Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Member

#4470
Member a "Bannershop GIF Animator 4.5" segítségével juttatja el avatárjait Önökhöz.
Gmer, ha ezt így beírod gugliba, az első link már jó, asszem.

Serial-szám (ha kell): [spoiler]191488-585424825[/spoiler]

Quote from: Fazék on 2006-06-25, 17:57:25
de ez csak egy sima srt file volt, semmi formázás, csak idő és szöveg.
A külső feliratot úgy tudtam, hogy nem is tudja kezelni. :confused:
A belsőt viszont jól, ha nincs formázva.

Draconire

Quote from: Member on 2006-06-25, 19:51:36
Member a "Bannershop GIF Animator 4.5" segítségével juttatja el avatárjait Önökhöz.
Gmer, ha ezt így beírod gugliba, az első link már jó, asszem.
Köszi! :hopp:

Selmo

Quote from: Fazék on 2006-06-25, 16:28:27
Kipróbáltam és eszembe jutott, hogy mi a bajom a VLC Player-rel :)
Egyszerűen nem hajlandó megjeleníteni tisztességesen az átkozott feliratot!
Film elindít. Felirat ugyanolyan néven vele egy könyvtárban. Feliratsáv "1.szám" kiválasztva. És semmi. Miközben nézem hogy milyen beállításai vannak, megy a film. Egyszercsak hoppá, van felirat! öö izé most megint nincs... He?  :wtf: Szóval néhány sort megjelenít a feliratból, de a 9/10-edét kihagyja. Minden más program kiválóan megjeleníti ehhez a videóhoz a feliratot... Szóval ez a program egyelőre nem győzött meg :)
Tudom, nálam is ugyanez a probléma. A VLC-s srácok elszúrtak valamit az új kiadás felirat felismerés auto részlegében. Gyakorlatilag képtelen felismerni a kódolást, ezért az összes ékezetes sort kihagyja. :( A megoldás az, ha a Beállítások->Beállítások->Input / Codecs->Other codecs->Feliratok fülön a Feliratszöveg kódolásást Defaultról CP1250-re állítod. Már írtam nekik mailt, remélem hamarosan javítják a hibát.
Quote from: Member on 2006-06-25, 19:51:36
A külső feliratot úgy tudtam, hogy nem is tudja kezelni. :confused:
A belsőt viszont jól, ha nincs formázva.
Rosszul tudtad, be lehet állítani, hogy milyen érzékenységgel húzza be a feliratokat. Ezt a Beállítások->Beállítások->Video->Subtitles/OSD fülön tudod megtenni, ha bejelölöd a haladó beállítások pipát, akkor kapsz egy Felirat automatikus felismerésének zajossága sort. Hülye fordítás, de itt lehet állítani. Persze ez csak akkor működik, ha be van jelölve az automatikus feliratfelismerés felette. :)
Ja igen, ha esetleg még mindig nem jelennének meg a feliratok helyesen, akkor ezen a fülön a Text rendering modult állítsd át Freetype2-re.

A tökéletesség unalmas.

Yakumo

Kéretik ezentúl ezt a topic-ot hardverrel és szoftverekkel kapcsolatos kérdések megvitatására használni!   :zen:

Draconire

Quote from: White SeeD on 2006-06-29, 16:36:09
Mivel tudom kiírni az mdf/mds cd képeket?
(És mért nem tudom ezt megtenni nero-val? :bruhuhu:)

Alcohol 120%

Zsiga

Quote from: White SeeD on 2006-06-29, 16:36:09
Mivel tudom kiírni az mdf/mds cd képeket?
(És mért nem tudom ezt megtenni nero-val? :bruhuhu:)
Ki tudod írni Nero-val is ha mountolod Daemon Tools-ba, és azt másolod le Nero-val. ;)

Selmo

Quote from: Zsiga on 2006-06-29, 17:09:14
Quote from: White SeeD on 2006-06-29, 16:36:09
Mivel tudom kiírni az mdf/mds cd képeket?
(És mért nem tudom ezt megtenni nero-val? :bruhuhu:)
Ki tudod írni Nero-val is ha mountolod Daemon Tools-ba, és azt másolod le Nero-val. ;)
És ez esetben dobhatod is ki a kukába, mert a Nero nem tudja emulálni az MDS-ben lévő fizikai hibákat, amit használ pár másolásvédelem. :ejj:

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2006-06-29, 17:44:26
Quote from: Zsiga on 2006-06-29, 17:09:14
Quote from: White SeeD on 2006-06-29, 16:36:09
Mivel tudom kiírni az mdf/mds cd képeket?
(És mért nem tudom ezt megtenni nero-val? :bruhuhu:)
Ki tudod írni Nero-val is ha mountolod Daemon Tools-ba, és azt másolod le Nero-val. ;)
És ez esetben dobhatod is ki a kukába, mert a Nero nem tudja emulálni az MDS-ben lévő fizikai hibákat, amit használ pár másolásvédelem. :ejj:
Arra a másolásvédelemre gondolsz, amit a crackelt .exe-vel elintéztek? ;) Tökéletesen működik, néhány csapat még írja/írta is ezt a módszert az .nfo-ba...

Fazék

#4478
Sztetek jó vétel nettó 123e Ft -ért újonnan egy IBM Thinkpad R51e?
1.5 Celeron M, DVD combo, 512 MB DDR2 RAM, 40GB HDD, 15", ATI Radeon XPress 200M integrált?

Cobra

Ha ki tudod cseréltetni a processzort egy használhatóra, akkor elég jó ár. Meg a 40Gb-os HDD is elég karcsú, ha nincs mellette asztali gép. De ha javítani is kell a configon, akkor is jó ár.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2006-06-29, 21:48:35
Ha ki tudod cseréltetni a processzort egy használhatóra, akkor elég jó ár. Meg a 40Gb-os HDD is elég karcsú, ha nincs mellette asztali gép. De ha javítani is kell a configon, akkor is jó ár.
mi a baj a processzorral? a gép jelenleg 2 órát simán bír állítólag aksival, illetve abszolút nincs semmi hangja.
a celeron miatti speedstep hiány a gond? erre én is gondoltam, de öregem sztem hallani sem akar akár csak egy fillér + ráfizetésről, még ennyiért is épphogy csak hajlandó volt megvenni anyunak... :rolleyes:
kb menniyvel lehet drágább egy ugyanilyen nem Celeron processzor? mennyivel tudna többet?

a 40GB-os HDD miatt nem kell aggódni,mivel anyué lesz a gép, tökéletesen elég :)

Fazék

Kérdés attól, aki ért is hozzá (én csak látszatra teszem :)): szóval Windows tűzfalat nyugodtan kikapcsolhatom, amennyiben router-en keresztül csatlakozok és a hálózat belső tagjaitól pedig nem áll fönn veszély?

Cobra

Csak annyi a baja az 1.5-ös Celeronnak, hogy irtó lassú lesz, mire betölt bármit is a gép. Windows tűzfalat meg szerintem hagyd bekapcsolva, ártani nem fog (nálam legalábbis nincs útban). Router előtt is csak az volt jó ideje, meg mióta routerem van, azóta is megy, de se előtte, se most nem jött be semmi.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2006-06-29, 23:52:48
Csak annyi a baja az 1.5-ös Celeronnak, hogy irtó lassú lesz, mire betölt bármit is a gép.
sztem anyunak a VIA C3 1.2Ghz -es notebook-hoz (P3-C600 körüli teljesítmény körül járt) képest már ez is irdatlan gyors lesz :)
Word, Excel ill. pár Dos-os könyvelőprogramhoz használná a gépet, illetve időnként talán zenehallgatásra :)
illetve még a családi fényképek nézegetésére.

ahogy olvasgattam net-es véleményeket az L2 cache kisebb méretén és a Speedstep technológia hiányán kívül, másban nem tér el a nagytestvértől és csak minimálisan (max ~10%) teljesít az ugyanilyen órajelű Pentium M-ekhez képest alul. állítólag még az aksiideje is eléggé közel van a Pentium M-ekhez.
szóval ennyi hátránnyal, nem hogy apámat, de még magamat se igazán tudom meggyőzni, hogy megérné kicseréltetni benne a processzort egy Pentium M-re... :)

lehet még győzködni, hátha mégis sikerül :)

Selmo

#4484
Quote from: Zsiga on 2006-06-29, 19:04:37
Quote from: Selmo on 2006-06-29, 17:44:26
Quote from: Zsiga on 2006-06-29, 17:09:14
Quote from: White SeeD on 2006-06-29, 16:36:09
Mivel tudom kiírni az mdf/mds cd képeket?
(És mért nem tudom ezt megtenni nero-val? :bruhuhu:)
Ki tudod írni Nero-val is ha mountolod Daemon Tools-ba, és azt másolod le Nero-val. ;)
És ez esetben dobhatod is ki a kukába, mert a Nero nem tudja emulálni az MDS-ben lévő fizikai hibákat, amit használ pár másolásvédelem. :ejj:
Arra a másolásvédelemre gondolsz, amit a crackelt .exe-vel elintéztek? ;) Tökéletesen működik, néhány csapat még írja/írta is ezt a módszert az .nfo-ba...
Nem, arra gondolok, amit használok, amit nem kell feltörni és tudok feltenni patch-et és mod-ot hozzá és végső esetben ki tudom írni úgy, hogy a CD eredetinek tűnjön a telepítőnek. De ha gondolod, Te csak vadászgass minden patch után tört exe fájlokra... :ejj:

EDIT: Jut eszembe, találkoztam egy érdekes problémával. Öcsém megírt egy MP3 CD-t magának. Na most a hordozható készüléke lejátsza a számokat és a számítógépes cuccokkal sincs gond, ugyanakkor az asztali DivX-es lejátszó no disc üzenettel kiköpi, csakúgy, mint az autós MP3 lejátszó. A lemezt Nero követte el, méghozzá ISO 9660:1999 formátumban. Lehet, hogy ez a probléma? (Mivel én általában csak adatot szoktam kiírni, ezért használom ezt a beállítást.) Esetleg valaki találkozott, már hasonló problémával?

A tökéletesség unalmas.

Mattanja

Nem tudja valaki, hogy a messenger hova menti a smiley-kat?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Moonshiner

#4486
Quote from: Shiroi on 2006-07-01, 23:53:28
Nem tudja valaki, hogy a messenger hova menti a smiley-kat?
klikk

Mattanja

בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

LumberJacK

Üdvözletem.

Egy olyan jellegű kérdésem lenne, hogy létezik valamilyen plugin Virtual Dubhoz, amivel szabadon tudom pozicionálni a felirat helyét, amit be szeretnék égetni a filmbe? Tudom, hogy van az Avery Lee féle feliratozó plugin, az egészen remek, de nem lehet megcsinálni vele, hogy a beégetett angol feliratra tudjam pontosan rányomni a magyart, fekete háttérrel. Azért van nekem erre a műveletre szükségem, mert én az animeket TVn nézem, nem szeretem gépen, az meg nem tud fekete hátteret tenni a háttér mögé.
"First we made the Wheel
Then we made the Car
Then we made the Bomb
Now it's all gone wrong..."

Selba

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni? Egy Project64 1.5 emulátort használok a harvest moon rpg-hez és olvastam, hogy lehet hozzá "gameshark" néven futó kiegészítést szerezni.. Van valakinek tanácsa, hogy merre keressem?

Kuroi Tenshi

Quote from: LumberJacK on 2006-07-02, 14:57:01
Üdvözletem.
Üdv neked is.
Aváddal kapcsolatban küldtem egy pmet.
Remélem megszívleled.

Fazék

Egy nagyon fontos kérdés Thunderbird használóktól:
amennyiben áttérnék erre a programra, létezik ebből exportálás? milyen formátumban tárolja a leveleket? mennyire megoldható esetleg ha nem tetszene, hogy áttérjek más programra róla, úgy hogy a leveleim is megmaradjanak és láthatóak is legyenek az új programban? köszi :)

Próféta

Quote from: Fazék on 2006-07-06, 18:58:08
Egy nagyon fontos kérdés Thunderbird használóktól:
amennyiben áttérnék erre a programra, létezik ebből exportálás? milyen formátumban tárolja a leveleket? mennyire megoldható esetleg ha nem tetszene, hogy áttérjek más programra róla, úgy hogy a leveleim is megmaradjanak és láthatóak is legyenek az új programban? köszi :)
http://www.mozilla.org/support/thunderbird/faq#q2.10
Én a profilkönyvtáramban lévő mbox típusú fájlokat szoktam backupolni, és elvileg ugyanígy lehetne exportálni más programba, de bevallom még nem próbáltam; amióta Thunderbird van, valahogy nem volt még szükségem más kliensre.

Fazék

Quote from: Próféta on 2006-07-06, 19:57:50http://www.mozilla.org/support/thunderbird/faq#q2.10
Én a profilkönyvtáramban lévő mbox típusú fájlokat szoktam backupolni, és elvileg ugyanígy lehetne exportálni más programba, de bevallom még nem próbáltam; amióta Thunderbird van, valahogy nem volt még szükségem más kliensre.
ok, én is ebben reménykedek, hogy ezzel már nem lesz gondom, de azért jobb előre felkészülni :) köszi a választ :merci:

TurboK

#4494
Tudja valaki hogy a KB896256 hotfixnek van magyar verziója? Csak az ánglis verziót találom a neten ami kidob egy "ismeretlen nyelvű oprendszeren nem akarok működni!" hibaüzenetet telepitéskor.

edit: nem lényeg, megvan

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Hátha tudtok segíteni, a szitu az alábbi:

Adott egy maximálisan hozzá nem értő user (édes jó apám). Fogta magát és átállította a .exe hozzárendelést egy programra. Így természetesen minden esetben az az exe indul el, nem az a progi ami kellene.
Lehet ezzel kezdeni valamit? Total commandert sikerült behozni, abban hiába állítom vissza, nem használ, max semmi nem  indul el.
Tud valaki adni egy .reg filet, vagy valami megoldást mondani? Nagyon nincs kedvem újrarakni a rendszert, mert utána egy hónapig hallgathatom, hogy "gyere már állítsd be nekem ezt"

Áááh, aki nem ért hozzá, miért használ számítógépet... :ejj:

Darkstar

Próbáld ki a következőt:
Sajátgépben (már ha el tudod indítani) eszközök/mappa beállításai/filetipusok résznél a bejegyzet filetipusokhoz próbáld hozzáadni az exe-t, a speciális fülnél pedig válaszd ki a menüből az "alkalmazás"-t. Ekkor valszeg sírni fog, hogy az exe már hozzá van rendelve valamihez, de nyzgtázd, elvileg ekkor már mennie kéne. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Moha

Hát, így ugyan minden program indításakor kér egy nyugtázást, hogy milyen felhasználóként futtassuk, de nem érdekel. Eszi, nem eszi, nem kap mást.
Köszi.

Selmo

Amennyiben be van kapcsolva a rendszervisszaállítás, állítsd vissza,  - a faternak meg meg lehet mondani, hogy így jár, aki piszkálgat - ill. van egy olyan csökkentett módnál, hogy címtárszolgáltatások visszaállítása, azt érdemes megpróbálni még.

A tökéletesség unalmas.

Flaser

Az explorer-ben (AKA windows intéző/saját gép) menj rá a mappa fülre (vagy a mappa beállítások a vezérlőpulton, ha XP-d van).
Itt válaszd ki a fájltípusok fület.
Keresd meg az exe bejegyzést - módosítsd/töröld.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."