Main Menu

Anime/JPOP Radio

Started by Baldy, 2003-12-25, 12:18:19

Previous topic - Next topic

Moha

Milyen winampod van? Nekem simán kiírja az info ablakban (már persze, ha a streamben leadják a szám címét) de a fent említett animerádiókban ki van írva a számcím.

Baldy

Nekem például 5.05-s winampom van, és az mindent szépen kiir az info ablakban. Ajánlom annak beszerzését, ha még nincsen meg
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Moha

Én 2.78c-vel nyomatom. :hehe: Nem igazán akartam váltani már a 3-as verziónál sem. Én audio-t játszom vele, videóra van más, szóval nekem elég. Ja, és kevesebb erõforrást használ. :)

Fazék

Quote from: MohaÉn 2.78c-vel nyomatom. :hehe: Nem igazán akartam váltani már a 3-as verziónál sem. Én audio-t játszom vele, videóra van más, szóval nekem elég. Ja, és kevesebb erõforrást használ. :)
hát nem tudom hogy az 5.08-asnál mennyivel fogyaszt kevesebb erõforrást... ez jelenleg nálam lejátszás közben fogyaszt 4-5 MB memóriát és 0% (tehát max 1%) erõforrást :) számomra is furának tûnik ez az érték, de többször is leteszteltem...

amúgy azért írok ide, mert igazán jpop-al foglalkozó topic-ot nem találtam és mindenképpen be akarok számolni elsõ jpop ismerkedéseimrõl :)

Domonkos barátom szedte le net-rõl a klippeket, mert én egyelõre nem fáradoztam ilyenekkel, de 2 klipp azonnal kedvencemmé vált és jpop.hu-ról bármikor letölthetik a kíváncsi személyek

Morning Musume - Joshi Kashimashi Monogatari
Morning Musume - Mr. Moonlight

ez elõbbire tök baromságot ír az ajánlóban a srác, mert nekem ez volt az elsõ szám amit hallottam és egyben elsõ klipp amit láttam az együttestõl és azonnal megtetszettek nekem, még most is kb napi 1x megnézem a klippet :D
szóval aki vmi hasonlót tud ajánlani nekem, mint ezek a számok, örömmel fogadnám :)

Baldy

Quote from: Blimpszóval aki vmi hasonlót tud ajánlani nekem, mint ezek a számok, örömmel fogadnám :)

Részemrõl a Two-Mix együttest ajánlanám nagy elõszeretettel, kedvelem az õ zenéjüket nagyon. Amugy ha jól emlékszem, ezek a rádiócsatornák nem csak anime zenéket nyomatnak, hanem JPop számokat is, szóval hallgasd azokat, hátha meritesz belõlük ötletet :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Moha

Baldy, nem tudsz véletlenül több jpop rádiót? Az elõzõek közül 1 úgytûnik meghallt, a Kawaii radio gyakran leáll, az Armitages meg mostanában percenként megszakad és pufferel. Tele van a szerverük, úgy néz ki. :(

Baldy

Quote from: MohaBaldy, nem tudsz véletlenül több jpop rádiót? Az elõzõek közül 1 úgytûnik meghallt, a Kawaii radio gyakran leáll, az Armitages meg mostanában percenként megszakad és pufferel. Tele van a szerverük, úgy néz ki. :(

Passzolok...
Most megnéztem, a Japan-A-Radio megy kifogástalanul...
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Marfy

Quote from: MohaBaldy, nem tudsz véletlenül több jpop rádiót? Az elõzõek közül 1 úgytûnik meghallt, a Kawaii radio gyakran leáll, az Armitages meg mostanában percenként megszakad és pufferel. Tele van a szerverük, úgy néz ki. :(
Én is szoktam hallgatni és nekem az összes ment kifogástalanul.
A winamp Media Library-ba (alt+L) válaszd ki az ineternet rádiót és írd be hogy jpop kiad vagy 6-7-et.

Moha

Kösz, de egy mezei Winamp 2.78c light-om van, szóval semmi extra rajta. De nem is akarom felrakni az 5-öst, nekem ez jó.
Viszont adál egy ötletet, és a shoutcast.com-on találtam jópár jpop rádiót, szóval köszi! :)

Baldy

Quote from: MohaKösz, de egy mezei Winamp 2.78c light-om van, szóval semmi extra rajta. De nem is akarom felrakni az 5-öst, nekem ez jó.
Viszont adál egy ötletet, és a shoutcast.com-on találtam jópár jpop rádiót, szóval köszi! :)

Azért ha megengeded, akkor ajánlanám az 5.08-s winampot, pár napja én is azt tesztelem, és hihetetlen, mi mindent ki tudtam hozni belõle, ami sokkal könnyebbé tette számomra többek között a kezelését
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Baldy

Jesszus!
JPOP radion most megy a Backstreet Boys száma japánul! :D
Hogyan is fogalmazzak szépen: érdekes!
Elõzõleg meg a Sixpence Non The Richer - Kiss Me (japan version) ment, az is lehengerlõ élmény, hogy pejorativan fogalmazzak :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Fazék

Quote from: White SeeDA rádiók fogásához nem kell a jobb winamp. Nekem bejön a 2.8 akárhányassal.
Egyszer felraktam az 5. akárhányast. Közel 30 sec kelett míg elindúl és még 15 sec mire megszólal a zene, míg a régi típusú 3 sec alatt indul és 4 sec míg megszólal a zene...
Egyáltalán nem fogyaszt kevesebbet, sõt sokkal többet. Amiket kiír a winfos xp azok kamuadatok.
Szal akinek olyan béna régi gépe van mint nekem, az jobban jár a régi verziókkal.
Ezzel csak egy gond van, hogy nem jönnek be a netes tv-k, de a jelenlegi sávszélességemmel nem is hiányoznak:)
ennyit az objektivitásról... javaslom a nem "észnélküli" föltelepítését a Winamp-nak... :rolleyes:
pl én kapásból kikapcsoltam a videó-file-ok támogatását, a vizualizációs témákat, és a modern skin-eket, mert ezekre semmi, de semmi szükség nincsen. és így a régi gépemen, ugyanazt a teljesítményt nyújtja, mint a (bocsánat) sznobok által agyonistenített 2.8-2.9-es változatok...

Baldy

#42
Na nekem azért van 5.0-s winampom, mert nagyon szépen elrejthetõ még amellett is, hogy Always On Top állapotban van. Screenshotokban megmutatom nemsokára, egy pill...

Rejtett állapot
Látható állapot
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Fazék

Quote from: BaldyNa nekem azért van 5.0-s winampom, mert nagyon szépen elrejthetõ még amellett is, hogy Always On Top állapotban van. Screenshotokban megmutatom nemsokára, egy pill...

Rejtett állapot
Látható állapot
tetszik ez a skin, ha alap, akkor bökj rá, ha külön szerezted, akkor küldd már át légyszíves.kösz.

Moha

Quote from: BaldyJesszus!
JPOP radion most megy a Backstreet Boys száma japánul! :D
Nem a Hanada soundtrack volt? :) De komolyan, a Hanada c. anime introján egy Bacstreet Boys szám van (mondjuk ott angolul)..
QuoteElõzõleg meg a Sixpence Non The Richer - Kiss Me (japan version) ment, az is lehengerlõ élmény, hogy pejorativan fogalmazzak :)
Én azt anno felvettem. :D:D

Blimp: Hát, a te olvasatodban akkor baromi nagy sznob vagyok. :rolleyes: Én ugyanis nem cuppanok rá a programok újabb változatára. Hagyom, hogy mások próbálgassák, és max akkor váltok, ha már nem vagyok elégedett a régivel, vagy fontos biztonsági javítás, esetleg olyan új funkció van a friss verzióban, amire már rég vártam. De amúgy egy bevált és mûködõ dolgot nem szívesen cserélek le.

Baldy

Quote from: Blimptetszik ez a skin, ha alap, akkor bökj rá, ha külön szerezted, akkor küldd már át légyszíves.kösz.

Ez a modern skinje a winampnak.
És csak annyit csináltam vele, hogy lekiocsinyitettem, és széthuztam. Nagyon feelinges és könnyû a kezelése :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Fazék

Quote from: White SeeDHmm, kissé offtopic-ra sikerült:)
ezért folytattam errõl a vitát az Offtopic c. topic-ban... :rolleyes:

Moha

Miután az általam ismert anime rádiók a Kawaii kivételével sorra leálltak, nekikezdtem újakat keresni.
Találtam egy elég jót: http://www.animeacademyradio.net/
Anime, Jpop, Jrock elég jó és változatos. Ajánlom mindenkinek!

Marfy

Quote from: MohaMiután az általam ismert anime rádiók a Kawaii kivételével sorra leálltak, nekikezdtem újakat keresni.
Találtam egy elég jót: http://www.animeacademyradio.net/
Anime, Jpop, Jrock elég jó és változatos. Ajánlom mindenkinek!

Nekem ugyanúgy megy mind.
2.91es winampot használok.
De az is jó amit írtál legalább fel hívtad rá a figyelmet :).

Rounin

Az azért érdekes volt így hajnaltájban, miként alakult az összeállítás az Anime Academy Radio Networkön =]


Trigun - 04 Unhappy Song -Requested-  
Warcraft III: Reign of Chaos - 12 Reign of Chaos (Derek Duke) -Requested-  
Inuyasha ED4 - Everyheart - BoA -Requested-

Tonya

Most vasárnap 23tól éjfélig csak japán zene lesz hallható a http://www.fikszradio.hu/online -on. Ugye a Japanimánia nyári mûsorrendje miatt kéthetente egy órában Ongaku lesz hallható a nyári hónapokban. A tracklist utólag lesz hozzáférhetõ az oldalunkon.

Jah, és lehet kérni is számokat a nyári Ongakukba!

Baldy

Quote from: TonyaMost vasárnap 23tól éjfélig csak japán zene lesz hallható a http://www.fikszradio.hu/online -on. Ugye a Japanimánia nyári mûsorrendje miatt kéthetente egy órában Ongaku lesz hallható a nyári hónapokban. A tracklist utólag lesz hozzáférhetõ az oldalunkon.

Jah, és lehet kérni is számokat a nyári Ongakukba!

Most már 9 napja, hogy belehallgattam, jó volt a mûsor :)
Amugy kérdés/kérés: gyertek el juni 11-n a teaszertartás bemutatóra és elõadásra, lévén a Nagymester jön Kyotóból.
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Tonya

Baldy: remélem el tudok menni, de ilyesmirõl inkább itt beszéljünk:
http://www.usteam.hu/forum/showthread.php?t=614

Ha valaki szeretne zenét kérni, vagy bármi hozzászólása van, ott meg lehet tenni. Ja, és egy nappal a buli után lesz, úgyhogy akár afterpartyként is felfogható :)

sYs

Quote from: BaldyCR BBS ACG Radio: http://140.126.11.131:8888 sajna ez a rádió kicsit akadozós fajta, ugyhogy nem ajánlom...

itt nem akad imho: http://62.112.194.28:8000

eleg jo radijo :p

.Attila

Itachi volt olyan kedves, és bevezett a Jpop világába. Ugyan csak a Morning Musume-t sikerült megismernem, késõbb majd még elmélyedek benne :)

A Koi no Dance Site számuk nagyon megtetszett :jee:
Megmutattam szüleimnek, reakció:
Nagyon aranyosak, és jó a zene :)

Egy megjegyzés: az U-Ha igen emlékeztette õket (és engem is) a Dzsingisz kánra :)

Moha

Quote from: BonciA Koi no Dance Site számuk nagyon megtetszett :jee:
Jaja, az nekem is tetszik. :kiraly:
QuoteEgy megjegyzés: az U-Ha igen emlékeztette õket (és engem is) a Dzsingisz kánra :)
Igen, a stílus kicsit hasonló. Mellesleg nekem a Dzsingisz kán is tetszik. :)

.Attila

Ami a leginkább tetszett a csapatban (bár tudom, hogy dinamikusan változik, már a 7. generációnál tartanak), hogy tényleg örömmel csinálják, bolondosak, mintha buli lenne az egész, és ez átragad arra, aki nézi, hallgatja.
Itt Európában meg hadd ne mondjam, milyen x@r megy.

.Attila

Quote from: MohaJaja, az nekem is tetszik. :kiraly:
Pff... most nézem, hogy az Animestars-on (animehq-hoz tartozik) méltánytalanul leértékelték ezt a számot, míg egy másik, kicsit unalmasabb számukat full 10-re értékeltek...
Igazán kiírhatnák, hogy az értékelés erõsen szubjektív.

Moha

Na, gyerekek most néztem nagyot:
--------------
Network received: 169741107 bytes
Server: SHOUTcast Distributed Network Audio Server/Linux v1.9.5
Metadata received: 10059 bytes
Metadata interval: 32768 bytes
Stream name: #-= Anime Academy Radio =- Acad's Anime Radio Network (//www.animeacademyradio.net)
Current title: DJ Elios - O-Zone - Dragostea din tei
--------------
Hogy miket nem adnak anime rádión... :rolleyes:

Mondjuk utána meg közvetlen a "Cat and Bunny" zenéje ment, ami szintén nem anime, mégcsak nem is japán, de legalább már jó! :)

Moha

#59
Találtam egy szuperjó Jpop rádiót:

Forest Radio J-Music staton:
http:// 222.7.50.251:10200

Fõként lassabb, néha melankólikus számok mennek. Mangaolvasáshoz aláfestésnek szerintem szuper. Persze attól függ, milyen manga...

Edit: Ja igen, és a description: 80s-Now : World wide into your heart :sóhaj:
Én azt hiszem, leragadok ennél a rádiónál. Eleve szeretem a 80-as évek zenéjét, és itt hihetetlenül gyönyörû számokat adnak. Csak gyõzzem majd letöltögetni a legszebbeket... :o