Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

.Attila

Lazy Town-t reklámoznak a Blaha metro mozgólépcsőinél. Jetix már itthon is játsza (vagy játszani fogja).

Lythis

Quote from: .Attila on 2008-05-29, 13:06:51
Lazy Town-t reklámoznak a Blaha metro mozgólépcsőinél. Jetix már itthon is játsza (vagy játszani fogja).
slowpoke

Quote from: Tycho on 2008-05-29, 07:41:50
Zsiga to the rescue! :whoah:

Grat :kocc:
just your daily dose of grammar nazism, nothing serious..

Rounin



sirtomi

Írtam Ramiz postjára is hogy hol tessék kutakodni az újabb szakadt személyiség után  :haha:

teraflare

Quote from: sirtomi on 2008-05-29, 14:38:36
újabb szakadt személyiség után  :haha:
Úristen, ez a fórum tele van lökött skizókkal? Ide se jövünk többet. :D

Zsiga

Quote from: Manitu on 2008-05-29, 09:46:40
Egyébként milyen tanfolyam volt ez, vagy mégis hogy működik ez a dolog? Mert van a családban mentőstiszt, de ő négy vagy öt évig szopott a mentőtisztin, mire rohamkocsiba ülhetett, te meg legjobb tudomásom szerint nem ott vagy.
A Máltai Mentőszolgálat saját ápolói tanfolyama. A mentőtiszt egy hároméves rendes főiskolai képzés, és nagyjából felér egy orvosi egyetemmel sürgősségi ellátás szempontjából, szóval az azért egy kicsit komolyabb. :) (Az lesz a következő, majd levelezőn valamikor, csak kell hozzá minimum két év ápolói gyakorlat.)
Ápoló pl. nem tud EKG-t elemezni (így defibrillálni sem) önállóan, külön szakvizsga nélkül nem szúrhat vénát, egyáltalán nem intubálhat (gyakorlatilag ha megtanulja akkor simán), nem adhat vénás gyógyszert (de nem harapják le a fejed ha egy újraélesztésnél egy ONE kocsin adsz a betegnek adrenalint amíg kiér egy másik kocsi orvossal), stb.

.Attila

Itt állok, hogy rohannék már a diplomamunkámat bekötni, csak a címét szerettem volna még konzulenssel megbeszélni.
Arra nem képes egész nap, hogy 2 percre visszahívjon, nekem meg 5re a kötőhöz kéne érnem, hogy ma megcsinálják.
Utálok más emberektől függni.

Xzone

Quote from: Lythis on 2008-05-29, 13:53:21
Quote from: .Attila on 2008-05-29, 13:06:51
Lazy Town-t reklámoznak a Blaha metro mozgólépcsőinél. Jetix már itthon is játsza (vagy játszani fogja).
slowpoke

Jah. A dalok fordítására kíváncsi leszek :D

Nakedape

Quote from: .Attila on 2008-05-29, 17:12:45
Itt állok, hogy rohannék már a diplomamunkámat bekötni, csak a címét szerettem volna még konzulenssel megbeszélni.
Arra nem képes egész nap, hogy 2 percre visszahívjon, nekem meg 5re a kötőhöz kéne érnem, hogy ma megcsinálják.
Utálok más emberektől függni.
én tmavezetőm, volt hogy elfelejtett bejönni vizsgáztatni :D :D

De velem rendes éjfélig is mbentmaradt  leadáskor, most meg fél 11ig amíga doktori tervet írtam/uk de szép is lenne ha felvennének... :redface:

jahh  különben meg empátiám meg hajrá.

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Isten áldja a letöltéskezelőket!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

SaiyaGin

Quote from: Ramiz on 2008-05-29, 19:03:59
Isten áldja a letöltéskezelőket!

Bővebben?

Zen

Quote from: SaiyaGin on 2008-05-29, 19:09:01
Bővebben?
Te ma csak ilyen egyszavasakkal operálsz? :smile:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Ramiz

Quote from: SaiyaGin on 2008-05-29, 19:09:01
Quote from: Ramiz on 2008-05-29, 19:03:59
Isten áldja a letöltéskezelőket!

Bővebben?

Hatszáz-ezer ppt fájlban tettek fel előadásfóliákat a tanárok, és utálok egyesével pampogni. Mondjuk rendesek is, mert megcsinálták, hogy az alapkönyvtár linkjét beírva (az egyik dokumentum címének a végéről a fájlnevet letörölve) bejön fapados html nézetben a könyvtárfa, és onnan Orbit már leszedi őket. (Nem tudom, mitől függ, hogy behozható-e az ilyen könyvtárszerű nézet... talán az index.html-től? Vagy rendszergazda dönti el?)


Más: aki szenvedett már diplomával, szakdolgozattal stb (nekem ilyen 20 oldalas féléves beadandóból jópárat kell majd csinálnom az elkövetkező években): megéri megtanulni a LaTeX-ot, vagy csak tényleg nagy dokumentumok esetén?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

SaiyaGin

#22724
Quote from: Zen on 2008-05-29, 19:14:11
Quote from: SaiyaGin on 2008-05-29, 19:09:01
Bővebben?
Te ma csak ilyen egyszavasakkal operálsz? :smile:

Aljas rágalom! Az eddigiekből (ezt leszámítva 8 darab) csak 4 hozzászólásom egyszavas!
Mindjárt írok egy másik többszavast is, ha ilyeneket mondasz! :__devil: (Ez nem fenyegetés.)

Ramiz: én már annak is örülnék néha, ha egyáltalán feltennék őket valahova a tanáraim. Úgy értem, a fóliákat.

.Attila

Quote from: Ramiz on 2008-05-29, 19:18:21
Más: aki szenvedett már diplomával, szakdolgozattal stb (nekem ilyen 20 oldalas féléves beadandóból jópárat kell majd csinálnom az elkövetkező években): megéri megtanulni a LaTeX-ot, vagy csak tényleg nagy dokumentumok esetén?

Ha meg tudod úgy tanulni, hogy menjen rendesen, akkor igen.
Én is gondolkoztam rajta, de nálunk word-öznek, úh. maradtam a wordnél.

Btw. nem tudtam ma elmenni beköttetni a diplomamunkámat, mert még mindig nem hívott a konzulensem.

Ramiz

Quote from: .Attila on 2008-05-29, 19:22:08
Quote from: Ramiz on 2008-05-29, 19:18:21
Más: aki szenvedett már diplomával, szakdolgozattal stb (nekem ilyen 20 oldalas féléves beadandóból jópárat kell majd csinálnom az elkövetkező években): megéri megtanulni a LaTeX-ot, vagy csak tényleg nagy dokumentumok esetén?

Ha meg tudod úgy tanulni, hogy menjen rendesen, akkor igen.

Hát fel tudok venni egy ilyen tárgyat. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zen

Quote from: SaiyaGin on 2008-05-29, 19:18:35
Aljas rágalom! Az eddigiekből (ezt leszámítva 8 darab) csak 4 hozzászólásom egyszavas!
Mindjárt írok egy másik többszavast is, ha ilyeneket mondasz! :__devil: (Ez nem fenyegetés.)
Nooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo :bruhuhu:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

.Attila

Quote from: Ramiz on 2008-05-29, 19:23:00
Quote from: .Attila on 2008-05-29, 19:22:08
Quote from: Ramiz on 2008-05-29, 19:18:21
Más: aki szenvedett már diplomával, szakdolgozattal stb (nekem ilyen 20 oldalas féléves beadandóból jópárat kell majd csinálnom az elkövetkező években): megéri megtanulni a LaTeX-ot, vagy csak tényleg nagy dokumentumok esetén?

Ha meg tudod úgy tanulni, hogy menjen rendesen, akkor igen.

Hát fel tudok venni egy ilyen tárgyat. :)

Csak a szakdoga miatt nem hinném, hogy érdemes végigülni egy egész tárgyat. Más dolog, ha érdekel is, vagy a jövőben másképp is tudod kamatoztatni. Ha tudod használni, akkor szerintem kevésbé idegölő, mint a word (én most időnként idegbajt kaptam tőle, mert művelt dolgokat, amiket nem értettem, hogy miért csinál). Korábbi egyik beadandómat latex-hel csináltam, de mivel pont akkor tanultam, kicsit szenvedés volt, viszont a végeredmény nagyon szép!

SaiyaGin

Quote from: Zen on 2008-05-29, 19:24:38
Nooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo :bruhuhu:

Már elkéstél, PedroZen!  :__devil:

Én


Zen

Quote from: SaiyaGin on 2008-05-29, 19:35:05
Quote from: Zen on 2008-05-29, 19:24:38
Nooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo :bruhuhu:

Már elkéstél, PedroZen!  :__devil:
[spoiler]
-Pedro.
-YES.
-Guess what I saw in the kitchen last night.
-YES.
-Chubby was sleeping with his hunk in PIZZA!
-YES.[/spoiler]
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

SaiyaGin

Quote from: Zen on 2008-05-29, 19:41:54
[spoiler]
-Pedro.
-YES.
-Guess what I saw in the kitchen last night.
-YES.
-Chubby was sleeping with his hunk in PIZZA!
-YES.[/spoiler]

[spoiler]NABEHAMEHAAAAAAAAAA!![/spoiler]

Próféta

Quote from: Ramiz on 2008-05-29, 19:18:21
Más: aki szenvedett már diplomával, szakdolgozattal stb (nekem ilyen 20 oldalas féléves beadandóból jópárat kell majd csinálnom az elkövetkező években): megéri megtanulni a LaTeX-ot, vagy csak tényleg nagy dokumentumok esetén?
20-40 oldal az úgy a határeset, akkor talán inkább nem. Mire megtanulnád (magát a LaTeX-et, plusz külön egy nagy adag jó szokást), annyi idő alatt kevés szövegben valószínűleg kézzel megjavítod olyanra, amilyenre kell, MS Office / OO.o / akármi segedelmével.

De függ azért attól is, hogy milyen jellegű a szöveg. Versnél nincs értelme a LaTeX-hel bíbelődni. Ha viszont a szöveg hemzseg a képletektől; van benne tétel / lemma / bizonyítás / állítás / hasonló kiemelt blokk; van benne szintaxiskiemeléssel idézendő forráskód; van benne masszív irodalomjegyzék és/vagy tárgymutató; vagy csak simán tele van kereszt-kusza-össze hivatkozásokkal (és azt akarod, hogy két fejezet sorrendjét felcserélve meg az egyik alpontot a másik fejezet alá átrakva "továbbá a 6. fejezetben" -> "továbbá az 5. fejezetben" módon frissüljön minden hivatkozás az egész szövegben automatikusan); akkor talán érdemes LaTeX-hel csinálnod. Ezen kívül, megfelelő stílusfájl választásával, szebb is lesz: nem te formázgatsz ugyanis, a nálad hozzáértőbbek már megtették.

A fentiek egy részét egyébként meg lehet próbálni hagyományos WYSIWYG jellegű szövegszerkesztőkkel is, pl. szokott lenni automatikus tartalomjegyzék, az OO.o-nak és a legújabb Word-nek asszem van hivatkozásjegyzék-kezelője, stb. Meg rengeteg minden múlik azon is, hogy "jól karbantartható", jó stílusú szöveget írjál, pl. style-okat, mindenféle mezőket használva; okosan kezelve a sortörés-bekezdéstörés és a nemtörő térközöket; stb. De ezekhez persze emezeket is meg kell tanulni.

BME-s dokszerk tárgy: nem jártam rá, de hallottam olyan véleményeket, hogy nem olyan jó. Ha viszont nincs a környezetedben (munkatársak, konzulens, ...) elég nyaggatható LaTeX-es ismerős, akkor el kell indulni valahogy.


Ramiz

Oké, köszi a válaszokat. Akkor egyelőre jegelem a tervet. Kiadványszerkesztéshez úgyis megint mást használnak, ha egyszer esetleg oda jutok. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Depy

Quote from: Én on 2008-05-29, 19:39:51
Quote from: Rounin on 2008-05-29, 14:04:16
Quote from: SaiyaGin on 2008-05-29, 12:15:54
Rounin?

Ezúttal nem.
Mista Hamsta után ennek már nem dőlök be... :D

i hate everybody & you're next
hüppp

Kvikveg

A mai nappal a hu Telstarom nyugdijba vonul. Ez lesz helyette.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Az m6-os jó döntés, csak ne adnák ilyen pofátlan felárral itt...
(pl. Hong Kongban már tavaly év derekán >$100 volt a 8GB-os)

Ramiz

Oké. Körkérdés: mi a legcikibb zene, amit szeretsz (de még magad előtt is letagadnád)? :haha: Weeaboo anime zenék not included.

A "ciki" szót direkt nem fejtegetném jobban, mert az is tök szubjektív.

Nekem: Limp Bizkit, Ganxsta Zolee, ilyesmi. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!