Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

NLZ

#8400
Quote from: Fazék on 2014-11-30, 19:18:54
még a témához képek:
[spoiler][/spoiler]
[spoiler][/spoiler]

[spoiler][/spoiler]
[spoiler][/spoiler]
http://imgur.com/gallery/Xc6mozE
http://imgur.com/t/star_wars/E03QJ
[reserved]


Dreamcleaver

Szerintem sok mindentől lehet tartani az új SW filmmel kapcsolatban, de a Sith pallos pont nem az. Faszául néz ki és még logikus is, hiszen valamelyest védi a kezet.

Szóval egyelőre csak röhögök a sok felháborodott old-school SW fanon. :)

Ellenben a labda droid az tényleg gagyi.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

Quote from: Dreamcleaver on 2014-12-01, 19:43:08hiszen valamelyest védi a kezet.
oooooké.
a fénycsóvák (vagymittoménhogyhíjják) közötti markolat meg nyilván fénykardálló anyagból van vadiúj fejlesztésként :D

(illetve a "kardforgatás" is innentől egy pöttyet macerásabb, hogy már a markolatból kiálló két vacakhoz is tilos hozzáérni, de persze ez még belefér, hogy "jedi használja vazze")

de persze ezer dologban bele lehet kötni a világba, miért pont ezt ne tudnák jól megmagyarázni, de ettől még hadd nevessünk már a koncepción, ha sztünk egyszerűen faszság, és erőteljesen "nincsjobbötletünk" szaga van :)

NLZ

Quote from: Fazék on 2014-12-01, 21:07:51
Quote from: Dreamcleaver on 2014-12-01, 19:43:08hiszen valamelyest védi a kezet.
oooooké.
a fénycsóvák (vagymittoménhogyhíjják) közötti markolat meg nyilván fénykardálló anyagból van vadiúj fejlesztésként :D

(illetve a "kardforgatás" is innentől egy pöttyet macerásabb, hogy már a markolatból kiálló két vacakhoz is tilos hozzáérni, de persze ez még belefér, hogy "jedi használja vazze")

de persze ezer dologban bele lehet kötni a világba, miért pont ezt ne tudnák jól megmagyarázni, de ettől még hadd nevessünk már a koncepción, ha sztünk egyszerűen faszság, és erőteljesen "nincsjobbötletünk" szaga van :)
Ugyan, ha nevetni akar, hát hadd tegye, ne foszd meg ettől is szegényt. :)
[reserved]

Cloud

BTW, ha nagyon kötekedni akarnék, mondhatnám hogy azok a kis markolatrészek ugyanabból az anyagból vannak mint a vibrokardok. :)

Dreamcleaver

#8406
Quote from: Fazék on 2014-12-01, 21:07:51
Quote from: Dreamcleaver on 2014-12-01, 19:43:08hiszen valamelyest védi a kezet.
oooooké.
a fénycsóvák (vagymittoménhogyhíjják) közötti markolat meg nyilván fénykardálló anyagból van vadiúj fejlesztésként :D

Nem, de eddig is el lehetett végni a fénykard markolatát, amit több SW filmben/játékban meg is tettek. Ettől még az a két kis fénypöcök rengeteg helyzetben tud extra védelmet biztosítani. Remélem majd kitalálnak hozzá valami látványos koreográfiát a harcnál, ahol előtérbe kerül a "crossguard".

Ettől persze még nyugodtna nevethetsz a koncepción, csak erősen izzadság szaga van. :)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

Ám engem nem is az zavar, hogy milyen fénykardot találtak ki, hanem hogy annyira fontosnak tartják, hogy ez a trailer csúcsa.
Vagyis félő, hogy a prequel mocskát kapjuk megint, hosszú, hérzelemmentes koreográfiákkal.
Holott ha a trilógiát nézzük, anno az Emperorban fel sem merült, hogy komolyan vegye a fénykardot, kb játékként tekintett rá.
Csak ugye a fénykard a legjobb fegyver, így sokan szeretik, ezért aztán Lukas ezerrel nyomta az előzménygányolásokban. Egyfolytában előkerült, teljesen indokolatlanul.
A híres Mr Plinkett Star Wars prequel kritika jól összefoglalja ezt (meg minden mást is kiveséz, érdemes megnézni az egészet, ha kimaradt volna).
Az Erő varázsa is teljesen odaveszett, holott arra lehetne a legjobban építeni, hogy mi, a nézők nem értjük s mibenlétét.

