Main Menu

Hardware

Started by Kuroi Tenshi, 2006-05-07, 15:21:38

Previous topic - Next topic

Tycho

#450
na eljött az első lépés ideje a 100%-os PC átépítésben :)

Kerül a gépbe egy WD10EADS hdd, azaz két merevlemez meghajtó fog benne pörögni,
egy sapphire radeon hd4890-es vidkari, viszont amiben konkrétan segítség kellene, az az, hogy kinéztem magamnak egy 450W-os Corsair tápot (ami a prohardveren is volt tesztelve) viszont nyár végén a második lépésben veszek a géphez egy HD monitort (ez persze irreleváns a kérdésemhez, csak indoklásképp tettem ide a videókártya miatt :D ) és a gépbe egy teljesen új am2+ socketes alaplap 4gb memóriával (win7-et akarok a gépre tenni, addigra talán ki is jön és campus licensszel lesz is ingyen legálisan ;) ) és valami jól húzható procival, amire néztem egy egész jó teljesítményű hűtőt (munkahelyen vagyok, nem tudok most linkelni fejből)...

Szóval a hozzáértőbbeket kérdezem, ehez a géphez elég a 450Wos corsair, vagy inkább legyen nagyobb teljesítményű?

Kuroi Tenshi

Elég.
Írtam már párszor, nálam 1.8-ról 2.7-re húzott E2160,
alaplap, 2G ram, 2 hdd, 4850, hangkártya és 4 12-es
venti együtt szívott a fali konnektorból 250W-ot
csúcsterhelésen. A tápnál 80%-os hatékonyságot
feltételezve a gép 200W-ot evett.
A Corsair Seasonic bele nem szétbontott 12V-os
ágas, ezért nem valószínű, hogy a hasonló kisebb
teljesítményű tápoknál jelentkező egyik 12V-os
ágon bekapcsoló túláram-védelem problémakör
jelentkezne.

Tycho

#452
Reméljük elég lesz, ha nem akkor szarban leszek, bár talán garanciával visszaveszik és egy nagyobbra cserélhetem különbözet kifizetéssel... ::)


Mi a véleményetek erről a monitorról? -> Samsung 2494HS

Kuroi Tenshi

Quote from: Tycho on 2009-06-25, 21:08:05
Mi a véleményetek erről a monitorról? -> Samsung 2494HS

TN :Đ
Nem tudom. Az elődje (2493 Himalaya) jó volt, tűrhető
színű és rendkívül gyors panel. Ezt viszont ki tudja.

Ennél jóval olcsóbban is kapni 23" FullHD TN-eseket.
Ennek az árától viszont csak egy ugrás az új Samu
C-PVA-paneles monitor, amiről az Off HW/SW részében
írtam, talán érdemes lesz azt is figyelemmel követned.

Soldier

2 kérdés lenne.xbox360:
monitorral ha van HDMI csatlakozom, ez a kábel kell hozzá,ugye?
a másik pedig az lenne hogy a hangok kikötésére milyen opciók vannak ,tudja-e valaki? igazából nekem egy 2ch -s composite-ra /asszem így hívják, pontosabban erre / kéne rákötnöm az megoldható valahogy? ha igen hogy/mivel? az 5.1-em mar foglalt

Kuroi Tenshi

Viccesen drága az a kábel, ahhoz képest, hogy kb 50Ft
anyag és 100Ft gyártás van benne...
A 360-on hdmi csatlakozó van csak, nincs külön audió?
A monitorodon milyen csatlakozók vannak? Ha van hdmi,
akkor csak egy hdmi kábel kell. Ha dvi, akkor hdmi-dvi
átalakító közdarab, az viszont a hangot nem tudom, hogy
külön csatlakozóra kiviszi-e.

zsozso

Quote from: Soldier on 2009-06-27, 13:20:00
2 kérdés lenne.xbox360:
monitorral ha van HDMI csatlakozom, ez a kábel kell hozzá,ugye?
a másik pedig az lenne hogy a hangok kikötésére milyen opciók vannak ,tudja-e valaki? igazából nekem egy 2ch -s composite-ra /asszem így hívják, pontosabban erre / kéne rákötnöm az megoldható valahogy? ha igen hogy/mivel? az 5.1-em mar foglalt

http://www.amazon.com/HDMI-meter-foot-cable-1080P/dp/B0002L5R78
Death is the only redemption

chilip

98%os megtakarítás nem semmi :D

Kuroi Tenshi

Aha, majd nézd meg a szállítási költséget -- tegnap is azon
röhögtünk Zsozsóékkal :D

