék. Ezért is haladok vele ennyire lassan. No meg, az is hozzá tartozik, hogy kicsit berágtam rá, mert éppen azt a missiont csináltam, amikor 1000 katonát meg kellett ölni, már kb fél órája ölöm őket, amikor lemerült az aksi. Ez volt az a pont, hogy leraktam kb. 1 hónapra.  :smile:

Cloud

Quote from: kelvor on 2009-03-25, 23:55:07
Nem, még mindig nem végeztem vele. Egyszerűen nem_akarom_végigjátszani. Pedig már nincs sok hátra, érzem. Vagyis a franc tudja, most ott tartok, hogy [spoiler]Lazard átalakult félig-meddig Angel-lé és motorral furikázom Cloudot. Vissztarértünk Angel falujában, csak csöppet megváltozott minden. [/spoiler]Tudom, hogy ha végigjátszom, nem igazán lesz más játék, amivel szívesen nyomulnék. Ezért is haladok vele ennyire lassan. No meg, az is hozzá tartozik, hogy kicsit berágtam rá, mert éppen azt a missiont csináltam, amikor 1000 katonát meg kellett ölni, már kb fél órája ölöm őket, amikor lemerült az aksi. Ez volt az a pont, hogy leraktam kb. 1 hónapra.  :smile:
LOL.
Ha feltöltötted ugyanonnan tudod ám folytatni. :D 1000 katona szívatott engem is, de lesz ezerszer nehezebb küldetés is. :D
Amúgy lassacskán már a végén jársz.

Soldier

DarkSector
nem tudtam hogy még ma is lehet  ilyen "fantasztikus jó" játékot csinálni. Azt hittem valami átlagos játékot nézek meg,és elszorakozok vele 1-2 orát, erre véleményem szerint egy monoton,idétlen gameplay-t kapok,álltólag ez horror nekem nem tünt fel, lehet velem a baj, vannak benne jó ötletek de a megvalósitással szerintem mindig sikerült elrontani. SHIFT+DEL 50min

Flaser

Végre több évvel azután, hogy belekezdtem, s azután, hogy újrakezdtem, majd, hogy a Fan-made patch-ekkel újrakezdtem kijátszottam a Planescape Tormentet.

Valóban minden idők (egyik?) legjobb játéka. Minden gyermekbetegségével együtt. (Maga az Infinity Engine ehhez a játékhoz nem a legjobb, talán jobb is lett volna, ha egy picit kevesbé kell tartsák magukat a D&D »harcias« szabályaihoz).

Az ok amiért eddig tartott, az-az, hogy ezt a játékot nem lehet csak úgy "zúzni", muszáj apró cseppenként ízlelgetni, szép módszeresen hagyni, hogy hasson és részleteiben is látni. Ez hosszú idő, különösen úgy, hogy rengeteg írott információ és utalás van a játékban...

...ráadásul mint a jó játékok ez is letehetetlen, így garantált, hogy sok időd elmegy rá. Na ebből nem mindig volt. Így, hát szánom-bánom, de eddig tartott mire eljutottam a "Fortress of Regrets"-ig....de megérte, mert még egy ilyen történetet, hát keresve se találsz.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fazék

Quote from: Flaser on 2009-03-29, 05:34:56a Fan-made patch-ekkel újrakezdtem
megosztanád velem ezen fan-made patch-ek elérhetőségét, illetve ha több van, akkor hogy melyiket érdemes fölrakni? :merci:

Flaser

Quote from: Fazék on 2009-03-29, 13:40:38
Quote from: Flaser on 2009-03-29, 05:34:56a Fan-made patch-ekkel újrakezdtem
megosztanád velem ezen fan-made patch-ek elérhetőségét, illetve ha több van, akkor hogy melyiket érdemes fölrakni? :merci:

http://www.spellholdstudios.net/games/pst-->

http://www.spellholdstudios.net/ie/pst-fixpack
http://www.spellholdstudios.net/ie/pst-ub
http://www.spellholdstudios.net/ie/ghostdogs-pst-ui - na ez elenben végre a felbontást növeli ill. LCD-hez gyak. kötelező.
http://www.spellholdstudios.net/ie/pst-qtweaks

Innen gyakorlatiglag mindent, - az egész kb. olyan mint az Unofficial Fallout 2 patch és a Fallout 2 Restoration patch - azaz csak a már dokumentációban lévő, de idő hiányában be nem fejezett kisebb-nagyobb questek és finomságok, semmi ami "változtatna" az eredeti koncepción.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."


