Nanatsu no Taizai (Seven Deadly Sins)

Started by blackronin, 2014-10-29, 10:22:36

Previous topic - Next topic

Isley

305

Egész jó fejezet volt. Főleg az art tetszett. A vége pedig elég érdekes: ennyi volt a háború? Még egy utolsó megálló és vége? Nagyon begyorsított Suzuki.

blackronin

306
Öööö... oké.
Ez volt akkor az utolsó harc?
Jönnek az epilógusok és kész?
Nagyon remélem, hogy nem, mert ez így egy kicsit durva.

Isley

Quote from: blackronin on 2019-04-02, 19:21:43
306
Öööö... oké.
Ez volt akkor az utolsó harc?
Jönnek az epilógusok és kész?
Nagyon remélem, hogy nem, mert ez így egy kicsit durva.

Pedig igen. Elég egyértelmű, hogy vége... Durva, hogy mennyire egyszerűen leverték a főellenfelet és szabadultak meg az átoktól. Ha ennyi volt, akkor az egy dolog, hogy Sinner eltűnt a végén, de Arthur sem kapott semmi fontosabb szerepet úgy igazán.

blackronin

#303
307
Epilógus 1.
Nehezemre esik elhinni, hogy tényleg ezek az utolsó fejezetek.
Így egyelőre várok.

Jövő héten break.

edit:
308
Epilógus 2.
Haladunk a vége felé, így egyelőre nem tudok semmit hozzáfűzni.

edit2:
309
Epilógus 3.
Jövő hét lesz a búcsú?
Vagy esetleg jön utána még valami utószó vagy ilyesmi?
Bejelentés nincs Suzuki részéről, ami elég fura...

blackronin

Megtöröm a csendet és végre érdemben reagálok a dolgokra.
Kezdjük azzal, hogy Suzuki alaposan rászedett minket, a Nanatsu no Taizai még korántsem ért véget...

Az Epilógus 1-3 fejezetekhez annyit, hogy aranyosak voltak nagyrészt, valamilyen szinten tényleg már elhitte az ember, hogy ennyi volt.
Geldra újra előjött, valamint Zeldris nagy valószínűséggel halott (bár azt nem értem, hogy mégis miként "élhetne" tovább valahol máshol).

310
Meliodas és Elizabeth búcsúzik, a Pokol felé veszik az irányt.
A vége pedig önmagáért beszél szerintem...
Suzuki drámaira, meghökkentőre akarta venni Elizabeth halálát, de helyette az egész egy Monthy Python jelenetnek érződött inkább.  :P
"Akkor búcsúzunk!"
"Vigyázzatok magatokra!"
"Elizabeth, menj előre, mindjárt jövök."
"Jó volt veletek lenni, stb."
"Na, akkor már megyek Elizabeth után..."
Repül a nehéz kő, ki tudja hol áll meg... puff, Elizabeth kilapult.  :D

Isley

310

Annyira egyszerű volt minden az utóbbi időben, hogy már az lepett meg, hogy jött egy fordulat. Egy elég durva. Kíváncsi vagyok, hogy ennyi is volt Elizabeth. Múlt héten meglátjuk. Rászedte a népet Suzuki alaposan!

chilip

az a jelenet ott a Saga of Bjorn-ra emlékeztetett xD 2:21nél, másra számított az ember

blackronin

311
Hát nem mondhatnám, hogy nagyon el vagyok ájulva Suzuki húzásaitól...
Elizabeth megúszta a "követ", Cusack és Chandler meghalt, Zeldris az áldozat, a Démon Király visszatért.
Azt pedig nem értem, hogy miként lehetnek Meliodas-on kívül a Parancsolatok, amikor magába olvasztotta őket.
Pont ez volt a lényege a rituálénak, nem?
Erre most Zeldris szintén megkapja ugyanazt az erőt?  :confused:

Nagyon asspull-nak éreztem mindent.