Soldier

#459
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-27, 16:53:03
A monitorodon milyen csatlakozók vannak?
a monitoron van HDMI + DVI+RGB. Akkor ez a kérdés letudva. egy sima HDMI-HDMi kábel elég -gondolom.
Az audirol fogalmam sincs ezért próbáltam megkérdezni, ha rákeresek mindenhol ezt a hdmi+audiot irjak h azon kimegy a hang is :|
mert például ilyen is van, amin a hang jön, de megint nem jó mert a video már HDMI-n kötve van o.O kell lennie valami megoldásnak, remélem  :frown:

Kuroi Tenshi

Akkor HDMI-HDMI, ez nem is kérdés, d'oh :hehe:
Ha a monitornak nincs hangkimenete (HDMI-seken között
van mindkét féléből), akkor ha az xboxon van kompozit
audiokimenet (RCA dugók - fehér bal, piros jobb), akkor
avval, vagy ha s-video kimenet van rajta (7-pólusos
tuchel), ahhoz rengeten helyen kapni olcsón s-video-
rca átalakítót.

Cobra

Meg kéne nézni milyen kimenetek vannak a Xboxon. Egyébként meg amit KT írt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Soldier

#462
kimenetek: kép ezek vannak rajta, de egy oldalt nem találok ahol így felsorolnák vesszővel egymás után, pl. az olyanoknak mint nekem. Én ezen se RCA se S-vid kimenetet nem látok, csak ez a A/V van.. most vajon ha en összekötöm a képet hdmi-hdmi , hozzáadott component hd av kábelböl csak az audiot dugom be , az gáz lenne?

edit: asszem megtaláltam ami nekem kell ,külön hdmi/AV vékönyitott csatlakozóval hogy egymás alatt is elférjenek mert amúgy nem...
ezaz. remélem igy okés lesz köszöntem a segítséget

smash++

Sziasztok,

Mivel eddig minden gép-re való pénz szórás előtt jó tanácsokat kaptam, most is hozzátok fordulok.

Mass Effect-et szeretném high-ultra high grafon megnzéni illetve a Crysis-al szeretném majd nyomni.

Jelen felállás:
Gigabyte AM2 GA-M590SLI
AMD X2 3800+
2G Ram
ASUS EN7900GS


Most azon gondolkodom, hogy a videokari csere elég lenne. De ha nem akkor jöhet egy X2 5200+ proci még.

Videokariban melyik márkát ajánljátok?
MSI N9800GT-MD512 512MB DDR3 PCIe
MSI N9800GT-T2D512-OC 512MB DDR3 PCIe

ASUS GeForce EN9800GT HYBRIDPOWER/HTDI/512M 512MB DDR3 PCIExpress
ASUS GeForce EN9600GT OC Gear 512MB DDR3 PCIExpress

Zsiga

Quote from: smash++ on 2009-08-10, 12:21:16
Videokariban melyik márkát ajánljátok?
MSI N9800GT-MD512 512MB DDR3 PCIe
MSI N9800GT-T2D512-OC 512MB DDR3 PCIe

ASUS GeForce EN9800GT HYBRIDPOWER/HTDI/512M 512MB DDR3 PCIExpress
ASUS GeForce EN9600GT OC Gear 512MB DDR3 PCIExpress
Ha játékra kell elsősorban a videokártya akkor AMD-t vegyél. Radeon 4830-4770-4850 szériák közül valamelyiket, amelyiket jó áron kapod, vagy amelyiken szimpatikus a gyári hűtés.
Konkrét márkát szerintem felesleges ajánlani, mindegyik pont ugyanolyan referencia-kártya, ami különbözik márkánként az a hűtés meg a doboz, illetve van amelyikre több a garancia, meg gyárilag tuningolt; de ezek nem márkafüggők, mindegyik árul ilyeneket kicsit több pénzért.

smash++

#465
Quote from: Zsiga on 2009-08-10, 12:48:42
Quote from: smash++ on 2009-08-10, 12:21:16
Videokariban melyik márkát ajánljátok?
MSI N9800GT-MD512 512MB DDR3 PCIe
MSI N9800GT-T2D512-OC 512MB DDR3 PCIe

