Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

blackronin

#4440
Közben kijött az Ace novella utolsó része is, Boichi feldoglozásában:
https://onepiecechapters.com/manga/one-piece-episode-a-chapter-3/

Továbbra is fantasztikus munka a Dr. Stone alkotójától, örülök hogy neki köszönhetően lett megrajzolva Ace története.  :smile:

edit:
1025
Király fejezet volt, annak ellenére, hogy Momo "felnőttesítését" eléggé elleneztem amikor Oda behozta.
Viszont kétségtelenül vicces volt, ahogy Momo végigtarolta fél Onigashimát.  :D
Yamato továbbra is kellemes meglepetés a harc terén, nagyon remélem, hogy tényleg ő lesz a köv. SH tag.

Jövő héten break, de Oda minden szempontból megérdemli, nagyon kitett magáért az elmúlt időszakban.  :jee:

edit2:
1026
A break után kellemes fejezetet kaptunk, nem nagyon tudok mibe belekötni.
Luffy, Momo, Yamato vs Kaido továbbra is hangulatos, de az már tényleg érződik, hogy ez az utolsó csata Kaido ellen.
Luffy is megkapta végre a Yonkou-kat megillető "az ég kettéválik" jelenetét.  :smile:
Peros és Jack kikerült a képből, de szerintem elég időt kaptak ebben az arc-ban.

blackronin

#4441
1027
Megy tovább a Kaido elleni harc, valamint King is egy kicsit jobban fókuszba került.
Mindkettő jó volt, valamint szerencsére még nincs break.  :smile:

A mostani pacing alapján lehet, hogy Karácsony vagy Szilveszter környékén láthatjuk Kaido bukását már.

edit:
1028
Élvezetes fejezet volt, Queen vs Sanji humoros volt.
Sanji "felébredése" egyelőre nem jön be, nekem az jobban tetszik, hogy Sanji csak egy "sima" ember, aki saját erejéből az aki.

Jövő héten break, szóval 2 hét múlva folytatás.

Squazee2005

Queen nagyon szórakoztató, fetrengtem a röhögéstől-  :lul:

Igen, a Zoro származás, a Sanji power-up... picit emészteni kell. Amúgy Yamato ezem külalakja nagyon tetszett.

blackronin

#4443
1029
Killer vs Hawkins küzdelem lezárult, nekem összességében tetszett.  :smile:
Reméljük, hogy jövő héten pedig a Kidd-Law vs Big Mom harcra kerül pont vagy Big Mom véglegesen kikerül a képből a Wano arc végéig (pl. visszatér O-Lin személyisége, Kidd akkora sebzést kap hogy eszméletét veszti, stb.).

edit:
1030
Élvezetes fejezet volt, elég jó helyzetjelentést kaptunk minden fronton, de azért haladt a Kidd, Law vs Big Mom harc is.
Jó látni, hogy ők is képesek megfelelő ellenállást tanúsítani egy Yonkou ellen, nem kell mindig Luffy-ra várni. :)

Jövő héten cover és color page, a Wano arc vége tényleg nagyon közel van már...

Squazee2005

Számomra ez volt az egyik leggyengébb fejezet. Nem tetszett, Kinemon magyarázata, Kanjuro, Apoo... Law és Kid együtt nem érdekesek. Kid még mindig olyan érdektelen számomra.
Na de legalább láttunk másokat is. Kivéve Denjirot. Hol van? Hiyorival talán?

blackronin

#4445
Quote from: Squazee2005 on 2021-10-30, 17:23:50
Számomra ez volt az egyik leggyengébb fejezet. Nem tetszett, Kinemon magyarázata, Kanjuro, Apoo... Law és Kid együtt nem érdekesek. Kid még mindig olyan érdektelen számomra.
Na de legalább láttunk másokat is. Kivéve Denjirot. Hol van? Hiyorival talán?
Hát igen, Kinemon része valóban vegyes érzelmeket váltott ki (a sok komoly dolog mellett elő lett véve a fingos alsótestes poén), valamint fura hogy Kanjuro még képes volt egy démont (ami szerintem a legerősebb lénye) megidézni úgy, hogy már fél lábbal a sírban van...
Orochi bosszújának koncepciója nekem tetszett, illett a személyiségéhez.

