Main Menu

Hardware

Started by Kuroi Tenshi, 2006-05-07, 15:21:38

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Raggie on 2010-12-22, 13:32:44
Ellenvéleménnyel élnék. Teljesen jól lehet notit is nyüstölni, csak figyelni kell a melegedésére.
Teljesen jól lehet sajtreszelővel is rejszolni, csak figyelni kell a fájdalomra.
:angyali:

NLZ

Quote from: Zsiga on 2010-12-22, 14:19:51
Quote from: Raggie on 2010-12-22, 13:32:44
Ellenvéleménnyel élnék. Teljesen jól lehet notit is nyüstölni, csak figyelni kell a melegedésére.
Teljesen jól lehet sajtreszelővel is rejszolni, csak figyelni kell a fájdalomra.
:angyali:
Nem hogy épp nem kell figyelni a fájdalomra?
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-12-21, 23:07:46
Viszont amennyire itt már le lesz butítva a grafika, nem
egyszerűbb egy pár évvel ezelőtti még emészthető
grafikával?...

Valszeg ez lesz.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-12-21, 23:07:46
Meg különben is gépgyilkos dolog notin gépigényes játékkal
játszani...

Viszont amilyen gyakran játszani szoktam, arra nem érdemes asztali gépet venni.

Makos

MSI GX630X:
AMD Athlon(tm) X2 Dual-Core QL-62
GeForce 9600M GT

Élvezhetően lehet rajta F1 2010-el játszani.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Honnan tudod, hogy nem mazochista, az olyanok élvezik ;D

Makos

Nem mondtam hogy minden maxra van állítva ::)

Kuroi Tenshi

Szóval van itt most a két szép monitor, rendezhettem át az
asztalt, hogy elférjenek, munkához ugyan királyság, hogy
végre minden megy normális felbontásban és nem kell folyton
alt-tab-olni; játékhoz viszont... megnéztem pár játékomat,
Supcomm-nál működött csak, ott kitette a másodikra a
térképet kizoomolva, így egyszerre láttam magát a csatát
mikro-ban, s közben a háborút is, hogy mely irányokból jönnek,
ez így nagyon cuki volt; viszont egérrel nem lehetett jobbra
scrollozni, ott egyszerűen átment a nagy térképre, maradtak
a kurzorok. Hát...
Aztán most nézem a wikit, és úgy látom, hogy még ez a
legjobb multi-monitor támogatással bíró játék repszimeket
leszámítva. Son, I am disappoint. Annyi dologra lehetne egy
második monitort használni, olyan könnyedén, és mégse teszik
bele: a "minimap" nagyobb méretben, statok, inventory,
üzenetek, stb.

NLZ

Az emberek elhanyagolható töredéke használ több monitort játékra, így nem is éri meg fejleszteni rá. Evvan. :(
[reserved]

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-03-13, 13:07:25
nyilvánvaló okok:
1. extra fejlesztési, tesztelési idő, több hibalehetőség
2. multiplayerben aránytalan előnyt jelenthetnének az ilyen extra információs képernyők (tudom, más eszközökkel is lehet előnyhöz jutni, de ez azért talán üti őket magasan :))
3. és ahogy NLZ is írta, egyelőre minimális rá az igény

de mondjuk én is simán látom az előnyét. most éppen Colonization-nel gyilkolom az időmet és sokat segítene, ha a városok belső nézete, információs képernyők, stb mind egy külön monitoron jelennének meg :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2011-03-13, 14:32:33
nyilvánvaló okok:

cap't obviousra cap't obvious:
1. pl minimap_position=monitor1_lower_left_corner helyett
minimap_position=monitor2, sztem ebbe még nem halnának
bele. Amúgy szoftverből rég lehet a többmonitoros képet
kényszeríteni, csak egyrészt annál okosabb megoldás kéne,
meg úgy a középső csík se az igazi. Továbbá egy ideje jönnek
a vidkari-gyártók Hydravision, Eyefinity és más sokmonitoros
megoldásokkal, tehát a gyártók már generálják az igényt. 3 db
16:9 monitor együtt 16:3, 5,33:1, egy csík, ennél a képernyő
alján lévő HUD / info-csík nem optimális, ott is jobban jönne,
ha valamelyik szélső kijelzőre tennék. Én már 16:10-nél is
oldalra tettem a windows taskbart, ott több fölös hely van,
mint lent.
2. ilyen alapon FPS-ekben aránytalan előny 5:4-gyel szemben
a 16:9, az RTS-ekben 16:9-cel szemben 5:4, 4:3. vagy
erősebb videókártya, gyorsabb ping, stb. Előny, de sztem nem
aránytalan, folyamatos battlemap-minimap váltogatás, vagy
RPG-ben leállítás és vakon inventoryban kotorászás, vakon
térkép-nézegetés helyett kényelmesebb és kevésbé hangulat-
megakasztó.
3. Sztem a legtöbb háztartásban, főleg a 16:10 majd 16:9
hullám után, maradt még régi monitor (4:3, 5:4 vagy 16:10);
a videókártyák, sőt, már az alaplapi IGP-k is támogatják a
dupla-monitoros módot; tehát ha több játék használná, akkor
valszeg többen is használnák.


