Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

Member

Quote from: teraflare on 2008-08-29, 11:45:38
Ezt mondta hogy ezt akarta, vagy te mint külső szemlélő gondoltad így? Ha bánt valami és azt elmondod még nem biztos hogy magaddal akarod rántani hogy szánalomból/sajnálatból/stb veled legyen, csak szeretnéd kimondani hogy megkönnyebbülj. Csakhát velünkszületett képességünk hogy mindezt önvédően mondjuk el. (legnehezebb beismerni a valódi okot)
Amikor minden party-t közös depizéssel zártak, már erősen gyanússá vált, nem csak nekem.

Gondolom csak beírta random a browser-be.

teraflare

Quote from: Member on 2008-08-29, 12:09:19
Amikor minden party-t közös depizéssel zártak, már erősen gyanússá vált, nem csak nekem.
Ha jól értem tehát a válasz az hogy ti mint külső szemlélők gondoltátok így és zavart hogy szerintetek le akarta rántani, mert inkább azt akartátok hogy ő másszon ki belőle vagy a lány hagyja a fenébe?

.Attila

Quote from: teraflare on 2008-08-29, 12:03:30
És hogy találtál rá?  :D Aki keres az talál, kis nőgyűlölő  :hehe: (no Offense, seriously  :angyali:)

index főoldal

pet

amúgy azt nem tettem hozzá hogy 8 hónap ismerkedés után :D szóval nem egyik percről a másikra, az nem is ment volna, az igazat megvallva az elején annyira nemis teccett hogy "hűha ez most kell nekem" amúgy a depressziót már túlléptem, és én is sajnáltattam magam eleget, és tényleg azért hogy sajnáljanak.. de egyben jó érzés volt kiadni magamból. csak most meg ugye a másik lány miatt félek :D de próbálok kockáztatni :)

edit: azt hogy ide is leírtam hmm lehet hogy önsajnáltatás, de én nem éreztem úgy hogy sajnáltatom magam mert annyiszor átrágtam magam ezen másokkal hogy már nekem is elegem van belőle :D csak leírtam egy régi történetet, ami már senkire se hat. tanulságos volt számomra, és hát ennyi :D

Member

Quote from: teraflare on 2008-08-29, 12:19:45
Ha jól értem tehát a válasz az hogy ti mint külső szemlélők gondoltátok így és zavart hogy szerintetek le akarta rántani, mert inkább azt akartátok hogy ő másszon ki belőle vagy a lány hagyja a fenébe?
Azt akartuk, fogja fel, K. a volt párját választotta és ne rombolja az amúgy egész jó kapcsolatukat azzal, hogy mint minden egyébben (tényleg félelmetes néha), ragaszkodik a saját akaratához és továbbra is párkapcsolatot akar ebből.

[nyál]pet: Minden hat mindenre, kis puzzle az életed, egyik darab után jön a másik. Csak abban különbözik a hagyományostól, hogy nem látod a képet, amit ki kell raknod.[/nyál] :)

motifator

@pet:
Nekem úgy tűnik, hogy elég sokat agyaltál már a saját helyzeteden, és elég jót átlátod a dolgokat. Ez jó. Már nincsenek illúzióid, tisztában vagy vele, hogy elsősorban sajnáltattad magad, és ezen túl kellett lépned. Szinte minden depressziós ember csak el van veszve az önsajnálatban, csak az ezzel a baj, hogy nem tud/nem akar ebből kilépni. Az meg ált. nem segít, ha megmondják neki, hogy elég már az önsajnálatból.
A nagy kérdésekre, amit feltettél természetesen nem tudom a választ, senki se tudja, de gondolom nem is vártad, hogy majd valaki jól megírja neked itt a usteam fórumon, hogy érdemes-e szeretni, vagy nem. Ez egy olyan kérdés, amire egyszerűen nincs válasz, agyalni persze lehet rajta, aztán amikor olyan szituációba kerülsz, akkor majd döntesz valahogy. Nincs jó vagy rossz döntés, ez van. Én az első igazán nagy csalódásom után megfogadtam, hogy nem leszek nőbe hamarabb szerelmes, mint mielőtt összejöttünk volna. Persze vagy 2 évre rá már megint bele voltam zúgva az egyik legjobb barátomba. Szopás.
Amúgy meg persze, hogy merj kockáztatni. Ne legyél már Shinji, 3D embereknek nem áll jól a sündisznó dilemmája.


Szal röviden: szerelmi kérdésekre nincs ultimate answer.
[spoiler=De van!]Nézz Evangeliont  :hehe: :zomg: :gyagya: :falba: :D[/spoiler]
A depresszióból kifelé meg jó úton haladsz, csak így tovább. A lényeg, hogy mostmár tudod, hogy milyen, és tudod, hogy nem akarod, hogy megint olyan legyen. Akár úgy is felfoghatod, hogy tapasztaltabb, edzettebb lettél ezáltal. Mert az életben fognak még érni szarságok, de így, hogy már túl vagy egy igazán nehéz időszakon, talán már nem érnek annyira felkészületlenül.

Álbölcselkedő szájtépés vége.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

.Attila

Quote from: motifator on 2008-08-29, 14:43:25
Ne legyél már Shinji, 3D embereknek nem áll jól a sündisznó dilemmája.

Az már 2D-ben sem állt jól :)

Selmo

A 8 hónap ismerkedés mit is takar? Mert nem azt írtad, hogy 8 hónapig együtt voltatok és ez hatalmas különbség. Ha csak jól elvoltatok és eljártatok ide-oda, akkor ez semmi a részéről, amikor meg összezuhantál, persze, hogy otthagyott, kinek kéne egy önsajnáló, letargiás barát?

A tökéletesség unalmas.

Happy

Quote from: Selmo on 2008-08-29, 15:20:30
A 8 hónap ismerkedés mit is takar? Mert nem azt írtad, hogy 8 hónapig együtt voltatok és ez hatalmas különbség. Ha csak jól elvoltatok és eljártatok ide-oda, akkor ez semmi a részéről, amikor meg összezuhantál, persze, hogy otthagyott, kinek kéne egy önsajnáló, letargiás barát?
Nekem! Én megtölteném szeretettel az életét hogy színesebben lássa a világot és boldog ember legyen.  :angyali:

pet

Quote from: Selmo on 2008-08-29, 15:20:30
A 8 hónap ismerkedés mit is takar? Mert nem azt írtad, hogy 8 hónapig együtt voltatok és ez hatalmas különbség. Ha csak jól elvoltatok és eljártatok ide-oda, akkor ez semmi a részéről, amikor meg összezuhantál, persze, hogy otthagyott, kinek kéne egy önsajnáló, letargiás barát?

és milyen trú... ez igaz :P

teraflare

Quote from: Member on 2008-08-29, 14:22:10
ragaszkodik a saját akaratához és továbbra is párkapcsolatot akar ebből.
Akkor a legjobban tettem hogy eltűntem Y életéből. Úgysem akart már beszélni velem (nem csodálom) barátként meg soha nem tudnék rá tekinteni.  :frown:
Sry kezdek fáradni és érzelgős vagyok most.  :bruhuhu:

Member

Ha már beszélni sem akart veled, akkor ott kell hagyni a fenébe. Meg mi szükséged valakire, aki tud "beszélni sem akarni"?

teraflare

Quote from: Member on 2008-08-29, 16:21:42
Ha már beszélni sem akart veled, akkor ott kell hagyni a fenébe. Meg mi szükséged valakire, aki tud "beszélni sem akarni"?
Ha kérhetném ne így beszélj erről, mert a hiba bennem volt főleg, ahogy itt sokan észrevették az őrületbe tudok kergetni másokat a fura gondolkodásmódommal. (Ami számomra tök logikus  :hehe:) És mi szükségem rá? Élettanilag semmi. :smile: Normális okot meg úgysem tudnék mondani csak hogy szeretem akit ismerek belőle. Még a csökönyös önfejűségét is :D