ASUS GeForce EN9800GT HYBRIDPOWER/HTDI/512M 512MB DDR3 PCIExpress
ASUS GeForce EN9600GT OC Gear 512MB DDR3 PCIExpress
Ha játékra kell elsősorban a videokártya akkor AMD-t vegyél. Radeon 4830-4770-4850 szériák közül valamelyiket, amelyiket jó áron kapod, vagy amelyiken szimpatikus a gyári hűtés.
Konkrét márkát szerintem felesleges ajánlani, mindegyik pont ugyanolyan referencia-kártya, ami különbözik márkánként az a hűtés meg a doboz, illetve van amelyikre több a garancia, meg gyárilag tuningolt; de ezek nem márkafüggők, mindegyik árul ilyeneket kicsit több pénzért.

Köszi a gyors választ!

Ezeket megnézem: Radeon 4830-4770-4850
Fontos szempont, hogy a tápot nem akarom leterhelni azokkal a szériákkal, ahol már 2 kábel kell az erőforrás ellátásra.

NLZ

4770 fogyasztása a legkisebb.
[reserved]

smash++

Quote from: Zsiga on 2009-08-10, 12:48:42
Quote from: smash++ on 2009-08-10, 12:21:16
Videokariban melyik márkát ajánljátok?
MSI N9800GT-MD512 512MB DDR3 PCIe
MSI N9800GT-T2D512-OC 512MB DDR3 PCIe

ASUS GeForce EN9800GT HYBRIDPOWER/HTDI/512M 512MB DDR3 PCIExpress
ASUS GeForce EN9600GT OC Gear 512MB DDR3 PCIExpress
Ha játékra kell elsősorban a videokártya akkor AMD-t vegyél. Radeon 4830-4770-4850 szériák közül valamelyiket, amelyiket jó áron kapod, vagy amelyiken szimpatikus a gyári hűtés.
Konkrét márkát szerintem felesleges ajánlani, mindegyik pont ugyanolyan referencia-kártya, ami különbözik márkánként az a hűtés meg a doboz, illetve van amelyikre több a garancia, meg gyárilag tuningolt; de ezek nem márkafüggők, mindegyik árul ilyeneket kicsit több pénzért.

Sokáig tartott a döntés és elés sokat olvasgattam, de döntöttem.

ASUS EAH4770 Formula-ra esett a választás.
A gyári hűtőlye komolyabbnak tűnik, mint a többié és remélem nem csak marketing.

Lassa eladó lesz egy ASUS EN 7900 GS :)

Cobra

Ha szerencséd van kapsz érte 10k-t :)
Egyébként meg processzorra is gyűjtsél, vagy próbálkozz a tuininggal, mert elég karcsú már az is. Tudtommal pont ez a 2 játék (de Crysis biztosan) eléggé processzorigényes.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Tuning sokat nem segít, az a 3800+ tényleg kevés. Talán AM2+ kompatibilis az a lap, és akkor elfut vele egy Phenom is, vagy akár egy Phenom II is. Sajna az AMD nagyon nem akar új procikat kiadni, valsz gőzerővel koncentrálnak a Fusionra. Csak olyanra ne is tervezz, mert az ugye proci+vga egyben. Bár először csak az alsó- és középkategória lesz fusion, felsőkategóriára még adnak ki külön procit.
[reserved]

Cobra

Fusion még leglaább 1 év, de lehet több lesz. Azt meg hogy érted, hogy nem jön ki új processzor AMD-től? Idén jött új Phenom, új Athlon és Ázsiában már kint az új Sempron is. Egyedül mobil fronton vannak erősen elmaradva, de elvileg azok is jönnek még a 3. negyedévben.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Úgy értem, hogy semmi új generáció, csak a jelenlegi csiszolgatása.
[reserved]

Cobra

Phenom II azért eléggé eltér a Phenom I-től, hogy lehesen rá mondani, hogy új generáció. Athlon II meg egyértelműen az.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Azért az Athlon II az ugyanúgy K10.5, mint a Phenom II, csak nincs L3 cache. De teljesítményben még mindig elmaradnak a Core i7-től, sokszor még a nagyobb darab C2Q-któl is. Ez a DDR3 így önmagában meg semmire se jó, sebességben nulla különbség van DDR2höz képest. A videókártyáknál jó dolog a középkategóriában maradni, de a prociknál ez nem nyerő, ahogy látszik.
[reserved]