De egy pusztába kiáltott rantre most nem értem, miért kezdtek
kimagyarázkodni a kiadók helyett...

Quote from: Fazék on 2011-03-13, 14:32:33
nyilvánvaló okok:
[...]
de mondjuk én is simán látom az előnyét

ez annyira tipikus reakciód, előbb lehülyézel, mintha én nem
tudnám, hogy milyen kifogásokkal magyaráznák ki magukat,
majd utána igazat adsz ;D

Fazék

#551
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-03-13, 17:17:14
ez annyira tipikus reakciód, előbb lehülyézel, mintha én nem
tudnám, hogy milyen kifogásokkal magyaráznák ki magukat,
majd utána igazat adsz ;D
nope. ez most tőled volt tipikusan paranoid :)
"nyilvánvaló okok" = "számodra is egyértelműek (lehetnek) ezek, de azért leírom, mert most van egy kis időm, és hátha más számára nem az"

abból hogy egy kicsit kedvem volt kifejteni, nem tudom hogyan jutottál el addig, hogy lehülyézlek
jelenleg _tényleg_ csak beleolvastad ezt, nulla ilyen szándék volt a hozzászólásomban.
ha mégis ilyennek tűnt más szerint is, akkor bocsánat, sosem voltam tökéletes fogalmazásból. :hai:

szerk: már csak azért sem értem a reakciódat, mert az okok rövid leírásával nem azt mondtam, hogy nincs értelme a 2. képernyőnek, hanem csak azt, hogy miért nincs még jelenleg :confused:

Kraivan

A médiában van most az a mesés lehetőség h 10 havi részletben lehet dolgokat venni 0 THM-el.

Ennek kapcsán elmélkedem h élnék hazánk olyannyira imádott részletfizetési halmozási gyűjtőszenvedéllyel, és kicsit kiengedve a gerincroppanásig meghúzott nadrágszíjat, egy konzollal bővíteném nyomorú vegetatív életvitelemet.

Ezért szeretnék egy kisebb, sparkwart kezdeményezni...

XBox vs PS3?

Jól tudom h van egy halom mesés kritika, meg 40 órás videók h melyik gépnek nagyobb az e-peenje.

- sejtelmem szerint játékokkal különösebb gond nem lenne, mert nem nagyon van játék ami csak egyikre jelent volna meg. Bár ha mégis akkor nem lenne rossz tudni, nehogy ez legyen depresszióm oka.

- látványvilág alapján nekem valamiért az Xbox jobban bejön, mondjuk játékélmény párti vagyok, szal annyira nem hat meg h melyiken jobb a poligonorgia, ha a játék maga egy gyönyörű foshegy. :P

- PS mellett egyszer az a szimpatikus feltételezésem, h ha be szeretném pótolni a régi játékokat [spoiler]vagy csak spórolnék[/spoiler] akkor a ps2 játékokat is beszerezhetnék és tehetném a gépbe

Ami egy nagyon fontos döntő érv a jelenlegi választék:
Xbox 4 GB vinyóval 50 000
Xbox 250 GB kb 80ezer
PS3 320 GB + move 84 500

Ha azt mondom az ár dominál akkor az a 4 gigás vinyó elég?
Ha már konzolt veszek, megválogatom a játékokat, mert mondjuk neten multiznék vele, így a fene szórakozzon chipeltetéssel, meg banoltatásokkal, akármennyire "nulla az esély" ilyenre, szal nem lenne letöltögetek torrentről dolgokat.

Mert azért 30ezer pénz az a "kicsi" vinyó, és ha a 4 giga elég, még akár asszonypajti kedvéért simán a kinect-es verziót választanám ami 64ezer, míg a kinect + vinyó már egy százas.