pet

Quote from: teraflare on 2008-08-29, 15:57:12
Quote from: Member on 2008-08-29, 14:22:10
ragaszkodik a saját akaratához és továbbra is párkapcsolatot akar ebből.
Akkor a legjobban tettem hogy eltűntem Y életéből. Úgysem akart már beszélni velem (nem csodálom) barátként meg soha nem tudnék rá tekinteni.  :frown:
Sry kezdek fáradni és érzelgős vagyok most.  :bruhuhu:

de ez se jó így... ezen elgondolkodtam. valahogy az ember könnyebben feltudja dolgozni az ilyen dolgokat, ha a másik fél még rendesen meg is szivatja, és a földbetiporja, így szerelmet nem érez, legalábbis sokkal kissebb mértékben, viszont gyűlöletet igen.. azt könnyebb túlélni mint azt hogy még marcangolja magát az ember a másik miatt, és nem akar hozzá visszamenni, de rossz dolgok is sülhetnek ki ilyenekből, egyén függő. ha viszont kedvesen ráz le valaki, még érezni fogod a reményt, és depressziós leszel.. persze ez nem azt jelenti hogy én elfogom küldeni mindenhova azt akivel szakítani akarok, csak mégis van benne valami igazság.

teraflare

Quote from: pet on 2008-08-29, 16:53:59
de ez se jó így... ezen elgondolkodtam. valahogy az ember könnyebben feltudja dolgozni az ilyen dolgokat, ha a másik fél még rendesen meg is szivatja, és a földbetiporja, így szerelmet nem érez, legalábbis sokkal kissebb mértékben, viszont gyűlöletet igen..
Viccelsz? Hónapokig váltakozott bennem a most gyűlöllek most szeretlek érzés, akik anno itt voltak láthatták hogy nem épp kellemes hangulatban váltunk el  :redface: mégsem tudtam gyűlölni emiatt mert gondoltam oka volt rá (tudom, kis naív, de később kiderült hogy jól gondoltam és nem pedig félreismertem)  és EBBE lehet igazán beleőrülni. Csak nézz rám :D

pet

persze, ebben igazad van, de én saját tapasztalatból meséltem, mert ezután belémszúrt még egy rendeset az a csaj, na akkor szerettem ki belőle.. ez 3 hónappal később volt :) utána kezdtem javulni

Member

A gyűlöletnél nincs jobb ilyen esetben, csak ne fajuljon tettlegességig. Ha adok Hip-Hop alapot, pl. csinálhatsz hozzá egy számot MC tERAfla-RE néven. :D

pet

Quote from: Member on 2008-08-29, 17:22:31
A gyűlöletnél nincs jobb ilyen esetben, csak ne fajuljon tettlegességig. Ha adok Hip-Hop alapot, pl. csinálhatsz hozzá egy számot MC tERAfla-RE néven. :D

ezért írtam hogy "de rossz dolgok is sülhetnek ki ilyenekből, egyén függő." és igen :)

teraflare

Quote from: Member on 2008-08-29, 17:22:31
A gyűlöletnél nincs jobb ilyen esetben, csak ne fajuljon tettlegességig.
Előbb vágnám le a kezem mint hogy őt akár csak 1x is megüssem.  :mad:

Quote from: Member on 2008-08-29, 17:22:31
Ha adok Hip-Hop alapot, pl. csinálhatsz hozzá egy számot MC tERAfla-RE néven. :D
És énekeljek egy szívhezszóló dalt a zene alatt?  Kösz, de még ennyire nem gyűlölöm az emberiséget. :D De ha mégis megteszem (elültetted a hülyeség magját  :ejnye:) ebben a topicban fog debütálni

Member

Akkor még ott a lábad, rúgni is lehet. :angyali:

