Fate/Stay night - SPOILERS

Started by Lazzaret, 2006-01-20, 22:07:13

Previous topic - Next topic

Dreamcleaver

Miért láthatatlan Saber kardja? Amikor volt az a tûzvész 10 éve, ot Saber harcolt valakivel. Kiváncsi vagyok, vajon a gonosz mester szolgája volt éppen, aki a pusztítást okozta? Mert Shirou emlékezetében mindig homályosan megjelenik egy kard, ami gyanítom, hogy Saberé. Szóval, majd ha elõtünik Saber kardja kiváncsi vagyok mit szól hozzá a gazdi. :) Lehet lesz dráma meg minden.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lazzaret

Talán azért mert vagy nem akarja felfedni vagy mert nincs még rendesen megidézve Saber. Sztem nem volt gonosz mester kezében a 10 éve történt pusztulásban hanem Shiro nevelõapjának lehetet a Servantja. Sztem ezért is idézõdõtt meg a 2.ik részben.


www.arkangyalok.uw.hu

Manitu

Quote from: Prof. WilliamMost viszont egy láma kérdés jön. Ugye egy animesorozatnál, már kész van az összes rész? Vagy közben csinálják?  
Nem hiszem, legalábbis üzleti szempontból az tûnik logikusnak... megcsinálják valameddig, elkezdik leadni, közben csinálják tovább. Ha bukás lesz akkor meg ejtik az egészet, oszt félbemarad... Konkrétan a Saikanoról meg a Green Greenrõl láttam egy-egy verkfilmet, azokban mondták, hogy úgy csinálták, az animáció olyan 3-4 résszel volt meg elõre, a szinkron meg 1-2 részre.


Lazzaret

Moo!!! Mért nincs kinn már az új RAWos rész:mad: Már alig várom Saber és a tanárnõ harcát :D


www.arkangyalok.uw.hu

Alkyra

Quote from: LazzaretMoo!!! Mért nincs kinn már az új RAWos rész:mad: Már alig várom Saber és a tanárnõ harcát :D

Lazzaret, te tudsz japánul?:_piszka:
Én értek egy-két mondatot s szöveget, de egy egész animot...
Én a subosat várom...az vlmkor jövõhéten fog megjelenni.
Hihi, arra a harcra én is kíváncsi vagyok.^^
S reménykedem, hogy 26 részes lesz az anime s Saber vonalán megyünk végig.

Lazzaret

Quote from: AlkyraLazzaret, te tudsz japánul?:_piszka:
Én értek egy-két mondatot s szöveget, de egy egész animot...

Én is csak pár mondatot értek meg de mivel van hozzá magyar felirat ezért RAWosan is meg szerzem:D

Viszont elvileg a subos holnapra v. holnaputánra várható :)


www.arkangyalok.uw.hu

Alkyra

Quote from: LazzaretÉn is csak pár mondatot értek meg de mivel van hozzá magyar felirat ezért RAWosan is meg szerzem:D

Viszont elvileg a subos holnapra v. holnaputánra várható :)

Oh, értem.
Én nem szeretem a magyar subokat. Nem tudom miért. Az angol jobban fekszik nekem mint a magyar lassan.:hahaha:

Lazzaret

Quote from: AlkyraOh, értem.
Én nem szeretem a magyar subokat. Nem tudom miért. Az angol jobban fekszik nekem mint a magyar lassan.:hahaha:

Megértelek csak hát alap angol tudás kevés szótárazni meg nem szeretek :)


www.arkangyalok.uw.hu

Manitu

Csordogál lefele az 5. rész :)
avi
mkv


Alkyra

Quote from: ManituCsordogál lefele az 5. rész :)
avi
mkv

YAAY! THX Manitu!:tezsvir: :whoah:

Lazzaret

Végig néztem az 5 öt. A végéig jóformán csak a történet alakítása folyik. De a végén mikor nekiállnak harcolni az egész jó volt. Viszont Saber és a tanárnõ harca vicces volt.


www.arkangyalok.uw.hu

Nevl

Quote from: LazzaretVégig néztem az 5 öt. A végéig jóformán csak a történet alakítása folyik. De a végén mikor nekiállnak harcolni az egész jó volt. Viszont Saber és a tanárnõ harca vicces volt.

Jaja, kicsit lazítós rész volt, de már formálgatják Saber és Shirou kapcsolatát, itt tuti lesz valami love beütés... Sabert elég jól kidolgozták, szép is lett a lányka, viszont Shirou-nak valahogy nem teljesen emberi néha a feje :D
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Alkyra

Quote from: NevlJaja, kicsit lazítós rész volt, de már formálgatják Saber és Shirou kapcsolatát, itt tuti lesz valami love beütés...

Ez egy h-gamebõl készült anime.
Amint láttad 3 fõhõsnõ van. Találd ki mi lesz belõle...
Szerintem az Anime egyb. Saber vonalán halad.(a játékban több vonal is van:Ugye a riné s sakuráé is...ha így hívják a lányt...)

Lazzaret

Hát majd megtudunk mindent idõvel. Én most arra a csatára leszek kiváncsi ami Shio és Rin között van. Meg arra is ki ez az új servant.


www.arkangyalok.uw.hu

Nevl

Quote from: AlkyraEz egy h-gamebõl készült anime.
Amint láttad 3 fõhõsnõ van. Találd ki mi lesz belõle...
Szerintem az Anime egyb. Saber vonalán halad.(a játékban több vonal is van:Ugye a riné s sakuráé is...ha így hívják a lányt...)

Jaja ez igaz, tényleg Sabert és Shirou-t tették a középpontba.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Prof. William

Mit tudtunk meg ma?

Ha nem vagy természet feletti lény akkor ne ugrálj 10 méteres lépcsõk tetejérõl, mert nem éppen méltóságteljesen érsz le+ ha nõ vagy még a minid alá is belátnak.

Alkyra

Quote from: Prof. WilliamMit tudtunk meg ma?

Ha nem vagy természet feletti lény akkor ne ugrálj 10 méteres lépcsõk tetejérõl, mert nem éppen méltóságteljesen érsz le+ ha nõ vagy még a minid alá is belátnak.
:hahaha:

Egyb. az új servant az Rider s masterje vlm pali, azistuti.(lásd. preview)

Lazzaret

Tud valaki konkrétat a dec.26.án megjelent mangáról?


www.arkangyalok.uw.hu

Alkyra

Én igen.
SZerintem nincs annyira jól felépítve mint a manga vagy a h-game.
A karakterek itt TÉNYLEG furik(másoknak már az animban is eléggé érdekesen néznek ki), fõleg Sabernek van érdekes arca.
Egyb. egyenlõre ugyanazon a vonalon megy végig csak nagy ugrásokban.

Dreamcleaver


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Dreamcleaver

Annyi minden nem történt benne, mint vártam. Emiya-kun naiv és idióta mint mindig. Ez mindenkit meg akar menteni, még Saber helyett is inkább õ harcol. Kezd idegesíteni a fickó. Szerencsére Tohsaka is itt van, ellensúlyozza Emiya hülyeségét. Az új servant, Rider, egész hangulatos.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Alkyra

Quote from: DreamcleaverAnnyi minden nem történt benne, mint vártam. Emiya-kun naiv és idióta mint mindig. Ez mindenkit meg akar menteni, még Saber helyett is inkább õ harcol. Kezd idegesíteni a fickó. Szerencsére Tohsaka is itt van, ellensúlyozza Emiya hülyeségét. Az új servant, Rider, egész hangulatos.

Emiya márcsak ilyen. Hagyjad.^^ A többieket figyeld.:)
Egyb. nagyon cool az aláírásod! Oh és :merci: a linket!

Dreamcleaver

Quote from: AlkyraEmiya márcsak ilyen. Hagyjad.^^ A többieket figyeld.:)
Egyb. nagyon cool az aláírásod! Oh és :merci: a linket!

Kösz. Nem tudod a mangát fordítja valaki? Honnan lehet beszerezni?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Alkyra

Quote from: DreamcleaverKösz. Nem tudod a mangát fordítja valaki? Honnan lehet beszerezni?

A manga eléggé ócska. Nincs annyira jól felépítve mint az anime.
Ha nagyon érdekes a története akkor látogass el ide:
//www.insani.org

Itt van egy demo fordítás hozzá. Érdemes megnézni. Rin szemével mutatja be a kezdõ eseményeket.

Flaser

#144
Amit írok az kicsit jóslásnak tûnhet, de egyike vagyok azoknak akik úgy is tudnak élvezni egy történetet, hogy ismerik annak végkifejletét/titkait. Talán a véremben van a görög drámaiság, de engem sokkal jobban érdekel a szereplõk a morális témák megformálása és szövete mint a probléma feloldás.
Így a Fate/Stay-Night-nak is hamar utána olvastam miután elkezdtem nézni. Ami miatt igazán élvezem, az-az, hogy míg itt akárcsak a görög tragédiákban van sok adott elem, de már az alap történetnek is több iterációja van. Ugyanakkor ezek nem alternatív befejezések, hanem ugyanazon elemek más kombinációja amely mást hoz fókuszba.

Hidd el, nagyon is sok minden történt ebben a részben, s pont azok a részek lesznek késõbb fontosak, amit lassúnak ill. egyértelmûnek tartasz.

Shiro egyébként nem idióta, hanem idealista. Ráadásult nem az elvakult fajtából, hanem valódi jó ember. (D&D - ben Neutral Good lenne). A sok antihõs ill. keményfiú/viccesfiú után én örülök végre egy normális és kiegyensúlyozott karakternek.
Attól még, hogy nem rejti egy szerep/álarc mögé a jellemét, igenis van mélysége a karakternek. Csakhogy ezt nem vágja mindenki más képébe és nem osztja az észt.

Inkább a többiek reakcióit kell nézni, pl. amikor Rin-nek mesél a nevelõapjáról és Rin kiakad azon, hogy amaz elárulta a varázslóhivatását és inkább szülõt játszott....
....azaz irigyli, hogy Shiro-nak volt lehetõsége normális életre és nem szorított a mágia mindent a háttérbe. Ez késõbb még jobban ki lesz élezve amikor Shiro képessége fölveszi a valódi arcát.

Amit igazán szeretek ebben a sorozatban, az az, hogy a szereplõk kapcsolatai nem felszínesek. Minden beszélgetésnek vannak rétegei és nem csak az elhangzottakra kell figyelni, ezek a többletartalmak csak késõbb telnek majd meg amikor rájössz, hogy mit nem mondtak ki, ill. mi volt amire utaltak.

Archere oda kell figyelne. Óriási fordulat lesz amikor kiderül ki is volt életében......és miért egyszerre olyan ellenséges és bizalmas Shiro-val.

PS.: A BGM-hez ami a hazamentel alatt megy nem tud valaki linket?
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Prof. William

Legalább Heppiend lessz valamilyen szinten?

Spoilerezve válaszolj... :)

Lazzaret

Engem is inkáb a karakter kiegyensúlyozotsága fogot meg Emiyaban. Lehet butának tûnik, de azért nem teljesen bolond. Megvan a jószívûsége és a kitartása hogy segítsen másokon. Ez egy nagyon jó példa mutatás a fiatal generációnak. Õnzetlenségével kitudja vívni mások tiszteletét. Persze van aki ezt kihasználja. A lényeg hogy kedvelem ezt a karaktert. Nem bújik álarcmögé. És ez így is jó ahogy van.


www.arkangyalok.uw.hu

Prof. William

Igen... Õ az igazi jó ember... Ez a kulcsa annak, hogy elrendezze a dolgokat...

Nevl

Quote from: LazzaretEngem is inkáb a karakter kiegyensúlyozotsága fogot meg Emiyaban. Lehet butának tûnik, de azért nem teljesen bolond. Megvan a jószívûsége és a kitartása hogy segítsen másokon. Ez egy nagyon jó példa mutatás a fiatal generációnak. Õnzetlenségével kitudja vívni mások tiszteletét. Persze van aki ezt kihasználja. A lényeg hogy kedvelem ezt a karaktert. Nem bújik álarcmögé. És ez így is jó ahogy van.

Reméljük hû marad ezen jó tulajdonságaihoz és gyorsba összejön Saberrel, hogy ne legyen ez a megszokott japán szerencsétlenkedünk a végéig aztán ott is húzzuk tovább egy kétes befejezéssel a nézõ agyát beütés :D
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Prof. William

Ja...

Bár biztos az elején parázni fog, hogy hát õ mégis csak természetfeletti lény megm minden... :) De aztán majd megoldják. :) Gondolom a H-game ben is sikerült dûlõre jutni.

Bár ott gondolom 3 út van.
Rin
Saber
Meg az a másik. A neve msot nem jut eszembe...