Liquid Snake

The Last Remnant

Ma vittem végig, nagyon sokat tudnék írni róla de most fáradt vagyok hozzá. Lehet megejtem majd holnap.

Soldier

Quote from: Liquid Snake on 2009-03-29, 22:49:48
Lehet megejtem majd holnap.
jo lenne :redface: mert en ott stalled-eltem a jatekot amikor mar 15x-10x megyek végig ugyanazon a 3 pályarészen ami adott es probálok fejlödni, és nem érek vele semmit, ez normális? mármint se a story nem halad, területet nem kapok, semmi  :confused:

kelvor

Valószínűleg megakadt a story neked valahol, menj a városokba és beszélj az emberekkel. Új területeket akkor kapsz, ha viszed a fő storyt (többnyire).

Liquid Snake

#4660
Nah igaz lassan hajnal 3 van de kötelességemnek érzem megírni a tapasztalataimat hátha segít valakinek :) Mellesleg mire végzek lesz fél négy is bőven, és 8kor kezdődik a suli de lényegtelen, helyezzük előtérbe a fontos dolgokat nem? :D Na szóval:


The Last Remnant


Story

A történetről nem spoilereznék semmit, mert maga a főszál igen rövidre sikerült. Ennek ellenére nekem maga az eseménysorozat tetszett. Túl sokat nem tudok róla mondani, később olvashatjátok, hogy miért.

Grafika

Unreal 3 enginel készült, én olvastam sok helyen, hogy ennek meg annak nem tetszik, de szerintem maga az egész világ, karakterek, támadások, varázslatok nagyon látványosra sikerültek. Jópár buggal is rendelkezik sajnos a játék, de annyira nem vészes. Az egyedüli ami engem idegesített, hogy miután betöltött a játék egy várost, harcteret, nekem mindig 1-2 másodpercbe beletelt míg normálisan betöltötte a textúrákat, lehet, hogy ez már egyéni konfig probléma volt esetleg de végülis ez sem volt annyira nagy gond.

Hangok, Zenék

Én mindenképp + pontnak számítom fel azt, hogy belehet állítani az eredeti japán hangot, így nem kellett hallgatnom az idióta angol szinkront ami nagyon rosszra sikeredett szvsz. De az igazat megvallva hangok terén nem túlságosan fogott meg a játék, nem volt úgy baj velük csak nemtudom, hallottam már jobbat is, talán az volt a gond, h sokszor nem tudtam beleélni magam az adott helyzetbe, de ez lehet, hogy amiatt a dolog miatt is volt amiről nemsoká írni fogok. Zenék terén tetszett, az OST-t már rég beszereztem, minden városhoz illik a saját zenéje, ( Melphina a nagy favorit ) és szerintem a harcokhoz is jó kis pörgős számokat csináltak, szóval ezzel nem volt gondom.

Gameplay

Huhh na itt jön elő a lényege az egész játéknak. Aki tervezi, hogy elkezdi, olvassa végig ezt és nagyon jól fontolja meg utánna a döntést. Én kb 7-8 éve játszok JRPG-kkel, PSX,PS2 és azt kell, hogy mondjam, hogy még nekem is eléggé fogni kellett magamon, hogy végig tudjam játszani. Ahogy azt mondtam a főstory szál elég rövid, és mégis hogy lehet 100+ órát eltölteni vele? A játék a nyugati piacra készült, ez látszik abból is, hogy nagyon harc orientált maga az egész játékmenet. Nem a megszokott Square - Enix JRPG de ennek ellenére nem lett túl rossz. A fő kulcs az egész játékban a kocsmák folytonos látogatása. Ahogy eljutsz a storyban oda, hogy van egy két város ahova tudsz menni ( Athlum, Celapaleis ) azonnal az legyen az első dolgod, hogy megcsinálod a mellékküldetéseket. Igen ezt nagyon erősen kiemelem, az ÖSSZES MELLÉKKÜLDETÉST CSINÁLD MEG!!! különben a legegyszerűbb szörnyek a fő storyban megölnek. Minden minimális kis haladás után be kell járni az összes város kocsmáit, és mellékküldetésezni mint egy megszállott. Ha azt mondom, hogy a fő story kb 10 óra játékidőt tesz ki akkor a mellékküldetések kb 100-200 órába lehet számítani. Ezért mondtam, hogy még nekem is kitartás kellett hozzá hogy végig tudjam csinálni, mert minden egyes kisebb mozzanat után újra benézni az összes város kocsmáiba nagyon, de NAGYON idegesítő volt. Az a legnagyobb baj ezzel, hogy a fő storyba egyáltalán nem tudod magad beleélni, Erre egy példa, az egyik városból át kell menni a másikba, ez kb 5 perc, jön egy kis jelenet ( azaz halad a fő story előre ) és megint megkapod az irányítást. Még véletlen se az az első, hogy na akkor go haladni tovább, hanem ki a városból bemenni az összes kocsmába megnézni nincs-e új mellékkq. Egy 5 perces haladás után, kb 1-2 órába is beletelhet mire megcsinálod az újonnan feloldódott feladatokat, és így esélytelen, hogy izgulni fogsz utánna, hogy na most mijön ha bemegyek és megy tovább a story. Arról nem beszélve, hogy ha a főstoryt követed a térképen felnyitható helyek kb 1/5-ét tudod meglátogatni, ami édeskevés egy olyan embernek mint én vagyok aki szeret mindenhova elmászkálni megcsinálni mindent, fegyvereket szerezni stb. A harc viszont nagyon jól van megcsinálva, rengeteget harcoltam és nem untam meg, viszont itt is volt nem 1szer hogy ráizzadt a kezem a joyra és vérben úszó szemekkel néztem a monitort, mert találtam egy rare monstert ami elnyom egy spellt és one shotolja az egész uniont. Harc közben ha van mage egység mindig azokat szedjétek ki elsőnek, mert nekem még a játék végén is ha elnyomtak egy spellt ami az adott union összes tagjára hatásos azonnal wipe volt. Ezt nem kellett volna ilyenre csinálni szerintem, mert annyira irreális, hogy a bosst megölöm csuklóból, menni kell tovább, jön egy kis mob csapat és leöl... Annyi szól a mentségére, hogy akárhol vagy mindenhol lehet menteni ( PC FTW ) kivétel a világtérképen. Tehát ezzel végülis biztonságban vagy, mert minden harc után fullra töltődik a HP az összes unionnak, eltűnnek a státusztváltozások, és még menteni is tudsz 2 szörny között. Én erősen ajánlok egy kis guide-ot ami legalább azt leírja, hogy milyen fő esemény után mennyi mellékq van és hol kell őket megcsinálni, higyjétek el RENGETEGET fog segíteni. Mégegyszer mondom az kezdjen hozzá aki nem bánja ha harcolni kell orrba szájba, vagy bewipeol esetleg egy egyszerűbb szörnycsoporton és minimum kötélből legyenek az idegei.

Igaz ezek így visszagondolva is nagyon idegesítőek, de nekem mégis tetszett, első PC-s próbálkozásnak egyáltalán nem volt rossz. Úgy fogom fel, hogy ez inkább harcorientált game volt, ami úgy is van. Ha például egy FF X vagy XII re 10/10 et adnék, vagy egy Star Ocean-re, akkor erre:

6/10

Rounin

Quote from: Liquid Snake on 2009-03-31, 04:22:27
Az egyedüli ami engem idegesített, hogy miután betöltött a játék egy várost, harcteret, nekem mindig 1-2 másodpercbe beletelt míg normálisan betöltötte a textúrákat, lehet, hogy ez már egyéni konfig probléma volt esetleg de végülis ez sem volt annyira nagy gond.

Ha jól tudom, ez általános probléma, egyáltalán nem csak neked jön elő.

Köszi a terjedelmes leírást, sikeresen megerősítettél benne, hogy nem, ez nem az én játékom és jól teszem, ha kerülöm.

Ramiz

Grim Fandango-t játszom újra és még mindig toronymagasan a legjobb kalandjáték ÉS a leghumorosabb játék, ami van out there. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Most kezdtem újra(anno is elkezdtem, de valami bugos verzió volt csak meg és egy ponton mindíg kifagyott így nem játszottam tovább) a Call of Cthulhu Dark Corners Of the Earth-öt.

