Legjobb anime drámák

Started by Feldin, 2004-04-07, 13:57:56

Previous topic - Next topic

Marfy

Quote from: PirulaBennem még a Jin-Roh hagyott mély nyomokat. Hihetetlenül nyomasztó az egész film. Elõször amikor láttam elég rossz minõségben volt meg, japán nyelven és egyszerre látszott a ráégetett német, angol, olasz plusz még talán spanyol felirat is. Így nem ütött akkorát, inkább csak az eleje és a végkifejlet.
Azóta aztán megnéztem már párszor normálisan is - hát kemény. Pláne hogyha az ember más filmeket sem lát; ahol a happy end kedvéért rendszerint megerõszakolják a sztorit. Itt inkább az ember törik és nem a történet fonala.

Na, be is kellett tennem a filmzenét annyira elõjött bennem.

A filmzenéje valóban nagyon jóra sikeredett, de maga a film nekem nem teccett lehet csak nekem nem jó a felfogásom. Az eleje még jó is utánna egy nagy semmi vége pedig megint jó. spoiler: ezeket a politikai összeesküvéseket nagyon nem bírom end. Vagy csak én vettem ki rosszul. 2x láttam de másodjára sem fogott meg bár ez csak az én saját véleményem. Furi Kuri jobb  :rotflol: .

Feldin

Quote from: Blimpén sajnos továbbra se tudom elfogadni...QUOTE]

Blimp! Szinezz, mert picit spoiler.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Fazék

Quote from: FeldinBlimp! Szinezz, mert picit spoiler.
bocsánat, nem figyeltem oda, javítva

Cobra

Nekem a Jin-Roh-ban csak a különleges egység felszerelése tetszett  :)  :uzi:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

roderick

Hú rég láttam már a Jin-Roh-t nem igazán emléxem rá, de azt tudom, hogy nekem kicsit csalódás volt. Pedig jó film ám, csak én pont azért kezdtem el nézni, mert olvastam az alternatív világáról és az ötlet nagyon tetszett, csakhogy a film elsö 5 percében van arról szó, aztán már csak maga a sztori. (ami viszont nagyon jó)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Pirula

Quote from: Noki2x láttam de másodjára sem fogott meg bár ez csak az én saját véleményem. Furi Kuri jobb  :rotflol: .

Furi Kurit még nem láttam, d a :rotflol:-ból gondolom nem valami setét dráma.

Quote from: CobraNekem a Jin-Roh-ban csak a különleges egység felszerelése tetszett  

Az tényleg nagyon gyilok. :lazza:


Quote from: roderickolvastam az alternatív világáról és az ötlet nagyon tetszett,

Van még olyan film ami ebben a világban játszódik?

Moha

Quote from: PirulaFuri Kurit még nem láttam, d a :rotflol:-ból gondolom nem valami setét dráma.
Nem dráma, de sötét. :D Legalább is egy nagyon agyament vígjáték...

Feldin

http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

Quote from: White SeeDNálam a top: (Csak hogy felhozzam a témát:))

Saikano
Kenshin OAV
Ayashi no Ceres
Gunslinger Girls
Berserk
Space Ship Yamato (muvik...)
Hiányzik egy KGNE :) Nézd meg, mert tényleg jó ;)

Djinn

Drámának nekem eddig a Kenshin OVA volt a legbrutálabb. Tiszta letargia lettem tõle  :eeek:
Persze én még nem láttam túl sok drámát.  :rolleyes:
De amiket írtatok, azok be leszenek rakva a listámra  :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Fazék

Quote from: DjinnDrámának nekem eddig a Kenshin OVA volt a legbrutálabb. Tiszta letargia lettem tõle  :eeek:
én se láttam túl sok drámát, de rám is egyértelmûen a Kenshin OVA volt a legnagyobb hatással.  :beken:

Ramiz

Quote from: DamnatusHali!
Nekem a Grave of the Firefliestetszik a legjobban.

Nem rossz, csak piszok idegesítõ.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: RamizNem rossz, csak piszok idegesítõ.
lehet hogy már korábban is egyetértettem veled ebben, de most is megtenném :)

Marfy

Quote from: RamizNem rossz, csak piszok idegesítõ.
Mit tartasz benne idegesítõnek?

Marfy

Ha a kislányra gondoltok az nem volt számomra idegesítõ inkább az a rohadt rokon  :b+: .

Hoz_hun

Gunslinger Girl
Ez valami hihetetlenül szomorú film. Igazi dráma. Csak ajánlani tudom.
"Harcolni a békéért olyan, mint dugni a szüzességért."

Dragon

Quote from: White SeeDAmi még nagyon nem tetszett benne az a borzalmas kõkeret amiben ment. Csak a helyet foglalta, és elégé sok haverom emiatt nem is nézte tovább az elsõ résznél.
Hát, az valóban elég gáz, de aki emiatt nem néz meg egy ilyen sorozatot, az megérdemli.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Mantaray

Egyik legjobb dráma amit láttam az Elfen Lied.
Mindenkinek érdemes megnéznie. Még könnyeztem is párszor, pedig ezt eddig még nem tapasztaltam magamon.
In a fight between Good and Evil
Is not the power that counts,
But the Beauty...



.Attila

Quote from: MantarayEgyik legjobb dráma amit láttam az Elfen Lied.
Mindenkinek érdemes megnéznie. Még könnyeztem is párszor, pedig ezt eddig még nem tapasztaltam magamon.
... hát azért az Elfen Lied dráma terén legfeljebb csak jó, de nem kíváló. Dráma téren szerintem a Kimi Ga Nozomu Eien a legjobb, bár az nem vérengzõs :)

katz

Quote from: MantarayEgyik legjobb dráma amit láttam az Elfen Lied.
Mindenkinek érdemes megnéznie. Még könnyeztem is párszor, pedig ezt eddig még nem tapasztaltam magamon.
:wtf: Min? Én most néztem meg éééés ld.: Elfen Lied topic

Mantaray

Sajna azt még nem láttam, de már azon vagyok.... :D
In a fight between Good and Evil
Is not the power that counts,
But the Beauty...



Hidetora

Nem tom ebbe a kategóriába tartozik-e, de most épp a Noir-t nézem.. Abszolut lenyûgöz :) Mind a tartalma, mind az Opening-je, a karakterek, a sztori.. :)
http://www.inverse.org/tests/slayers">http://www.inverse.org/tests/slayers/sylphiel.jpg" ALT="If I were a Slayers character, I'd be Sylphiel Nels Rada!  Who would you be?" WIDTH="250" HEIGHT="150" BORDER="0">
(Bámilyen szélsõséges lelkiállapotok közötti értéket vett fel a teszt, mindíg õ jött ki :D Ez van... :D )

.Attila

Quote from: HidetoraNem tom ebbe a kategóriába tartozik-e, de most épp a Noir-t nézem.. Abszolut lenyûgöz :) Mind a tartalma, mind az Opening-je, a karakterek, a sztori.. :)
:jee:
Habár a Noir drámai, azért nem a megrázkódtató félékhez tartozik, szóval nem tudom, mennyire illik ide ebbe a topicba, de hogy jó, az biztos :cool:

Hidetora

Quote from: Bonci:jee:
Habár a Noir drámai, azért nem a megrázkódtató félékhez tartozik, szóval nem tudom, mennyire illik ide ebbe a topicba, de hogy jó, az biztos :cool:
Pár helyen Akció/drámának titulálták.. azért gondoltam... :)
http://www.inverse.org/tests/slayers">http://www.inverse.org/tests/slayers/sylphiel.jpg" ALT="If I were a Slayers character, I'd be Sylphiel Nels Rada!  Who would you be?" WIDTH="250" HEIGHT="150" BORDER="0">
(Bámilyen szélsõséges lelkiállapotok közötti értéket vett fel a teszt, mindíg õ jött ki :D Ez van... :D )

Mantaray

Quote from: HidetoraPár helyen Akció/drámának titulálták.. azért gondoltam... :)

A Noir tényleg nem rosz, de most hogy elkezdtem nézni a Kimi Ga Nozomu Eien-t, megváltozott a véleményem a drámákkal kapcsolatban. Az tényleg nagyon jó, habár a Noirban vannak szomorú részek, de szerintem a Soundtrack-jén/Yuki :D/ kívül nem sok benne a drámai.
In a fight between Good and Evil
Is not the power that counts,
But the Beauty...



Relunx

#85
Ha drámának lehet nevezni akkor én az X-The Move-t láttam. Elég drámai (és apokaliptikus) a vége, fõleg az a fejölelkezõs jelenet..mondjuk elég morbid is.
A másik: az a Kite! Hát elég drámai a vége! És számomra sokkoló is volt.
Eszembe jutott egy harmadik is: Cowboy Bebop sorozat. Elég drámai volt a vége felé, fõleg miután megjelent Julia.

Relunx

Mantaray

#86
Quote from: Relunx.
Eszembe jutott egy harmadik is: Cowboy Bebop sorozat. Elég drámai volt a vége felé, fõleg miután megjelent Julia.

Hát igen, fõleg, amikor a fõhõs meghal...
In a fight between Good and Evil
Is not the power that counts,
But the Beauty...



Cobra

Mantaray spoilereket kiszínezve írunk :)  (ajánlom pl a sárga színt)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

sirtomi

Mantaray színezd ki ezt!
Aki még nem látta, nem biztos, hogy szereté tudni mi lesz a végén. Én is simán elolvastam, még jó hogy már láttam.

Mantaray

okok sorry....ezután így lesz
In a fight between Good and Evil
Is not the power that counts,
But the Beauty...