Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Selmo

Huh, asszem ez hosszú lesz, gyere be a chatre és végigvesszük. :)
http://usteam.hu/cgi-bin/irc.cgi

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Moonshiner on 2006-06-21, 21:29:19
Quote from: Selmo on 2006-06-21, 21:23:42
Mármint Outlook alatt nem megy a levelezés? Mert az lehet hogy csak az nincs beállítva.
Mi az hogy keresőbe? Start menű->Vezérlőpult->Windows tűzfal. Van ilyen?

Igen outlook alatt.. A baállításokkal sem lehet semmi gond.. legalábbis remélem, mert már sokszor újra lett állítva, hátha működőképes lesz, de vhol máshol lehet a probléma. Tűzfalat nem találtam ott sem + a gépen futtattam le a keresést hátha van, de nem.
Windows tűzfal nem tiltja le az SMTP-t, ez egész biztos. Ne a keresővel nézd hogy van-e tűzfal a gépen, hanem a Feladatkezelőben a Folyamatoknál (Ctrl+Alt+Del, balról a második fül).
Le tudod írni hogy mik vannak beállítva pontosan? Lehet hogy mégis az lesz a rossz. Esetleg megpróbálhatsz az Outlook helyett egy Mozilla Thunderbird-öt feltenni, hátha azzal megy.

Moonshiner

Quote from: Selmo on 2006-06-21, 21:32:30
Huh, asszem ez hosszú lesz, gyere be a chatre és végigvesszük. :)
http://usteam.hu/cgi-bin/irc.cgi

Köszönöm szépen! :)

Moonshiner

Quote from: Zsiga on 2006-06-21, 21:36:59
Quote from: Moonshiner on 2006-06-21, 21:29:19
Quote from: Selmo on 2006-06-21, 21:23:42
Mármint Outlook alatt nem megy a levelezés? Mert az lehet hogy csak az nincs beállítva.
Mi az hogy keresőbe? Start menű->Vezérlőpult->Windows tűzfal. Van ilyen?

Igen outlook alatt.. A baállításokkal sem lehet semmi gond.. legalábbis remélem, mert már sokszor újra lett állítva, hátha működőképes lesz, de vhol máshol lehet a probléma. Tűzfalat nem találtam ott sem + a gépen futtattam le a keresést hátha van, de nem.
Windows tűzfal nem tiltja le az SMTP-t, ez egész biztos. Ne a keresővel nézd hogy van-e tűzfal a gépen, hanem a Feladatkezelőben a Folyamatoknál (Ctrl+Alt+Del, balról a második fül).
Le tudod írni hogy mik vannak beállítva pontosan? Lehet hogy mégis az lesz a rossz. Esetleg megpróbálhatsz az Outlook helyett egy Mozilla Thunderbird-öt feltenni, hátha azzal megy.

Azzal lehet, hogy egyszerűbb lenne, de arról hallani sem akarnak, ugyanis csak az outlookot ismerik..A beállításoknál egész pontosan mikre vagy kíváncsi? Mik kellenek?

Zsiga

Quote from: Moonshiner on 2006-06-21, 21:43:34
Quote from: Zsiga on 2006-06-21, 21:36:59
Quote from: Moonshiner on 2006-06-21, 21:29:19
Quote from: Selmo on 2006-06-21, 21:23:42
Mármint Outlook alatt nem megy a levelezés? Mert az lehet hogy csak az nincs beállítva.
Mi az hogy keresőbe? Start menű->Vezérlőpult->Windows tűzfal. Van ilyen?

Igen outlook alatt.. A baállításokkal sem lehet semmi gond.. legalábbis remélem, mert már sokszor újra lett állítva, hátha működőképes lesz, de vhol máshol lehet a probléma. Tűzfalat nem találtam ott sem + a gépen futtattam le a keresést hátha van, de nem.
Windows tűzfal nem tiltja le az SMTP-t, ez egész biztos. Ne a keresővel nézd hogy van-e tűzfal a gépen, hanem a Feladatkezelőben a Folyamatoknál (Ctrl+Alt+Del, balról a második fül).
Le tudod írni hogy mik vannak beállítva pontosan? Lehet hogy mégis az lesz a rossz. Esetleg megpróbálhatsz az Outlook helyett egy Mozilla Thunderbird-öt feltenni, hátha azzal megy.

Azzal lehet, hogy egyszerűbb lenne, de arról hallani sem akarnak, ugyanis csak az outlookot ismerik..A beállításoknál egész pontosan mikre vagy kíváncsi? Mik kellenek?
Csak arra, hogy jól van-e beírva a POP3 és az SMTP szerver címe, illetve hogy milyen hibajelzést mond rá az Outlook. Ja és neveld rá őket a Thunderbirdre. :D

Rounin

Quote from: Zsiga
Csak arra, hogy jól van-e beírva a POP3 és az SMTP szerver címe, illetve hogy milyen hibajelzést mond rá az Outlook. Ja és neveld rá őket a Thunderbirdre. :D

Japp, sokkal egészségesebb. A kitekintő gyorsvonat (outlook express) veszélyes és gagyi -.-'

Zsiga

Quote from: Rounin on 2006-06-21, 21:47:56
Quote from: Zsiga
Csak arra, hogy jól van-e beírva a POP3 és az SMTP szerver címe, illetve hogy milyen hibajelzést mond rá az Outlook. Ja és neveld rá őket a Thunderbirdre. :D

Japp, sokkal egészségesebb. A kitekintő gyorsvonat (outlook express) veszélyes és gagyi -.-'
Meg egyszerűen jobb. Én pl. sz*rok a biztonságra, tűzfal, víruskergető és antispyware nélkül, egy IE motorra épülő browserrel netezek... :D (Mondjuk ennek ellenére se kapok semmi vírust/spyware-t... :))
EDIT: Bocsánat, XP-tűzfalam és a havi egy WindowsUpdate-es spyware-eltávolítóm az van. :)

Selmo

Én meg nem töltöm le a leveleimet. Egy RAID szerveren sokkal nagyobb biztonságban vannak, mint nálam. :) Tehát levelezőprogramot sem használok. :)

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2006-06-21, 21:55:21
Én meg nem töltöm le a leveleimet. Egy RAID szerveren sokkal nagyobb biztonságban vannak, mint nálam. :) Tehát levelezőprogramot sem használok. :)
A gmail-es címemen én is fenthagyom (képes vagy weben levelezni? sicko... :lul:), ettől függetlenül nálam sincs gond az adatbiztonsággal, ami igazán fontos (családi fotók pl.) az minimum két vinyón van meg a gépemen (nem RAID-en, hogy a véletlen törlés ellen is védve legyen), emellett a szobámban két példányban kiírva DVD-re, itthonról 3km-re anyám irodájában, tűzálló széfben szintén DVD-n. :)

Moonshiner

Tegnap a levelező mellett a net is sikeresen leállt + akadozott. A hiba még mindig rejtély, de valahogy éjfél tájékán elkezdett működni minden  ( :eek: ) És azóta is folytatja sikeres működését...

SaiyaGin

Firefoxban hogy lehet beállítani azt, hogy a letöltött cuccokat hova töltse?

Moonshiner

#4451
Quote from: SaiyaGin on 2006-06-22, 11:24:31
Firefoxban hogy lehet beállítani azt, hogy a letöltött cuccokat hova töltse?

Eszközök/Beállítások/Letöltések/Letöltések célmappája :)

Edit: W S  morci Megelőztél


sirtomi

Sőt beállíthatod, hogy minden letöltés előtt megkérdezze, hogy hova mentsen :)

SaiyaGin

 :merci: White Seed, Moonshiner, sirtomi!

Rounin

Quote from: SaiyaGin on 2006-06-22, 11:24:31
Firefoxban hogy lehet beállítani azt, hogy a letöltött cuccokat hova töltse?

Vagy DownThemAll! plugint használsz ^^. Olykor még gyorsabb is a letöltés vele^^'

Sankeshi

keresek vírus írtot ami jó is kóddal együtt ha tudsz oldalt ahonnan lehet letölteni kérlek írj előre is köszi SŰRGŐS

mg8248

#4456
Üdv!  :szemuveges: Lenne egy problémám (elég láma vagyok hozzá). Flashget-be egyszerre több letöltést raktam be. Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy egyszerre csak egy letöltés menjen és miután befejezte indítsa a következőt??? Mert az ütemezett letöltés alatt nem ezt csinálja...  :bruhuhu: Előre is köszi a segítséget! (Flashget 1.72-t használok)

Ha esetleg ez nem lehetséges, ebben az esetben tudnátok olyan letöltés manager-t ajánlani ami tudja? Mégegyszer, kösz!

Draconire

Flashget:
Eszközök->Beállítások->Kapcsolódás->Egyidejű letöltés(maximum)
Ha jól tudom akkor itt lehet beállítani, bár már elég régóta nem használom.

mg8248

Quote from: Gmer on 2006-06-24, 09:28:04
Flashget:
Eszközök->Beállítások->Kapcsolódás->Egyidejű letöltés(maximum)
Ha jól tudom akkor itt lehet beállítani, bár már elég régóta nem használom.

:hopp: MŰKÖDIK!!!! Nagyon köszönöm!!!  :tezsvir:

Pirula

venni manapság? Úgy 150-ből meg kéne állnia. Új vagy használt? Márkák, ilyesmire lennék kíváncsi. Ha van valakinek tapasztalata ossza meg velem légyszi!
Elsősorban Office programok futtatására kell majd, de nem bánnám mondjuk ha rá lehetne csatlakoztatni itthon a netre, lehetne rajta animét nézni, Photoshopozni, ilyesmik.

Zsiga

Quote from: Pirula on 2006-06-24, 15:40:49
venni manapság? Úgy 150-ből meg kéne állnia. Új vagy használt? Márkák, ilyesmire lennék kíváncsi. Ha van valakinek tapasztalata ossza meg velem légyszi!
Elsősorban Office programok futtatására kell majd, de nem bánnám mondjuk ha rá lehetne csatlakoztatni itthon a netre, lehetne rajta animét nézni, Photoshopozni, ilyesmik.
Márka? IBM. :) Ennyiért (illetve egy kicsit többért) kapsz egy új R-szériás notit, ami sokkal jobb mint a hasonló kategóriás Acer, FuSi és egyéb gagyi notik. Illetve használtan egy R vagy T szériás darabot, ártól függően. (Az IBM-ekre, legalábbis a T és az X szériára biztosan 3 év világgari van, ami működik is, sok ismerősömnek van IBM-je, szó nélkül javítják, ráadásul gyorsan.)

Cobra

200 alatt új laptoptot nem érdemes, mert megőszülsz mire betölti a Celeron/Duron a 256Mb ramba az adatokat. Processzorból csak a mobil P4 vagy mobil A64 a nyerő és kell legalább 512Mb ram, ha XP lesz a gépen.
Elsőnek egy Celeron 1.5-ös gépet néztem, amin Linux volt és Mplayer nem tudta folyamatosan lejátszani a DVD filmet. Szóval ennyit ér a Celeron 1.5 256Mb rammal, pedig ha jól rémlik abban már a 9xx-es chipset volt (Albacomp volt a gép).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

#4462
Quote from: Cobra on 2006-06-24, 16:15:22
200 alatt új laptoptot nem érdemes, mert megőszülsz mire betölti a Celeron/Duron a 256Mb ramba az adatokat. Processzorból csak a mobil P4 vagy mobil A64 a nyerő és kell legalább 512Mb ram, ha XP lesz a gépen.
Elsőnek egy Celeron 1.5-ös gépet néztem, amin Linux volt és Mplayer nem tudta folyamatosan lejátszani a DVD filmet. Szóval ennyit ér a Celeron 1.5 256Mb rammal, pedig ha jól rémlik abban már a 9xx-es chipset volt (Albacomp volt a gép).
Alapvetően igazad van, de van pár pontatlanság a postodban, engedelmeddel javítanám:

<szőrszálhasogatás>Se a Celeron se a Duron nem tölt be semmit a memóriába, csak az A64-eknek van saját memóriavezérlőjük, a többi prociarchitektúra esetén a memvezérlő a northbridge chipben található. </szőrszálhasogatás>

Se mobil P4-et se mobil A64-et nem érdemes venni, AMD prociból Turiont, Intelből Pentium-M-et (pl. Banias, Dothan (összefoglaló néven Centrino platformos gépek), Yonah (Core Solo/Duo) magok, illetve nemsokára jön a Merom (Core 2 Solo/Duo)).

A Celeron-M procik annyiban különböznek a Pentium-M-ektől, hogy nincs bennük SpeedStep, vagyis mindig maximális teljesítményen járnak, ezáltal zabálják az akksit, sebességben viszont szinte ugyanazt tudják mint az azonos órajelű Pentium-M társaik.


EDIT: Én pl. ezt a gépet ajánlanám: http://www.usanotebook.hu/ntb.php?id=895, bár kapásból vennék bele +256MB ramot.

Cobra

Nálam a Pentium M a mobil P4, mert úgy tudtam a Centrino más. Celeron/Duron már csak azért is lassabb, mert alacsonyabb FSB-n mennek, mint a nagy testvéreik. Celeron M meg ugye nem csak az alacsonyabb FSB miatt lassab, hanem a jóval kevesebb cache miatt is. És ugye ott a speedstep hiánya (Duronnál is), ami miatt nem csak többet fogyaszt, de erősebben melegszik is. Ismerős Duronos Acer laptopja fél óra után már majdnem forró a processzor körül, a mi Pentium M 725-ös Acerünk meg minimum órajelen el se indítja a ventillátort.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Pirula


Draconire

Tudtok mondani jobb fajta gif készítő programokat?
Érdekelne pl az a progi amivel Member csinálta az avatarját.

Fazék

Kipróbáltam és eszembe jutott, hogy mi a bajom a VLC Player-rel :)
Egyszerűen nem hajlandó megjeleníteni tisztességesen az átkozott feliratot!
Film elindít. Felirat ugyanolyan néven vele egy könyvtárban. Feliratsáv "1.szám" kiválasztva. És semmi. Miközben nézem hogy milyen beállításai vannak, megy a film. Egyszercsak hoppá, van felirat! öö izé most megint nincs... He?  :wtf: Szóval néhány sort megjelenít a feliratból, de a 9/10-edét kihagyja. Minden más program kiválóan megjeleníti ehhez a videóhoz a feliratot... Szóval ez a program egyelőre nem győzött meg :)

Member

A formázott feliratokat nagyon nem szereti, de nem is értem, hogy minek azt formázni?

Fazék

Quote from: Member on 2006-06-25, 17:38:53
A formázott feliratokat nagyon nem szereti, de nem is értem, hogy minek azt formázni?
de ez csak egy sima srt file volt, semmi formázás, csak idő és szöveg.

Manitu

Quote from: Gmer on 2006-06-25, 14:21:22
Tudtok mondani jobb fajta gif készítő programokat?
Érdekelne pl az a progi amivel Member csinálta az avatarját.
Ulead Gif Animator egész jó.
Bár azt nem tudom Member mit használ :)