Cobra

i7-hez azért ne hasonlítsd a Phenomot, mert az EE verzió kerül annyiba, mint a legalapabb i7.
De tény, hogy le van maradva az AMD, mert a C2-k nagyon jól sikerültek, a Phenomból az első generáció meg nagyon nem, ez a mostani lett olyan, mint az elsőre megjelentnek kellett volna lennie.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Épp ezaz, mert az i7nek nincs vetélytársa, így az Inter baromira el van szállva magától, jogosan. Ha AMD fel tudná venni vele a versenyt, minden minimum fele ennyibe kerülne, ami lenyomná a középkategória árát is. És akkor örülhetnének a vásárlók.
Phenom a maga nemében jóra sikerült, csak minimum két évvel ezelőtt kellett volna jönnie.
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: NLZ on 2009-08-11, 13:24:42
Épp ezaz, mert az i7nek nincs vetélytársa, így az Inter baromira el van szállva magától,

Lolwho?

Quote from: NLZ on 2009-08-11, 00:53:24
A videókártyáknál jó dolog a középkategóriában maradni, de a prociknál ez nem nyerő, ahogy látszik.

Ez szerintem baromság. Játékhoz még mindig a magas órajel
a jobb, mint a 2 helyett 4 mag, a kétmagosok pedig viszonylag
olcsón kaphatóak. (Ennek ellenére hosszabb távra javaslom a
3- és 4-magosakat). Továbbá 3 és 4-magosak között is vannak
középkategóriába árazottak. Szép és jó az i7, de rohadt drága,
s alig van, ami kihasználja a teljesítmény-többletét.

Ilyen ugyanis a proci-limit. Az csak a max. fps-t határozza meg,
az meg már kit érdekel, hogy egy játékban egy olcsóbb
Phenom II négymagos 120FPS-e helyett egy sokszorannyiba
kerülő nyolcsszálas i7 150FPS-t is elérne? Az átlagot és a
minimumot továbbra is a videókártya határozza meg (jobb
esetben, pl. ha van elegendő mennyiségű ram).




Amiért jöttem:
mint már régóta mondogatom, a tuningramoknak játékhoz
nincs sok értelme, értelmesebb erősebb videókártyára vagy
processzorra költeni, az nagyobb hatással van. Ld:
http://logout.hu/cikk/a_ram_es_nb_orajelei_a_gyakorlatban/teljes.html

Feldin

Gondoltam ide bepasszol. Aztán ha nem, majd csinálok neki egy topicot.
Eladósorba került a DS-em, mert köll a pénz :)

Fekete DS light, full body védőfólia az invisible shield-től, egy tok, japán európai és usb-s töltő, eredeti doboz, M3-as warez kártya + bele való micro SD plusz USB olvasó a micro SD-hez.

Érdekelne valakit? :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Fazék

Quote from: Feldin on 2010-02-22, 12:58:23
Gondoltam ide bepasszol. Aztán ha nem, majd csinálok neki egy topicot.
Eladósorba került a DS-em, mert köll a pénz :)

Fekete DS light, full body védőfólia az invisible shield-től, egy tok, japán európai és usb-s töltő, eredeti doboz, M3-as warez kártya + bele való micro SD plusz USB olvasó a micro SD-hez.

Érdekelne valakit? :)
üdv, jó látni hogy még élsz :) sztem ezek a topic-ok jobban megfelelhetnek célodnak:
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=562.0
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=724.0

Feldin

Quote from: Fazék on 2010-02-22, 13:06:33
Quote from: Feldin on 2010-02-22, 12:58:23
Gondoltam ide bepasszol. Aztán ha nem, majd csinálok neki egy topicot.
Eladósorba került a DS-em, mert köll a pénz :)

Fekete DS light, full body védőfólia az invisible shield-től, egy tok, japán európai és usb-s töltő, eredeti doboz, M3-as warez kártya + bele való micro SD plusz USB olvasó a micro SD-hez.

Érdekelne valakit? :)
üdv, jó látni hogy még élsz :) sztem ezek a topic-ok jobban megfelelhetnek célodnak:
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=562.0
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=724.0

Hálás köszönet :)

egy beszélgetésre valamikor összefuthatnánk.
Még élek, csak leszoktam a fórumozásról  :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s