Ha meg kell a vinchester akkor 5-8ezer huf difi van ps és xbox között.

Cloud

Egyszer már valakinél átfutottuk a témát itt a fórumon...

Először is mint tapasztalt ember mondanám hogy ne, ismétlem ne menj bele ilyen áruházak hiteles dolgaiba...Én szóltam.

Na ha még mindig érdekel a dolog akkor:

Mivel multizni is akarsz jó ha tudod. Xbox live fizetős. PSN ingyenes.   Ergó ps3-on ingyen tudsz multizni, x-en fizetni kell érte.


Cobra

Mi a gondod a hitellel? MM-nél gondolom ugyanaz van mint a Saturnban volt tavaly, valóban 0%, kisebb összegnél még jövedelemigazolás sem kell.
X-Boxban ha jól tudom sima 3,5"-os merevelmez van, szóval ha csak a méret a más, akkor nagyon nem éri meg a 250Gb-os.
PS3-ból meg már legalább 1 éve csak olyat kapni, ami nem kezeli a PS2-es játékokat meg a külön telepíthető szoftvereket.
Szerintem az alap XBOX még elmegy, de a többi már nem éri meg az árát.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Kraivan on 2011-08-28, 22:16:11
Ami egy nagyon fontos döntő érv a jelenlegi választék:
Xbox 4 GB vinyóval 50 000
Xbox 250 GB kb 80ezer
PS3 320 GB + move 84 500
???
Xbox 360 4GB
Xbox 360 250GB
Xbox 360 4GB + Kinect

4GB-os xbox-ot sztem semmi értelme venni

az egyéb kombinációkat már nincs kedvem beválogatni ide, Kinect-et külön is lehet venni, ha nagyon kedvet kaptok hozzá, de igen, talán akkor már Elite+kinect érheti meg...

nekem inkább a ps3 a szimpatikus, (már csak Heavy Rain miatt is ^^") de én se tudtam végül dönteni, hogy melyik legyen, így inkább félretettem PC fejlesztésre a pénzt (ami aztán elment lakásfejlesztésre :haha:)

0%-os hitel: max akkor, ha kurvasok pénzt tudok félretenni havonta, vagyis van miből kigazdálkodni gebasz esetén is.
akár egyetlen rendkívüli kiadás becsúszik, ami miatt egy részletet nem tudsz befizetni időben, máris buktad sztem a 0%-ot, garantáltan brutális büntetőkamatok vannak rajta.

Cloud

#556
"0%-os hitel: max akkor, ha kurvasok pénzt tudok félretenni havonta, vagyis van miből kigazdálkodni gebasz esetén is.
akár egyetlen rendkívüli kiadás becsúszik, ami miatt egy részletet nem tudsz befizetni időben, máris buktad sztem a 0%-ot, garantáltan brutális büntetőkamatok vannak rajta."


Na pontosan ezért figyelmeztettem a hitel miatt.

A másik meg amit Fazék is ír, máshol sokkal de sokkal olcsóbban megkapod a cuccokat mint ezekben a nagy áruházakban. Anno egy Razer Abysuss egeret vettem vmelyik boltban bőven 10k alatt volt, most meg bementem valamelyik nagyobb árúházba és 17k-ért akarták eladni...Normálisak ezek?

Viszont bármennyire is szemetek, jól csinálják, mert hiába drágább a cucc mint máshol, a 0%-os THM-re rengetegen ráugranak...


Amúgy meg X-box-ot vennék(jövőre lesz is :D ) már csak azért is mert arra van Halo sorozat, és ugye jön a felújított első rész, meg az új Halo 4 is. :)



Cobra írta:

"X-Boxban ha jól tudom sima 3,5"-os merevelmez van."

Ps3 hdd upgrade:

http://www.youtube.com/watch?v=-B1mQ21XXLE

Xbox360 hdd upgrade:

http://www.youtube.com/watch?v=6W1aqTrURtg&feature=related

Ergo, ugyanakkora 3,5"-os vinyó van mindegyikben, de xboxnál a hdd egy külön műanyag dobozban van, és azzal együtt kell cserélni. Persze házilag megoldható, hogy a sima pucér hdd-t pakolod bele, de az elég gányul néz ki...Külön dobozt meg venni hozzá... Szerintem megéri az a plusz ráfordítás hogy gyárilag egy hdd legyen benne.

Cobra

[off]
Azért itt havi max 9e Ft-ról van szó, azt szerintem nem nehéz összehozni.
[/off]
Az azért vicces, hogy a 250-es más üzletben 55k, a MM-ban meg 80.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2011-08-29, 17:27:39
[off]
Azért itt havi max 9e Ft-ról van szó, azt szerintem nem nehéz összehozni.
[/off]
jó persze, összehozza az ember, mert inkább bekockáztatja, hogy rádobnak párszáz forint kamatot a köv havi villanyszámlára 1 hónap csúszás miatt, mint hogy a hitelt ne fizesse pontosan, de akkor is, sztem érthető a koncepció a hitellel való nagyon óvatosan bánással kapcsolatban.
Quote from: Cobra on 2011-08-29, 17:27:39Az azért vicces, hogy a 250-es más üzletben 55k, a MM-ban meg 80.
mert így is megveszik az emberek, pontosan amiért Cloud mondta :)

NLZ

Én PS3-at vennék, de csak mert nagyon fáj a fogam a Demon's Soul -ra. :)  Bár már így, hogy nem sláger, biztos nem az igazi.
[reserved]

Kraivan

Sakkozgatok is, és sejtem miért nevezik konzolháborúnak.  :__devil:

Mert az ok h 4 gigás vinyó semmit sem ér, de bővíthető az utólag?
Mert bár most tudatlanul ezt mondom, de mire kell a vinyó, ha úgyis a dvd-t pakolod bele hogy játszani tudj?  :confused:

És akkor ott a netes gameplay. ps3-nál ingyenes, xboxnál fizetős.
Ugyanakkor az az éves tízezer nem tétel ha végiggondoljuk, de mégis több mint a nulla.

Xbox-ra van Kinect, de hátránya h panelban élek, ahol a fasza szomszédok arra verik a nyálukat ha jól érzi magát más, pont egy living controller hiányzik még nekik, de le vannak sz*rva. :D

Első játéknak meg 99% h Mortal Kombat 9 és Deus Ex lenne, így a többi gamenek utána se néztem. :D

Fazék

Quote from: Kraivan on 2011-08-30, 08:50:25Mert bár most tudatlanul ezt mondom, de mire kell a vinyó, ha úgyis a dvd-t pakolod bele hogy játszani tudj?  :confused:
a konzolok is eljutottak arra a szintre, hogy kurvasok adattal kell dolgozniuk, amit nem árt, ha egy gyorsabban olvasható eszközről olvasnak be.
vagyis a játékok vinyóra telepítése enyhén szólva fel tudja gyorsítani a töltési időket, stb. :)
illetve ha live-ról/ps3akármiről leszedsz dolgokat, online veszel vmi indie játékot, annak sem árt hely :)

Cloud

Igen, ha jól tudom szinte az összes játékot fel lehet pakolni hdd-re, de az indításhoz természetesen kell az eredeti lemez is. Ezzel csökken a töltési idő, és kímélni lehet a konzol olvasóját is.... Hja és ha dlc-ket vesz az ember, vagy demókat tölt le, akkor meg főleg kell a hdd.


De mint írtam utólag is lehet beletuszkolni, csak szerintem jobban megéri már eleve úgy venni...

Darkstar

#563
Eldöntöttem, hogy veszek egy PS Vita-t.
Mire érdemes figyelni? Érdemes a 3G modelt venni? Azon hogy van net? Szolgáltatótól kell valami csomag? Azt hittem amúgy, hogy jóval drágább, erre elég olcsón is hozzá lehet jutni. Vagy ezzel valami gyanús ennyiért?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Elvileg sima 3G modem van a 3G-s verzióban, tehát elég bele egy mobilnet SIM kártya. Az 54k az miért olcsó? :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Az mondat első felével együtt kéretik értelmezni. Én olyan 80-90k körüli árra számítottam.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

#566
Mondjuk tényleg jóval olcsóbb, mint a legtöbb helyen, de igen nagy a szórás így is árban.
Csak arra tudok gondolni, hogy szürkeimport, illetve rendes számlát biztos nem kapsz mellé.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Vagy nincs melle kezdőjáték/memkártya. Amiből az előbbi nem gond.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

Merre lehet 160-320 gigás slim (nem super slim) PS3-at kapni? Újonnan és lehetőleg országon belül.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Az Apple már PS3-at is gyárt? :confused: