Main Menu

Hardware

Started by Kuroi Tenshi, 2006-05-07, 15:21:38

Previous topic - Next topic

NLZ

A DVDt viszont könnyebben kölcsön tudod adni, míg mondjuk egy vinyót nem bíznék rá akárkire. :)
[reserved]

Fazék

#361
Quote from: NLZ on 2009-05-26, 23:17:25
A DVDt viszont könnyebben kölcsön tudod adni, míg mondjuk egy vinyót nem bíznék rá akárkire. :)
én már eljutottam arra a szintre, hogy ha bárki kölcsön akar tőlem kérni tőlem bármit, akkor adjon dvd-t vagy más adathordozót és kiírom neki. én ugyan nem fogok még egyszer eltűnt lemezeket hajkurászni, hogy óó vajon kinek adtam kölcsön és miért nincs benne annyi tisztesség se, hogy szóljon hogy nála van és legalább fél-1 éven belül visszaadja.
kölcsönadások végelszámolás:
kb -20-25 újraírható dvd
-1 kiírt hentai dvd
-2-3 kiírt játék dvd
-4-5 kiírt játék cd

szerk: ja és az a legjobb, hogy az utolsó 10 dvd újraírható lemezem úgy tűnt el, hogy mindre rá volt írva tetves alkoholos filccel, hogy FAZÉK TULAJDONA :haha:

Flaser

DVD-t kölcsön nem adunk, csak mással "használtatunk" - ha az utóbbi nem lehetséges automatikusan az első szabály lép érvénybe.

A WhereIsIt egyébként sztem. még a merevlemezen is jobban használható mint a sima search, én ugyanis strukturált katalógust szoktam készíteni.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Tycho

Szerintetek melyik éri meg ár/teljesítmény arányban jobban?
30k-ért egy Sapphire Radeon HD4830 1024MB GDDR3,PCI-E,2-Slot-os SE hűtés,TV+Dual DVI+HDMI
vagy
65k-ért egy Sapphire Radeon HD4870 1024MB Toxic GDDR5,PCI-E, 780/4000 MHz,Vapor-X hűtés,TV+Dual DVI+HDMI ?

Azt, hogy mennyibe fáj ne úgy nézzétek, hogy kp, hanem hogy megéri-e kifizetni érte annyit? Legfeljebb 30k-val kevesebbet iszok el nyáron ::)

Zsiga

Mindkettő jelentősen túl van árazva. 4830-at 25 alatt lehet venni, a 4870 helyett meg van az újabb-erősebb 4890 60k körül, vagy kicsit akár alatta.
Ár/értékben 4770 26-28k körül.

Tycho

#365
A HD 4770-est nem néztem még mert nem találtam tesztet róla (aa PH!-n legalábbis, a többit nem annyira szeretem) Azt is nézted, hogy ezek az 1gbyte-os Sapphire kártyák, ügye? (mindenképp egy gigásat akarok és sapphire-t veszek, ez ilyen márka és méret fetisizmus nálam)
Hol nézed melyik a legolcsóbb bolt? :D


ed.: nézegetem a hd 4770-est... tettszik, de ez annyira új, hogy még meg se száradt a tinta a csomagoláson kb... 

Cobra

#366
Miért akarsz 1Gb-osat, FHD felbontású monitorod van? Ráadásul 4830 eleve kevés 1920*1080-as felbontáshoz újabb játékokban.
És igen, ahogy Zsiga írta, ezek magas árak.
Egyébként: http://www.ipon.hu/webshop/product/powercolor_hd4890_1gb_ddr5_pcie/111348 Hangos lesz, de legalább gyors.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

#367
Semmi értelme egy gigásat venni, általában nemhogy nem gyorsabbak, hanem van hogy lassabbak a több memóriával megpakolt videokártyák az azonos de kevesebb ramot tartalmazó változatnál.
argep.hu és depo.hu

Szerk.: 4770@PH: http://prohardver.hu/teszt/vigyazz_kesz_radeon_a_hd_4770_jart_nalunk/regi_kartya_uj_kontosben.html

Cobra

Más: Zsiga szerinted Samsung 275T+ milyen? :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Tycho

#369
Quote from: Zsiga on 2009-05-31, 01:31:47
Semmi értelme egy gigásat venni, általában nemhogy nem gyorsabbak, hanem van hogy lassabbak a több memóriával megpakolt videokártyák az azonos de kevesebb ramot tartalmazó változatnál.
argep.hu és depo.hu

Szerk.: 4770@PH: http://prohardver.hu/teszt/vigyazz_kesz_radeon_a_hd_4770_jart_nalunk/regi_kartya_uj_kontosben.html

Szuper! Köszi!

Nem tudom nekem az 512mb-es x1950esem elég masszívnak tűnik...


Cobra: írtam, hogy Sapphire fetishiszta vagyok... a powercolor nekem nem túl bizalomgerjesztő... azért nem mindegy, mi az alapanyag, hiába ugyanaz a nyák...

Zsiga

Quote from: Tycho on 2009-05-31, 01:38:55
Nem tudom nekem az 512mb-es x1950esem elég masszívnak tűnik...
Összehasonlítottad a teljesítményét egy ugyanolyan de csak 256-os kártyáéval? Mert csak abból lehet következtetéseket levonni.

Cobra : Nagy és drága. :D Nemtom egyébként, monitor ügyben nem vagyok képben, legalábbis annyira biztos nem hogy konkrét termékekről tudjak érdemben nyilatkozni.

Cobra

4890-eken egyelőre csak a matrica más, minden más referencia ,szóval mindegy ki csomagolja. Sapphire 4870 1Gb Toxic van Ipon listájában 56e-ért, amin egy elég jó hűtő van. Kisebbet felesleges 1Gb-tal venni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2009-05-31, 00:57:25
Ár/értékben 4770 26-28k körül.

ha talál valahol -- déja vu: 8800GT
http://prohardver.hu/hir/100_dollar_alatt_a_radeon_hd_4850.html

Azaz: vagy várd ki, hogy újra lesz 4770, vagy azt, hogy a 4850
árcsökkenése ide is elér. A 4770 nem sokkal gyengébb, és a
fogyasztása is alacsonyabb, kevésbé forrósodik fel, mint a 4850
(40%-ra tekertem fel a ventijét, melléraktam 2 vékony ventit
6V-ról, és még így is rohadt forró... ritka forró kártya ez...)
Szerintem ezeknél erősebb egy jó ideig nem fog kelleni:
mostanában úgyis csak bugos konzolportok jönnek, és azok
nem a grafikai teljesítményen akadnak fenn (ld ps3-ban 7800GT-
származék, x360-ban pedig 2900-előd van, tehát 1,5-2
generáció lemaradásban vannak). 4850-nel a crysist is csak
azért nem tudtam kimaxolni, mert xp alatt nincs very high opció...

Amúgy ez nem nVidia, hogy még mindig a vram-túlcsordulással
küzd, 1GB csak fullHD fölött (élsimítással és szűrőkkel "már"
fullHD-nél) mutat előnyt.

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2009-05-31, 01:44:56
4890-eken egyelőre csak a matrica más, minden más referencia ,szóval mindegy ki csomagolja.

NEM.
1.) A gyártók néha más képességű chipeket kapnak
2.) A nyákok referencia szerint készülnek, de a
felhasznált kondik, fojtások, fetek már rájuk vannak
bízva -- néhol szilárdelektrolitos kondik vannak, más
gyártóknál meg sima.
3.) Már vannak nem-referencia kártyák is

Soldier

#374
Quote from: Cobra on 2009-05-31, 01:44:56
Ipon listájában
ti szoktatok onnan vásárolni? addig jóh amíg minden működik utána a a garancián lévő hörcsögök szívesen sz*patnak ahogy tudnak. Nagyon okosak ott mindannyian. Vagy én nem voltam szimpatikus vagy nem tudom, de engem kiakasztottak, rég láttam 2 ekkora nolife szerencsétlenséget akik akkor ott voltak és az életük másfél hónapja abból állt hogy velem szórakoztak.azóta a linket is kerülöm. fukdatswatisay

Tycho

Cobra: látod, pont ezért vagyok Sapphire fetishiszta, az iszonyat jó cuccokat csinál, sőt, néha már gyárilag úgy felhuzatva, mint az állat...

K_T: én is arra pályázok, hogy fullosra húzott Crysis ne akadjon meg a gépemen, most akarok win7re fellépni a nyáron (igazából az őszi Stalkert akarom teljes részleten játtszani :D nameg ha jól jön ki a nyár és a munka, akkor lesz miből extrázni a gépet) ...

Arról már meggyőztetek, hogy a 4830/4850es nem éri meg, de azon agyalok, hogy most a HD4770-es olcsóbb és elég erős kártyát érdemesebb-e megvenni, vagy van annyival állatabb nyers teljesítménye a Sapphire Radeon HD4870 1024MB Toxic-nak a vapor-x hűtéssel meg minden cuccával hogy megéri a kétszeres árat? - Karácsony felé akarok egy szélesvásznú HD monitort is beszerezni, mert barátnőmnél nagyon rászoktam, annyival jobb rajta játtszani és filmezni :D - erre fel van igényem a nagyobb memóriára... az otthoni 17"es monitoromon elég a max 1248*1024es felbontás és a AAx4 :)

Cobra

Ha lecseréled a monitorod FHD-re, akkor inkább a 4870, mint a 4770.

Iponnál még nem vettem semmit, de árlistának jó, mert sokféle termékük van. A garanciaintézés meg sajnos elég sok helyen problémás.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2009-05-31, 11:37:31Iponnál még nem vettem semmit, de árlistának jó, mert sokféle termékük van. A garanciaintézés meg sajnos elég sok helyen problémás.
no igen, garancia miatt én is aggódok egy picit, de sajnos amikor vettem a gépet, a sok ígéret ellenére csak náluk találtam corsair vx450-es tápot. de talán megbízható annyira a termék, hogy sose kelljen emiatt garanciális ügyintéznem náluk :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Tycho on 2009-05-31, 11:13:34
vagy van annyival állatabb nyers teljesítménye a Sapphire Radeon HD4870 1024MB Toxic-nak a vapor-x hűtéssel meg minden cuccával hogy megéri a kétszeres árat?

Ha tényleg fullHD-n és maxon akarod nyomni,
akkor 4890 1GB. Ha viszont 1680*1050 High
és alacsonyabbb szűrőkkel is elég, akkor a
4770 is belefér.
Itt egy nagy teszt: ph megateszt
A 4850-nél kb 10-30%-kal gyorsabb a 4870,
főleg a nagyobb felbontásoknál. A 4890 még
~5-10%-kal gyorsabb, a 4770 pedig 5-10%-kal
lassabb, mint a 4850.
Viszont ha őszre és télre tervezed a dolgokat,
akkor az RV870-t és a GT300-at már várd meg
sztem -- ha másért nem, akkor a 4870-4890
árát lejjebb fogja vinni; ha meg olyan áron és
olyan teljesítménnyel kezd, mint a 4850, akkor
igazi bestbuy lesz.

Zsiga

Quote from: Fazék on 2009-05-31, 11:58:43
a sok ígéret ellenére csak náluk találtam corsair vx450-es tápot. de talán megbízható annyira a termék, hogy sose kelljen emiatt garanciális ügyintéznem náluk :)
Vehetted volna helyette ugyanazt Seasonic matricával a Pixelben mint én. Náluk korrektebb garis ügyintézést én még nem láttam.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2009-06-01, 15:33:30
Quote from: Fazék on 2009-05-31, 11:58:43
a sok ígéret ellenére csak náluk találtam corsair vx450-es tápot. de talán megbízható annyira a termék, hogy sose kelljen emiatt garanciális ügyintéznem náluk :)
Vehetted volna helyette ugyanazt Seasonic matricával a Pixelben mint én. Náluk korrektebb garis ügyintézést én még nem láttam.
pixel?

Kuroi Tenshi

#381
Quote from: Zsiga on 2009-06-01, 15:33:30
Seasonic matricával

Ugye úgy érted, hogy "eredeti SeaSonic nevén"  :__devil: :hehe:
SeaSonic (ill. modellek másik felét CWT) gyárt, Corsair matricáz.

Valamint:
Quote from: Fazék on 2009-06-01, 15:35:52
pixel?
+1: milyen pixel? Egy ilyen webshopot látok, de ott csak Zalman
van szép vastagon fogó ceruzával...

Zsiga

Quote from: Fazék on 2009-06-01, 15:35:52
pixel?
Az. http://pixel.hu/view.php?a=kezdolap
Nem mondjátok hogy nem ismeritek? :he:

K_T : Természetesen, csak a műveletleneknek egyszerűbb volt így magyarázni. ;)

Fazék


zsozso

Quote from: Zsiga on 2009-06-01, 15:33:30
Quote from: Fazék on 2009-05-31, 11:58:43
a sok ígéret ellenére csak náluk találtam corsair vx450-es tápot. de talán megbízható annyira a termék, hogy sose kelljen emiatt garanciális ügyintéznem náluk :)
Vehetted volna helyette ugyanazt Seasonic matricával a Pixelben mint én. Náluk korrektebb garis ügyintézést én még nem láttam.
Huh rendbeszedtek magukat? Csakmert 2-3 eve rengeteg ismeros fujt rajuk 4-5 honapos gari atfutasi ido behuzott alkatreszek, perek tomkelege, csak hogy par dolgot emlitsek. Bar lehetnek meg csodak :p
Death is the only redemption

Zsiga

Fazék : Érdekes, pedig ősrégi bolt.

zsozso : Egy-másfél éve volt kb. Egy szó nélkül cseréltek ki egy elpukkant Tagan tápot, ráadásul egy erősebb Seasonicra. Mindezt számla nélkül.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-01, 15:52:36
Egy ilyen webshopot látok, de ott csak Zalman
van szép vastagon fogó ceruzával...
Quote from: Zsiga on 2009-06-01, 15:55:02
Nem mondjátok hogy nem ismeritek? :he:

Az áraik alapján nem sokat vesztettem :)
(illetve sokat vesztettem volna, ha náluk vásárolok ;D)

zsozso

Quote from: Zsiga on 2009-06-01, 16:07:06
Fazék : Érdekes, pedig ősrégi bolt.

zsozso : Egy-másfél éve volt kb. Egy szó nélkül cseréltek ki egy elpukkant Tagan tápot, ráadásul egy erősebb Seasonicra. Mindezt számla nélkül.
Mondjuk azt nemtudom, hogy a viszontelado reszuk milyen csak a nagykerrel van tapasztalatom.
Death is the only redemption

Tycho

Szerintetek le érdemes cserélnem a 450Wos tápmat egy olyan 650W körülire, ha a tervezett konfigom ez lesz:

asus a8n sli alaplap, amd 64 2x 4200+ proci, 6Gb ram, 400Gb+1Tb HDD, dual layer DVD combo drive, és egy HD4770, vagy csak akkor nem elég a régi cucc, hogyha a HD4890es kártyát venném? (meg két házventi)

Zsiga

Felesleges. Ennél többet fogyaszt az enyém, és még a 330-as táp is bírta anno, csak a hang miatt cseréltem 430-ra.
Persze attól is függ hogy milyen az a 450-es.