Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Darkstar

Nem tudja valaki, hogy a TC PP-t be lehet-e úgy állítani, hogy a jobb oldalon is listát mutasson, ne ilyen thumbokat? Tuti lehet valahol, csak szerintem ársiklottam felette.
Most így néz ki. Dekoratív meg minden, csak sok videofile esetén áttekinthetetlenné vállik.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Quote from: Darkstar on 2006-07-25, 22:53:12
Nem tudja valaki, hogy a TC PP-t be lehet-e úgy állítani, hogy a jobb oldalon is listát mutasson, ne ilyen thumbokat? Tuti lehet valahol, csak szerintem ársiklottam felette.
Most így néz ki. Dekoratív meg minden, csak sok videofile esetén áttekinthetetlenné vállik.
Ctrl+F2 amikor a jobb oldali panel az aktív.


Darkstar

Köszönöm!
(És ilyenné visszaváltoztatni?  :redface:)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

ctrl+shift+f1, de a nézet menüben az összes lehetőség ott van ;)


Feldin

Segítség!!!!!!!!!
meg kéne nyitnom szerkeszthető formában egy macen készült névjegykártya tervet.
Asszem talán vmi futura-h progival készült.
.eps meg .ai fájlok vannak a megnézhető .jpg készen kívül.
és gondolom azokban lehetne szerkezteni.
Vki nem tud vmit segítni?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Fazék

Quote from: Feldin on 2006-07-27, 07:52:00
Segítség!!!!!!!!!
meg kéne nyitnom szerkeszthető formában egy macen készült névjegykártya tervet.
Asszem talán vmi futura-h progival készült.
.eps meg .ai fájlok vannak a megnézhető .jpg készen kívül.
és gondolom azokban lehetne szerkezteni.
Vki nem tud vmit segítni?
hááát jó kérdés.
net-es keresgélés alapján az .ai kiterjesztés Adobe Illustrator programból van,
QuoteAI is the file extension for the Adobe Illustrator and Corel Trace drawing files.
az .eps pedig:
QuoteAdobe's EPS (Encapsulated PostScript): file format can contain both vector and bitmap graphics, or it may consist of font definitions and drawing commands.
link eps-sel kapcsolatban
eps megnyitási tanácsok:
QuoteAdobe Illustrator or Macromedia Freehand should do it. It's an enhanced PostScript file (vector image format). Programs such as Photoshop can convert them to raster images too.

Try IrfanView/XnView also

Change EPS to JPG, GIF, TIFF, BMP, PGM, PNG, PPM, TGA.

hirtelen ennyit találtam a témáról. remélem vmelyik segít is...

kikuchiyo

Az EPS-et különösebben nem érdemes szerkeszteni, hacsak text editorral nem akarsz turkálni benne :D, inkább az Adobe Illustratorral lenne érdemes próbálkozni.
Failure is the default option

TurboK

Quote from: Feldin on 2006-07-27, 07:52:00
Segítség!!!!!!!!!
meg kéne nyitnom szerkeszthető formában egy macen készült névjegykártya tervet.
Asszem talán vmi futura-h progival készült.
.eps meg .ai fájlok vannak a megnézhető .jpg készen kívül.
és gondolom azokban lehetne szerkezteni.
Vki nem tud vmit segítni?

Vektor filegrafikák, photoshop megnyitja őket akármilyen felbontásban. Onnan tudsz konvertálni pngbe vagy másba.
De szerkesztéshez inkább az Illustratort használd, mert az kezeli a vektorokat.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

racka64

Üdv mindenkinek!
Nem tudna vki segíteni h mkv-ból h tudom a feliratot elővarázsolni, mert a lejátszóm (kövezzetek meg : bsplayer  :redface: ) nem lát semmilyen feliratfájlt. Korábban már sikerült vhogy megoldanom,  vobsubbal machináltam talán, de már azóta xszer le lett formázva a gép :) és nem tudom mit kéne újra feltennem, h minden működjön.


Chidori: "That lady was just standing by the window. Isn't that scary?!"
Sousuke: "It's just an older woman...I could understand if she was carrying a gun or bomb or something..."
Chidori: "That's not the problem! You're not normal!!"   :D

Draconire

Hát én egy egyszerű megoldást mondok: felejsd el a bsplayert, és használj MPC-ot.
Ajánlott codec pack (legalábbis én ezt használom) CCCP
Ebben benne van a MCP is.

Cobra

Vobsub (frissebb nevén VSFilter) elvileg bármelyik lejátszó alatt előszedi a feliratot. Illetve mkv-hoz csak MPC-ben van splitter, más lejátszóhoz kell a Haali féle MatroskaSplitter nevű program.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

racka64

Ezer köszönet a jótanácsokért  :merci: , minden tökéletesen müxik  :D


Chidori: "That lady was just standing by the window. Isn't that scary?!"
Sousuke: "It's just an older woman...I could understand if she was carrying a gun or bomb or something..."
Chidori: "That's not the problem! You're not normal!!"   :D

Feldin

köszönöm a válaszokat. megnyitni akkor már megtudom, csak szerkeszteni nem, de illustrátorom nincs :( vki nem tud nekem egyet hegeszteni...?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

sirtomi

NEC ND-2500A írómnak kellene firmware-ét frissíteni.
TDK 16x lemezeket nem hajlandó megírni, ezért gondoltam a frissítésre. A gondom csak az, hogy nem találok rendes firmware-t és értelmes leírást, hogy hogyan is kellene csinálni.
NEC oldaláról letöltött zip file nálam hibás, többször is próbáltam leszedni.

Valakinek van valami ötlete?

Fazék

#4514
Quote from: sirtomi on 2006-07-29, 00:27:59
NEC ND-2500A írómnak kellene firmware-ét frissíteni.
TDK 16x lemezeket nem hajlandó megírni, ezért gondoltam a frissítésre. A gondom csak az, hogy nem találok rendes firmware-t és értelmes leírást, hogy hogyan is kellene csinálni.
NEC oldaláról letöltött zip file nálam hibás, többször is próbáltam leszedni.

Valakinek van valami ötlete?
innen leszedve is hibás?
jobb oldalon van a használati utasítás

szerk: biztonság kedvéért kipróbáltam és persze, hogy nem működik a letöltés... :rolleyes:

szerk2: de mondjuk itt azért sztem elég komolyan le van írva, hogy is működik egy ilyen firmware update.

szerk3: nekem az NEC oldaláról leszedett 'ND-2500A FW 1.0A' firmware hibátlanul elindul, csak szól hogy nincs ilyen meghajtóm.

szerk4: itt van pár nem hivatalos firmware. ezekkel való kísérletezésből fakadó hibáért nem vállalok felelősséget :)

Hiei-sama

Par honapja en is megcsinaltam ezt a firmware frissitest,szinten NEC2500A es tokeletesen ment ;)

sirtomi

#4516
Köszi a sok választ. Az 1.0A firmware szerintem nem jó, azt írja, hogy nekem alapból 1.06-os van és ez újabb. Kipróbálok valami másikat. A leírások jók, hogy hogyan kell csinálni :)

Szerk: Máshol meg ezt írják legújabbnak. Miért nincs rendes verzió számozása?
Hiei-sama te melyik verziót raktad fel?

Szerk2: Csak ezt az 1.0A-t tudom letölteni mindenhonnan.

edit: Köszi a segítséget mindkettőtöknek!

1.0A -ra frissitettem a flash-t és most megtudtam írni a 16x Tdk lemezeket is és jónak tűnnek   :smile:

Feldin

no illustratort szereztem. szupi! viszi!
már csak egy nagy kérdésem lenne!
Honnan tudom beszerezni a Furura H és H Light fontokat? mert ezt használná csak nekem ugye nincs...
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Fazék

Quote from: Feldin on 2006-08-04, 12:20:26
no illustratort szereztem. szupi! viszi!
már csak egy nagy kérdésem lenne!
Honnan tudom beszerezni a Furura H és H Light fontokat? mert ezt használná csak nekem ugye nincs...
ha Futura font-ra gondoltál, akkor ezen torrent-es font-gyűjteményben benne van

Feldin

Quote from: Fazék on 2006-08-04, 12:47:01
Quote from: Feldin on 2006-08-04, 12:20:26
no illustratort szereztem. szupi! viszi!
már csak egy nagy kérdésem lenne!
Honnan tudom beszerezni a Furura H és H Light fontokat? mert ezt használná csak nekem ugye nincs...
ha Futura font-ra gondoltál, akkor ezen torrent-es font-gyűjteményben benne van
nagyon köszi!!!!!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Lythis

Nemtudom, hogy ide illik e, max átteszik, de a következő probléma lépett fel:
Update után hülye volt tegnap az Adobe Reader, ezért pár reboot után legyilkoltam a gépről. Ettől fogva az intetrnet kb olyan lassú, mint egy csiga, simán percekig tölt egy oldalt - van amit tovább is, pl az adobe honlapját, hogy leszedjem az új readert, már fél órája nem hajlandó.
Elképzelhető, hogy a gépemmel van valami, vagy a szolgáltató buherál valamit, és azért vagyok kénytelen 2kb/sec-en élvezkedni?

Kuroi Tenshi

Jó kérdés.

A gép is lassú, vagy csak a net?

Ha a gép is lassú, akkor lehet, hogy valami nagyon keresi a Readert; ha meg nem, akkor még valami szoftveres ütközés elképzelhető, de az ISP valószínűbb.

Lythis

A gép rendesen megy, legalábbis nem tapasztaltam, hogy bármi is lassabb lenne, mint volt.

ISP... hát lehet, végülis a környéken most túrják fel az utakat, meg ahogy elnézem buherálnak valamit az üvegszálas kébelekkel is. De ha ilyesmi van, azért szoktak szólni, nem?

Kuroi Tenshi

Hát...

Nekem szokott csak úgy elmenni a netem...
Utána a központban azt mondják, hogy jó, de mégse működik...

De olyan is volt már, hogy utólag kiderült, hogy kipróbálták a kísérleti szélesebb netet, és 2,5-ről 6 Mbps-ra nyomták fel :D

Lythis

#4524
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-08-05, 15:43:19
Hát...

Nekem szokott csak úgy elmenni a netem...
Utána a központban azt mondják, hogy jó, de mégse működik...

De olyan is volt már, hogy utólag kiderült, hogy kipróbálták a kísérleti szélesebb netet, és 2,5-ről 6 Mbps-ra nyomták fel :D
kössz, ez megnyugtató.. :S
Mindjárt írok techsupportnak, hogy mégis mi az isten van... ezekután remélem feltolják 20mbps-re....

És nem érdekel, hogy mit próbálnak ki, meg állítanak be, meg ilyesmi, simán ne itt tegyék...

Sry, csak kicsit betesz, hogy jelenleg a betárcsázós net gyorsabb ennél....

EDIT: muhhahhahhaa.... "Köszönettel kézhez kaptuk email-en küldött megkeresését, melyre hamarosan válaszolunk."  :Eztneked: :Eztneked:

Member

Tudna vki segíteni abban, hogy az mpc formátumú cuccokat le tudjam játszani? Elvileg zenéknek kellene lennie, és gyanúsan Media Player Classic-ot sejtet a neve, de semmi kedve a kicsikének lejátszani.

Fazék

Quote from: Member on 2006-08-07, 17:06:54
Tudna vki segíteni abban, hogy az mpc formátumú cuccokat le tudjam játszani? Elvileg zenéknek kellene lennie, és gyanúsan Media Player Classic-ot sejtet a neve, de semmi kedve a kicsikének lejátszani.
Musepack

letöltések között van WinAmp plugin

Member

Arigatou. :) (+1)
Most már tudom hallgatni azokat, amire Araki a korlátomat dobálja feleslegesen. -_-

kikuchiyo

Úgy néz ki, komoly gond van a gépemmel :(

Kipróbáltam a Darwinia c. játékot, de indítás után befagyott, és némi kísérletezés után körvonalazódni látszik, hogy minden 3D-s program (próbáltam: ezt, Warcraft 3-at, 3DMark 2001-et) elindítás után 2-3 perccel merevre fagyasztja a gépet. (Kép megáll, hangszóróban halk sivítás, semmire se reagál.)
Nem nagyon értem, miért csinálja ezt.

Tippek:
- Videokártya: 3 és fél éves Inno3D Geforce4 Ti4200, bezajosodott és akadni kezdett a hűtése kb. egy éve, egy ideig effektíve aktív hűtés nélkül ment szerintem, most úgy hűtő van rajta -> elpusztult volna félig emiatt? Hogy sima 2D üzemmódban még bírja, de amikor 3D-t kell számolni, azt már nem?
Vagy csak a hűtése elégtelen?
- Tápegység: ez is az eredeti Codegen 300 W táp, amivel kaptam a gépet, és mostanában előfordul, hogy bekapcsoláskor "Hardware monitor found an error, press F1 to continue or ESc to enter BIOS" hibával megakad. A Hardware Monitor szerint a 3.3V-os ág feszültsége időnként leesik 3V alá. -> pusztul a tápom? Tartós 100% CPU-t zabáló alkalmazásoknál vagy DVD-írásnál sem hibázik a gép, pedig 3 vinyó van bent.
- Alaplap: 3 és fél éves, ASUS P4S533, nem volt ez rossz alaplap annak idején. Pusztul? Lehet, bár látható jelei (púposodó kondik, ilyesmi) nincsenek.
- Memória: Kb. fél éve tettem be még 512 MB-t a meglévő 256 mellé, de a memtest többször megvolt, hiba nélkül.
- Windows, ezen belül is DirectX: ugye a videokártya csak DX8.1-et tud, én meggondolatlanul feltettem a DirectX 9-et, de a dxdiag mindent rendben talál.
- Egyéb: Fut valami szar processz vagy service, amivel ezek a 3D-s csodák összeakadnak? Oyashiro-sama átka?

Szakértői véleményeket várok.
Nincs valami videokártya-tesztelő program, amivel a videokártya teljesítményét, pillanatnyi terheltségét, állapotát lehet mérni?
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2006-08-10, 21:36:26
Úgy néz ki, komoly gond van a gépemmel :(

Kipróbáltam a Darwinia c. játékot, de indítás után befagyott, és némi kísérletezés után körvonalazódni látszik, hogy minden 3D-s program (próbáltam: ezt, Warcraft 3-at, 3DMark 2001-et) elindítás után 2-3 perccel merevre fagyasztja a gépet. (Kép megáll, hangszóróban halk sivítás, semmire se reagál.)
Nem nagyon értem, miért csinálja ezt.

Tippek:
- Videokártya: 3 és fél éves Inno3D Geforce4 Ti4200, bezajosodott és akadni kezdett a hűtése kb. egy éve, egy ideig effektíve aktív hűtés nélkül ment szerintem, most úgy hűtő van rajta -> elpusztult volna félig emiatt? Hogy sima 2D üzemmódban még bírja, de amikor 3D-t kell számolni, azt már nem?
Vagy csak a hűtése elégtelen?
- Tápegység: ez is az eredeti Codegen 300 W táp, amivel kaptam a gépet, és mostanában előfordul, hogy bekapcsoláskor "Hardware monitor found an error, press F1 to continue or ESc to enter BIOS" hibával megakad. A Hardware Monitor szerint a 3.3V-os ág feszültsége időnként leesik 3V alá. -> pusztul a tápom? Tartós 100% CPU-t zabáló alkalmazásoknál vagy DVD-írásnál sem hibázik a gép, pedig 3 vinyó van bent.
- Alaplap: 3 és fél éves, ASUS P4S533, nem volt ez rossz alaplap annak idején. Pusztul? Lehet, bár látható jelei (púposodó kondik, ilyesmi) nincsenek.
- Memória: Kb. fél éve tettem be még 512 MB-t a meglévő 256 mellé, de a memtest többször megvolt, hiba nélkül.
- Windows, ezen belül is DirectX: ugye a videokártya csak DX8.1-et tud, én meggondolatlanul feltettem a DirectX 9-et, de a dxdiag mindent rendben talál.
- Egyéb: Fut valami szar processz vagy service, amivel ezek a 3D-s csodák összeakadnak? Oyashiro-sama átka?

Szakértői véleményeket várok.
Nincs valami videokártya-tesztelő program, amivel a videokártya teljesítményét, pillanatnyi terheltségét, állapotát lehet mérni?

Vagy a videokártya (szvsz ez a valószínűbb) vagy a táp lesz a probléma forrása. A legegyszerűbb az lenne ha a szomszédtól kölcsönkérnél egy tápot meg egy VGA-t és kipróbálnád azzal, már ha ez megoldható. A VGA-t próbáld meg "downclockolni" (vedd lejjebb a mag- és memóriafrekvenciát), ha úgy megy akkor egyértelműen azzal van a gond.
A többi tippre: Alaplap nem így halna meg (általában már a POST-ig se jut el), memória rendben van ha a memtest lefutott hiba nélkül, DirectX 9 megy régebbi kártyákkal is gond nélkül (csak a kártya hardveresen nem tudja támogatni bizonyos funkcióit, de a DX nem csak a megjelenítésért felelős).
Próbálj meg pár óráig Prime95-öt futtatni, ha az nem gyilkolja le a gépet akkor a proci, lap, memó biztos rendben van, és nagy eséllyel a táp is.