Main Menu

nyelv

Started by iko, 2004-02-03, 21:52:48

Previous topic - Next topic

Darkstar

#690
Kis javítás (remélem nem tévedek): a kana a kétféle szótagírás (hiragana és katakana -gondolom te erre gondoltál-) összefoglaló neve. Szerintem egyébként a kanjikat a leggyilkosabb tanulni, de ha van rá időd meg foglalkozol vele, az sem olyan vészes.

Az ELO-ról: nekem megvan az egész, de igazából nem sok minden van benne, amit máshonnan (net + a korábban említett fénymásolás) ne lehetne beszerezni. A 2700Ft pedig kazetta/CD nélkül értendő. Előbbi +500Ft, utóbbit nem tudom, mennyi.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Solid Snake

Quote from: Darkstar on 2007-01-14, 13:51:37
Kis javítás (remélem nem tévedek): a kana a kétféle szótagírás (hiragana és katakana -gondolom te erre gondoltál-) összefoglaló neve.

Nem tévedsz, valóban elírtam. Kösz a javítást.  :tezsvir:

danime

Kösz a sok tippet!  :tezsvir:
"Looks like someone is gonna have to show you the ropes."

kikuchiyo

Tisztelt nyelvtanulást fontolgató fiatal kollégák!
(Úgy is fogalmazhattam volna, hogy "sup n00bz!!!1")

Az asztalomat elborító papírhalom rendezgetése közben megtaláltam a tavalyelőtti Minna no Nihongo könyveimet. Fénymásolatban vannak meg, itt-ott belefirkálások előfordulhatnak, de ettől eltekintve teljesen jók és használhatóak. Mivel én már nem valószínű, hogy beléjük nézek, csak a helyet foglalják itt. Másnak viszont még hasznos lehet. Ugyanez a helyzet egy halom fénymásolt 3級 gyakorlóteszttel (ezek makulátlanok).

A kérdés tehát: kinek kell 1 db. Minna no nihongo 1-2 könyv, ill. 1 db. 3級 tesztsorozat?

Ellentételezésként egy jelképes összegre gondoltam (néhány papírdarab, rajta a 10000-es számmal és a Magyar Köztársaság jelképével), hölgyek jelentkezése esetén egyéb megoldások is szóba jöhetnek :)
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-14, 15:18:47
Tisztelt nyelvtanulást fontolgató fiatal kollégák!
(Úgy is fogalmazhattam volna, hogy "sup n00bz!!!1")

Az asztalomat elborító papírhalom rendezgetése közben megtaláltam a tavalyelőtti Minna no Nihongo könyveimet. Fénymásolatban vannak meg, itt-ott belefirkálások előfordulhatnak, de ettől eltekintve teljesen jók és használhatóak. Mivel én már nem valószínű, hogy beléjük nézek, csak a helyet foglalják itt. Másnak viszont még hasznos lehet. Ugyanez a helyzet egy halom fénymásolt 3級 gyakorlóteszttel (ezek makulátlanok).

A kérdés tehát: kinek kell 1 db. Minna no nihongo 1-2 könyv, ill. 1 db. 3級 tesztsorozat?

Ellentételezésként egy jelképes összegre gondoltam (néhány papírdarab, rajta a 10000-es számmal és a Magyar Köztársaság jelképével), hölgyek jelentkezése esetén egyéb megoldások is szóba jöhetnek :)
A két könyvért mit kérsz? :)

kikuchiyo

Oldalanként 4-5000 forint, az kijön kb. 2 500 000 forintra. ;)
[spoiler]Szóval, izé, a fénymásolás azért nem volt ingyen. A kettőt együtt mondjuk 3000-ért elviheted.[/spoiler]
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-14, 15:41:23
Oldalanként 4-5000 forint, az kijön kb. 2 500 000 forintra. ;)
[spoiler]Szóval, izé, a fénymásolás azért nem volt ingyen. A kettőt együtt mondjuk 3000-ért elviheted.[/spoiler]
Nem kapsz két óriási pofont ha ideadod 2k-ért. :D
Egyébként mennyi anyag van benne? (Mármint hány félévre elég a Japán Alapítványos tanfolyamra?) Illetve nyelvtan-magyarázatok vannak benne? Mert nekem főleg arra lenne szükségem. :)

kikuchiyo

Hát, ha olyan intenzitással tanulod továbbra is, mint ahogy az idén tetted ;)  :__devil:, akkor elég sokra. 4 félévre legalább.
A 3級-s anyag nagyjából mind benne van, és igen, főleg nyelvtan.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-14, 16:19:44
Hát, ha olyan intenzitással tanulod továbbra is, mint ahogy az idén tetted ;)  :__devil:, akkor elég sokra. 4 félévre legalább.
A 3級-s anyag nagyjából mind benne van, és igen, főleg nyelvtan.
Süti. :)
A 2k-hoz mit szólsz? Ja és holnap jössz órára?

kikuchiyo

Azt, hogy 3k. És vsz igen.
Failure is the default option

Zsiga


Licht

A japan alapitvanyon a minna no nihongo alapjan mennek az 1. csoptol egeszen az 5. csopig. Tehat sokaig jo lesz.

Btw: gondolom mindenki tudja, de iden is vannak meguresedett helyek a japan alapitvany kurzusan, ahova lehet csatlakozni. Az oldal szerint a 2,4,6 csopban 3-3 hely uresedett meg, de valoszinuleg ennel tobb hely fog megnyilni. En csak a 6. csoprol tudok beszelni, ahol lehet 5 hely is lesz (2en meg nem tudjak folytatjak e).

noriko

majd ha lerendeztétek az üzletet, elkérhetem az első könyv fénymásolatát lefénymásolni?  :D
"I wish I could, but I don't want to."

Damnatus

A minna no nihongo-ból tanultam asszem én is anno. Ha érdekel felmászok a padlásra, és megnézem.

Ready2

nemtom en ahogy nezegettem 3kyuu-bol nincs minden benne minna no nihongo1-2ben. nekem kellettek hozza kiegeszitesnek a japanese for busy people 1-2-3ban leirtak is.

Licht

A jlpt folyamatosan valtozik. Kicserelik a kanjikat, nyelvtant. A minna no nihongo mar egy regi konyv, ebbol a szempontbol nem felel meg egeszben a mostani kovetelmenyeknek. DE attol meg jo konyv, es az anyag nagy reszet rendesen lefedi. (de nem is a jlptre valo felkeszites a konyv celja)

Aki vizsgazik az ugyis megnezi az aktualis ev kovetelmenyeit, igy a hianyossagokat konnyu potolni :P

kikuchiyo

Failure is the default option

.Attila

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-14, 22:39:37
Quote from: Licht on 2007-01-14, 22:36:33
A jlpt folyamatosan nehezedik.

Fixed.

Ez tavaly nem biztos, hogy így volt. Beszélgettem egy csoporttársammal, és mindketten úgy gondoljuk, hogy a mostani jlpt könnyebb volt, mint az előző éviek, amiken gyakoroltunk.

via_mala

Reggeli, pihent agyú merengés ON:
Van a kanjik között is valamilyen kötött sorrend, mint a magyar vagy az angol ABC-ben?
Arról jutott eszembe, hogy ZS-kategóriás filmnek titulált valaki az egyik topikban egy filmet, gondoltam lehetne ezt fokozni a "legutolsó kanji"-kategóriással, de elbizonytalanodtam, hogy van-e ilyen egyáltalán. :D
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

.Attila

Quote from: via_mala on 2007-01-15, 10:05:41
Reggeli, pihent agyú merengés ON:
Van a kanjik között is valamilyen kötött sorrend, mint a magyar vagy az angol ABC-ben?
Arról jutott eszembe, hogy ZS-kategóriás filmnek titulált valaki az egyik topikban egy filmet, gondoltam lehetne ezt fokozni a "legutolsó kanji"-kategóriással, de elbizonytalanodtam, hogy van-e ilyen egyáltalán. :D

Nincs.
Lehet kategorizálni vonásszám alapján, gyökök alapján, esetleg kiejtés alapján (ez ugyebár nehezebb a több olvasat miatt). Fix sorrend nincs.

kikuchiyo

#710
A számítógépes szótárak meghatározott rendszer szerint listázzák ki a kanjis szavakat, de ez a karakter-kódolástól függ (JIS, Shift-JIS, EUC, Unicode, mittomén), ezenkívül mindegyik meghatározó nyomtatott szótár (Wolfgang-Hadamitzky,  Nelson, ...) felállít egy saját sorrendet. Nem tudok róla, hogy ezek bármelyikét valaki is használná a mindennapi életben.

De azt pl. mondhatod, hogy ん-kategóriás film :)

.Attila: Az idei JLPT kivétel, ez tényleg könnyebb volt. Nem baj, majd jövőre, amikor én csinálom újra a 2級-t, majd jól bekeményítenek.
Failure is the default option

pniko

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-14, 13:41:33
Majd érettségi után szétnézek, hogy tanfolyami szinten hol lehet majd tanulni Miskolcon. Addig pedig autodidakta mode on.  :smile:

Remélem nem túl nagy pofátlanság tőlem ha megkérlek arra hogy ha találsz Miskolcon olyan helyet ahol lehet tanulni akkor dobj meg 1 PM-el?

Én már próbáltam utána járni de nem sok szerencsével. Remélem te több sikerrel jársz majd.

Én az ELO levelezőjén kezdtem el és sajna időhiány miatt elég lassan haladok vele. Azért 1 nyelvsuliban csak könnyebb lenne tanulni meg mivel minden héten kell járni (2-3 nap/hét) így megkövetelik azt is hogy tanulj (vagy ha nem is de magamtól így jobban megkövetelném).

Solid Snake

Quote from: pniko on 2007-01-15, 20:27:37
Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-14, 13:41:33
Majd érettségi után szétnézek, hogy tanfolyami szinten hol lehet majd tanulni Miskolcon. Addig pedig autodidakta mode on.  :smile:
Remélem nem túl nagy pofátlanság tőlem ha megkérlek arra hogy ha találsz Miskolcon olyan helyet ahol lehet tanulni akkor dobj meg 1 PM-el?

Természetesen majd értesítelek, ha találtam valamit.  :tezsvir:

Zsiga

Quote from: noriko on 2007-01-14, 16:41:55
majd ha lerendeztétek az üzletet, elkérhetem az első könyv fénymásolatát lefénymásolni?  :D
Persze, majd szólj hogy mikor. :)

pniko

[url]
Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-15, 21:32:16Természetesen majd értesítelek, ha találtam valamit.  :tezsvir:

Köszönöm. Ha én is találok valami használható infót akkor szólok.

De ha az emlékeim nem csalnak mintha a Diósgyőri Gimiben lett volna Japán nyelv óra a gimiseknek.

Rákerestem és ezt találtam (szóval mégsem csalt meg a memóriám)

http://www.dig-misk.sulinet.hu/iskolank.html (a lényeg a "Jelen" alatt található)

Viszont érdekes hogy a tanárok listájában 1 db japán nyelv tanárt se találni. Akkor most ez hogy is van?   :confused:


Solid Snake

#715
Quote from: pniko on 2007-01-16, 20:06:32
De ha az emlékeim nem csalnak mintha a Diósgyőri Gimiben lett volna Japán nyelv óra a gimiseknek.

Nem csalnak az emlékeid, valóban van japán nyelv a Diósgyőri Gimnáziumban Oshikawa Takako-sensei tanításával. Egy kedves barátom jár oda, tőle tudom (irigylem is kicsit, nem tagadom  :hehe:) .

Ready2

humm nincs az az erzesetek hogy lassan mar mindenki (plusz a macskaja is) tud/tanul japanul? :P

kikuchiyo

De. A JLPT-re jelentkezett embertömeget elnézve (és a számukat extrapolálva) az az érzésem támad, hogy 5 év múlva az utcán véletlenszerűen leszólított emberekkel is lehet majd japánul beszélni.
(A macskám már egész jól tud)
Failure is the default option

.Attila

Nem hiszem, hogy ennyire beindulna. Most hirtelen népszerű lett az animek miatt.
Egyébként lehet, hogy viszonylag sokan voltak, de abszolút mértékben véve nem igazán. 1 vizsga van egész évben, mindenki ugyanazon a helyen írja, ehhez képest nem volt olyan sok.

teraflare

#719
Egyetértek. Nálunk is sokan ugranak neki, hogy jajj de jó lesz majd érteni az animéket, de aztán rájönnek már a kanáknál hogy ők ezt mégsem akarják tanulni, majd otthagyják. Tehát beszélgetni ha nem is, de kanákat felismerőzni még lehet fogsz tudni a járókelőkkel. (-Amolyan gondoltam egy kanára. -hiragana? -igen -3 vonásos? -nem ...)