Szívhezszóló? Relatív, én ilyen "My dick likes your tortured corpse" jellegűre gondoltam. :D

teraflare

Quote from: Member on 2008-08-29, 17:47:36
Relatív, én ilyen "My dick likes your tortured corpse" jellegűre gondoltam. :D
Kell neked kikotyognod a valódi szándékom itt mindenki előtt.  :mad: SM necrophilia rulez  :whoah:

pet

Quote from: teraflare on 2008-08-29, 17:38:12
Quote from: Member on 2008-08-29, 17:22:31
A gyűlöletnél nincs jobb ilyen esetben, csak ne fajuljon tettlegességig.
Előbb vágnám le a kezem mint hogy őt akár csak 1x is megüssem.  :mad:

én se ütném meg soha, de azt kívántam neki hogy érje valami nagy lelki stressz :D persze nekem is változtak az érzéseim, néha gyűlöltem, néha ellenkezőleg, és ilyenre csak akkor került sor amikor a saját igazság érzetemet éreztem, de rájöttem hogy ha neki így jobb... nos akkor én szenvedek, de legalább ő boldog, ennyi elég is nekem :D

LittleElf

teraflare: a szupermodelleken alul már senki sem jó neked?  :ejnye:

Quote from: pet on 2008-08-29, 20:03:03
Quote from: teraflare on 2008-08-29, 17:38:12
Quote from: Member on 2008-08-29, 17:22:31
A gyűlöletnél nincs jobb ilyen esetben, csak ne fajuljon tettlegességig.
Előbb vágnám le a kezem mint hogy őt akár csak 1x is megüssem.  :mad:

én se ütném meg soha, de azt kívántam neki hogy érje valami nagy lelki stressz :D persze nekem is változtak az érzéseim, néha gyűlöltem, néha ellenkezőleg, és ilyenre csak akkor került sor amikor a saját igazság érzetemet éreztem, de rájöttem hogy ha neki így jobb... nos akkor én szenvedek, de legalább ő boldog, ennyi elég is nekem :D

Ha valaki képes lenni megütni a barátnőjét, az már a kapcsolat alapozásakor nagyon elrontott valamit  :smile:
Gyűlölni úgyszintén sose tudtam lányt... a széthullásért mindig az a felelős, aki jobban akarta a kapcsolatot. Így szól az alapszabályom. És hát, én akartam jobban  ::) Legyen hát boldog mással, házasodjon, és vérezzek ki a rózsabokrok közt rohangálva utánuk az elszórt jegygyűrűjükkel...

Rounin

Quote from: pet on 2008-08-29, 20:03:03
nos akkor én szenvedek, de legalább ő boldog, ennyi elég is nekem :D

Elég a folytonos sajgáshoz. ^^

Dreamcleaver

Quote from: LittleElf on 2008-08-29, 21:28:29
Gyűlölni úgyszintén sose tudtam lányt... a széthullásért mindig az a felelős, aki jobban akarta a kapcsolatot. Így szól az alapszabályom. És hát, én akartam jobban  ::) Legyen hát boldog mással, házasodjon, és vérezzek ki a rózsabokrok közt rohangálva utánuk az elszórt jegygyűrűjükkel...

err...what?  :confused:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

LittleElf

Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-29, 21:40:43
Quote from: LittleElf on 2008-08-29, 21:28:29
Gyűlölni úgyszintén sose tudtam lányt... a széthullásért mindig az a felelős, aki jobban akarta a kapcsolatot. Így szól az alapszabályom. És hát, én akartam jobban  ::) Legyen hát boldog mással, házasodjon, és vérezzek ki a rózsabokrok közt rohangálva utánuk az elszórt jegygyűrűjükkel...

err...what?  :confused:

Nyersfordítás: elvesztettem őt, megérdemlem, hogy beismerjem a boldogságuk létjogosultságát, jómagam is ehhez segítsek innentől hozzá, és pokolian fájjon a helyzet. Nem úgy tűnik, hogy túltettem magam rajta, ha metaforákkal dobálódzok  ::) Viszont, mint írtam korábban, elfogadom a fájdalmat és a sajgást, épp ugyanannyira, mint a boldogságot. A fájdalom egy keserű helyzetben ugyanúgy megnyugtat, mint a nevetés egy különösen kellemesben, és mindkettő csak megszépít. Csak a stresszt kell kerüljem, márpedig a tartós magány stresszt szül...

Az alapszabályomra meg nem tudok kivételt mondani, ha arra vonatkozna a "what"... A kihasználás, zsarolás, félrelépés - egyszerűen mindenre érvényes  :smile:
(vagy nekem gyönge a fantáziám)

Member

Quote from: LittleElf on 2008-08-29, 21:28:29
Ha valaki képes lenni megütni a barátnőjét, az már a kapcsolat alapozásakor nagyon elrontott valamit  :smile:
Fenét, embert ütni emberi dolog. :D Kár, hogy még sohasem tettem, ki kéne már próbálni. ::)
QuoteGyűlölni úgyszintén sose tudtam lányt... a széthullásért mindig az a felelős, aki jobban akarta a kapcsolatot.
Mi a...?! Akkor kezdjük el versenyezni, hogy melyikünk akarja kevésbé, hogy ne én legyek? :confused:
QuoteLegyen hát boldog mással, házasodjon, és vérezzek ki a rózsabokrok közt rohangálva utánuk az elszórt jegygyűrűjükkel...
Sooooooo EMO... Kivétel, ha a jeggyűrűket eladni akarod. :)

Olvastam a fordításod, de nem találtam válaszokat a "HE?!"-imre. :)

LittleElf

Quote from: Member on 2008-08-29, 22:26:50
Quote from: LittleElf on 2008-08-29, 21:28:29
Ha valaki képes lenni megütni a barátnőjét, az már a kapcsolat alapozásakor nagyon elrontott valamit  :smile:
Fenét, embert ütni emberi dolog. :D Kár, hogy még sohasem tettem, ki kéne már próbálni. ::)
QuoteGyűlölni úgyszintén sose tudtam lányt... a széthullásért mindig az a felelős, aki jobban akarta a kapcsolatot.
Mi a...?! Akkor kezdjük el versenyezni, hogy melyikünk akarja kevésbé, hogy ne én legyek? :confused:
QuoteLegyen hát boldog mással, házasodjon, és vérezzek ki a rózsabokrok közt rohangálva utánuk az elszórt jegygyűrűjükkel...
Sooooooo EMO... Kivétel, ha a jeggyűrűket eladni akarod. :)

Olvastam a fordításod, de nem találtam válaszokat a "HE?!"-imre. :)

1. Embert ütni emberi dolog, boxmeccsen vagy kocsmában  :smile: Kipróbálhatod, de saját felelősségre  :angyali:
2. Ha elkezdesz versenyezni, azaz teszel a lányra, meg pl. láncravered az ágy mellé, akkor vagy annyira bűbájos a hölgy, hogy feladod a gaz versengést, és beleszeretsz, vagy a lány un rá a dologra, és rákontráz egy megcsalással.  :D Harmadik eshetőség, hogy ez neki pont megfelel, akkor egyenlőségjelet kitehetjük, mindketten ugyanannyira akarják, és nem válnak szét... ó a matematika, hamarosan megfejtem a cos(L)=? egyenletet is  :P
3. Sooo direkt volt  :angyali: aláfestésképpen a túlzott érzelgősségnek  :smile:
4. A HE-idre kíváncsi vagyok, ha magamtól nem fejtem ki.

Rounin


teraflare

Quote from: pet on 2008-08-29, 20:03:03
nos akkor én szenvedek, de legalább ő boldog, ennyi elég is nekem :D
Miért érzem úgy hogy ezt te sem gondolod így, csak szeretnéd legalább magaddal elhitetni? ::) (talán épp mert tapasztalat  :haha:)

Quote from: Member on 2008-08-29, 22:26:50
Kár, hogy még sohasem tettem, ki kéne már próbálni. ::)
Engem meg még soha nem ütöttek meg úgy igazából. Segíts hogy segíthessek.  :angyali: