Toplisták!!!(ZOMG!)

Started by Ramiz, 2008-06-15, 17:41:17

Previous topic - Next topic

Ramiz

Ééééééééééééééééééééés
IGEN!!!

This is yor offisöl játékos TOPLISTÁK topik!!!

Egyszerre csak egyről legyen szó szerintem, mer' úgy izgalmasabb, meg tovább tart (meg az orrodat is tisztíccsa).

Első:
Játékzenék, amiktől végigborzongsz! Soundtrack-ek, amiket magában is meghallgatsz! Dallamok, amitől elvigyorodsz! 100% geekség!!!



Nálam:

1. Grim Fandango - abszolút alap, imádom, 100x hallottam. :Kiraly:
2. Max Payne 2. - baromi hangulatos, szomorkás-komor noir zene... :lazza:
3. Neverhood - igazi csemege, aki ismeri, tudja... :muhahah:
4. Fallout - "Give me... a kiss to build a dream on..." - Visszafogott, csendes háttérzene, 100% poszt-apokaliptikus hangulat. :hajbok:
5. Colonization - Önmagában nem sokszor hallgattam, de mégis ideírom, mert milliószor hallottam minden pattogós ütemét... és a végére már szerettem is. :szemuveges:

még csak most szedem: +1. Sam and Max - stílusában az előzőhöz közel áll, ez is nagyon bejött. :cool:

Biztos van, amit kihagytam és esetleg befért volna a Top 5-be, de majd ti leírjátok. :) A Starcraft zenéje például csillagos ötös - de csak a játék alá.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Solid Snake

#1
1. Akira Yamaoka - Silent Hill 1-2-3-4 OST -- Azt hiszem, ezt nem is kell részletezni. Tökéletes.
2. Harry Gregson-Williams - Metal Gear Solid 1-2-3 OST - szintén klasszikus, tele pörgős/érzelmi töltetű számokkal
3. Angelo Badalamenti - Fahrenheit OST -- A hegedűvonós főtémáért már megéri.
4. Max Payne OST
5. Half-Life 2 OST

chilip

1. Quake 2 OST - igen kemény zúzás
2. Total Annihilation OST^^
3. Spellforce + kieg OST - főleg Cenwen éneke nagyon szép
4. Guilty Gear XX OST - ez is jó kis zúzás :D
5. Hitman [ALL] OST^^

Nakedape

1. Bozos Night Out - körbe körbe.. azóta belém égett..
2. Battle isle II -  talán ezt halgattam mg egyedül, játékon kívűl.. ez se ma volt

a legtöbb játék amivel játszom hang nélküli, legalábbis zene nélküli, de hát mire is való a winamp :angyali:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Zen

1:Unreal 1
2:HL 2
3:Deus Ex (igazából szmámra osztott helyen lenne HL2vel)
4:DMC 3
5:Fallout (Ez is csak azért van itt, mert, 1 szám van benne)
6:Oni

(in b4 trollok: ide csak az általam teljesen meghallgatott OSTket írtam.)
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Zsiga

Quote from: Nakedape on 2008-06-15, 18:31:58
1. Bozos Night Out - körbe körbe.. azóta belém égett..
Van itthon egy söröspoharunk ami ezt a dallamot játssza ha felemeled az asztalról... :Kiraly:

Nakedape

Quote from: Zsiga on 2008-06-15, 18:55:53
Quote from: Nakedape on 2008-06-15, 18:31:58
1. Bozos Night Out - körbe körbe.. azóta belém égett..
Van itthon egy söröspoharunk ami ezt a dallamot játssza ha felemeled az asztalról... :Kiraly:
:cool: :lul:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Xzone

#7
1, World of Warcraft - Már 4 éve játszom és még mindig nem jutottam el odáig, hogy kikapcsoljam az in-game zenét :)

2, Hitman 2: Silent Assassin - A legjobb soundtrack a Hitman játékok közül, mindegyik küldetésnek teljesen egyedi hangulatot adott.

