Infinity engine játékok (Baldur's Gate, Icewind Dale, Planescape Torment)

Started by Lt. Simoan Blarke, 2008-04-21, 14:11:12

Previous topic - Next topic

Melyik a kedvenc Infinity engine-nel készült játékod?

Baldur's Gate 1
0 (0%)
Baldur's Gate 2 (+ Throne of Baal)
10 (33.3%)
Icewind Dale 1 (+ Heart of Winter, Trials of the Luremaster)
3 (10%)
Icewind Dale 2
1 (3.3%)
Planescape Torment
6 (20%)
Nekem nem különül el a BG-saga részekre, mindkettő rész a kedvencem
1 (3.3%)
Ezekből több is a kedvencem.
9 (30%)

Total Members Voted: 30

Fazék


Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Fazék

Most hogy végre hosszú szenvedés után befejeztem a BG2-ToB-t, épp itt volt az ideje, hogy elinduljak a BG első résszel immár evil karakterrel.
hülye vagyok? igen.
veszélyes területek szélén végigjárkálva már össze is szedtem a tervezett csapatot, vagyis Edwin-t, Viconia-t, Shar-Teel-t, Montaron-t és Xzar-t
én meg egy tipikus, mezei, unalomig ismert fél-ork berserker vagyok :rolleyes:


aztán meglátom meddig bírom az újabb újrajátszást :)
mintha nem lenne 1000 más játékom, amiket még egyszer sem játszottam végig... :ejj:

szerk2: a kensai-t csak én érzem halál gyengének védelem szempontjából? ha jól számolom, akkor legjobb esetben is egy -1-es AC érhető el vele, ami durván semmire sem elég mint védelem sztem :wtf: elhiszem, hogy marhajó lesz a to hit-je emellett, nagyjából mindenkit lepipál a játékban, de sokat ér, ha több ellenfél is körülállja és mindegyik ütésük talál...
szerk3: egy kensai/mage váltást tudok elképzelni, de AC szempontjából akkor is teljesen a varázslatokra kell hagyatkoznia. de egy próbát talán megért volna. na mindegy. most már maradok berserker

Dreamcleaver

Kensai, Monk, Berserker stb...ha jól tudom ezek alapból nincsenek benne a BG1-ben, ergo nem rájuk tervezték.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Dreamcleaver on 2008-05-01, 02:33:51
Kensai, Monk, Berserker stb...ha jól tudom ezek alapból nincsenek benne a BG1-ben, ergo nem rájuk tervezték.
Jah... ez így van. Ettől függetlenül ha "trilógiát" (kétésfélógia) akar valaki végigjátszani ilyen karival, kénytelen végigszopni :)

A berzerker viszont pont jó kari már alacsony szinteken is.

Fazék: a kensai a swashbuckler mellett a legnépszerűbb base egy varázsló dualjához (sőt, kensai annyiban jobb is, hogy nem kell kiegészítőnek tolvaj a csapatba, amíg a dualodat nem kapod vissza). Alapból én is rühelltem. Miazmár hogy se kesztyű, se páncél...?!
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Fazék

Quote from: Dreamcleaver on 2008-05-01, 02:33:51
Kensai, Monk, Berserker stb...ha jól tudom ezek alapból nincsenek benne a BG1-ben, ergo nem rájuk tervezték.
csakhogy én nem BG1-ben gondolkodtam szimplán jóember :hehe:
a "elérhető" alatt a legvégét értem. BG1-ben azt hiszem 1-es AC lesz a legjobb, amit elérhet, BG2-ben -1-es, talán -2-es AC lehet a legjobb.
ilyen AC-val az első sorban nem sok esélyt adnék neki, ha 2-nél több ellenfele van. de persze varázsló dual-ban már tényleg nagyon jó lehet, de biztosan rá kell gyúrnia memóriterek terén az armor varázslatokra, mert különben tiszavirág életű lehet úgy is. (általában a varázslóim biztonságban vannak a támadók elől, nem szoktam armor és társai varázslatokra 1-1 slot-nál többet pocsékolni, mert azokat is általában ritkán használtam föl, és különben is -5-ös/-6-os AC-val az egy-egy ritka beeső támadás ellen is azért viszonylag védve vannak)

amúgy most easytutu után a weidu-val teszek egy próbát. eddig szimpatikus. fölraktam mellé valami npc interaction mod-ot is. igencsak beszédessé váltak a társaim :haha:
mondjuk egy dologban "kicsit" csalásnak érzem... alapból nincs kikapcsolva az "xp-t kapsz csapdafölvételért, lockpick-ért, spell tanulásért, stb", és azért elég vicces, hogy egy első szintű spell megtanulásáért kap a csapat 1000xp-t :haha:
lehet hogy ki kéne ezt iktatnom? :redface:

Lt. Simoan Blarke

Szerintem jó dolog a spell-learn és trapremoval, lockpick xp-osztogatása. Az már kevésbé, hogy delete-relearn szarakodással xp-t lehet farmolni goldból, de erre viszont még nem láttam modot (ti. hogy csak akkor járjon xp scroll-felításért, ha először írod fel...). :(
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Fazék

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-05-03, 16:32:42
Szerintem jó dolog a spell-learn és trapremoval, lockpick xp-osztogatása. Az már kevésbé, hogy delete-relearn szarakodással xp-t lehet farmolni goldból, de erre viszont még nem láttam modot (ti. hogy csak akkor járjon xp scroll-felításért, ha először írod fel...). :(
igen, BG2-ben tényleg jó dolog. de BG1-ben nagyon aránytalanul osztogatja az xp-t így. seperc alatt meglépik ennek köszönhetően a hősök az első pár szintet... pl még csak 4-5 erdőterületet tisztítottam meg, és már 5-ös szintűek a hőseim. pedig az újratanulás xp exploit-ot még ki se használtam...

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Fazék


hargharg

Baldur's Gate 2 + Throne Of Bhaal
ezt mar vittem vegig, de most gondoltam, kiprobalom monkkal is, hat jo moka volt. : D
kifejezetten tetszett, mikor Balthazart osszepofoztam.
mondjuk a partim elegge verhetetlenre sikeredett: Korgan+Sarevok+Viconia+Jan+Haer'Dalis.
a velem egyutt harom fighter beutott barmit egy kor alatt, amin nem volt valami magikus vedelem, a killek 99%at meg is kaptak...
Haer a dala miatt kellett, ToB-ban -4 AC-t, -4 THACO-t ad, maganak meg meg tobb AC-t. jah, meg hat tud tanulni csapdalerakast is, es mivel bardnak nincs szazalekja ra, mindig sikeresen rakta le, vegen Melissant is ovele utottem be negyszer... : D
tolvajra ugyebar minden partiban szukseg van, zarnyitas-csapdafelfedezes-zsebmetszes.
Viconiat meg kenyelmi funkcionak raktam be, idonkent nem art a deathward meg a dispel magic.
vegere lett a partinak 35 milla XP-je, mindenfele varazslattorlos bug kihasznalasa nelkul, bar teny, hogy mindenhol leirtottam mindent, amit lehet. ebbol fohosnek volt legtobb 7,3, Sarevoknak legkevesebb, 6,5.
igy belegondolva egy nagy hibaja van jateknak, az egyetlen tolvaj Jan. es ne kosson belem senki, hogy Yoshimo meg Nalia meg Imoen is tolvaj, mert rakot! : D
rofl

Manitu

Quote from: hargharg on 2008-06-07, 13:46:09
vegere lett a partinak 35 milla XP-je, mindenfele varazslattorlos bug kihasznalasa nelkul, bar teny, hogy mindenhol leirtottam mindent, amit lehet. ebbol fohosnek volt legtobb 7,3, Sarevoknak legkevesebb, 6,5.
Ezt mindíg úgy mondjátok, mintha ez valami nehéz dolog lenne. Régen játszottam már vele, de nekem már a sztori felénél az egész partynak ki volt maxolva az XP-je. Mondjuk én megcsináltam az összes létező mellékszálat még a 2. actban.


Fazék

Quote from: Manitu on 2008-06-07, 14:48:57
Quote from: hargharg on 2008-06-07, 13:46:09
vegere lett a partinak 35 milla XP-je, mindenfele varazslattorlos bug kihasznalasa nelkul, bar teny, hogy mindenhol leirtottam mindent, amit lehet. ebbol fohosnek volt legtobb 7,3, Sarevoknak legkevesebb, 6,5.
Ezt mindíg úgy mondjátok, mintha ez valami nehéz dolog lenne. Régen játszottam már vele, de nekem már a sztori felénél az egész partynak ki volt maxolva az XP-je. Mondjuk én megcsináltam az összes létező mellékszálat még a 2. actban.
azért ebben erősen kételkedem ;)
sztem te az alapjátékra gondolsz. mert ott igen, én is már jóval a vége előtt elértem a maximum xp-t. ellenben ToB-ban csakis infinite xp-s helyek kihasználásával érheted el a maximumot, amennyiben 6 fős csapattal játszol, ezt garantálom neked ;)

Feldin

http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Fazék

Quote from: Feldin on 2008-08-04, 13:16:43
hogy megy ez a multiparti?
sehogy. némileg gyorsan kimúlt a lelkesedés a népben :)
nincs valami jobb játék, amit lehetne így tolni? Temple of Elemental Evil-ben nincs véletlenül hasonló multiplayer mód? csak mert ez az IWD2 így másodjára se győzött meg, hogy hosszútávon lekötne...

Feldin

http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Zen

Összekapartam BG-ket (megint) és TV Tropes-on olvastam vannak bugok (pl 15 Imoen beszélgetés nem triggerel) amit csak modok javítanak ki. Tud vki olyan modokat mondani amik gameplay-t lehetőleg nem (bár Ascension-t leszedtem - elvileg ez javítja is az Imoen problémát) de ehhez hasonló bugokat kiírtanak?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

nya végigvittem a BG1-et kiegestül core nehézségi fokon. hát... aki berakta a kiegészítős főellenségnek a tan' ari démont annak az esze ment el.... (csak itt vettem vissza easy-re a nehézségi fokot, sarevoc sétagalopp volt ehhez képest és BG1 a Tutuval okosabb ellenfeleket is ad), amúgy elég csalódás az hogy 130000 aranyat bukom összes varázstárgyal együtt exportkor BG2-be (golden pantaloons meg 2 db előre meghatározottat át lehet vinni...), és ráadásul a csapatom se az lesz hanem resetel a csicska jaheirára meg a többiekre, még imoen se tartja meg azt a szintelosztást, amit kineveltem nála BG1-ben..... csak kizárólag a saját kari megy át úgy ahogy volt.... ha ezt tudom az összes tome-ot neki adom wisdomostul, streghtestül dexteritystül mindenestül...

Fazék

Quote from: chilip on 2011-01-20, 14:23:20
nya végigvittem a BG1-et kiegestül core nehézségi fokon. hát... aki berakta a kiegészítős főellenségnek a tan' ari démont annak az esze ment el.... (csak itt vettem vissza easy-re a nehézségi fokot, sarevoc sétagalopp volt ehhez képest és BG1 a Tutuval okosabb ellenfeleket is ad), amúgy elég csalódás az hogy 130000 aranyat bukom összes varázstárgyal együtt exportkor BG2-be (golden pantaloons meg 2 db előre meghatározottat át lehet vinni...), és ráadásul a csapatom se az lesz hanem resetel a csicska jaheirára meg a többiekre, még imoen se tartja meg azt a szintelosztást, amit kineveltem nála BG1-ben..... csak kizárólag a saját kari megy át úgy ahogy volt.... ha ezt tudom az összes tome-ot neki adom wisdomostul, streghtestül dexteritystül mindenestül...
tárgyak: meg lehet oldani kis csalással, hogy minden tárgyad megmaradjon. - alapvetően nem szoktam csaláshoz folyamodni, de ezt azért több végigjátszásnál is meglépem ^^"

tome-ok : na ez viszont szívás :) első végigjátszáskor én is beszoptam, hogy Dynaheir-nek adtam intelligence-t, stb :)
azóta inkább minden ilyen permamensen növelő hülyeséget a főhősre nyomok el :)

chilip

most böngészem a post patcheket a BG2-höz. mennyi hiba maradt benne  :eek:

Fazék

Quote from: chilip on 2011-01-20, 15:41:06
most böngészem a post patcheket a BG2-höz. mennyi hiba maradt benne  :eek:
hát igen, ez a gond a komplexebb játékokkal :)