Isley

311

Minden biztos nem volt asspull, inkább pont eltervezett: Chandler és Cusack, akiket eddig hiányoltál, itt vannak, Suzuki egyszerűen csak elhitette velünk, hogy ilyen egyszerű lesz a befejezés és nekik már nem is lesz szerepük, hát nem ez volt a terve. A Parancsolatok a Démon Király legyőzése után távoztak Meliodas testéből.

blackronin

#309
Quote from: Isley on 2019-05-22, 11:38:18
311

Chandler és Cusack, akiket eddig hiányoltál, itt vannak, Suzuki egyszerűen csak elhitette velünk, hogy ilyen egyszerű lesz a befejezés és nekik már nem is lesz szerepük, hát nem ez volt a terve.
Ok, ebben van valami.
Ennek ellenére sajnálom, hogy Mael egy támadással képes volt semlegesíteni őket, amíg a többiek leverték a Démon Királyt...

Quote from: Isley on 2019-05-22, 11:38:18
A Parancsolatok a Démon Király legyőzése után távoztak Meliodas testéből.
Ezt hol mutatták, mert nem emlékszek ilyesmire...

edit:
312
Továbbra sem tetszik, hogy a Démon Király visszatért a képbe, ezerszer jobban örültem volna, ha végre a Supreme Goddess kapja a fókuszt.
Persze lehet, hogy ez még megtörténhet, de akkor is...
A Sins csapat lemegy leverni Indura-t, kíváncsi leszek a desing-ra, míg Meliodas és Elizabeth a Zeldris-t megszálló Démon Királlyal találkozik.
Suzuki most bármerre viheti még a történetet, de így utólag egy kicsit furcsa volt ez az "ál-végjáték".
Vajon sokáig megy a történet még vagy csak egy rövid arc-ot kapunk a valódi zárás előtt?

edit2:
313
Nem volt rossz felvezető fejezet, a double spread a tóval hangulatos volt.
Escanor haldoklik, ami fura, míg Arthur körvonala is felsejlik a fejezetben.
Talán még fontos lesz a személye hamarosan?

edit3:
314
Ellenben a múlt hetivel, itt azért éreztem a csata hangulatát, amihez mondjuk hozzájárult a sok duplaoldal is.
Így utólag belátom, hogy talán jobb hogy a Démon Király elleni küzdelem nem csak abból a harcból állt, amit a megszállt Meliodas testében élt át.
Érdekes mellékinfo az is, hogy a fejezetben lévő kérdezz-felelek részből kiderült, hogy Elizabeth, mint Goddess, legalább olyan erős, mint az Arkangyalok, de inkább erősebb...

blackronin

#310
315-316
Király fejezetek voltak, különösen a legutóbbi tetszett.
A Sins banda együtt üt a legerősebbet.  :smile:

Ban elég durva a Szent Fegyverével, de azért a kérdés jogosan merülhet fel:
Merlin miért csak most adta vissza?
Nem lett volna jó, ha mondjuk a korábbi harcoknál is használja?
Elvégre minden eszközre szükség lett volna.

A végénél pedig egy kicsit megkavarodtam:
Escanor nem csak kölcsönbeadta Mael-nek a Sunshine-t?
Erre kiderül, hogy végre elveszítette.

edit:
317
Escanor fejezet, ami mindent elmond. Remek volt az elejétől a végéig.
A kérdésemre is megkaptam a választ:
Mael valóban végleg elvette a Sunshine-t, de most, egy utolsó csatára még visszadja Escanor-nak, aki valószínűleg belehal ebbe...
Valahogy sejtem, hogy az egyik Sin meg fog halni, és hát szerintem is Escanor erre a legesélyesebb.
Majd kiderül.

edit2:
318-319
Meliodas vs Zeldris bőrébe bújt Démon Király.
Okés volt, de nagyon úgy látszik, hogy Zeldris nem lesz olyan szerencsés, mint anno Meliodas volt.
Neki a fantázia többet ér, mint a valóság.