És most itt van a lehetőség, hogy megszabaduljanak az előzményfilmek összes elbaszásától, meg az Expanded Universe hozadékaitól (bár azokról nem tudok nyilatkozni).
Mégis félek, hogy J.J. Abrams nem fogja ezt meglépni, hanem megtartja az összes betegségét, max kicsit kozmetikázva azt.
[reserved]

Cloud

BTW, nálam kimaradt, hogy leszarom az egész SW7-et, meg hogy folytatás. Old Republic filmeket a népnek.Vagy sorozatot. Rajzfilmet. Akármit.

Dreamcleaver

Quote from: NLZ on 2014-12-02, 00:10:02
Ám engem nem is az zavar, hogy milyen fénykardot találtak ki, hanem hogy annyira fontosnak tartják, hogy ez a trailer csúcsa.
Vagyis félő, hogy a prequel mocskát kapjuk megint, hosszú, hérzelemmentes koreográfiákkal.
Holott ha a trilógiát nézzük, anno az Emperorban fel sem merült, hogy komolyan vegye a fénykardot, kb játékként tekintett rá.
Csak ugye a fénykard a legjobb fegyver, így sokan szeretik, ezért aztán Lukas ezerrel nyomta az előzménygányolásokban. Egyfolytában előkerült, teljesen indokolatlanul.
A híres Mr Plinkett Star Wars prequel kritika jól összefoglalja ezt (meg minden mást is kiveséz, érdemes megnézni az egészet, ha kimaradt volna).
Az Erő varázsa is teljesen odaveszett, holott arra lehetne a legjobban építeni, hogy mi, a nézők nem értjük s mibenlétét.

És most itt van a lehetőség, hogy megszabaduljanak az előzményfilmek összes elbaszásától, meg az Expanded Universe hozadékaitól (bár azokról nem tudok nyilatkozni).
Mégis félek, hogy J.J. Abrams nem fogja ezt meglépni, hanem megtartja az összes betegségét, max kicsit kozmetikázva azt.

Ettől tartok én is, csak nem értem, hogy miért pont a "fénypallost" szúrta ki magának a kétkedő nagyközönség, mikor még pont azt legkönnyebb megmagyarázni és elfogadni. A generic sivatag környezet túlszerepeltetése, meg a narráció klissés szövege engem jobbna elkeserített.
Én is keserű szájízzel álltam fel a trailer elől, ilyen "tényleg csak ennyire futja" érzéssel, de aztán felrémlett, hogy ez csupán TEASER trailer, szal sokat nem kell tőle várni szvsz. Ettől függetlenül lehetett volna sokkal érdekesebb.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

Jah, hát ennek a 6, összefüggéstelen jelenetnek csak annyi volt a célja, hogy hypeoljon.
Bedobtak csomó elemet, amit már ismerünk, csak kicsit másképp.

De legalább lehet belőle youtube reakció videókat gyártani.
http://youtu.be/BJgLa3eKMYs?list=UUrTNhL_yO3tPTdQ5XgmmWjA
:D

Fénypallossal az még a gondom, hogy a Phantom Menaceben is újítottak a fénykarddal, aztán félek, hogy a Force Awakens is hasonló sorsra jut.
[reserved]

Fazék

#8411
Quote from: Dreamcleaver on 2014-12-02, 20:48:29Ettől tartok én is, csak nem értem, hogy miért pont a "fénypallost" szúrta ki magának a kétkedő nagyközönség, mikor még pont azt legkönnyebb megmagyarázni és elfogadni. A generic sivatag környezet túlszerepeltetése, meg a narráció klissés szövege engem jobbna elkeserített.
most már biztos vagyok benne, hogy tényleg csak trollkodsz.

talán azért a "fénypallost" emelik ki, mert az egy nagyon egyszerű jól fölismerhető pillanat, és marha jól ki lehet könnyedén figurázni.
(bármennyire is "legkönnyebben megmagyarázhatónak és elfogadhatónak" érzed)

a teaser meg úgy béna ahogy van, még a lucas verzsönt is tök fölösleges erőtlen poénnak érzem belőle.

ezzel a videóval zárnám a témát :D
https://www.youtube.com/watch?v=TiabUnjU84w

chilip


blackronin

Quote from: chilip on 2014-12-04, 12:24:23
http://starwarsmedia.hu/news.php?extend.504

pletykák egyelőre a filmről
Ha ezek nagyobbik része (vagy legyünk merészek: az összes) igaz, akkor engem megvettek kilóra.
Tetszik!  :jee:

Cloud

Nekem tűnik ez túl sok dolognak egy filmhez?

blackronin

Quote from: Cloud on 2014-12-04, 14:11:52
Nekem tűnik ez túl sok dolognak egy filmhez?
Egyáltalán nem az szerintem.
A fő szálak a leírás alapján:
1. Boyega és Ridley (a rohamosztagos és Solo lánya) elutazása (akiket elkísér a kiborg történész és a labdás droid) a Tatooine-ról, hogy megtalálják Luke-ot (az első film végén lesznek szerintem befogadva mint tanítványok).
2. Isaac és Gleeson (a pilota és a zsivány) szála a Birodalom ellen, akik végül összefutnak (esetleg csatlakoznak) Boyega csapatával.
3. Driver (az ambíciózus figura, aki egyben a csuklyás alak is) meg akarja találni a titokzatos Sith Nagyúrat (aki elkezdi a kiképzését a film végén).
4. Gwendolin (az inkvizítor) pedig Luke és a rejtőző jedik után kutat az osztagával.

A történet legfontosabb elemei mind elindításra kerülnek, a főbb szereplők bemutatkoznak, így a többi filmben kényelmesen ki lehet bontani a szálakat.

Cloud

Közben már jönnek az olyanok, akik azt mondják hogy kamu az egész, innen-onnan összeszedett fél-infók alapján írták a listát.

blackronin

Quote from: Cloud on 2014-12-04, 15:48:54
Közben már jönnek az olyanok, akik azt mondják hogy kamu az egész, innen-onnan összeszedett fél-infók alapján írták a listát.
Könnyen lehet, de a fénypallosra is azt mondták, hogy kamu...
Pedig azt is csak egy concept art támasztotta alá.
Itt is sok art van, ezért gondolom, hogy valamennyi biztosan igaz lehet belőle.

Zelda

Nagyon fennakadtunk a témán xD
Más:
Éhezők viadala 3/1.
MEEEEEEEHHHHHHHH
Továbbra sem értem, mit lehet ezen szeretni, engem nem kötött le a film egyáltalán. Azt a cselekményt, ami ebben volt, nyugodtan össze lehetett volna sűríteni, és kevesebb érzelemmel, több akcióval belerakni egy filmbe a tervezett 2. helyett... A magyar szinkron pedig botrány.

Cloud

Terminator: Genisys

https://www.youtube.com/watch?v=62E4FJTwSuc

Bazzeg, ezek tényleg képesek voltak összekutyulni a T1-2-3-4-et és rebootként kiadni? :D T-1000? Öszülő hajú Terminator Schwarzi?

Selmo

Hé, hé, ha a jó részeket hagyták meg, még jó is lehet. ^^"

A tökéletesség unalmas.

.Attila

Á, már úgyis mindegy, össze-vissza kutyulták a sztorit, egyszerű akciófilmként kell felfogni.
A sorozatot kellett volna folytatniuk.

Cloud

Quote from: .Attila on 2014-12-10, 02:02:03
Á, már úgyis mindegy, össze-vissza kutyulták a sztorit, egyszerű akciófilmként kell felfogni.
A sorozatot kellett volna folytatniuk.

Jaj ne is mondd. Sokan nem szerették, de szerintem kurva jó lett. Főleg az utolsó pár rész. Az a cliffhanger...

Leara

#8423
Quote from: Zelda on 2014-11-29, 22:13:52
Hasonlóan vegyes érzelmekkel várom azt a SW 7-et.  :rotfl:
Más:
Időhurok (Predestination)
Az egész film egy hatalmas time loop, se eleje, se vége. Jó kis 10 órás youtube video lenne belőle...
Na komolyra véve a témát, egy hatalmas fektetett nyolcas jutott róla eszembe, de mélyen el is gondolkoztatott ez a darab. A magyar szinkront viszont szokás szerint mellőzni, mert borzalmas, 10 percig bírtam, aztán visszatértem a már megszokott eredeti nyelvű filmnézéshez. Nekem tetszett.
Én most néztem meg és érdekes volt. Bár azon még nem léptem túl, hogy [spoiler]miután átműtik a csajt, nem tűnik fel neki, hogy pont ugyanúgy néz ki, mint az ex-pasija? Oké, nem gondolna az ember egyből arra, hogy "ó, tuti időutaztam és lefeküdtem magammal", de azért na :D. Valami olyasmit mondott, hogy hasonlított rá, de hát nem hasonlít, hanem tök ugyanúgy néz ki XD.[/spoiler]
MAL

Damnatus

#8424
Hobbit megnézésére (3D, szinkron) melyik mozi a legalkalmasabb?

Meg.: Westend lett, HFR 3D.

Cloud

És az IMDB Number One filmje, úgy hogy még meg sem jelent:

http://www.imdb.com/title/tt2788710/?ref_=nv_sr_1

:D  :lol:

SaiyaGin


kikuchiyo

"Na de az észak-koreaiak! Jól megmutattuk nekik! Nem szeretnék most a helyükben lenni."

Szóval azért ez az imdb-helyezés nem változtat a tényen, hogy Best Korea (ha ők voltak egyáltalán) kicsit befenyített, erre a Sony az összes mozival meg stúdióval együtt szűkölve, farkát behúzva kullogott el...
Failure is the default option

Cloud

Quote from: kikuchiyo on 2014-12-20, 15:12:43
"Na de az észak-koreaiak! Jól megmutattuk nekik! Nem szeretnék most a helyükben lenni."

Szóval azért ez az imdb-helyezés nem változtat a tényen, hogy Best Korea (ha ők voltak egyáltalán) kicsit befenyített, erre a Sony az összes mozival meg stúdióval együtt szűkölve, farkát behúzva kullogott el...

FBI elvileg megerősítette hogy É-Koreai van a támadások hátterében. Kérdés hogy ez igaz-e. :D Állítólag próbálnak kitalálni valamit hogy mégis megnézhessük a filmet...Engem érdekel, még ha tudom hogy marhaság az egész.


BTW vajon IMDB így hagyja majd az adatlapot? :D Az a rengeteg 10/10 biztos kiakaszt pár embert. :D

blackronin

#8429
Hobbit: Öt sereg csatája:
Jó rész volt összeségében, de 2 dolog (melyek valójában egy tőről fakadnak) nagyon el lett cseszve.
[spoiler]
A problémás részek pedig Azog és a másik gonosz orkfőnök "párbaja".
Finoman fogalmazva mintha egy teljesen más ember csinálta volna ezeket a jeleneteket, nem pedig Peter Jackson.
Hihetetlen unalmasak és hosszúak voltak, rossz koreográfiával, sőt többször is előfordult, hogy még a háttérzene is eltűnt.



Az egész egy vicc mindent összeadva.
Thorin bohóckodása a jégen és Legolas töketlenkedése, az orkok "alakítása" pedig simán katasztrófális.
Ezt a 15-20 percet mindenfajta gond nélkül ki kellett volna venni a filmből, mert csak időhúzásra voltak jók.
[/spoiler]

Ezt leszámítva nekem kellemes emlékek maradnak meg a Hobbit filmekről, bár az kétségtelen, hogy 2 film simán elég lett volna.
De a pénz nagy úr ugyebár...