Legrosszabb animék (aka:egyes emberek beírnak,egyes nekik nem tetsző anime-ket)

Started by katz, 2005-04-28, 23:07:24

Previous topic - Next topic

Shuhants

Hátööö... a DragonBall miatt évekig nem néztem meg anime-t...

Member

Dorgálás jön majd ezekután Necrid^-től. :ejnye:
Szerintem inkább közepes, vannak olyan trollságok, amik talán egy életre is elvennék a kedvet... :ejj: :D

SaiyaGin


Kayama

Nekem a Bubblegum Crisis Tokyo 2040 volt, ami eddig a legkevésbé tetszett. Nem nyújtott szinte semmi olyat, amit valahol már ne láttam volna. Grafikailag mondjuk szép volt.

Solid Snake

Quote from: Shuhants on 2007-01-20, 20:29:07
Hátööö... a DragonBall miatt évekig nem néztem meg anime-t...

Azért a DB alappillérnek számít anime tekintetben sok rajongó számára (bár lehet elfogult vagyok, anno imádtam a DB sorozatot).

btw:  :lol: -- ennek a figurának a hajviselete nem emlékeztet valakire?  :smile:

Member

Nem alappillér, inkább ugródeszka. ;)
(Mivel annak idején szerettem, ma már nem)

Shuhants

Saját biztonságom érdekében Spoiler alá rejtem, hogy miért is nem kedvelem a DB-t.  :smile: Az alábbi sorokkal a fanokat valszeg most magamra fogom haragítani, ezért inkább elrejtem a szemük elől, és inkább ők ne is kukucskáljanak bele :)

[spoiler]Ok, annyira nem volt szar, mert különben nem néztem volna én sem, csak unalmas, de nagyon (bár azért az elején a Zseniális teknős poénjai akkor még tetszettek, meg a Capsule Corp. is jó ötlet). De mikor már jött az a Szívtelen Sátán a zöld csápjaival és egyéb gonoszok, akkor szerintem már kezdett iszonyatosan szánalmassá válni, olyan szinten bugyuta és egysíkú lett. Rettenetesen lelassították a történetet, tele volt álló képpel, a vége felé (mielőtt abbahagytam a sorozat nézését) csak hetente néztem egy részt, és lám, nem maradtam le semmiről, mert Songoku még mindig ugyanazt a szörnyűségesen gonoszt csépelte, csak már vérzett a szája. Még Maria Luisa Defrento és Jose Alberto Puertez szakítási jelenete is lemegy három rész alatt, ez meg...! Ez akkor még nem fogalamazódott meg bennem, de mindig is utáltam a hosszú sorozatokat! Egy történetnek a vége ad értelmet, de némely történetél nem lehet kivárni! Aztán nekem a verekedős filmek sem jöttek be, nem szerettem Bruce Leet meg VanDammot sem, az animes csépelés sem volt az én műfajom. Pláne a Tournament koncepciót utálom.

De ami miatt én tényleg megutáltam ezt a sorozatot, az a DragonBall "freak" volt, amit kiváltott mindenkiből!
Írta Member, hogy vannak nagyobb trollságok is. Ez tény, de azok többnyire nem váltanak ki ilyet! Egyes emberek már-már a fanatizmus szélét súrolták az ismerőseim közül (höhö, szép fényes lett, mert azért voltak egy páran...).
Lehet azért volt olyan népszerű, mert az újdonság erejével hatott, lehet azért, mert pont akkor kezdődött, mikor hazaértünk a suliból, nem tudom. Öszintén szólva nem is értem a dolgot. Engem megijeszt, amikor sok ember ugyanazt szereti, ugyanazt gondolja valamiről, és pont ez ütötte fel a fejét, márha csak a barátaim között néztem szét. Amikor meg valaki (pl. én) olyat mert mondani, hogy a DragonBall egy szar, akkor az a valaki nagyjából ilyenné vált:  :_piszka:

És ez után a sorozat után levontam a japán rajzfilmekre vonatkozó végkövetkeztetéseket, melyek szerencsére hamisnak bizonyultak. [/spoiler]

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-21, 13:29:10

btw:  :lol: -- ennek a figurának a hajviselete nem emlékeztet valakire?  :smile:

Engem speciel nem. Téged kire?

Member

Quote from: Shuhants on 2007-01-21, 14:57:19
[spoiler]Ok, annyira nem volt szar, mert különben nem néztem volna én sem, csak unalmas, de nagyon (bár azért az elején a Zseniális teknős poénjai akkor még tetszettek, meg a Capsule Corp. is jó ötlet). De mikor már jött az a Szívtelen Sátán a zöld csápjaival és egyéb gonoszok, akkor szerintem már kezdett iszonyatosan szánalmassá válni, olyan szinten bugyuta és egysíkú lett. Rettenetesen lelassították a történetet, tele volt álló képpel, a vége felé (mielőtt abbahagytam a sorozat nézését) csak hetente néztem egy részt, és lám, nem maradtam le semmiről, mert Songoku még mindig ugyanazt a szörnyűségesen gonoszt csépelte, csak már vérzett a szája. Még Maria Luisa Defrento és Jose Alberto Puertez szakítási jelenete is lemegy három rész alatt, ez meg...! Ez akkor még nem fogalamazódott meg bennem, de mindig is utáltam a hosszú sorozatokat! Egy történetnek a vége ad értelmet, de némely történetél nem lehet kivárni! Aztán nekem a verekedős filmek sem jöttek be, nem szerettem Bruce Leet meg VanDammot sem, az animes csépelés sem volt az én műfajom. Pláne a Tournament koncepciót utálom.

De ami miatt én tényleg megutáltam ezt a sorozatot, az a DragonBall "freak" volt, amit kiváltott mindenkiből!
Írta Member, hogy vannak nagyobb trollságok is. Ez tény, de azok többnyire nem váltanak ki ilyet! Egyes emberek már-már a fanatizmus szélét súrolták az ismerőseim közül (höhö, szép fényes lett, mert azért voltak egy páran...).
Lehet azért volt olyan népszerű, mert az újdonság erejével hatott, lehet azért, mert pont akkor kezdődött, mikor hazaértünk a suliból, nem tudom. Öszintén szólva nem is értem a dolgot. Engem megijeszt, amikor sok ember ugyanazt szereti, ugyanazt gondolja valamiről, és pont ez ütötte fel a fejét, márha csak a barátaim között néztem szét. Amikor meg valaki (pl. én) olyat mert mondani, hogy a DragonBall egy szar, akkor az a valaki nagyjából ilyenné vált:  :_piszka:

És ez után a sorozat után levontam a japán rajzfilmekre vonatkozó végkövetkeztetéseket, melyek szerencsére hamisnak bizonyultak. [/spoiler]
Erre csak annyit tudok mondani:
1. A fighting animék már csak ilyenek. Elnyújtás, monotonitás és egyéb kergeségek. De némelyekben kompenzál a humor vagy valami érdekes világ. (pl. Bleach)
2. Akik anno nagy fanjai voltak, többnyire nem otakuk-k, hanem egyszerű emberek, pontosabban gyerekek, akikre nagy hatást gyakorolt egyszerűsége, hogy nem kellett túl sokat gondolkozni rajta és ráadásul tök menő lehetett akkor egy ilyen ultramegaerős jófiú. És többnyire ezekből lettek generációnk legnagyobb B-kat. horrorfanjai. (Bocsi mindenkitől, aki nem ebbe a kat.-ba sorolja magát :))

Shuhants

Quote from: Member on 2007-01-21, 15:05:15

Erre csak annyit tudok mondani:
2. Akik anno nagy fanjai voltak, többnyire nem otakuk-k, hanem egyszerű emberek, pontosabban gyerekek, akikre nagy hatást gyakorolt egyszerűsége, hogy nem kellett túl sokat gondolkozni rajta és ráadásul tök menő lehetett akkor egy ilyen ultramegaerős jófiú. És többnyire ezekből lettek generációnk legnagyobb B-kat. horrorfanjai. (Bocsi mindenkitől, aki nem ebbe a kat.-ba sorolja magát :))

Ja, meg techno-t és pop-ot hallgatnak...  :D

Próféta

Én annyit tennék hozzá, hogy a sima Dragon Ball sorozatot azért mai eszemmel is vicces, fantáziadús, aranyos mesének tartom (jön a majomfarkú erdei remetefiú, és mindenkit lebunyózik  :haha: ). A Zed már tényleg sablonokat ismételgetett, elviselhetetlenül hosszan. Kiskamasznak kellett lenni ahhoz, hogy élvezzem :)

Zsiga

Quote from: Próféta on 2007-01-21, 15:14:32
Én annyit tennék hozzá, hogy a sima Dragon Ball sorozatot azért mai eszemmel is vicces, fantáziadús, aranyos mesének tartom (jön a majomfarkú erdei remetefiú, és mindenkit lebunyózik  :haha: ). A Zed már tényleg sablonokat ismételgetett, elviselhetetlenül hosszan. Kiskamasznak kellett lenni ahhoz, hogy élvezzem :)
Hát nemtom. Nekem az eredeti DB sorozatról a gagyi és lame, a Z-ről meg a SUXX és FAIL szavak jutnak eszembe. Mondjuk én már akkor se szerettem egyiket se. :)

kikuchiyo

Hát azért a sima DB élvezetéhez is kiskamasznak kellett lenni :) - gondolok itt a sok wc-s és csöcsös poénra. (Paff-paff :) - bár az csak a mangában van meg) Abban a korban tudja az ember igazán élvezni ezeket a poénokat, amikor maga is rádöbben, hogy jé, a lányoknak melleik vannak! Nahát, milyen izgalmas! Ezen a szinten viszont tényleg
Quote from: Próféta on 2007-01-21, 15:14:32vicces, fantáziadús, aranyos
Az első sorozat közepétől azonban átmegy egy végtelenségig nyújtott harcolós szerencsétlenkedésbe, nemhiába hívják Drag-on Ball Z-nek. :)
Egyébként pedig it's over nine thousaaand!!! :D
Failure is the default option


Kvikveg

A miam-miam-miam-miam amv (Aluminum-Cell_Mix.mpg ) es a Whitney Houston "and IIIIIIII" amv Hell reszlet miatt erdemes volt leteznie.  :lol: :lol: :lol:
En eleve nem neztem, szoval max annyival tudom kommentelni, hogy nem erdekelt...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Dreamcleaver

Kemonozume:

Randa, gyerekes, hatásvadász, nincs semmi mondanivalója, uncsi. Asszem ennyi. A sorozat felénél esetleg elvihették volna egy komoly fordulattal a közepes kategória felé, de inkább még meredekebb lett a lejtő. Az erotikus utalások meg tényleg szánalmasan gyerekesek. A 10-ik "már megint nem bírtam magammal és szörnnyé alakultam izgatottságomba szal megint elmarad a szex" jelenetnél már a fejemet vertem a falba. Rie-chan meg a randa grafika miatt nem ütött, pedig jó méretei voltak. Az uccsó két részről meg nem is érdemes beszélni, tömény baromság, a rossz értelembe. Ráadásul a "főgonosznak" nincs is igazi motiváltsága. FAILED.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kikuchiyo

Failure is the default option

Darkstar

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-21, 19:17:15
In this case I think it's you who FAILED...
Szerintem meg nem :P
Igaza van, bár a végéről nem tudok nyilatkozni, mert nem voltam hajlandó végignézni. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Eberinu

Grand Prix...Ezt annó láttam,mikor még az RTL klubbon adták, végignéztem,de nem voltam vele nagyon megelégedve...még a focis témájú animék is jobbak...inkább látnám a Freakazoidot animében :D Bex*arás lenne XDD

krezga

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-21, 15:31:04
Egyébként pedig it's over nine thousaaand!!! :D

Végignéztem...jáááj:D:D

Nekem nem volt sok bajom annó a DB-vel, bár most nem hinném, hogy végig bírnám nézni. Viszont pár movieját még nem láttam, azokat szívesen megnézem most is.
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Eberinu

Höhö, ha már DB, épp készülünk Dragon Ball maratonra...Összejövünk páran, becuccolunk Christiánhoz és elkezdjük nézni a DB-t a leges legelejétől egészen a GT végéig...14 DVDnyi DB :D

Shuhants

OFF:
Ehhez csak gratulálni tudok! :)
Mi is valami hasonló projectet futtatunk majd jövőhéten, csak mi Tom&Jerry-vel meg Roadrunner&Coyote-al

Solid Snake

Quote from: Shuhants on 2007-01-21, 14:57:19
Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-21, 13:29:10

btw:  :lol: -- ennek a figurának a hajviselete nem emlékeztet valakire?  :smile:

Engem speciel nem. Téged kire?

Son Goku.

Quote from: Eberinu on 2007-01-21, 19:29:18
Grand Prix...Ezt annó láttam,mikor még az RTL klubbon adták, végignéztem,de nem voltam vele nagyon megelégedve...még a focis témájú animék is jobbak...

A Grand Prix-re már nem emlékszem annyira, nagyon régen adták. Arra viszont emlékszem, hogy a főhős versenyautója nagyon tetszett!  :jee:
Focis animék közül A pálya ördögére tudok visszaemlékezni, az is jó volt anno, bár lehet, hogy ma már csak mosolyognék rajta.  :smile:

Quote from: Eberinu on 2007-01-21, 21:01:44
Höhö, ha már DB, épp készülünk Dragon Ball maratonra...Összejövünk páran, becuccolunk Christiánhoz és elkezdjük nézni a DB-t a leges legelejétől egészen a GT végéig...14 DVDnyi DB :D

Ezt nevezem fanatizmusnak!  :lol:
Kaját rendesen dobjatok majd össze!  :lazza:

Shuhants

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-22, 07:41:41
Quote from: Shuhants on 2007-01-21, 14:57:19
Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-21, 13:29:10

btw:  :lol: -- ennek a figurának a hajviselete nem emlékeztet valakire?  :smile:

Engem speciel nem. Téged kire?

Son Goku.

Belegondolva, engem inkább az nge szerintem legrosszabb részéből az óriásrobra emlékeztet, amit szabotált a Seele. Az volt ilyen ormótlanul ronda.

Prof. William

És mindenki igyon meg egy felest amikor...

- Nem öllek meg pedig rászolgálnál a halálra.
- A harci erőm sokszorosa a tiédnek!
- Nem tudsz legyőzni engem!
- Engem nem győzhetnek le!

Ahányszor Songoku vesztes helyzetből fordít. :)

Eberinu

Songoku az isten nekem, nem bántani... :) Éljen Goku SSJ4!!!!

Dreamcleaver

Abban a sorozatban Tenshin Han volt az arc és kész. Még a vízesést is megállította.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Solid Snake

Quote from: Prof. William on 2007-01-22, 19:41:03
És mindenki igyon meg egy felest amikor...

Ahányszor Songoku vesztes helyzetből fordít. :)

Akkor májzsugorban haláloznánk el igen rövid idő alatt.  :D

Quote from: Dreamcleaver on 2007-01-22, 19:56:46
Abban a sorozatban Tenshin Han volt az arc és kész. Még a vízesést is megállította.  :D

Ráadásul még "szemtelenkedni" sem lehetett vele (gomen, nem hagyhattam ki  :hopp:).