Isley

319-ig

Behoztam a lemaradásomat, elolvastam ma az utolsó öt fejezetet. Elégedett vagyok összességében. Meliodas Démonkirály elleni harca jó, Elizabethről kiderül, hogy korábban Vérfoltos Ellie-ként ismerték és tud ő hasznos is lenni egy harcban, ami nem baj. Ban ereje nagyon király a szent ereklyével. Escanorról, amit leírtál, szerintem is áll: lehet hogy ő hal meg, de a lényeg, hogy Sunshine képességgel, büszkesége csúcsán. Erőtlen formájában is nagyon jellemesen nézett szembe az Indrával. Zeldoris sorsára én is kíváncsi vagyok, utolsó fejezet eléggé borúsan láttatja helyzetét.

blackronin

#312
320-321
Jó látni a Seven Sins együtt harcolni a Démon Király ellen, valamint a mostani fejezet végére megérkezett a kedvencem, Escanor is!  :whoah:

edit:
322-324
Zeldris belső harca folytatódik, míg a Démon Király próbál, nem túl sok szerencsével, felülkerekedni a Sins csapatán.
Eléggé hasonlít a mostani küzdelem az egész Meliodas-Démonkirály harcra, így nem mondhatnám hogy el vagyok ájulva tőle...

Isley

325

Sok minden nem történt, és jövő héten break. Amikor végül is a folytatás mellett döntött Suzuki azt hittem, hogy kicsit jobban megkeveri a lapokat. Sajnos nem lesznek valami emlékezetesek ezek a fejezetek.

blackronin

#314
325-327
A Démon Király elleni viszonylag "tipikus" küzdelmet feldobta Escanor színre lépése, valamint Diane rövid erőbemutatója, így nem volt rossz összességében az elmúlt pár fejezet.
Aminek viszont különösen örülök, hogy jövő héten a végre várt Escanor gaiden-nel folytatja Nakaba a történetet!  :whoah:
Nagyon kíváncsi vagyok a kedvenc karakterem háttértörténetére, vajon miben merül ki Escanor esküje?

edit:
Escanor Gaiden
Hangulatos volt és tetszett, bár nem értem hogy miért várt ennyi ideig vele Suzuki.
Most már csak Merlin története van hátra.

edit2:
328
Escanor ultimate formája epic volt, valamint kellemes volt látni a Sins banda remek csapatjátékát.

blackronin

#315
329-330
Zeldris megszabadult az apjától végre, valamint a Démon Király felvette a végső formáját.
Jöjjön akkor az utolsó menet!

edit:
331
És már meg is kaptuk a lezárást.
Reméljük, hogy ezzel már tényleg vége a Démon Király elleni harcnak.
Egyébként a fejezetben az art remek volt, különösen király volt a Sins csapat combo támadása!  :whoah:

Isley

330-331

Már egy ideje elég jó fejezeteket kaptunk, de ez az utolsó kettő már szimplán kiváló volt: pacing, sztori és art, mind szuper volt. A Démon Király az utolsó pillanatig megmaradt "disszonáns ellenfélnek", ahogy ez tőle elvárható volt, az utolsó két fejezetben a Sinst olyan hősies pózban, háttérben rajzolta le Suzuki, ami már méltó volt a hét legendás harcoshoz. Így utólag szerintem rendbe hozta teljesen a mangaka a záró arcot.

blackronin

#317
332
Lezárult a harc a Démon Király ellen.
Mindenki boldog, de gondolom most jön majd a következménye a csatának.
Vajon Escanor meghal vagy esetleg Mael feláldozza magát, hogy tovább élhessen?
És mi lesz a Supreme Goddess-sel?
Előkerül-e valaha vagy Suzuki részéről ennyi volt?

edit:
333
Könnyes búcsút vetünk Escanor-tól, sajnálom hogy az egyik kedvenc karakterem szerepe ezzel lezárult a sorozatban.  :frown:
Persze az igazi kérdés most jön:
Hova tovább innen?
Jön a valódi végjáték vagy mégis rátérünk a Supreme Goddess-re?

Isley

333

Férfias könnyekkel vehettünk búcsút a Legnagyobbtól. Suzukinak köszönjük ezt a nem mindennapi, gondos odafigyeléssel felépített karaktert, Escanornak magának pedig, hogy ilyen méltóságteljesen, megbánások nélkül lépett tovább igaz harcoshoz méltóan. Férfias jellemére pedig a pecsétet fel a sziklaszilárd jellemű Merlin szenvedélyektől fűtött, és Escanor jelét magán viselni akaró asszonyi csókja rakta. Escanor és Merlin, csak egy csók jutott nekik, de az egyik legszebb kapcsolat volt a shonenben az én ízlésem szerint.