A többi résszel nem volt bajom, nekem bejön a Kidd-Law páros. Apoo és Drake pedig nekem azért érdekes, mert ők valóban mindig csak a lehetőséget keresik, hogy a saját dolgukat előremozdítsák.
Hiyori-t és Denjiro-t pedig valóban nem láttuk már egy ideje, szerintem a köv. fejezetben rájuk is kitér Oda.

edit:
Egy érdekes dolgot történt (eddig még nem nagyon fordult elő ilyen):
Oda közvetlen közeléből valaki spoiler információkat osztott meg még múlt héten (tehát a 1030-as hivatalos megjelenése előtt, sőt még a spoiler dolgok se jöttek még ki akkor) a jövőbeli fejezetekről
[spoiler]
It seems the reddit leak was legit.
1030 - Kid and Law awakening
1031 - A twist with Sanji, rejecting Rad suit
1032 - Sanji accepts the power up and defeats Queen
1033 - Zoro is almost defeated and King breaks Sandai
1034 - Zoro turns Enma into a black blade
[/spoiler]
Az az érdekes, hogy eddig a 1030-asra és a 1031-esre írt dolgok bejöttek.
Tehát lehet hogy a többi is bejön?
Mert ha igen, akkor nem lenne baj.

edit2:
1031
Nem volt rossz fejezet, a color spread ütős, de inkább átvezető jellegű.
Big Mom-nál egy kicsit fura, hogy ennyire veszélyesnek tartja Kidd-et és Law-t, hogy hajlandó 1 évet feláldozni a saját életéből, csak hogy legyőzze őket.
Sanji vívódása is érdekes volt, tetszik hogy az elsőnek viccesnek szánt Germa ruha valójában mekkora veszélyt jelent Sanji személyiségére, valamint Sanji meginog abban a tekintetben, hogy egyáltalán szüksége van Luffy-nak rá, mint "nőket nem bántó" harcos. Vagy valójában egy könyörtelen, érzelemmentes harcos kell neki, mint a Kalózkirály katonája.
Zoro pedig király, mint mindig.  :smile:

Sajnos break jövő héten, de várható volt.

Squazee2005

Mondjuk engem spec nem zavart a fingós poén, csak ez a rosszul volt összeillesztve volt kicsit meredek elfogadni, meg Kanjurot. Az nem zavar, hogy a többiek élnek, csak Kanjuro.

Wow, ha azok a spolierek igazak, akkor:  :eek:
Jó fejezet volt, igen, a colorspread nekem is nagyon tetszett, igazán menő lett. És a Yamato-Luffy borító is.
Big Mom komolyan veszi a dolgokat, ennek örülök.
És annak is, hogy Drake nem állt le Apooval.

blackronin

1032
Átvezető fejezet volt, de abból is a felejthető kategóriából.
King "támadása" mondjuk vicces volt, úgy tűnik hogy ő is követi Queen-t abban a tekintetben, hogy fogalma sincs arról, hogy miként viselkedtek a dinók.  :P

A végén megjelent Hiyori is, remélhetőleg elintézi Orochi-t, mert már tényleg nem látom értelmét a további szerepeltetésének.

Reméljük, hogy a köv. heti fejezet azért jobb lesz.

Squazee2005

Az előző posztban örültem, hogy nincs Drake-Apoo társulás, erre, most társulnak és örülök neki.  :wtf:

Azért én felröhögtem mind a CP0-sok tűzzel való érintkezésén (mint szúnyog az elektromos lámpa csapdánál XD) és King hülyeségén. Komolyan mondom, ezek után azt nem értem, Jack miért nem csatolta le az ormányát és csapkodta úgy, mint egy ostort?  :rotfl:
De amúgy okés volt a fejezet, de roppant kevés.

blackronin

#4449
1033
Zoro-t nagyon bírom, valamint a Zoro vs King harc eddig szintén bejön.
Sajnos ennek ellenére Zoro flashback-jét nem éreztem helyénvalónak most, jobb lett volna korábban (mondjuk Onigashima megtámadása előtt) letudni.
Emiatt a fejezet eléggé "semmilyen" lett, vagyis valami váratlant vagy meglepőt vártam inkább (Kozaburo-t és a kardokkal kapcsolatos információkat Oda már lelőtte korábbi SBS-ben).
Queen megjegyzése King-gel kapcsolatban viszont érdekes volt.

