Main Menu

nyelv

Started by iko, 2004-02-03, 21:52:48

Previous topic - Next topic

via_mala

Quote from: kikuchiyo on 2006-09-03, 16:58:23
Quoteborzalmas a koreai hangzasa

I agree wholeheartedly :)
Azért Jeon Ji Hyun kedvéért csak megtanulnátok azt a fránya koreait is, nem?  :szemuveges:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

kikuchiyo

Ismerős ez a csaj. Nem ő játszott abban a filmben, aminek a címe nem jut eszembe? :D
(My Sassy girlfriend talán)

Különben a lényeg a nyelvi tehetség ilyen esetekben. :)
Failure is the default option

Ready2

Quote from: kikuchiyo on 2006-09-04, 15:14:52
Ismerős ez a csaj. Nem ő játszott abban a filmben, aminek a címe nem jut eszembe? :D
(My Sassy girlfriend talán)

Különben a lényeg a nyelvi tehetség ilyen esetekben. :)

kepzeld el hogykell annak forognia ahhoz hogy azokat a hangokat reprodukalja :D

kikuchiyo

Mondjuk ezzel a hölgyeménnyel ki is próbálnám, szerintem sikerülne kicsalni belőle...  :hehe:

Egy jótanács a Japán Alapítványhoz kezdő szintre menőkhöz:
Érdemes korán odaérni, valamint vinni oxigénpalackot, boxkesztyűt, bézbólütőt, esetleg nehézpáncélzatot.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2006-09-04, 20:35:46
Mondjuk ezzel a hölgyeménnyel ki is próbálnám, szerintem sikerülne kicsalni belőle...  :hehe:

Egy jótanács a Japán Alapítványhoz kezdő szintre menőkhöz:
Érdemes korán odaérni, valamint vinni oxigénpalackot, boxkesztyűt, bézbólütőt, esetleg nehézpáncélzatot.
Ugyanmár, legyünk stílszerűek, katana és mecha. :D

kikuchiyo

Vérengzést azért nem kell rendezni, csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy a 300 jelentkező közül nem olyan triviális bekerülni a 30 hely valamelyikére...
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2006-09-04, 20:58:14
Vérengzést azért nem kell rendezni, csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy a 300 jelentkező közül nem olyan triviális bekerülni a 30 hely valamelyikére...
Egyébként mi alapján döntenek? Csak az érkezési sorrend számít, vagy a "felvételi" is?

kikuchiyo

Érkezési sorrend. A "felvételi" teszt (és interjú, az is lesz most állítólag) csak akkor lényeges, ha nem a kezdő szintre akarsz menni.
Failure is the default option

Zsiga

#488
Quote from: kikuchiyo on 2006-09-05, 12:14:09
Érkezési sorrend. A "felvételi" teszt (és interjú, az is lesz most állítólag) csak akkor lényeges, ha nem a kezdő szintre akarsz menni.
OK. Akkor én holnap 16.30-ra ott vagyok, harcra készen. :D
A 30k-t ugye vinni kell kp-ban?

K_T: Te mikorra jössz? Mehetnénk együtt, ha már csoporttársak leszünk. :)

kikuchiyo

Hehh, két óra körül voltam a Japán Alapítványnál könyvet visszavinni, és már akkor sorakoztak az emberek, többségében mérges anyukák, a legrosszabb fajta... Sajnáltam a szegény recepciós fiút...

Sok sikert az usteam n00b különítményének. :)
Failure is the default option

Zsiga

#490
Quote from: kikuchiyo on 2006-09-06, 16:46:06
Hehh, két óra körül voltam a Japán Alapítványnál könyvet visszavinni, és már akkor sorakoztak az emberek, többségében mérges anyukák, a legrosszabb fajta... Sajnáltam a szegény recepciós fiút...

Sok sikert az usteam n00b különítményének. :)
Én már haza is értem. :D
Hát, ennyi lúzer otaku-geeket meg ronda csajt egy rakáson én még életemben nem láttam...    Viszont az egyik tanárnő egész helyes. :lazza:
Én odamentem 16.30-ra, aztán végül kis leleményesség (egyesek talán pofátlanságnak neveznék, de nem érdekel...) árán (a másik irányból közelítettem meg a terem bejáratát) tizenegyedikként jutottam be az "interjúra", és fizettem be a 30k-t. Gondolom ez azt jelenti hogy nekem biztos a helyem a kezdő csoportban.

Egyébként vicces volt az interjú, az a tanár akihez én kerültem nem igazán tudott magyarul, én ugye egy szót se tudok japánul (na jó, valami ragadt rám anime-nézés közben, pár szót megértek, de ennyi), úgyhogy néha reflexből angolul mondtam néhány dolgot, biztos hülyének nézett... :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2006-09-05, 13:12:51
K_T: Te mikorra jössz? Mehetnénk együtt, ha már csoporttársak leszünk. :)
Mikor? Ahogy beestem a munkahelyemről...
44-es számot kaptam... remélem beleférek a 2x20-as limitbe  :oops:

Addigra otaku-geekek már nem nagyon voltak, sőt, alig voltunk egy páran, a többiek meg mind régóta jártak oda.

kikuchiyo

QuoteHát, ennyi lúzer otaku-geeket meg ronda csajt egy rakáson én még életemben nem láttam...

Akartam is mondani, hogy aki ismerkedni akar, az valószínűleg nem a legcélszerűbb módot választotta.

QuoteViszont az egyik tanárnő egész helyes.

Nem is te lennél. :D

Miket kérdeztek amúgy az interjún?
"Miért akarsz japánul tanulni?" stb.?
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2006-09-06, 21:15:53
QuoteHát, ennyi lúzer otaku-geeket meg ronda csajt egy rakáson én még életemben nem láttam...

Akartam is mondani, hogy aki ismerkedni akar, az valószínűleg nem a legcélszerűbb módot választotta.

QuoteViszont az egyik tanárnő egész helyes.

Nem is te lennél. :D

Miket kérdeztek amúgy az interjún?
"Miért akarsz japánul tanulni?" stb.?
Persze, nem ismerkedni megyek oda, csak egy mellékes megjegyzés volt. :)
És mire célzol azzal hogy nem is én lennék?  :confused:   :D
Az interjún tőlem csak annyit kérdeztek hogy ráírtam-e az egyébként az aztal közepén, az orrunk előtt heverő jelentkezési lapra az email-címem, meg hogy ismerem-e a hiragana-t/katakana-t. Na és erre sikerült angolul előadnom hogy ránézésre ismerem, meg tudom mi az, de nem tanultam és így nem is tudom. :)
A jelentkezési lapon voltak olyasmi kérdések hogy miért akarok japánul tanulni, és volt olyan válaszlehetőség is hogy anime/manga meg számítógépes játékok miatt. :lul: (Ráadásul még azt is kérdezték hogy melyik a kedvencem...)

kikuchiyo

Arra készülj fel egyébként, hogy ezek a japánok imádják a kérdőiveket, és minden adandó alkalommal ilyeneket fognak kitöltetni veled. A félév végi tesztről pedig tizedpontig kikalkulált részletes szöveges értékelést fogsz kapni.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2006-09-06, 21:30:10
Arra készülj fel egyébként, hogy ezek a japánok imádják a kérdőiveket, és minden adandó alkalommal ilyeneket fognak kitöltetni veled. A félév végi tesztről pedig tizedpontig kikalkulált részletes szöveges értékelést fogsz kapni.
Nem baj, én speciel szeretem az ilyen teszteket. :) Biológia OKTV-re való felkészülés közben jól belémverték, azóta egy átlagos tesztnél a kérdések 20%-ára "ránézésre" (abból hogy hogy van feltéve, meg mik a válaszlehetőségek) tudom a jó választ.

kikuchiyo

Na igen, ezért nem tartom én sem túlzottan jó tudás-számonkérő eszköznek a tesztet. Kellő gyakorlattal akkor is megkísérelheted a helyes válasz megtippelését, ha egyébként közöd nincs a témához. És Japánban mindent tesztekkel vizsgáztatnak, még a fizikát is.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2006-09-06, 21:46:54
Na igen, ezért nem tartom én sem túlzottan jó tudás-számonkérő eszköznek a tesztet. Kellő gyakorlattal akkor is megkísérelheted a helyes válasz megtippelését, ha egyébként közöd nincs a témához. És Japánban mindent tesztekkel vizsgáztatnak, még a fizikát is.
Hát igen... Na nem baj, legalább könnyebben meglesz a nyelvvizsgám. :D

kikuchiyo

#498
Végül is akár most is kipróbálhatod magad :)

Lássuk meglesz-e a 20+25% (ami ugye a véletlen tippelés várható értéke)
Failure is the default option

Bishop

nem tudtok valami oldalt ahol lehet tanulni a nyelvet,tesztekkel vagy hasonlókkal,az írás nem csak a szavakat?

Yakumo

Quote from: carfanatic on 2006-09-06, 22:17:42
nem tudtok valami oldalt ahol lehet tanulni a nyelvet,tesztekkel vagy hasonlókkal,az írás nem csak a szavakat?
Azon könyörgöm ne vedd túl sértőnek, de először a magyart plz. Ritkán helyes a mondataid nyelvtana, inkább a nyelvtanra gyúrj egy kicsit. Esküszöm nem sértésnek szánom, de ha magyarul nem írsz helyesen vagy használod a nyelvtant helyesen, akkor más nyelvekkel is nehéz lesz.
Mégegyszer: nem akartalak megsérteni, de hidd el igazam van azért... gomenne!

Bishop

off
tudom hogy helytelen,ettől még pár alapvető mondat szerkezetett megtanulhatnék meg pár szót mert az egy dolog hogy letudom halandzsázni hallásból :redface: de ha nincs ez van :G

Zsiga

Quote from: carfanatic on 2006-09-07, 18:19:31
off
tudom hogy helytelen,ettől még pár alapvető mondat szerkezetett megtanulhatnék meg pár szót mert az egy dolog hogy letudom halandzsázni hallásból :redface: de ha nincs ez van :G
Itt, meg itt, illetve azon a helyen aminek nem mondjuk ki a nevét, egész pontosan a Learn_Japanese alkönyvtárban nézelődj.

Bishop

#503
néztem csak az angol volt,elég bonyolult rendszerrel,jah és  :merci:

edit:ami legnezebb számomra az hogy egy szónak több verziója van,gondolom női és férfi verzió,meg még?

.Attila

#504
Quote from: kikuchiyo on 2006-09-06, 16:46:06
Hehh, két óra körül voltam a Japán Alapítványnál könyvet visszavinni, és már akkor sorakoztak az emberek, többségében mérges anyukák, a legrosszabb fajta... Sajnáltam a szegény recepciós fiút...

Sok sikert az usteam n00b különítményének. :)
És nem ismertél fel engem? Én is ott voltam...
Quote from: ZsigaA jelentkezési lapon voltak olyasmi kérdések hogy miért akarok japánul tanulni, és volt olyan válaszlehetőség is hogy anime/manga meg számítógépes játékok miatt. lul (Ráadásul még azt is kérdezték hogy melyik a kedvencem...)
És ezen most mi olyan vicces vagy meglepő? Az elmúlt években az anime, manga és hozzátartozó egyéb áruk fontos exporttá váltak, sokan emiatt kezdtek el érdeklődni Japán, japán dolgok és a japán nyelv iránt.
Az anime geek megjegyzésed meg eléggé alaptalan. Lehet, hogy sokan azért mentek, de ránézésre csak párra lehet ráfogni. Én Corvinus-os lánnyal beszélgettem, mert ösztöndíjjal szeretne kimenni jövőre, és ahhoz min. 1 év japántanulásról fel kell tudni mutatni egy hivatalos papírt. Velem szemben öltönyös emberke ült, és még sok emberről mondhatom, hogy totál átlagos kinézetűek.
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-09-06, 21:09:35
Quote from: Zsiga on 2006-09-05, 13:12:51
K_T: Te mikorra jössz? Mehetnénk együtt, ha már csoporttársak leszünk. :)
Mikor? Ahogy beestem a munkahelyemről...
44-es számot kaptam... remélem beleférek a 2x20-as limitbe  :oops:

Addigra otaku-geekek már nem nagyon voltak, sőt, alig voltunk egy páran, a többiek meg mind régóta jártak oda.
Kifizetted a 30ezer Ft-ot? Akkor felvesznek, ezt elmondták. Azt is elmondták (örültünk is neki, a koránjövők), hogy nem érkezési sorrend alapján döntenek.
Én bentleszek, az tuti, magasabb szintű csoportba jelentkeztem, 30ezret kifizettem, nomeg ott virít a lapomon a Waseda. Dehogy a kezdőcsoportnál mi lesz, azt nem tudom, mert ha mindenki kifezette a 30ezret, akkor mindenkit felvesznek? Az szerintem legalább 50 ember, azaz 2,5x annyi, amennyi a keret.

Ahogy pedig az előbb írtam, otaku geek-ek nem igazán voltak eredetileg sem, Zsiga erősen túlzott.

kikuchiyo

@Attila: Hányas csoportban leszel? Egy év kintlét után nyilván a legerősebben, de akkor előre félek, mert pwolni fogsz...
Failure is the default option

.Attila

Quote from: kikuchiyo on 2006-09-08, 01:02:15
@Attila: Hányas csoportban leszel? Egy év kintlét után nyilván a legerősebben, de akkor előre félek, mert pwolni fogsz...
Gyanítom 6osba csak akkor rakják az embert, ha fel tudja mutatni a nyelvvizsgát, ami nekem még nincs meg. Valszeg 5ösbe. De min. 4-es, csak kb 4-5 dolgot nem tudtam megválaszolni, meg lehet, hogy 1 vagy 2 partikula rossz.

kikuchiyo

Nem feltétlenül.
Tavaly én is úgy kerültem az elvileg 3-kyuuval rendelkezőknek fenntartott csoportba, hogy jó lett a tesztem.
Failure is the default option

.Attila

Quote from: kikuchiyo on 2006-09-08, 01:02:15
@Attila: Hányas csoportban leszel? Egy év kintlét után nyilván a legerősebben, de akkor előre félek, mert pwolni fogsz...
Ez a "pwolni fogsz" voltaképp mit is jelent? Tényleg nem értem.

Fazék

Quote from: .Attila on 2006-09-08, 01:28:10
Ez a "pwolni fogsz" voltaképp mit is jelent? Tényleg nem értem.
azt hogy brutálisan jó lehetsz a többiekhez képest, amit én is könnyedén el tudok képzelni :)

én ebben a félévben inkább passzoltam a Japán Alapítványos tanfolyamot. ha egyszer végre sikerül rávennem magam, hogy folytassam a tanulást, akkor lehet hogy megpróbálok jövőre becsatlakozni, de jelenleg nagyon elhanyagolom a nyelvet sajnos... :(