Meglátjuk, hogyan tovább. Szerintem a főharcon túl vagyunk már.

blackronin

#319
334-335
Oké...
Szóval Merling húzott egy Aizen kártyát.
Fogalmam sincs, hogy mi fog kisülni ebből.
Egy dolog biztos:
MESSZE még a vége, Suzuki megint rászedett minket.

edit:
336-337
Egészen mostanáig még lehetett hinni, hogy Merlin talán nem akar rosszat...
De most kiderült, hogy mi volt a célja az eddigi cselekedeteivel.
Kihasználta a Sins csapatot, ráadásul a mérhetetlen mohósága miatt már képtelen megváltozni.
Tehát akkor ő és Arthur (aki a Káosz Királya) lesz a főgonosz a sorozat végéig.
Érdekes húzás volt, Suzuki, lássuk hogy mit hozol ki ebből.

blackronin

#320
338
Mi a fene történik!?  :zomg:
Komolyan mondom, hogy teljesen kiszámíthatatlanná vált az egész sorozat...
Lövésem sincs, hogy mit akar ebből kihozni Suzuki.

edit:
339
Caith-et eléggé hamar lezavarták, valamint nem igazán vitte túlzásba a dolgot Arthur sem.
A Sins banda eléggé szerencsétlenül figyelte az eseményeket, valamint egyelőre úgy tűnik, hogy Merlin többé már nem a csapat tagja.
Továbbra is azt mondom, hogy fogalmam sincs a folytatásról, mit akar ezzel az egész Káosz szállal Suzuki.

edit2:
340
Továbbra sem látom, hogy mit akar Suzuki ezzel az egésszel, így egy kicsit pihentetem a sorozatot.
Összevárok több fejezetet, hátha úgy érdekesebb lesz.

edit3:
341-343
Úgy tűnik, hogy a Caith elleni harc lezárult végre, bár igazán nem számít a végeredmény.
A manga ugyanis a 41-dik kötettel véget ér, vagyis még van 3-4 fejezet és ennyi volt.
A végéről még értekezni fogok egy kicsit, de egyelőre bevárom a finálét...

Isley

343-ig

Itt vagyok még én is, követem, a végén lesz egyszerűbb véleményt formálni az utóbbi idők húzásairól. Nem feltétlenül rosszak, nekem tetszett, hogy Merlinnek van saját célja, és hogy Arthur is végre előkerült, de az utolsó fejezet azért feladta a leckét...

blackronin

344-345
Epilógusok, mindenki megy a maga dolgára.
Szomorú látvány volt, ahogy a Seven Sins banda feloszlott...  :frown:

Még egy fejezet lesz és akkor ennyi volt a Nanatsu no Taizai.
De igazából mégsem.
Ugyanis Nakaba lényegében folytatja a sorozatot, immár Arthur-ral és a Kerekasztal lovagjaival (Tristan és Lancelot már biztos, elvégre ők a Sins tagok gyermekei) a főszerepben.
Szóval a jövő heti befejező értékelésemet ennek fényében írom majd meg.

blackronin

#323
346
Kijött az "utolsó" fejezet a Sins-ből, így akkor egy rövid összefoglalás.
Nem mondhatnám kiemelkedőnek, eléggé "na legyünk ezen is túl" féle érzésem volt az olvasása közben.
Bevallom, hogy a Sins manga utolsó hónapjai már összességében inkább felejthető élményt jelentettek számomra.
Caith nem lett volna rossz ellenfél, de túl későn mutatták be.
Nem kötött le annyira már a Káosz-Arthur történetszál és Merlin árulása sem, kicsit kapkodás-asspull kombinációnak éreztem az egészet.

Maga a Sins manga egészében egy korrekt sorozat volt, szerethető karakterekkel, emlékezetes harcokkal és jó humorral.
Voltak megható történetek és drámai pillanatok, a vége viszont számomra eléggé zavaros volt.
Az egész valamiért nem állt össze nekem, nem tudom most megfogalmazni, hogy pontosan mi a bajom vele.
Nálam így: 8/10.


Aki azt hitte, hogy ezzel vége, annak "csalódnia" kell.

Meglepő módon nincs szünet Suzukinál, hamarosan ugyanis folytatódik a sorozat "The Four Knights of the Apocalypse" néven.
Főszereplők:
Tristan (Meliodas és Elizabeth gyereke)
Lancelot (Ban és Elaine gyereke)
Diane és King gyereke (név egyelőre nincs)
Gawain (aki örökölni fogja Escanor Sunshine erejét)
Arthur
Merlin
És persze a többi Sins tag is fel fog tűnni.

Már vannak utalások, hogy az új sorozat főgonosza a Supreme Goddess lesz (hála Suzuki közzétett vázlatainak).

Isley

Nanatsu no Taizai - 346, VÉGE

Ez az utolsó fejezet nagyon vicces volt. Tristan aranyos volt, Meliodas saját fiával való poénkodása illett hozzá, megmosolyogtatott. Tetszett a mondanivalója és a megoldás is: Meliodas és Elizabeth meghitt időt tudott egymás társaságában tölteni először, és utána jöhetett csak a királyi párrá válás.
Az, hogy Tristan és Lancelot a két főszereplő fiának a neve, s hogy velük kiegészülve jön Arthur és Merlin főszereplésével a folytatás, mutatja, hogy nemhiába hagyta nem vonta még bele a sorozatban Suzuki a Supreme Goddess-t. Szépen meghagyta a még csak kibontakozó legendás királynak, Arthurnak a mozgásteret a mangaka.

Összességében egy maradandó munka a Nanatsu no Taizai, voltak nagyon jó csaták, történetszálak, és persze gyengébb részek is. És bár én sem a történet befejezésével voltam a leginkább megelégedve, a folytatás mégis felkeltette az érdeklődésemet. Tetszik, hogy a Hét Főbűn története epikus volt és lezárt, és ugyanebben a világban, de egy új történet kezdődik.

blackronin

Nanatsu extra, átvezető fejezet az új sorozathoz:
https://mangadex.org/chapter/982242/1

Lancelot-ot ismerhettük meg benne, valamint hogy milyen lett Ban, Elaine és Jericho élete.
A vége pedig megadja azt a kapcsolódást, ami az új sorozat indulásához kell.
Élvezetes volt, de az új sorozattal kapcsolatban még kivárok több fejezetet és majd az alapján döntöm el, hogy érdemes-e foglalkozni vele.

blackronin

Four Knights of Apocalypse 1-4 fejezetek
Nem kell szerintem külön topic-ot nyitni ennek, hiszen a Sins folytatásaként tekinthető, bármennyire is próbálja Suzuki külön kezelni.
Az első benyomások eléggé vegyesek, nem nagyon éreztem még rá.
A kezdés nekem túl meseszerű, Percival egyelőre csak egy idegesítő "mini Meliodas" számomra.
Maga a cselekmény és a felvezetés elég sablonszerű eddig.
A Lancelot side story sokkal élvezetesebb volt.

Egyelőre pihentetem a mangát, majd kb. 10 fejezet múlva visszatérek rá, hátha addigra már megváltozik egy kicsit történet.

blackronin

Four Knights of Apocalypse 5-12 fejezetek
Hiába olvastam el ennyi fejezetet (pedig direkt sok időt kihagytam, hogy tisztább képet kaphassak), valahogyan nem akar összeállni nekem ez a sorozat.
Nem jönnek be igazán a karakterek, valamint egyelőre nagyon sablonos az egész.
A hangulat felejtős, valamint a harcok se kötnek le.
Magam részéről egyelőre félbehagyom a követését, majd talán később visszatérek rá.

Suzuki-tól többet vártam, egyelőre nekem a sorozat elég nagy csalódás.
Tisztes iparosmunka, de semmi olyan nincs benne, ami azt váltaná ki belőlem, hogy "ezt én követni akarom hétről hétre!".