3, Warcraft 3 - A Human zenék a kedvenceim, de mind nagyon jó.

4, Red Alert 2 - Frank Klepacki remekelt, számomra máig ez A C&C zene.

5, Starcraft - A Starcraft előtt nem is tudnék olyan játékot említeni, aminek ennyire ütős soundtrackje volt.

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2008-06-15, 17:41:17
Toplisták!!!(ZOMG!)

QuoteAnd all those exclamation marks, you notice? Five? A sure sign of someone who wears his underpants on his head.

... majdnem stimmel a szám... +-1

Na de ha már beindult, akkor nem olvasztom be. Bár a címét még talán
átírom, ez túlságosan Ramizosan debil (azt akarod kiprovokálni, hogy
átmenjek a boardodra rendetlenkedni? :hehe:)

Van itt sok jó soundtrack, még egyet hiányolok: Morrowind.

chilip

Quote from: Xzone on 2008-06-15, 19:02:06
...
5, Starcraft - A Starcraft előtt nem is tudnék olyan játékot említeni, aminek ennyire ütős soundtrackje volt.

hát a Quake 2 előbb jelent meg :P én tudok mondani eggyet :D

Ramiz

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-15, 22:13:25
Na de ha már beindult, akkor nem olvasztom be. Bár a címét még talán
átírom, ez túlságosan Ramizosan debil (azt akarod kiprovokálni, hogy
átmenjek a boardodra rendetlenkedni? :hehe:)

Mi van itt, közkedvelt troll modjaink sorra adják elő az értelmetlenül szigorú, száraz, rendszerető napközis tanítónénit? :muhahah: Nem értem, mi a baj pár felkiáltójellel, a topik célja világos, értelme pedig a postokból is látszik. Yor welkám in Külvilágok, természetesen. :D

(Igen, a fejemen hordom, de csak itthon.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Xzone on 2008-06-15, 19:02:06
5, Starcraft - A Starcraft előtt nem is tudnék olyan játékot említeni, aminek ennyire ütős soundtrackje volt.

Iron Lord, c64, 1990 :hehe:

Na én toplistát biztos nem fogok tudni összerakni, túl sok "kedvenc" van ahhoz egy szinten. Hogy én mindig így járok....

(a topiccím jóóó!!!(zomg!!), így legalább rögtön tudtam, hogy R. bátyóé, meg különben is, akkor írd már át a 4chanosét /b/-re lécciköszi)

Ramiz

Quote from: Rounin on 2008-06-15, 23:49:01
Na én toplistát biztos nem fogok tudni összerakni, túl sok "kedvenc" van ahhoz egy szinten. Hogy én mindig így járok....

Nemááá'!!!!! Csak (= 12.564%-ban) érted nyílt a topik!!!!! Várjuk a jobbnál jobb tippeket!!!!!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramiz on 2008-06-16, 00:43:11
Quote from: Rounin on 2008-06-15, 23:49:01
Na én toplistát biztos nem fogok tudni összerakni, túl sok "kedvenc" van ahhoz egy szinten. Hogy én mindig így járok....

Nemááá'!!!!! Csak (= 12.564%-ban) érted nyílt a topik!!!!! Várjuk a jobbnál jobb tippeket!!!!!

Akkor is, ha '80-as évek biochipjeivel előállított hanghatásairól van szó? (ki ne csinálta volna, hogy vadászgép  szimulátorban a géppuska hangját utánozta, autós játéknál berregett, etc etc? :angyali: )

Na jó, nézzünk valamit. (útálom, hogy nyalsz O_o és el sem hiszem :ejnye:)

Teljesség és mindenféle sorbarendezési igény nélkül szabad? Pusztán felsorolni párat a forever favorites közül?

Akár szabad, akár nem, itt van néhány...

* Iron Lord (nincs mese, nemcsak technikailag nyűgöz le, de dallamai is végleg befészkelték magukat)
* Star Control II - The Ur-Quan Masters (itt igazából a Kzer-Za faj zenéje tetszik iszonyúan, a többi közt volt agyzsibbasztó... a gázóriáson élő faj zenéjétől szabályosan beájultam majdhogynem)
* Outcast - simply epic.
* Warcraft II-III-WoW (főként Derek Duke a kedvenc, de Jason Hayes se kutya)
* The Dig - nem csak a játék volt szép, de a zenék is leírhatatlanul megkapóak
* Neverhood \o/ (csemege bizony, nem akármilyen :D)
* Fallout - az ambient trackek borzongatóak, a Louis Armstrong dalocska pedig mindig is szívenütött
* Max Payne 2 - nincs szavakra szükség. "on the asphalt underneath, our crushed plans and my lies" <3 többek közt
* Shogun - Total War (kevés, rövid, de imádom)

Na jó, ebből két oldal lenne megint, szóval stfu-lok.
Pedig még annyi mindent leírnék. :bruhuhu:

Zen

Quote from: Rounin on 2008-06-16, 01:07:29
* Outcast - simply epic.
Megyek megkorbácsolom magam, amiért volt pofám megfeledkezni erről. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

Quote from: Zen on 2008-06-16, 01:12:10
Quote from: Rounin on 2008-06-16, 01:07:29
* Outcast - simply epic.
Megyek megkorbácsolom magam, amiért volt pofám megfeledkezni erről. :D

+1  :facepalm:

Ramiz

Quote from: Rounin on 2008-06-16, 01:07:29
(útálom, hogy nyalsz O_o és el sem hiszem :ejnye:)
A francokat, csak nem akarok tanulni (holnap vizsga, nem vágom, jáááj :zomg: ), és kő a komi.

Quote from: Rounin on 2008-06-16, 01:07:29* Neverhood \o/ (csemege bizony, nem akármilyen :D)
* Fallout - az ambient trackek borzongatóak, a Louis Armstrong dalocska pedig mindig is szívenütött
* Max Payne 2 - nincs szavakra szükség. "on the asphalt underneath, our crushed plans and my lies" <3 többek közt
(Utálom, hogy nyalsz O_o és el sem hiszem :ejnye:)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramiz on 2008-06-16, 01:42:17
Quote from: Rounin on 2008-06-16, 01:07:29
(útálom, hogy nyalsz O_o és el sem hiszem :ejnye:)
A francokat, csak nem akarok tanulni (holnap vizsga, nem vágom, jáááj :zomg: ), és kő a komi.

Hidd el,velem rosszabbul jársz, mint a vizsgára tanulással. :angyali:

Quote
(Utálom, hogy nyalsz O_o és el sem hiszem :ejnye:)

:angyali:
Hm, ezek szerint én meg a Te elmédből fajzottan s csak utána találtam ki Lythist? :zomg: Ez megmagyarázza a furcsa álmokat.

kelvor

Amik szerintem még kimaradtak:

- The Longest Journey
- Beyond Good & Evil
- Monkey Island

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2008-06-16, 01:42:17
Quote from: Rounin on 2008-06-16, 01:07:29
(útálom, hogy nyalsz O_o és el sem hiszem :ejnye:)
(Utálom, hogy nyalsz O_o és el sem hiszem :ejnye:)

Unsee! Unthink! Unimagine!! How do I?!?!
És még kacéran vigyorogva is mutogatjátok a középső ujjatokat,
széles, élvezkedő mosollyal egymásra kacsintva...  :zomg:

:D

Dreamcleaver

Quote from: kelvor on 2008-06-16, 02:30:54
- The Longest Journey

Kösz, hogy erre emlékeztettél! Már szedem is. Amúgy nagyszerű játék, meg a folytatása, a Dreamfall is. Harmadik részről nincs hír?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kelvor

Sajnos nemsok. Legutóbb annyi hír volt róla,  hogy a The Longest Journey atyja, Ragnar Tørnquist, már rég befejezte a story-t (vázlatok, forgatókönyv), amit a 3. részben szeretne elmesélni és lezárni.
Hihetetlen jó története van és a második rész végén az emberben rohadt sok kérdés felmerül, amire már szeretne végre választ kapni, de nem tudom meddig kell még várnunk.  :mittomen:   :frown:

zsozso

Death is the only redemption

Makos

Age of Empires eddig kimaradt :P

Rounin

Argh!
Mit felejtettem ki.
T_T

Divine Divinity
Kirill Pokrovsky zenéi kellemesen hangulatosak, a temetői zene (a játék varjúkárogásával) pattanásig feszíti az idegeket, a törp kocsmadal ( Drunk with dwarven mirth Hatalmas!) észrevétlenül átveszi feletted a hatalmat, Verdistisben szinte a városlakókkal együtt félünk kimenni éjjel a vámpír által uralt utcákra. (War & Peace)

Egyik harci zene: Bitva

Amúgy a játék is jó, de ezt ugye nem kell mondanom. :angyali:

kelvor

Quote from: Rounin on 2008-06-17, 13:50:50
Divine Divinity

Ezt ugye lehet multiban játszani?  :smile:

Rounin

Hála a magasságos Istennek, single playerre tervezték és leszarták nagy ívben a multit. ^_^

kelvor


Rounin

Na jó, ezt a hídpénzt kifizetem...

Inkább örülni kell neki, mert normálisan kidolgozott single módot kapunk, nem egy "előkészítő a multi henteléshez" jellegű fosadványt, mint az gyakran megesik a multival rendelkező játékoknál. :hehe:

Flaser

#29
1. Imperium Galactica 2 - Solarian Intro Music
2. Conflict Freespace
3. Reunion

Ezek elsősorban nosztalgia és a zenei minőség miatt (nem egyszerűen a hármas hangzat használata, amit Jeremy Soul nagyon gyakran csinál, exotikus keverése a különféle klasszikus/modern hangszerelésnek) jah és valamiért hajdanán mindegyik zenéje nagyon tetszett - és még ma is így van! (pedig mennyi mindenre ráuntam).

Pár másik cím ABC sorrendben, mivel olyan sok jó dolog van, hogy nem tudok toplistát fölállítani, nálam, nagyon hangulatfüggő hogy, mit hallgatok:

Battlezone (a 98'-as Activision játék, nem a régebbi)
Beneath a Steel Sky - Floppy verzió főcímdala
Betrayal at Krondor
Descent 2
Deus Ex
Drakan
Extreme Assault
Far Cry
Full Throttle
Gabriel Knight sorozat
Giants: Citizen Kabuto
Gothic 1
Halo sorozat
Homeworld 2 (az 1 is jó, de 2 sokkal jobban megfogott a cselló szólamaival)
Incubation
Legacy of Kain 2: Soul Reaver - főcímdal, Ozar Midrashim az Information Society-től
Master of Magic
Mass Effect
Max Payne
Mechwarrior 2
Missionforce: Cyberstorm
Monkey Island sorozat
Morrowind
Outcast
Outlaws
Planescape Torment
Sacrifice
Shadow of the Colossus
Silent Hill 3 - főcímzene (You're not Here)
Soldat - Necromandice
Starcraft 2 - Trailer zene
Star Wars: Knights of the Old Republic 1 & 2
Steel Battalion - ED/Outro zene
Strife
Summoner
Supreme Commander
System Shock 1 & 2
Terra Nova
The Journeyman Project
Thunderscape
Total Annihilation
Tyrian 2000
Utawarerumono
X-COM (AKA UFO: Enemy Unknown)

EDIT: Hogy a PS:T hogy maradhatott ki azt nem tudom, de mindenképp itt a helye.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."