OP magazine 13-ik száma, valamint a 101-es kötet jövő héten jön, reméljük hogy lesz bennük pár érdekesség. :)

edit2:
Az érdekességek a 101-es kötet SBS-éből, valamint a Magazine-ból
- Shanks csapatának főbb tagjait megismerhettük név szerint
- Yamato és Kaido gyümölcsének kinézete
- Shimotsuki Ushimaru nem Zoro apja, de rokonságban áll vele valamilyen szinten
- Yamato fegyverének neve és "emberi" kinézete (lásd korábbi SBS részek)
- Killer milyen lett volna, ha  SMILE gyümölcs nem defektes...  :P
- Yamato flashbackjében lévő szamurájok neve és rangja (mindenki daimyo volt)
- Ace novella utolsó része is kijött
https://onepiecechapters.com/chapters/276/ace-novel-manga-adaptation-chapter-4
- Nami official art, "mi lett volna, ha ő rendelkezik Zoro képességeivel"

edit3:
1034
Sanjira fókuszáló fejezet (Sanji Diable Jambe képessége szintet lépett, most már Ifrit Jambe), de Queen is király volt benne.
Ennél többet nem nagyon lehet hozzátenni.
Kár a break miatt, kb. 3 fejezet lesz még ebben az évben.

edit4:
1035
Király fejezet volt, Zoro vs King harccal a középpontban.
Lehet, hogy ennyi volt akkor a csata, de én összességében élveztem nagyon a küzdelmet.  :smile:

Ebben az évben elvileg már csak egy fejezet jön ki Karácsony után (1036), valamint spoilert fogunk kapni Szilveszterkor a következőről (1037).

Squazee2005

Nagyon jó volt a fejezet, meg kell hagyni, King az egyik leghelyesebb pasi az ellenfelek közt, wow. Szuper volt a flashback, bárcsak lenne már egy teljes Kaido flashback, felőlem több fejezeten át is.
Nagyon jól nézett ki a csata, animében elképesztő lesz.

blackronin

1036
A szokásos Karácsonyi fejezet jött szerencsére, ami hivatalosan természetesen csak január 4-én fog megjelenni.
King vesztett ugyan, de nem szégyenkezhetett Zoro ellen.
Emellett kaptunk helyzetjelentést a többi küzdelem kapcsán is.
Semmi extra, de már nagyon érezhető, hogy legkésőbb február hónapban a tényleges küzdelmek lezárulnak biztosan és jön a post-Wano arc.

Ha szerencsénk van, akkor Szilveszterkor vagy röviddel utána kapni fogunk spoiler cuccokat a 1037-es fejezet kapcsán.

blackronin

1037
Kijött a fejezet a hosszú break után, hogy utána megint break-re menjen Oda...  ^^"

Ezt leszámítva OPIC fejezet, Kaido vs Luffy harc intenzív volt és látványos.
A vége pedig érdekes volt nagyon, kár hogy 2 hetet kell várni a folytatásra.

Squazee2005

Szomorú vagyok a break miatt. T__T

De jó fejezet volt nagyon. Kaido végre egy kicsivel több személyiséget kapott, én jót nevettem rajta.

Amúgy az előzőek is királyak voltak, végre a nagy harcok közül már csak Luffy vs. Kaido van vissza. És persze Hiyori vs Oroschi, meg Raizo és Fukurukujo is ott van még. Azt hittem, ez lesz most.

blackronin

#4454
1038
Lement a break, maga a fejezet inkább átvezető jellegű volt.

Raizo vs Fukurujo "harc" szerintem teljesen felesleges volt összességében, Oda már így is többet szánt rá, mint amennyit ért.  ^^"

Zoro és a "Kaszás" érdekesnek tűnik elsőre, de szerintem a csuklyás alak csak simán Brook lesz.  :P
Valami miatt nem hiszem, hogy egy új szereplő érkezne vagy Hawkins lépne valami furát a kártyáival.

Yamato és a tűzdémon csak helyzetjelentés, de legalább ott is haladtunk.

Kidd és Law küzdelme továbbra is király Big Mom ellen, tetszik hogy a Yonkou folyamatosan alábecsüli a két Supernova elhatározottságát. :)

Bízok benne, hogy jövő héten visszatérünk Kaido-ra, valamint a Zunisha vonalra.

edit:
1039
Nem kaptunk infót a csontiról vagy Zunisha-ról, de cserében az egész fejezet a Kidd, Law vs Big Mom harcnak lett szentelve.
Király volt, reméljük, hogy a végső támadás elég volt, hogy végre a földön maradjon a Yonkou.

edit2:
1040
Tetszett, hogy Big Mom nem adta magát olyan könnyen még a legvégén sem.
De ennek ellenére vesztett, szerintem elég epikus módon vonták ki végül a harcból.  :whoah:
Law DF-je nagyon durva, meglepően sok mindenre képes.
Kidd pedig a tiszta erőt képviseli, ami sok esetben elég lehet magában, de Law nélkül sajnos komoly gondban lett volna a Yonkou ellen...

Break jön, de a finálé már nagyon közel van, lényegében le kell zárulnia a Kaido elleni harcnak és Orochi-t ki kell vonni a forgalomból.
Ezekre pedig biztosan nem kell 2-3 fejezetnél több, így márciusban véget érnek a harcok és jöhet Post-Wano.

Isley

1040

Nem volt rossz fejezet, Law nélkül ez biztos nem ment volna, de az is igaz, hogy Big Mom-ból már tényleg elég volt ennyi. Kellett hozzá a Kroom és az Assign, két démongyümölcs felébredett erő, szóval eléggé komolyan volt véve. Most hirtelen láttunk két ébredést, az egész sorozatban ilyet korábban pedig csak Doflamingotól és Katakuritól. Most jöhet Luffy nagy győzelme is.

Squazee2005

Összességében nem volt rossz a BigMom elleni harc, nagyon kemény karakter és így is "csak" kivonták a forgalomból, szóval elismerésem.

Alig várom a következőt.  :whoah:

blackronin

#4457
1041
Király fejezet volt, megérte rá várni a break után.  :smile:
Most még kettő fejezet biztosan jön, utána szünet, 2 fejezet majd megint break.

A lényeg az, hogy lényegében csak a Kaido elleni harc fináléja maradt, valamint Orochi megölése.
A többi szál már rendezésre került.

edit:
1042
Folytatódik a Kaido elleni harc, ami kellően élvezetes továbbra is.
A vége pedig...
A jövő hét nagyon érdekes lesz!  :smile:

blackronin

1043
Ez a fejezet nagyon ütős volt Kaido tompolásával és Luffy vereségével... egészen az utolsó oldalig.

Kétségtelenül Luffy "átalakulása" (vagy egyelőre kérdéses hogy mi történik vele) a lehető legmegosztóbb dolog, ami történt a fanok között.

A break a lehető legrosszabbkor jött, nagyon remélem, hogy Oda végül nem könnyebb utat választja az ezerszer látott "azt hitted, hogy sima ember vagyok? Nem, bennem él a különleges démon/hollow/kilencfarkú/stb. féle entitás, ami ha akarja, képes átvenni felettem az uralmat" féle shonen klisénél.
OP azért volt jó, mert a legtöbb problémás shonen dolgot elkerülte eddig, jó lenne ezen nem változtatni...

Squazee2005

Nagyon jókor jött Luffy veresége, és jó látni, hogy a dolgok nem a szokásos formában zajlanak. Ez a Joyboy dolog érdekes, kiváncsi leszek rá. Luffy van olyan önálló, hogyha Joyboy meg is szállta, ne hagyja, hogy teljesen irányítsa. Luffy szabad akar lenni, nem "megszállott".

blackronin

1044
Hivatalos fordítás holnap jön, de megvan a teljes summary és a RAW, így tudok véleményt mondani:
Számomra ez a fejezet, főleg a Luffy rész, volt az OP egyik mélypontja.
Ilyen shonen klisés, lélektelen dolgot nem nagyon láttam még Oda-tól.
Oda próbált imitálni valamit, de a szememben csúfosan elbukott.
A plot-ot és az egész OP történetét érintő furcsa döntésekről nem is beszélve.

Hihetetlen, hogy azok a részek voltak élvezetesek a fejezetben, ahol Luffy NEM szerepelt. :(

blackronin

Egyébként az új felületen csak nekem nem enged módosítani a hozzászólásokon?
Szerettem volna javítani, de állandóan hibára fut.

Mindegy, ez lett volna az amit írni akartam volna eredetileg:
"1044
A fan fordítás holnap jön, de megvan a teljes summary és a RAW, így tudok véleményt mondani:
Számomra ez a fejezet, főleg a Luffy rész, volt az OP egyik mélypontja.
Ilyen shonen klisés, lélektelen dolgot nem nagyon láttam még Oda-tól.
Oda próbált imitálni valamit, de a szememben csúfosan elbukott.
A plot-ot és az egész OP történetét érintő furcsa döntésekről nem is beszélve.

Hihetetlen, hogy azok a részek voltak élvezetesek a fejezetben, ahol Luffy NEM szerepelt. :(

Holnap bővebben is kifejtem, hogy mivel volt pontosan a gond nálam."

chilip

húha :D egy ideje már kicsekkoltam One Pieceből de ezek után ránézek mi lehetett ennyire gáz :D

blackronin

Quote from: chilip on 2022-03-24, 20:16:08húha :D egy ideje már kicsekkoltam One Pieceből de ezek után ránézek mi lehetett ennyire gáz :D
Hé, de régen láttalak errefelé. :)
Egyébként nem kell ANNYIRA meredek dolgokra gondolni (nem fogom félbehagyni a mangát miatta), de az OP manga eddig megszokott magas szintjéhez képest fura, sőt inkább nehezen értelmezhető lépést csinált Oda, amit ha nem magyaráz el később részletesebben, akkor akadhat komolyabb gondok a jövőben.

chilip

shounen, új erő/képesség/awakening miután a főhős a földbe van döngölve. Legtöbbször ez volt mindig is. Bár igen ez most seggből előhúzott dolognak nézett ki, ki hitte volna hogy a legtitkosabb, legerősebb, legszuperebb gyümi a gumigyümi :D

[spoiler][/spoiler]

blackronin

1045
A fejezet számomra nagyon fárasztó, sőt egyes helyeken irritáló, volt.
A Gear 5 művészi, rajzolási szempontból jópofa, de kb. ennyi.
Olyan élmény volt számomra, mint egy Michael Bay film:
Látványos, de valódi tartalom nélküli.

Luffy támadásai többsége teljesen használhatatlan volt, Oda tényleg csak a megrajzolás miatt rakta be ezeket, de azon kívül sokat nem értek.
Kaido gond nélkül lerázott magáról mindent, számomra egyelőre nagyon kérdéses, hogy ez a Gear 5 mégis miként hozza el Luffy számára a győzelmet.
Persze dönthet úgy Oda, hogy akkor az egyik támadás hirtelen mégis működik Kaido ellen és bedobja a taccsot.
De aki például azt hiszi, hogy a fejezet végén lévő "búgócsiga" pörgéses támadásnak lesz bármi érdemi hatása Kaido ellen (persze ez is nagyon vicces volt, mert Luffy látszólag átütötte Kaido arcát) az nagyot fog csalódni a következő fejezetben.

Egy dolgot tisztáznék a 1044 és a 1045 vonatkozásában:
Én nem vagyok ellen Luffy wacky/goofy viselkedésének és harcmodorának, de ez így ebben a formában kevés és lélektelen.
Oda eddig mindig megtalálta azt az egyedi megközelítést, aminek hála az ilyen részek fantasztikusak voltak.
A mostaninál viszont annyira erőlteti ezt a Looney Tunes stílust, hogy az már az élvezhetőség rovására megy.
A Tama-Nami-Kidd-Law szemkiugrós jelenet pedig számomra a manga egyik mélypontja.
Nem volt vicces, sőt inkább nagyon kínos volt, hogy ilyen bekerülhetett egyáltalán a kedvenc sorozatomba.
Egyébként remek példa a valóban vicces és élvezetes harcra a Luffy vs Crocodile küzdelem (Mizu Luffy).

Valamint ritka fura volt az, amit az AP fórumán egyes fanok csináltak, vagyis "Úristen, ez a valaha volt legjobb fejezet!", "Istenem, milyen kreatív, Oda egy isten!", stb. féle kijelentésekkel lesöpörnek minden érdemi vitát, beszélgetést. Az ilyeneket nem tudom hova tenni...
Lehet szeretni úgy is egy mangát, ha egyes dolgok kapcsán kritikusak vagyunk (mint amilyen én vagyok most).
Tényleg ennyi fejezet volt sokan azt gondolják, hogy ez a harc a legkreatívabb, legélvezetesebb az egész mangában?

Két dolog azonban pozitív volt a fejezetben:
- volt konkrét utalás  Bink's sake egyik sorára
- lesz jövő héten fejezet

Magam részéről ennyi.

chilip

Nem történt semmi a fejezetben. SEMMI! ugyanott vagyunk mint ahol elkezdtük, Kaido hümmögöt párat magában hogy "WTF!", Lufi meg kikapcsolta a god mode-ot majd be újra...

blackronin

Quote from: chilip on 2022-04-01, 09:37:26Nem történt semmi a fejezetben. SEMMI! ugyanott vagyunk mint ahol elkezdtük, Kaido hümmögöt párat magában hogy "WTF!", Lufi meg kikapcsolta a god mode-ot majd be újra...
Erről én is beszéltem az AP fórumán, vagyis hogy nem történt semmilyen előrelépés az előző fejezet óta.
Erre ez volt a többség válasza:
"You don't get it! Luffy is funny and goofy! Chapter is awesome, best in OP!"
Ilyen "érdemi" válaszokra nem igazán lehet reagálni...

Én nagy OP rajongónak tartom magam, de azért ennyire agyhalott hozzáállást soha nem vennék fel.

Squazee2005

Én egy nappal később is ugyanazt tudom mondani, mint a reakcióvideómban, ez egy rendkívül bizarr és nevetséges fejezet volt. Nem tartom rossznak, de ez harc-stílus nem a kedvencem. Nevettem, mert annyira abszurd és fura volt, de ... nehéz rá mit mondani.
Amikor felfújta magát Kaidoban és fellebegtek, az tetszett. Amikor kinyúlt a szemén keresztül... ott leállt a rendszerem. Az ugróköteles jó volt, az arcán keresztül ütés megint inkább fura. És minden más nagyon fura volt. Ha Oda ki akarta élni magát, remélem, kiélte ebben a fejezetben és jövő héten már, ahogy mondtátok is, haladunk valamerre.
Az 1044-es fejezet viszont tetszett. Maga a Gear 5 külalakilag nem jön be a mangában, talán színesben, animében jobban fogok örülni neki.
Az AP bandával nem érdemes foglalkozni, inkább nem is olvasok spoilereket, mert túldimenzionálják aztán már nem élvezem úgy a fejezeteket, mint régen.

blackronin

1046
Ez a fejezet sokkalta jobban bejött, mint az előző kettő.
A Luffy vs Kaido részek egyáltalán nem voltak olyan erőltettek (Luffy részéről), Luffy végre önmaga volt és nem ez a "Looney Tunes" féle idióta, zavaros beszédű valaki.
A támadások is királyok voltak, főleg a fejezet végi villámcsapás, ami végre egy kicsit másabb volt, mint az előző fejezet végi "nagyon erős ütés, csak egy kis csavarral" féle dolog (ami igazából nem sokat ért megint Kaido ellen).

A helyzetjelentés nem volt rossz, de Raizo terve nekem nagyon bejött, jó hogy Jinbe is segített a kivitelezésben. :)

Jövő héten break, majd fejezet, majd Jump break.
Szóval áprilisban egy kicsivel kevesebb OP jön, de hát ez van.