Toplisták!!!(ZOMG!)

Started by Ramiz, 2008-06-15, 17:41:17

Previous topic - Next topic

ChaosCore

Huhh szép kis lista :D

Részemről : Halo
                Haegemonia
                Hitman
                Fallout
                Warhammer 40.000

meg még biztos van csak nem jut az  eszembe :D
Brothers everywhere raise your hands into the air!
We're warriors, warriors of the world!
Like thunder from the sky sworn to fight and die!
We're warriors, warriors of the world!

Nihilus

Érdekes lista,itt az én toppom:
- DMC 3
- Need For Speed Underground
- Need For Speed Most Wanted
- POP - Warrior Within
- Star Wars KOTOR I-II
- Heroes V
- Fable
- Tony Hawk's Underground 2(Disturbed FTW)
Lehet van még több is,de lusta vagyok leírni.

bimanc

Ecco the Dolphin-t miért hagyja ki mindenki? Mondjuk a többivel kb egyetértek, Halo, Diablo, Starcraft, Heroes-ok, például szintén első közeliek. Na meg még Serious Sam.

Rounin

Mert soha nem játszottam vele? Például azért hagyom ki.

ChaosCore

Quote from: Nihilus on 2008-06-18, 13:35:47
Érdekes lista,itt az én toppom:
- DMC 3
- Need For Speed Underground
- Need For Speed Most Wanted
- POP - Warrior Within
- Star Wars KOTOR I-II
- Heroes V
- Fable
- Tony Hawk's Underground 2(Disturbed FTW)
Lehet van még több is,de lusta vagyok leírni.

Na igen a DMC3, Heroes V és a Fable is nagyon jó!  :jee:
Brothers everywhere raise your hands into the air!
We're warriors, warriors of the world!
Like thunder from the sky sworn to fight and die!
We're warriors, warriors of the world!

Rounin

Szóval gamer életem legmeghatározóbb zenéje, az Ultima sorozat hetedik részének nyitószáma, a Stones. Szép.
(Lythis: nem azért, mert a legrégebbi esetleg... <_<)
Ultima IX - Stones
Ultima Online - Stones
Stones, by David "Iolo" & Kathleen "Gwenno" Watson (ez RL hangszerekkel előadva)

Flaser

"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Ramiz

Következő téma:

öt játék, amit szívesen látnál kijönni!!!

Nem játéktervek és elszállt ötletek kellenek, hanem olyasmik, amire valamekkora piaci esély azért elképzelhető. (Szóval mondjuk nem a kedvenc saját novelládból készült gigantikus MMORPG-világ... :))

Én például imádnék ilyesmiket:

1.) Neurománc játék - RPG/kaland, minimális (és nehéz) harccal, színes-szagos, vadul kinéző kibertérrel és 1000x féle apró mellékszállal, küldetéssel.

2.) vámpíros játék, Thief-szerű nehézséggel és rejtőzködési/nemgyakási követelményekkel, kevés vagizással, sok hangulattal

3.) egy olyan középkorban játszódó akció/RPG, ahol tényleg egy kis senki vagy, végig nem mentesz meg birodalmakat, nincs semmilyen titok a múltaddal kapcsolatban és így tovább, sőt még a csata kimenetelébe sincs beleszólásod (egyáltalán nincs!), legfeljebb egy-két kisebb ütközetbe; legfőbb célod az életben maradás, vagy maximum, ha nagyon profi és elszánt vagy, a ranglétrán való egy-két lépés felfelé

4.) ugyanez a régi Japánban (szamurájjá válás, a kardforgatás megtanulása stb)

5.) fantasy kalandorientált rpg (sok tárgy, sok feladvány, sok beszélgetés), ahol nagy szerepe van a mozaikmágiának: ha ténylegesen több száz változatban készíthetsz el egy adott varázslatot, nem próbálgathatod őket végig, gondolkozni kell, hogy mire van szükséged...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

chilip

1.) Starcraft 2

2.) Starcraft 2

3.) Starcraft 2

4.) Starcraft 2

5.) Diablo 3

:Kiraly:

valami NORMÁLIS ninjás játékot kiadhatnának azért PC-re sok lopakodással és semmi mágikus erővel

Rounin

Quote from: Ramiz on 2008-06-27, 23:43:58
3.) egy olyan középkorban játszódó akció/RPG, ahol tényleg egy kis senki vagy, végig nem mentesz meg birodalmakat, nincs semmilyen titok a múltaddal kapcsolatban és így tovább, sőt még a csata kimenetelébe sincs beleszólásod (egyáltalán nincs!), legfeljebb egy-két kisebb ütközetbe; legfőbb célod az életben maradás, vagy maximum, ha nagyon profi és elszánt vagy, a ranglétrán való egy-két lépés felfelé

Darklands-ot mondanám, ha nem lehetne áldozatos munkával hírnévre szert tenni (ami mondjuk múlandó).
Szóval először is szeretnék egy Darklands remake-et.

Quote4.) ugyanez a régi Japánban (szamurájjá válás, a kardforgatás megtanulása stb)

Erre meg ott volt Sid Meier szamurájos játéka, egészen addig a pontig, amíg sajnos eljuthattunk a seregvezénylésig... =/

Quote5.) fantasy kalandorientált rpg (sok tárgy, sok feladvány, sok beszélgetés), ahol nagy szerepe van a mozaikmágiának: ha ténylegesen több száz változatban készíthetsz el egy adott varázslatot, nem próbálgathatod őket végig, gondolkozni kell, hogy mire van szükséged...

Darklands alkímia. :angyali: (tudom, a többi kitételnek nem felel meg...)

Szóval:
1) Darklands remake
2) Shogun : Total War remake :angyali: (bár nekem az is megfelelne, ha a Takeda első részének csatáit kiegészítenék valami normális stratégiai résszel (nem kell egetverő legyen, de valamit alkossanak már mellé, azért a skirmish-sorozatokat sose szerettem...))
3) Egy szamurájos rpg (sztori-orientált), amiből kihagyják az öt szóból álló támadásneveket, csillogó effekteket harc közben és a too übermensch főhőst. Nem baj, ha van benne természetfeletti, de ez maradjon meg kellően sejtelmes keretek közt (értsd: ne minden sarkon egy oni-banda fogadjon, akiket jól le kell somni.)
4) Sztori-orientált Diablo 3. (nem, nem a remek átvezetőket értem rajta :p Nem xp-farmolósdit akarok ezúttal, de régi hangulattal.)
5) Darklands remake

Ramiz

Quote from: chilip on 2008-06-27, 23:48:25
valami NORMÁLIS ninjás játékot kiadhatnának azért PC-re sok lopakodással és semmi mágikus erővel

Ezt én is leírtam volna, ha nem lenne PS2-m. :D

Quote from: Rounin on 2008-06-28, 00:06:51
Darklands-ot mondanám, ha nem lehetne áldozatos munkával hírnévre szert tenni (ami mondjuk múlandó).
Szóval először is szeretnék egy Darklands remake-et.

Megsasolom ezt a Darklands-et. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin


Ramiz

Quote from: Rounin on 2008-06-28, 00:39:04
Quote from: Ramiz on 2008-06-28, 00:28:48
Megsasolom ezt a Darklands-et. :)

http://www.the-underdogs.info/game.php?id=278
:angyali:

No shit Sherlock... :rolleyes:
Na jó, majd a Neurománc meg a Wasteland után nekiállok. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramiz on 2008-06-28, 00:44:57
No shit Sherlock... :rolleyes:
Na jó, majd a Neurománc meg a Wasteland után nekiállok. :D

Látod, még ha letuszkolom is a torkodon a kívánt falatot, akkor is visszaköpöd. :mad:

Ramiz

Quote from: Rounin on 2008-06-28, 01:04:11
Quote from: Ramiz on 2008-06-28, 00:44:57
No shit Sherlock... :rolleyes:
Na jó, majd a Neurománc meg a Wasteland után nekiállok. :D

Látod, még ha letuszkolom is a torkodon a kívánt falatot, akkor is visszaköpöd. :mad:

Csak akkor köpöm vissza, ha letuszkolod... :) Na jó, sorry.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Flaser

Neurománcból már készült RPG/Kaland játék.

Egy-két ötletem, vágyam:

1. Egy új mecha szimulátor ahol erőpáncél pilótát kell alakítani. Semmi reaktor, energia fegyver, pajzs vagy hasonló fantasy-sci-fi szarság. Csak belsőégésű motorok, gázturbinák, elektromotorok (lineáris és normál), akkumulátorok és egy kevés páncél ami csak a gyalogsági fegyverek ellen véd, az RPG meg a nagy kaliber már szitává lyuggat. Mai fegyverek kicsit javított változatai és összfegyvernemi hadműveletek.

Mindezt megtámogatni egy olyan kampányrendszerrel ahol tényleges szereplőkkel találkozhatsz és azokkal más-más kapcsolatot építhetsz ki. Az, hogy végül melyik alakulatban kötsz ki nagyban befolyásolná a játékot; mert egy elit alakulatban ugyan kegyetlen küldetéseket kapnál, de nem basztatna a tiszt és nem adna egyértelműen hülye parancsokat...erre egy mezei egységnél már jóval nagyobb esély van. A legnagyobb szívás és egyben kihívás a ha valamilyen vétség (vagy a vadbarom tiszt parancsainak be nem tartása, esetleg a vadbarom kilövetése) miatt büntető századba osztanak. A csaták között visual novel szerű kis "kalandok" lennének, ahol az aktuális alakulat tagjaival megismerkedhetsz, esetleg lehetőség lesz akár dezertálni vagy átállni a másik oldalra.

A játék célja a háború túlélése és közben elkerülni a kivégzőosztagot és a börtönt...s, ha nagyon fasza csávó vagy összejönni a kedvenc csajoddal és együtt leszerelni/meglódni. A legendás játékosok ezt a saját alakulatok élén tehetik meg. Mondjuk a háború szemétségei miatt a "békés" távozásra a seregből kicsi az esély. Ehhez vagy végtelenül fanatikusnak és immorálisnak kell lenni, vagy elég rafináltnak, hogy semmit ne kenhessenek rátok..(esetleg senki ne legyen életben aki ezt megtehetné).

2. Steel Battalion PC-re.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

ChaosCore

Sztem jó lenne egy Star Wars Battlefront szerű Warhammer 40.000 game  ::)
Brothers everywhere raise your hands into the air!
We're warriors, warriors of the world!
Like thunder from the sky sworn to fight and die!
We're warriors, warriors of the world!

Próféta

#47
Az én toplistám:
1. Valami olyat, ami olyan rövid, mint a Portal, mégis annyi élmény és élvezet van belézsúfolva :)




Entering fanboy mode.

Quote from: Ramiz on 2008-06-28, 00:44:57
No shit Sherlock... :rolleyes:
Na jó, majd a Neurománc meg a Wasteland után nekiállok. :D
Hát egy ilyen szemet gyönyörködtető tájnak hogy tudsz ellenállni?
Quote
- What happened here?
- Sabotaged chopper CRASHED... Destroyed the HOSPITAL!
- A HOSPITAL? That's TRAGIC!
- Could've been WORSE... It ALMOST hit the FACTORY!
+1 robot sidekick, akinek a stílusa be fog jönni, ha már nagy Bender-rajongó vagy :jee:

Már régóta esedékes volt egy újabb Beneath a Steel Sky reklámot leadnom :P

Xzone

1, Vampire: The Masquerade - Bloodlines folytatás. Akár hagyhatnának is mindent a régiben, csak legyen új sztori.

2, Prey 2

3, Új Legacy of Kain játék. (Ideje lenne már lecsapni az Elder Godot.)

4, Az összes God of War és Devil May Cry PC-re.

5, World of Warcraft next-gen grafikával.

Ramiz

Quote from: Próféta on 2008-07-05, 01:35:54
Már régóta esedékes volt egy újabb Beneath a Steel Sky reklámot leadnom :P
Úgy rákattantam a Neurománcra, hogy már nagyon gondolkozok, hogy hogyan tegyem fel a 486-osra a Beneath-t, mivel nagyon utálnék floppyzni. :D Lehet, hogy mégiscsak kell egy Pentium 1-est is szereznem valahonnan a 386-os és a 486-os mellé? :rolleyes: A Wasteland meg dögöljön meg, nem tudok New Game-et kezdeni, és most az először sietősen, játéktesztelésnek beütött "hjhjhajjh" névvel kell nyomulnom... :Eztneked:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

#50
Quote from: Ramiz on 2008-07-06, 10:35:23
Úgy rákattantam a Neurománcra, hogy már nagyon gondolkozok, hogy hogyan tegyem fel a 486-osra a Beneath-t, mivel nagyon utálnék floppyzni. :D Lehet, hogy mégiscsak kell egy Pentium 1-est is szereznem valahonnan a 386-os és a 486-os mellé?
ScummVM-ben elérhető. Azzal meg akár tetszőleges mai gépen is rendben fut.
Ja és igen, van a BASS-nak CD-s változata, elmebeteg hangokkal szinkronizálva ;)

Ramiz

Quote from: Próféta on 2008-07-06, 11:23:58
Quote from: Ramiz on 2008-07-06, 10:35:23
Úgy rákattantam a Neurománcra, hogy már nagyon gondolkozok, hogy hogyan tegyem fel a 486-osra a Beneath-t, mivel nagyon utálnék floppyzni. :D Lehet, hogy mégiscsak kell egy Pentium 1-est is szereznem valahonnan a 386-os és a 486-os mellé?
ScummVM-ben elérhető. Azzal meg akár tetszőleges mai gépen is rendben fut.
Ja és igen, van a BASS-nak CD-s változata, elmebeteg hangokkal szinkronizálva ;)

De rájöttem, hogy egy mai gépen retrózni sokkal nehezebb (miért nem mást? miért nem internet? stb), mint egy eldugott gépen a pincében, kattogós billentyűzettel, MS-DOS alól. ;) Azért az a CD-s, szinkronizált változat jól hangzik.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramiz on 2008-07-06, 18:39:22
De rájöttem, hogy egy mai gépen retrózni sokkal nehezebb (miért nem mást? miért nem internet? stb), mint egy eldugott gépen a pincében, kattogós billentyűzettel, MS-DOS alól. ;) Azért az a CD-s, szinkronizált változat jól hangzik.

De kényelmesebb, mint esetleg autoexec.bat/config.sys file-okat átírogatni. :haha:

Ramiz

Quote from: Rounin on 2008-07-06, 23:54:50
Quote from: Ramiz on 2008-07-06, 18:39:22
De rájöttem, hogy egy mai gépen retrózni sokkal nehezebb (miért nem mást? miért nem internet? stb), mint egy eldugott gépen a pincében, kattogós billentyűzettel, MS-DOS alól. ;) Azért az a CD-s, szinkronizált változat jól hangzik.

De kényelmesebb, mint esetleg autoexec.bat/config.sys file-okat átírogatni. :haha:

Az benne az élvezet! :D BTW hogyan kell .bat fájlban olyan sort beírni, amit nem próbál lefuttatni, csak kiírja? (Kvázi: komment.) Remélem nem csak én "programoztam" régen .BAT fájlokat minden játékhoz... :D

[spoiler]
@echo off
cd\
cd fmouse
fmouse.com
cd\
cd games\colonize
c.bat

:Kiraly:
[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2008-07-08, 23:08:41
Az benne az élvezet! :D BTW hogyan kell .bat fájlban olyan sort beírni, amit nem próbál lefuttatni, csak kiírja? (Kvázi: komment.) Remélem nem csak én "programoztam" régen .BAT fájlokat minden játékhoz... :D
rem: csak megjegyzés, komment
echo: ki is írja futtatáskor
Asszem. Kábé 12 éve nem csináltam ilyet :)

Rounin

Jaja, a rem az, amit a sor elejére be kell biggyeszteni.

Quote from: Ramiz
Remélem nem csak én "programoztam" régen .BAT fájlokat minden játékhoz...:D

Szépen rendszerezve külön könyvtárba gyűjtögettem őket és meg nem tudnám már mondani, mennyi volt... :3x3:

Ramiz

Olyan kell, aminél ki is írja. Úgy nézne ki, hogy a bekapcsolt számítógép az autoexec.bat szokásos dolgai után már írja is a parancsszavakat a játékokhoz. :)

Amúgy elkezdtem egy középkori kalandjátékot a Neurománc mellé (amiben épp vírusosak a programjaim és túl alacsony a Debug skillem.... :D), a címe: Lure Of The Temptress. Picike, fél másodperc alatt lerántható az Underdogról és baromi jó, ajánlom mindenkinek kipróbálásra. Egyszerű, de ötletes feladványok, zseniálisan kretatív intro (minimális erőforrás-felhasználással tud hangulatot teremteni). :cool: (A Beneath-ot még nem volt türelmem floppykkal átkanalazni... :D)


(Esetleg át lehet ezt tenni valamilyen "retró játékok" vagy "DOS-os játékok" topikba, ha valakit zavarunk itt... :angyali: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Engem jobban zavar, hogy _ennyire_ öregek vagyunk. :angyali:
Lure of the Temptress jó kis játék volt nagyon. :haha:
Áh, hirtelen beugrott a nosztalgiázásról a Planet's Edge...asszem eltűnök pár hétre.  ^^"

Alkyra

Quote from: Rounin on 2008-07-10, 07:53:05
Engem jobban zavar, hogy _ennyire_ öregek vagyunk. :angyali:
Lure of the Temptress jó kis játék volt nagyon. :haha:
Áh, hirtelen beugrott a nosztalgiázásról a Planet's Edge...asszem eltűnök pár hétre.  ^^"

Én FF7-ezek. A Crisis Core felhozott pár régi szép emléket...Tényleg milyen vének vagyunk már... ^^"

LittleElf

Ennyire szégyelli mindenki a korát, hogy nem ír ide többet?  :lazza:

(Littleelf casts revive to Topic)

Nekem top kívánságlistám:

1. Új Lemmings, nemcsak lehetetlen konzolra
2. Hasadt tudatban játszódó csapatalapú multiplayer fps
3. Kártyás rendszerű tbs klasszikus fantasy egységekkel, sk összeállítható paklikoncepciókkal (nem olyan, mint az Etherlords, a kártyák is a stratégiai térképen történő eseményeket befolyásolnák)
4. Sacrifice II
5. Soksoksok agy- és rekeszizomfájdító kalandjáték, csak úgy általánosságban.

Lehet kicsit vegyes lett, de nem számít  :hopp: