Main Menu

nyelv

Started by iko, 2004-02-03, 21:52:48

Previous topic - Next topic

.Attila

Nem tudom, mit jelent a kazu toldalék, de a kanji összetétel olvasata: kidzu, tehát kidzukazu.

pniko

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget :)

kikuchiyo

気付かず,  azaz kizukazu, a kizuku,  "felismerni, rájönni, ráébredni valamire" igének egyfajta tagadó formája.
Régen ez a -zu végződés volt az általános tagadó alak, mára szűkült a használati köre, a tagmondatok összekötésekor szokásos -naide választékosabb formája.

Pontosabban ez a -zu forma a tagadó raggal kiegészített ige renyoukei alakja.
Failure is the default option

necrologist

Üdv, lenne szives valaki megnézni ezt a képet és elárulni, hogy mi a harmadik kanji jobb oldalon?
Hiába keresgélem a dolgokat a (kanji)jobb széle alapján (radicals: 口 厶 ) nem találok olyan kanjit aminek a bal széle egyezne azzal amit a képen látok
http://wp.madcowdisease.org/gp/Anime%2BManga/Kamichu!_02.png

(balra 一橋   [ひとつばし]   Hitotsubashi)
(fölötte 神様   [かみさま]   (n) god, (P))

kikuchiyo



女 van a bal oldalán, csak csúnyán írva.
Failure is the default option

necrologist


frozenstein

Az ELO japán tanfolyamának első két cd-je, ha érdekel valakit: ELO CD1, ELO CD2
Én még nem hallgattam meg őket, mert egyelőre a hiraganát és a katakanát igyekszem elsajátítani.

Makos


noriko

innen is köszi! :)
így az elején még nem hiányzik mellé a füzet, de későbbi szinteknél már gondolom, akadály lehet. amúgy LOL a magyar bácsi monoton hangja és az, hogy mindegyik szereplőt ugyanaz a japán néni személyesíti meg, még Kovács Annát is  :haha:
"I wish I could, but I don't want to."

frozenstein



RRR

Na szevasztok!

Ha van rá érdeklődő, tartanék csoportos vagy egyéni japán nyelvórát a kezdőtől a 3 kjú szintig.
Nekem 2 kjú nyelvvizsgám van, szal viszonylag kezdem érteni ezt a csodaszép nyelvet ;)
Esetleg lehet szó "speciális" nyelvtanfolyamról is, ahol megtanítom pl. hogy egy RPG-hez mit kell tudni, vagy ilyesmi :)

A csoportos óradíj 300 forint / fő, az egyéni megbeszélés szerint
A helyszín Budapest belváros.

Elérhetőség: peter@shoutimpact.com

Próféta

"Japánórát adok-veszek"?  :haha:

frozenstein


Damnatus


noriko

Nem tudom, ismeritek-e: http://www.freshverse.com/
streaming Japán tv. A főcsatorna beosztás alapján váltakozik, hozzáféréshez regisztrálni kell. Amikor épp működik a high-quality stream, akkor egész jó dolog. :) Kár, hogy munkaidőben mennek az érdekesebb műsorok...  :redface:
"I wish I could, but I don't want to."

Damnatus

Quote from: noriko on 2009-05-20, 02:34:03
Nem tudom, ismeritek-e: http://www.freshverse.com/
Csak mozilla alatt megy? Nekem vmi "do us all a favor and upgrade your internet explorer already, please" szöveget dob ki és csak arra tudok klikkelni, ami a mozilla oldalára visz.  :confused:

noriko

#1127
lol tényleg :D
eddig csak mozillával néztem, úgyhogy nem tudtam előre szólni :)

meh, elvileg hétvégére javul csak meg a "HQ" stream.
"I wish I could, but I don't want to."

Damnatus

Majd felteszem akkor a mozillát, és meglessük! ;)

Makos

Quote from: noriko on 2009-05-20, 02:34:03
Nem tudom, ismeritek-e: http://www.freshverse.com/
streaming Japán tv. A főcsatorna beosztás alapján váltakozik, hozzáféréshez regisztrálni kell. Amikor épp működik a high-quality stream, akkor egész jó dolog. :) Kár, hogy munkaidőben mennek az érdekesebb műsorok...  :redface:
The registration key is invalid.

Wat?

noriko

tegnapig még open registration volt...
Quotethe site is now private. no new members will be able to register without a key.
szóval sajna lekésted :(
még friss a változás, de elvileg majd az is kiderül, hogy működik a meghívás.
"I wish I could, but I don't want to."

Damnatus

Quote from: noriko on 2009-05-21, 12:26:43
még friss a változás, de elvileg majd az is kiderül, hogy működik a meghívás.
Stipistop az első meghívó!  :P

Makos

Quote from: noriko on 2009-05-21, 12:26:43
tegnapig még open registration volt...
Quotethe site is now private. no new members will be able to register without a key.
szóval sajna lekésted :(

O FUUUUUUCK

Második meghívó stipistopi :smile:

Moha

Ha még marad, akkor igényt tartok én is egyre. :)

frozenstein


Damnatus

Köszke! :)  :cool:

Darkstar

Köszi, így eláshatom valahová a padlásra a hülye kazettákat. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Solid Snake

Most, hogy itt a nyár, úgy gondoltam, hogy már ténylegesen belevágok a japán nyelvtanulásba, valamint felelevenítem az eddigi csekély tudásomat. A Let's Learn Japanese Basic-ből tanulok, viszont a Basic II textbookjával gondok vannak: a PDF fájlt megnyitva az Adobe Reader 9 "Insufficient data for an image" hibaüzenettel fogad, a dokumentumon pedig a képeken kívül semmi írás nincs.

Némi böngészés után ráakadtam erre és erre a linkre, ahol láthatóan az összes oldal hibátlanul bejön, viszont mikor letöltöm PDF-ben, megint ugyanaz a hibaüzenet fogad. Találkozott már valamelyikőtök hasonló anomáliával?

NLZ

Lehet az Adobe Reader begubaszolódott. Próbáld meg felrakni a legfrissebbet, vagy esetleg valami alternatív pdf nézegetőt próbálj.
[reserved]

Cloud

Foxit reader. :D Legjobb.