Main Menu

Hardware

Started by Kuroi Tenshi, 2006-05-07, 15:21:38

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Úgy hallottam lesz 32 bites verziója is.

Tycho

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-02, 20:31:18
Úgy hallottam lesz 32 bites verziója is.

... :facepalm: Van 32 és 64 bites... és mi a fasznak tennék fel 32 biteset, ha nem látja a szükséges memóriát?

Szóval akkor win7, amiből 64 bites lesz, meg a beépített virtuális xp, just in case, 4 giga ram és egy HD4770 lesz a konfig amit össze akarok tákolni (plusz a táp meg a winyó, de ezek a szükséges alkatrészek, ahoz, hogy bővíteni lehessen becsülettel a gépet) és ezzel már nem lesz nagyobb bajom a játékokkal, se az ár/értékkel?

Cobra

Mivel Tycho nekem nem hisz, meg szerinte hülye vagyok, ezért KT légszíves magyarázd el neki, hogy W7 alá nincs megfelelően működő driver Nforce4 chipkészlethez. Persze lehet Via chipsetes is a mostani lapja, de ott se lesz sokkal jobb a helyzet szerintem.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Tycho on 2009-06-02, 20:43:57


dunnolol, just-in-case szóltam, hogy vigyázz, melyik
verziót tö- veszed meg.

4770 és +RAM legköltséghatékonyabb fejlesztés, ja.

Quote from: Cobra on 2009-06-02, 22:44:49
Mivel Tycho nekem nem hisz, meg szerinte hülye vagyok, ezért KT légszíves magyarázd el neki, hogy W7 alá nincs megfelelően működő driver Nforce4 chipkészlethez.

;D
Abszolút nincs? Semelyik gyártónak, a vista-verziót
sem fogadja el (vagy az is rossz)? Az szívás...

Cobra

#424
Nforce4-nél a Vistás driver 2008 szeptemberi, szóval a W7-ben is jó eséllyel ez van. Sajnos a hálózati része erősen bugos, meg talán a PCI kezelése is (Soundblaster recseg). RC-t nem néztem, de mivel az első 3 elérhető bétánál megvolt ugyanaz a hiba (32 és 64 bites W7-nél is ugyanúgy), ezért sok esélyt nem látok rá, hogy legyen változás, főleg hogy az Nvidia oldalán már a Legacy termékeknél van a chipset.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Tycho

Quote from: Cobra on 2009-06-02, 22:44:49
Mivel Tycho nekem nem hisz, meg szerinte hülye vagyok, ezért KT légszíves magyarázd el neki, hogy W7 alá nincs megfelelően működő driver Nforce4 chipkészlethez. Persze lehet Via chipsetes is a mostani lapja, de ott se lesz sokkal jobb a helyzet szerintem.

Nem az értelmi készségeid kritizáltam, hanem a szociálisakat, de most, hogy így írod, lehet hogy azt is kellene... ::)

Amúgy nForce4 SLI chipsetem van sajna... szóval oprendszert se tudok upgradelni úgy, hogy tisztességesen működjön az alaplapom? :mad: márpedig egy rendes alaplapra tuti nem lesz pénzem a nyáron... (hacsak a következő három napban mégis kapok egy telefont, hogy menjek be arra az állásinterjúra, és jövő hétfőn kezdhetek...)

Elgondolkodtató, hogy érdemes-e most upgradelni, hogy a ház, az optikai meghajtó és a HDD kivételével mindent kellene cserélni, mert már nincs egy oprendszerben driver a 3 éves alaplapomhoz, vagy a tervezett vidkarit nem bírja kihasználni...

Kuroi Tenshi

Használd xp-vel ;)
dx10 hiányával nem fogsz sokat kihagyni: eddig csak
egyetlen dx10-only játék jelent meg; a dx10-támogatással
is rendelkező játékok nagyrészében meg néhány dx9-ben
is elérhető effektet áttettek a dx10-verzióba (ld crysis,
az elvileg csak-vista,csak-dx10 very high opció egy kis
haxolással xp-n, dx9-ben is hiánytalanul megvan...)

Tycho

Gondoltam, hogy megveszem a rendszert azért, és egy éven belül hozzátoldok alaplapból és prociból, mert így úgysem lesz pénzem új alaplapra és 60k+ árú videókártyára :) pláne nem FHD monitorra... Remélem a HD4770 kihúzza két évig szívfájdalmak árán miatta kihagyott játékok nélkül :D
Viszont a 64bites rendszer upgrade elmarad és a drága ddr400-as ramokat se kell akkor megvenni :)
(végül együtt akartam feltenni az oprendszereket, egy XP oda, egy win7 ide, mert a win7 RC csak béta, baszódós a virtuál xp (bár ez lehet megoldja a driver problémát) és csak májusig jó, és nem tudom mikor terjesztik ki arra is a campus szerződést - talán megpróbálom így mégis, és akkor talán még a 2 gb ram is elég lehet)


Minden estre köszönöm az erőfeszítést Cobra, hogy félig meddig normálisan tudtad közölni a driver problémát :)

Flaser

Quote from: Cobra on 2009-06-02, 23:20:28
Nforce4-nél a Vistás driver 2008 szeptemberi, szóval a W7-ben is jó eséllyel ez van. Sajnos a hálózati része erősen bugos, meg talán a PCI kezelése is (Soundblaster recseg). RC-t nem néztem, de mivel az első 3 elérhető bétánál megvolt ugyanaz a hiba (32 és 64 bites W7-nél is ugyanúgy), ezért sok esélyt nem látok rá, hogy legyen változás, főleg hogy az Nvidia oldalán már a Legacy termékeknél van a chipset.

...amiben az a szép, hogy már megint DRM-et akarják vazelin nélkül lenyomni (egyelőre) a torkunkon. Szerencse, hogy újabb játékokkal nem nagyon (ill. egyáltalán nem) játszok.

Egyre inkább az az érzésem, hogy ideje lesz fixen áttérnem vlm. Linux disztribúcióra ami nem is lesz akkora "csapás" tekintve, hogy közel minden szoftverem multi-platform.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Tycho

Nem értem hogy jön a DRM a nem frissített driverekhez. :wtf:

Amúgy lehet mégis megkapom a munkát, amit szerettem volna, azaz, lehet ám, hogy jut alaplapra és procira is a nyáron, K_T te tuningmester, mit érdemes alapapból beújítani (hozzávaló processzorral együtt)?
(amd procit szeretnék mindenképp mondjuk)

Kuroi Tenshi

Csak a szokásos kérdések: keret, mit tudjon (CF kell-e, stb),
milyen játékokhoz, tuning lesz-e és mennyi, mikor, stb.

Tycho

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-03, 13:24:38
Csak a szokásos kérdések: keret, mit tudjon (CF kell-e, stb),
milyen játékokhoz, tuning lesz-e és mennyi, mikor, stb.

megelégszek am2+os procival, legyen húzható, CrossFireX nem árt, hátha meghülyülök két X2es kártyával :angyali:
ha veszem, akkor most nyáron, augusztusban, olyan összesen úgy 60-70rongyból jöjjön ki procistul, várom a szerinted legértelmesebb lehetőséget :jee:

Kuroi Tenshi

Ha tuningos, akkor Phenom II, és SB710 vagy SB750-es
alaplap.
Javaslat:

http://www.argep.hu/product_942811.html
X3 720 BE -- alig van játék, ami 2-nél több magot használ;
ez meg több, mint a kétmagosok, de olcsóbb, mint a négyesek.
SB710, SB750 esetén van esély arra, hogy a negyedik magot
is aktiváld, de általában avval romlik a tuningja -- ami, mivel
BE azaz szabadon állítható szorzós, van nekije rendesen.

http://www.argep.hu/product_942810.html
X4 810 -- csak 2.6G, nem BE tehát kevésbé tuningos, viszont
biztosan négymagos, nem lottó.

http://www.argep.hu/product_969059.html
Gigabyte MA790X-UD4 -- AM2+ tehát DDR2-es, fogadja az
AM3-as procikat, 790GX + SB750 chipset, 2× PCIe2.0 x16 CFX.

Raggie

Én most alaplapból ezt néztem ki: http://www.argep.hu/product_1008549.html
Nem CF-es, de DDR3-as 1600MHz-en és 4k-val olcsóbb.

Tényleg: ezek között mi a különbség??
http://www.argep.hu/main.asp?suche=+GA-MA790X-UD4p&x=0&y=0
http://www.argep.hu/product_969059.html
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Quote from: Raggie on 2009-06-03, 14:57:19
Én most alaplapból ezt néztem ki: http://www.argep.hu/product_1008549.html
Nem CF-es, de DDR3-as 1600MHz-en és 4k-val olcsóbb.

Jól van, ügyes. Buksisimit is kérsz?...
De csakis 6GB 1600+MHz Platina-hűtős Vérpistike Edisön
RAMot vegyél hozzá...

Quote from: Raggie on 2009-06-03, 14:57:19
Tényleg: ezek között mi a különbség??
http://www.argep.hu/main.asp?suche=+GA-MA790X-UD4p&x=0&y=0
http://www.argep.hu/product_969059.html

PROTIP: nézd meg a képeket.
PROTIP2: SATA portok száma

Raggie

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-03, 15:06:08
Jól van, ügyes. Buksisimit is kérsz?...
De csakis 6GB 1600+MHz Platina-hűtős Vérpistike Edisön
RAMot vegyél hozzá...
Jól van na, elnézést hogy megfogadtam a tanácsaitokat.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Quote from: Raggie on 2009-06-03, 15:19:47
Jól van na, elnézést hogy nem fogadtam meg a tanácsaitokat.

fix'd.
Hányszor írjam még le, hogy "játékos szemszögből" szinte k* mindegy,
hogy DDR2-800 vagy -1066 vagy DDR3-1333 vagy -1600, hiszen
alig fog pár százalékot számítani, az árbeli különbséget ha jobb
procira vagy videókártyára költöd, többet érsz vele?
Tőlem végülis azt veszel amit akarsz, de ne várd, hogyha a
jótanácsaimmal szöges ellentétben döntesz, hogy megdícsérjelek érte.

Zsiga

#437
Egyetértek. Lassan össze kéne írni egy kis FAQ-t hogy gépvásárlásnál mire érdemes többet költeni és mire felesleges.
Pl. videokártya memóriájánál a sebessége számít, a mérete nem; rendszermemóriánál meg pont fordítva.
Játékra kétmagos proci kell, kettőnél többet videokódoláson kívül kb. semmi nem használ ki. (Szerk.: Tudom hogy ebbe bele fogsz kötni, de leszarom. :D)
Tápból 4-500W-nál többre nincs szükség egy átlagos játékgéphez (átlagos játékgép: egy darab aktuális csúcsVGA, egy erős kétmagos processzor, 2 vinyó, egyéb apróságok), még így is csak kb. fél terhelésen vagy alatta fog járni (ami az ideális állapota egy tápnak mert halk lesz, jó hatásfokú, és szép simák lesznek a feszültség-értékei).
SSD-t venni felesleges még rendszernek is, amelyik már megfizethető az olyan is, meg amúgyis nevetséges a Ft/GB arányuk.
Meg ilyesmik, hirtelen ezek a klasszikus példák jutottak eszembe.

Raggie

A CF feleslegességének tárgykörében értettem, hogy megfogadtam. A DDR kérdésben meg nem értem a problémátokat, mert EZ a lap az OLCSÓBB, akkor meg mi a fészkes frászkarikáért baj ha ddr3-as??
NEM AZÉRT néztem ki mert tudja, hanem mert olcsóbb, és mellesleg megjegyeztem, hogy ennek ellenére is ddr3-as.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2009-06-03, 19:22:30


Majdnem: kapható már DDR2-vel versenyképes árú
DDR3; viszont a DDR3-as alaplapok még mindig drágábbak:

Quote from: Raggie on 2009-06-03, 17:05:37
EZ a lap az OLCSÓBB

Kétlem:
Ez az AM3-as, DDR3-as: http://www.argep.hu/product_1008549.html
Ez az AM2+ verzió, DDR2: http://www.argep.hu/product_936967.html
AM2+ foglalatba belemegy AM3 proci.

Fazék

a majdnem már félsiker :D

Tycho

Na most nem nézem meg tüzetesebben a tanácsokat, majd ha tudom, hogy megvan-e az állás, és mennyit fogok keresni vele, akkor pontosan átnézek mindent, és beosztom az erőforrásaimat :) Addig is köszönök minden tippet az USteam szakértőitől!

Cobra

Azért én a DDR3-at nem írnám le ennyire, DDR2-800/1066-os 4-5eFt/Gb, DDR3-1600 pedig 6-7-e Ft/Gb (sőt, most látok 4Gb-os kitet 17e-ért, ami DDR2-800-ban 16e). Nem mondom egy szóval sem, hogy gyorsabb lenne a DDR3-as, de talán kicsivel kevesebbet fogyaszt és melegszik, plusz AMD vonalon nem kell alaplapot cserélni, ha 1-2 éven belül cserélni akarod a proceszort és most AM3-at veszel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2009-06-03, 23:51:49


Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-03, 19:33:08
Majdnem: kapható már DDR2-vel versenyképes árú
DDR3; viszont a DDR3-as alaplapok még mindig drágábbak:

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-02, 18:21:55
Mire oda jutsz, hogy a proci eléggé elavult, addigra már az
az alaplap-socket és chipkészlet sem kompatibilis az újabb
chipekkel.
Ld AMD: SktA - Skt939 & 754 -  AM2 - AM2+ - AM3
Intel: (423) - 478 - 775-ön belül első gen, majd C2D már
csak új tápellátással és újabb revíziós chipekkel működött,
utána 45nm-es C2D és C2Q-nál is megismétlődött ugyanez,
tehát 775×3 - most 1366 és jön 1156...
Ha úgy tervezed, hogy a proci minimum két évet kibírjon,
akkor a lap is menni fog vele, mert addigra nem lesz
kompatibilis.

Max 1-1,5 évet jósolok neki, hogy az akkori új procik
is még belemennek. A legtöbb ember pedig nem 1-1,5
évente cserél procit, hanem 2-3 évente, és akkor már
lappal együtt.

Cobra

Most még drágábbak az AM3-as lapok, de szerintem év vége felé már nem lesz számottevő különbség. Ráadásul nem 30-40%-os felára van a DDR3-as lapoknak. Amit most néztem árlisátát, ott kb 2-3e Ft felára van a hasonló DDR2-DDR3 lapnak. Nekem megérné az a kb +10e Ft, amivel drágább az AM3-as lap+memória.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Az év vége még messze van :)
Addig a Lynnfield is kijön, én arra várok.

+10k egy lépcsővel erősebb videókártya -- amivel
többre megy az ember játékokban, mint ddr2 helyett
ddr3 rammal.

Flaser

Quote from: Tycho on 2009-06-03, 12:47:42
Nem értem hogy jön a DRM a nem frissített driverekhez. :wtf:

Amúgy lehet mégis megkapom a munkát, amit szerettem volna, azaz, lehet ám, hogy jut alaplapra és procira is a nyáron, K_T te tuningmester, mit érdemes alapapból beújítani (hozzávaló processzorral együtt)?
(amd procit szeretnék mindenképp mondjuk)

Úgy, hogy azért nem lesz a régi hardware-hez új driver, mert a régi egyszerűen nem tudja DRM által behozott "szolgáltatásokat". Egyébként nem elbaszott a Win7 alatt sem - máris kaptál egy "szolgáltatást". Mivel nem "biztosított" kimenet a windows "lejavítja" a minőséget, nehogy még visszaélj a szerzői tartalommal.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fazék

Quote from: Flaser on 2009-06-04, 02:15:45
Quote from: Tycho on 2009-06-03, 12:47:42
Nem értem hogy jön a DRM a nem frissített driverekhez. :wtf:

Amúgy lehet mégis megkapom a munkát, amit szerettem volna, azaz, lehet ám, hogy jut alaplapra és procira is a nyáron, K_T te tuningmester, mit érdemes alapapból beújítani (hozzávaló processzorral együtt)?
(amd procit szeretnék mindenképp mondjuk)

Úgy, hogy azért nem lesz a régi hardware-hez új driver, mert a régi egyszerűen nem tudja DRM által behozott "szolgáltatásokat". Egyébként nem elbaszott a Win7 alatt sem - máris kaptál egy "szolgáltatást". Mivel nem "biztosított" kimenet a windows "lejavítja" a minőséget, nehogy még visszaélj a szerzői tartalommal.
ja igen, erről meg is feledkeztem. ezek szerint belerakták mélyebben ezt a köcsög drm szolgáltatást a win7-be? hogy-hogy nincs ezzel kapcsolatosan RAAAGE a win7 fórumokon? ???

Zsiga

Quote from: Fazék on 2009-06-04, 02:16:59
ja igen, erről meg is feledkeztem. ezek szerint belerakták mélyebben ezt a köcsög drm szolgáltatást a win7-be? hogy-hogy nincs ezzel kapcsolatosan RAAAGE a win7 fórumokon? ???
Senkit nem érdekel ez a DRM, mert aki PC-n néz HD filmet az netről letöltött ripet néz, abban meg ugye nincs védelem...

kikuchiyo

Szerintem a Win 7-ben lévő DRM alrendszer semmiben sem gyengébb/megengedőbb/erőforráskímélőbb/kevésbé agyhalott, mint a Vistában lévő, csak ugyebár a Vista egy rossz rendszer, a Win 7 meg AWSUM, maga a megváltás ;)

És de, van akit érdekel, mert feleslegesen szennyezi a gépedet akkor is, ha nem nézel HD filmeket.
in b4 'in b4 Peter Guttman etc.' etc.
Failure is the default option