Féltem most újra kezdeni, mert régről naggyon parásnak és hangulatosnak emlékeztem rá, de nem csalódtam benne most sem!  :eek: Iszonyatos jó hangulat festés, pörgős ahol kell, egyedül az irányítás elég gyenge néhol az Xbox-os kontroller miatt, de ez külön ízt csemoész bele... még esetlenebbnek érzed magad még jobban parázol tudván hogy még elmenekülni sem tudsz valami jól. :D

Majd írok még róla ha végigtoltam, remélem nem csesződik el a jó játékélmény a sztori kibontakozásával sem.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie on 2009-03-31, 19:03:14
Most kezdtem újra(anno is elkezdtem, de valami bugos verzió volt csak meg és egy ponton mindíg kifagyott így nem játszottam tovább) a Call of Cthulhu Dark Corners Of the Earth-öt.

Féltem most újra kezdeni, mert régről naggyon parásnak és hangulatosnak emlékeztem rá, de nem csalódtam benne most sem!  :eek: Iszonyatos jó hangulat festés, pörgős ahol kell, egyedül az irányítás elég gyenge néhol az Xbox-os kontroller miatt, de ez külön ízt csemoész bele... még esetlenebbnek érzed magad még jobban parázol tudván hogy még elmenekülni sem tudsz valami jól. :D

Majd írok még róla ha végigtoltam, remélem nem csesződik el a jó játékélmény a sztori kibontakozásával sem.

Tehát ez a BOLTI verzió végre nem bugos az említett helyen? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: Ramiz on 2009-03-31, 19:13:21
Tehát ez a BOLTI verzió végre nem bugos az említett helyen? :D
Kuss köcsög! :)

Ja, és még nem jutottam el odáig, uh nem tudom... :P
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Randal

Ultima IX

Még csak belenéztem egy kicsit (3-5 óra játék), de már megfogott. A Gothic óta imádom az ilyen stílusú játékokat, habár ez jóval korábbi.

Szóval szerintem ez nekem ütni fog:)

Rounin

Első tíz perc: milyen idióta vadbarom ez a Rush mán... o.O Most komolyan ez lesz a főhős a játékban? :zomg:

Liquid Snake

Quote from: Rounin on 2009-04-19, 17:35:31
Első tíz perc: milyen idióta vadbarom ez a Rush mán... o.O Most komolyan ez lesz a főhős a játékban? :zomg:

Quote from: Rounin on 2009-03-31, 07:21:21
Köszi a terjedelmes leírást, sikeresen megerősítettél benne, hogy nem, ez nem az én játékom és jól teszem, ha kerülöm.

:D

Kitartást hozzá, kelleni fog :D

Rounin

Quote from: Liquid Snake on 2009-04-19, 18:39:12
Kitartást hozzá, kelleni fog :D

Nope, töröltem. :angyali: (ha már lakótárs leszedte, vetettem rá mégis egy pillantást... de nem, ez valami hihetetlen vérgagyinak tűnik számomra)

Liquid Snake

Én már leírtam a véleményem róla. Gagyinak nem gagyi, de tény, hogy nem a legerősebb Sqenix játék :)

Makos

Kell itthonra egy XBOX :Eztneked:
Ma unokatesómnál játszottam kicsit az Oblivion-nal. Rohadjóóóó :whoah:

NLZ

[reserved]

Kuroi Tenshi

#4673
Quote from: Makos on 2009-04-19, 23:21:34
XBOX
Oblivion

Ugye tudod, hogy alapvetően PC-s (eksbawks-os verzióbol pár dolgot ki
is hagytak, grafikáját lebutították), és mivel már van 3 éves, már egy
tizenezres videókártyán (8600GT és átnevezett utódjai) is jól fut (én
anno 6800GS-en, majd 7900GS-en játszottam vele, utóbbin már szinte
minden maxon mehetett, + még a sok grafikát feljavító mod, mint pl.
QTP3, ami csak PC-re van, stb.), tehát ezért semmi értelme konzolt
venni, PC-vel sokkal jobb grafikát kapsz.

http://gamepod.hu/iras/maximum_oblivion_minimum_pc.html - nézd meg
a képeket a modokkal kiegészített engineről!

Nihilus

Fallout 3

Nagyon addiktív, abba se lehet hagyni. Még mindig játszom, és kb. sehová se jutottam el a fősztoriban a kb. 30 óra játékidő ellenére. :D
Most volt az első találkozásom egy super mutant behemoth-al, egy csomo super mutant brute-al és mercenaryval egybekötve... sírom vissza a lőszereket, habár az eldobott itemek kárpótoltak egy kicsit. :D

Egyébként azt tudja valaki, mit lehet tenni, ha a slavereknek befogtad Red-et, az orvosnénit, még azelőtt, hogy visszavezetted Big Town-ba? Még aktív a quest, és nagyon idegesít. De valamiért nincs kedvem lerombolni Paradise Falls-t csak ezért.

Tycho

Fallout 3: The Pitt

Nem emlékszem, hogy írtam-e a furcsa hangulatú és teljesen lineáris Operation Anchorage-ről, de azzal ellentétben a (március 25.-i) The Pitt marhajó lett, ugyan ez elég rövid (3-4 óra attól függően mennyire szórakozik az ember a kutakodással) de érdekes side questeket tartalmaz, lebombáz 3 tovább tápoló perkkel, egy csomó új, vagy különleges fegyverrel és jó kis NPCk vannak benne, bár kár, hogy amennyi nevesített van, ahoz képest kb majd' mindegyik ugyanaz mint a névtelen változata, így az ember, ahogy megközelíti, várva, hogy valami extra lesz, sokszor pofára esik ::)
Még valami: ellentétben az OA-val, ide vissza lehet jönni később is. :jee:
Szerintem megéri azt a kb 4 órát amit az ember eltölt vele, DLCnek jó volt. Várom a Május 5.-én kijövő harmadik DLC-t.

Raggie

H.A.W.X.
Háát... Nem vittem végig. Ennyit erről. Tényleg sok gép van benne meg szépek is meg minden... naggyon gagyi irányítás és teljesen irreális repülés fizika. Egy-két napig jópofa tud lenni azért.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Soldier

#4677
meddig játszottad ? odáig eljutottál h az a autopilot szerű dolgot kilehet kapcsolni (mar nem emlékszem a nevére) ? Az írányitás gamepaddal nekem nem volt gáz, minden ok volt.a repülés fizikához nem tudok hozzászólni, szerintem arcade-nak teljesen megfelel.én végigjátszottam pedig az elején nem tetszett,egész sok fajta küldetés is van,szerintem van egy egész jó hangulata a játéknak.

a ló másik fele x) ez után lehet mar jogsit is adnak rá

Raggie

Quote from: Soldier on 2009-04-27, 19:37:02
meddig játszottad ? odáig eljutottál h az a autopilot szerű dolgot kilehet kapcsolni (mar nem emlékszem a nevére) ? Az írányitás gamepaddal nekem nem volt gáz, minden ok volt.a repülés fizikához nem tudok hozzászólni, szerintem arcade-nak teljesen megfelel.én végigjátszottam pedig az elején nem tetszett,egész sok fajta küldetés is van,szerintem van egy egész jó hangulata a játéknak.

a ló másik fele x) ez után lehet mar jogsit is adnak rá
Ja, eljutottam odáig.
Ott jött csak az igazi rémálom. Milyen dolog az, hogy repülsz X irányba és kikapcsolod a hajtóművet, majd teljesen átfordítod a repülőd orrát -X irányba de még mindíg az eredeti X irány felé halad a repülő teste... ekkor visszakapcsolod a hajtóművet és szépen kb 3 m-es körben változtattál irányt... pfft. Szép meg minden, azt írtam is de azért ez nekem már egy kicsit túlzás.

Ló másik fele: No igen... nem kell azért valódi műszerfelet szimulálni nekem odam de legalább a fizika működjön kicsit! :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Tycho

A ló másik fele: ez igazi gépen is túl sok, megjegyezném, afganisztánban annyi ka-50es zuhant le a hazaúton, mert teljesen kimerült a pilóta és elhibázott valamit (nekiment egy hegyoldalnak, villanypóznának, stb, mint az elalvó kamionosok, csak a levegőben) hogy áttervezték kétülésesre :P :ejnye: