Main Menu

nyelv

Started by iko, 2004-02-03, 21:52:48

Previous topic - Next topic

Rounin

Egy sima üzenetért ilyet rajzol.
Wow.

Kinél van a rajz?! :grrr: :Eztneked:

Megfelelő tolmácsolás?

Zsiga

Quote from: Rounin on 2006-10-03, 19:12:34
Egy sima üzenetért ilyet rajzol.
Wow.

Kinél van a rajz?! :grrr: :Eztneked:

Megfelelő tolmácsolás?
:hail:
Nemtom végül ki szerezte meg. :)

.Attila

Quote from: Rounin on 2006-10-03, 19:12:34
Egy sima üzenetért ilyet rajzol.
Wow.

Kinél van a rajz?! :grrr: :Eztneked:

Megfelelő tolmácsolás?
Köszönöm a tolmácsolást, bár a grrr és eztneked smiley-k félrevezetőek :D

Rounin

Quote from: .Attila on 2006-10-03, 19:29:21
Köszönöm a tolmácsolást, bár a grrr és eztneked smiley-k félrevezetőek :D

Gondoltam ha a szövegem nem is, de a piktogramokat már csak felfogja :angyali:

Yakumo

Gyönyörű a rajza!  :whoah:

kisvirag

az nem csak egy ilyen mintás levélpapír?
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Zsiga

Quote from: kisvirag on 2006-10-03, 22:06:39
az nem csak egy ilyen mintás levélpapír?
Ne legyél már ünneprontó!! :Eztneked: :D
Nemtom biztosan mert nem néztem meg alaposabban, de szerintem nem. Az új tanárnő még meg is jegyezte hogy milyen szépet rajzolt Kazumi-sensei.

Kvikveg

#607
Ooooo.... ize, ezt valaki nem akarja feliratozni?
http://www.youtube.com/watch?v=ahXsGUpopz8
Ezzel:
http://javimoya.com/blog/youtube_en.php#
letoltheto a video, es mplayer pompasan lejatssza.

Google csodakra kepes: http://aatash.livejournal.com/127052.html  :muhahah:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ready2

Quote from: Kvikveg on 2006-10-04, 22:52:55
Ooooo.... ize, ezt valaki nem akarja feliratozni?
http://www.youtube.com/watch?v=ahXsGUpopz8
Ezzel:
http://javimoya.com/blog/youtube_en.php#
letoltheto a video, es mplayer pompasan lejatssza.

hum hat inkabb ezt nem :)

ize hogyis mondjam... tul gay!! :Eztneked:

:)

Licht

なんか気持悪い.

btw, ha van hozza szoveged, imo jobb lenne ha nem ide irnal :D

Kvikveg

Quote from: Licht on 2006-10-04, 23:14:37
なんか気持悪い.

btw, ha van hozza szoveged, imo jobb lenne ha nem ide irnal :D

Kozben talaltam meg. :ejj:
end.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Firebird

Nekünk beharangoztak holnapra egy Hiragana dolgozatot, a hétfői csoport ezt már megírta? Ha igen mik voltak benne? :bsd:

Zsiga

Quote from: Firebird on 2006-10-09, 22:54:08
Nekünk beharangoztak holnapra egy Hiragana dolgozatot, a hétfői csoport ezt már megírta? Ha igen mik voltak benne? :bsd:
Csaló!!! :D
[spoiler]Első kérdés a komplett alap hiragana-tábla (vesszős, karikás meg ya-yu-yo változatok nélkül, második kérdés 5 szó latin betűkkel amit át kell írni hiraganára (itt már kell minden), harmadik 5 szó lediktálva. Meg ne kérdezd hogy mik voltak, de azon a kétoldalas lapon rajtavolt mind amit kiadtak.[/spoiler]

Firebird

Kösz a tippeket :tezsvir: Tehát kb olyan mint bármelyik óra elején gyakorlás + egy kis hiragana tábla. Úgyérzem azért menni fog :D

Zsiga

Quote from: Firebird on 2006-10-09, 23:31:38
Kösz a tippeket :tezsvir: Tehát kb olyan mint bármelyik óra elején gyakorlás + egy kis hiragana tábla. Úgyérzem azért menni fog :D
Igen. Ha készülsz akkor egyáltalán nem nehéz, nem kell félni tőle.

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2006-10-09, 23:38:52
Ha készülsz
Itt a kulcsszó ;)
(bocs, de olyan lazán mondtad, hogy nagyon kikívánkozott belőlem :hehe: :D )

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-10-11, 01:26:10
Quote from: Zsiga on 2006-10-09, 23:38:52
Ha készülsz
Itt a kulcsszó ;)
(bocs, de olyan lazán mondtad, hogy nagyon kikívánkozott belőlem :hehe: :D )
Mért, nincs igazam? Ha rászántam volna a vasárnap délutánt akkor az enyém is hibátlan lehetett volna... :D
Ma lehet hogy nem megyek, még nemtom, attól függ hogy 4re lemegy-e a lázam 38°C alá...

Solid Snake

Jár/járt valaki közületek a Miskolci Egyetemre? Jövő évtől ott fogom tölteni kezdeti felnőtt éveimet, s elhatároztam magamban, hogy mindenképpen meg szeretnék tanulni japánul (anime-k és a japán nyelv gyönyörűsségének okán). A kérdés csupán az, hogy vajon egyetemeken fel lehet venni külön japán nyelvet vagy marad a külön tanfolyam valamilyen nyelvstúdiónál?

Tapasztaltabb elvtársak, ha tudtok valamit, kérlek válaszoljatok.

Rage

Hacsak nem valami bolcseszkarra mesz, ahol van pl. japan tanszek, en inkabb a tanfolyamot javasolnam. (Nalunk BME-n pl. nincs japanoktatas semmilyen formaban, sot -hivatalos info- "soha nem is volt". :\)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Solid Snake

Wakarimashita. Arigato.  :zen:

kikuchiyo

A Miskolci Egyetemről konkrétan nem tudok semmit, de Pesten meg lehetne oldani, hogy másik egyetem japánkurzusára áthallgass.
De még azok is, akik egyébként japánszakosak, szoktak járni külön nyelvtanfolyamra.
Szóval ez a te utad.
Failure is the default option

teraflare

Quote from: kikuchiyo on 2006-08-25, 15:38:52
3-kyuu kb. középfok (300 kanji, Minna no Nihongoból az összes nyelvtan, nehezebb hallgatás),
honnan lehet tudni hogy mi az a 300 kanji amit tudni kell? Hallottam olyat, hogy a Basic Kanji book ból tanultunk olyat is ami nincs benne a 300-ban. A Minna no Nihongo pedig egyrészes, nem?

.Attila

Japán Alapítvány könyvtárában van egy könyv, amiben benne van, hogy melyek kellenek. Még nem tudom, melyik az, holnap mutatják meg.
Mellesleg az egész minna no nihongo kell? Mind az 50 lecke? Az érzésem szerint több, mint ami kell.

Fazék

Quote from: .Attila on 2006-11-06, 16:30:32
Japán Alapítvány könyvtárában van egy könyv, amiben benne van, hogy melyek kellenek. Még nem tudom, melyik az, holnap mutatják meg.
Mellesleg az egész minna no nihongo kell? Mind az 50 lecke? Az érzésem szerint több, mint ami kell.
én úgy tudom, hogy az első két minna no nihongo kell a 3 kyuu-hoz

Zsiga

Nem tudjátok véletlenül hogy hol lehet beszerezni a Minna no Nihongo-t? Budapesti könyvesbolt illetve torrent is érdekel. :)

kisvirag

http://www.mlcjapanese.co.jp/

itt, főleg a free materials részen megtaláljátok, mit is kell tudni akármelyik vizsgához. meg egy csomo nagyon hasznos segédanyagot is. meg van egyébként check your level rész is, az is hasznos, igaz csak egyszer, mert ahogy észrevettem, nem változik.

egyébként ez a nyelvvizsgacenter az, aki majd szépen kitalálja nekünk, hogy mi lesz a tesztben. a korábbi évek tesztjei is elérhetőek, én ezekből az anyagokból készülök már jó ideje, a minna no nihongot, meg a basic kanji bookot csak gyakorlasra hasznalom.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

.Attila

Quote from: Fazék on 2006-11-06, 16:34:05
Quote from: .Attila on 2006-11-06, 16:30:32
Japán Alapítvány könyvtárában van egy könyv, amiben benne van, hogy melyek kellenek. Még nem tudom, melyik az, holnap mutatják meg.
Mellesleg az egész minna no nihongo kell? Mind az 50 lecke? Az érzésem szerint több, mint ami kell.
én úgy tudom, hogy az első két minna no nihongo kell a 3 kyuu-hoz

Mind az 50 fejezet? Ajajj, én másik könyvből tanultam, kicsit más rendszerrel... Mondjuk a különbségeket úgyis be kell vmikor pótolnom, de nem biztos, hogy a köv. szűk egy hónap a legjobb idő rá...

kikuchiyo

JLPT Level 3 kanji list
Az url-t értelemszerűen javítva megkapható a 4. szint listája is.

Itt nyomtatható formában
Failure is the default option

kisvirag

de most komolyan
észrevette bárki is az előző postomat? ??? :confused:
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Zsiga

Quote from: kisvirag on 2006-11-07, 12:20:50
de most komolyan
észrevette bárki is az előző postomat? ??? :confused:
Én igen, csak még nem volt időm megnézni. ;)