Kérdések, megjegyzések, javaslatok a moderátorok felé

Started by zsozso, 2006-12-10, 17:58:26

Previous topic - Next topic

Dreamcleaver

A fetises megjegyzésem valóban a vallássértő, kifejezetten a római katolikus egyházat sértő megjegyzésekre értettem. Az hogy sok a usteam a loli fan tlejesen érthető, hisz ez egy anime fórum.
De azt nem igazán tudom felfogni, hogy miért nem tud eltelni egy hónap úgy, hogy az offtopicban, sigben vagy bárhol máshol ne jelenjen meg egy "poén" pedofil katolikus papokról. És ez egyáltalán nem azt a pár pedofil állatot sérti, aki valóban ilyen ocsmánydolgot cselekedett, hanem minden katolikust, mert igenis általánosít.
Én pl anno az Allah karikatúrákat sem értettem. Mi a f@szért készít valaki karikatúrát Allahról, ha tudja, hogy feltüzeli a vallási fanatikus arabokat?  :confused: Mert poén? Jah tudom, mert megtehette.

Talán valaki ezt nem tudja, de vallások lenézése és leköpése, csak mert az illető nem vallásos, egyáltalán nem liberális és felvilágosult gondokodásra vall.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Go to o/t, plíz. Nem csak mert ez nem az a topic, hanem mert szívesebben olvasom abban ezt, mint az F1-et. :__devil:
(Szerintem D_C cuccából könnyen ki lehetett venni, hogy a vallásos részt kifogásolja, nem tudom, miért lett ebből vita :))


Lazzaret

Lenne egy kérdésem igaz nem a fórummal hanem az Usteam főoldalán tallálható képgalériával kapcsolatban lenne. Mostanában olvasgattam a "b" kategóriát ahova elvileg a random képeknek kéne felkerülni. Sok esetben viszont nem az kerüll fel és nem is a képhez szólnak hozzá az egyénekl. Sajna sokan nem adnak nevet a mondandójukhoz ami ráadásúl elég sértő is sok esetben. Nem lehetne azt megoldani hogy csak a galériába beregisztrált emberek tudjanak képeket feltenni és hozzászólni? Ugye mert azoknak a képei mellett és hozzászólásai mellett ott lenne a neve és a sértő magatartásért lehetne az ilyeneket bannolni. Ugyanis kezd elmenni 4chanos dologba az egész.


www.arkangyalok.uw.hu

Manitu

/b/ az /b/, bárhol is legyen. Imageboardokon meg nem nagyon szokott regisztráció lenni, bár a trollokat az sem tartaná vissza. zsozso különben sem banol senkit, ha nagyon akarná, IP alapján így is tudna, nem kell ahhoz név.


Lazzaret

Aha értem. Csak hát ezzel az a gond hogy ritkán szoktam oda felnézni és keresgélni, de amikor ilyen dolgokba belefutok az baromi irritáló tud lenni. Főleg amikor oldalakon keresztül megy az ilyen.


www.arkangyalok.uw.hu

Zsiga

Quote from: Lazzaret on 2007-11-05, 22:49:44
Aha értem. Csak hát ezzel az a gond hogy ritkán szoktam oda felnézni és keresgélni, de amikor ilyen dolgokba belefutok az baromi irritáló tud lenni. Főleg amikor oldalakon keresztül megy az ilyen.
A /b/ erről szól, ha nem tetszik ne nézd.

ArchElf

A Fórum Szabályzat RC fórumban (meg máshol is) időnként felmerül, hogy töröljük/tiltsuk azokat a hozzászólásokat/felhasználókat, aki "egyértelmű" kérdést tesz fel. Mekkora meló lenne egy FAQ Link küldése PMben gombot feldobni a felhasználó avatarja alá/mellé?
:)
AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Selmo

Létre kéne hozni egy ilyen gombot és elhelyezni, továbbá bele kéne nyúlni pár PHP-be, amiket külön meg is kellene tartani, hogy ne vesszenek el az első frissítésnél.
Másodszor, pont azért merül ez fel, mert aki annyi fáradtságot sem vesz, hogy átnézi ezt a fórumot - ami valljuk be, nem olyan hűde bonyolult - az ne várjon megértő és segítő szavakat. Aki arra lusta, hogy olvasson, az ne csodálkozzon, hogy mi meg lusták leszünk rá válaszolni. Továbbá mostanában ez elterjedő, hogy csak úgy olvasás nélkül bekiabál valaki, hogy tolják már a széket a hátsója alá, mert ő megszokta vagy lusta körülnézni. Mi pedig ezt a fajta viselkedést nem toleráljuk. Lehet, hogy otthon kitörli anyuci a hátsóját, de itt ne számítson ilyenre, inkább próbáljon meg értelmes emberként viselkedni és akkor hasonló hozzáállást kap a fórumozoktól is.

A tökéletesség unalmas.

Draconire

Quote from: minuszmiki on 2007-11-30, 22:49:41
Na, az ilyenekre való a spoiler tag.

Jogos lenne, ha nem lenne a topic nevében a "spoiler!" figyelmeztetés.
Így viszont elvileg nyugodtan lehet beszélgetni a már subbolt részekről.

De látom egy kolléga másként gondolta. Miért is?^^

minuszmiki

Quote from: Gmer on 2007-11-30, 23:03:26
Quote from: minuszmiki on 2007-11-30, 22:49:41
Na, az ilyenekre való a spoiler tag.
Jogos lenne, ha nem lenne a topic nevében a "spoiler!" figyelmeztetés.
Így viszont elvileg nyugodtan lehet beszélgetni a már subbolt részekről.
Végülis ez is igaz, nem is szoktam benézni az adott anime topikjába, amíg meg nem nézem az aktuális részt, úgyhogy vessek magamra, igen. De a subbolást követő egy-két napig én mindig spoilerbe teszem az olyan dolgokat, amiket nem szívesen olvasnék a rész megnézése előtt, hátha valaki azért olvassa a topikot, hogy tudhassa előre, jó volt-e az epizód, mire lehet számítani. Persze ezt nem várhatom el mindenkitől, de most örültem volna, ha ott lett volna a spoiler tag.

Soldier

Quote from: minuszmiki on 2007-11-30, 23:16:07
Végülis ez is igaz, nem is szoktam benézni az adott anime topikjába, amíg meg nem nézem az aktuális részt, úgyhogy vessek magamra, igen. De a subbolást követő egy-két napig én mindig spoilerbe teszem az olyan dolgokat, amiket nem szívesen olvasnék a rész megnézése előtt, hátha valaki azért olvassa a topikot, hogy tudhassa előre, jó volt-e az epizód, mire lehet számítani. Persze ezt nem várhatom el mindenkitől, de most örültem volna, ha ott lett volna a spoiler tag.
igen egy pillanatra nekem is fennakadt a szemem rajta (sajnos), de végülis ahogy mondtad csak magunkra vethetünk  :redface:

Draconire

Szerintem egy topic átláthatóságát csökkenti, ha minden oldal tele van spoilertagekkel.

De ha a többség be akarja vezetni ezt a kivételt, hát legyen szavazás róla.
Nem egészséges az, ha olyanokért van valaki moderálva ami nem szabálysértő.

Selmo

Quote from: minuszmiki on 2007-11-30, 23:16:07
Quote from: Gmer on 2007-11-30, 23:03:26
Quote from: minuszmiki on 2007-11-30, 22:49:41
Na, az ilyenekre való a spoiler tag.
Jogos lenne, ha nem lenne a topic nevében a "spoiler!" figyelmeztetés.
Így viszont elvileg nyugodtan lehet beszélgetni a már subbolt részekről.
Végülis ez is igaz, nem is szoktam benézni az adott anime topikjába, amíg meg nem nézem az aktuális részt, úgyhogy vessek magamra, igen. De a subbolást követő egy-két napig én mindig spoilerbe teszem az olyan dolgokat, amiket nem szívesen olvasnék a rész megnézése előtt, hátha valaki azért olvassa a topikot, hogy tudhassa előre, jó volt-e az epizód, mire lehet számítani. Persze ezt nem várhatom el mindenkitől, de most örültem volna, ha ott lett volna a spoiler tag.
Én sem olvasom a Heroes topicot, amíg nem láttam a részt, hogy ne lőjék le a dolgokat. És tényleg hülyén nézne ki, hogy mindenki spoilerez. Az aktuálisan futó dolgoknál, szerintem mindenkinek tudnia kell, hogy ez a veszély fennáll, tehát ne nézzen be, amíg nem látta az aktuális részt. Ettől függetlenül, a nagyobb dolgokra lehet a spoilert használni, de én is azért nem nyúltam hozzá, mert nem láttam benne semmit. Ha persze az lett volna benne, hogy Jancsika kómába került, mert az aljas Juliska megmérgezte a Kati néni ebédjén, akkor azt tényleg javítom. Persze aki nézi annak biztos többett mondott.

A tökéletesség unalmas.

minuszmiki

Az az igazság, hogy lehet én is túlreagáltam dolgot, mert a részt megnézve tényleg nem volt veszélyes. Sorry. :/

Manitu

Quote from: minuszmiki on 2007-11-30, 23:16:07...hátha valaki azért olvassa a topikot, hogy tudhassa előre, jó volt-e az epizód, mire lehet számítani.
lol. Már bocs. Van ilyen szerinted? Ha spoilerbe lenne minden a friss subról, akkor kábé annyi információ lenne minden topicban spoilertagen kívül, hogy "zOMG, ez a rész qrvajó volt!!!1".

Quote from: Gmer on 2007-11-30, 23:29:35
Szerintem egy topic átláthatóságát csökkenti, ha minden oldal tele van spoilertagekkel.
Szerintem is. Kimondottan zavar, amikor egy spoleres topicban két-három ember elkezd spoilertag alatt beszélgetni. Ha nem láttam az adott részt, akkor nem megyek oda, vagy viselem a következményeit.


Member

Akkor láthatóan csak én tolerálom a spoilereket, inkább nem szólok bele. :)
[spoiler]Nekem áttekinthetőbb, ha több ilyen gomb van[/spoiler]

minuszmiki

Quote from: Manitu on 2007-12-01, 00:07:56
Quote from: minuszmiki on 2007-11-30, 23:16:07...hátha valaki azért olvassa a topikot, hogy tudhassa előre, jó volt-e az epizód, mire lehet számítani.
lol. Már bocs. Van ilyen szerinted? Ha spoilerbe lenne minden a friss subról, akkor kábé annyi információ lenne minden topicban spoilertagen kívül, hogy "zOMG, ez a rész qrvajó volt!!!1".
Magamból indultam ki, én meg szoktam nézegetni az olyan animék topikjait, amelyeknek nem annyira tetszettek az utóbbi részei. Abból, hogy a mit ír a többség el tudom dönteni, hogy nézzem meg azonnal az épp kijött részt, vagy tegyem félre addig, amíg nincs jobb dolgom. De mint írtam, a mostani helyzetet tényleg túlreagáltam.

Quote from: Member on 2007-12-01, 00:31:21
Akkor láthatóan csak én tolerálom a spoilereket, inkább nem szólok bele. :)
[spoiler]Nekem áttekinthetőbb, ha több ilyen gomb van[/spoiler]
Nekem is. Kösz, már kezdtem hülyén érezni magam. :)

Zsiga

Nagyon egyszerű a megoldás, meg kell tanulni úgy fogalmazni hogy aki még nem látta az adott részt az ne értse (nem kell hozzá nagy ész egyébként), amit meg nem lehet így megoldani arra való a spoiler tag.
Emlékeim szerint már volt ezzel kapcsolatban vita, a topic címében lévő spoiler megjelölés egyáltalán nem azt jelenti hogy orrvérzésig lehet nyomatni a major spoilereket, ugyanis mivel nem nyitunk minden sorozatnak külön spoiler és non-spoiler topicot ezért sok hasznos non-spoiler információ is van a topicokban, ami viszont azokat is érdekelheti akik még nem látták a legfrissebb részt.

in b4 tl;dr, amíg nem kapok felsőbb utasítást addig továbbra is moderálni fogom az ilyeneket, már ha valaki jelenti, mert mostanában nincs időm friss sorozatokat nézni így magamtól nem tudom eldönteni hogy mi spoiler és mi nem.

P.S.: Az biztos hogy a jelenlegi állapot nem jó, se azoknak akik nem használnak spoiler taget az átláthatóság érdekében, se azoknak akik meg emiatt megszívják néha. Várjuk a konstruktív ötleteket, aztán ha van pár akkor majd lehet szavazni.

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2007-12-01, 00:45:17
Nagyon egyszerű a megoldás, meg kell tanulni úgy fogalmazni hogy aki még nem látta az adott részt az ne értse (nem kell hozzá nagy ész egyébként), amit meg nem lehet így megoldani arra való a spoiler tag.
Emlékeim szerint már volt ezzel kapcsolatban vita, a topic címében lévő spoiler megjelölés egyáltalán nem azt jelenti hogy orrvérzésig lehet nyomatni a major spoilereket, ugyanis mivel nem nyitunk minden sorozatnak külön spoiler és non-spoiler topicot ezért sok hasznos non-spoiler információ is van a topicokban, ami viszont azokat is érdekelheti akik még nem látták a legfrissebb részt.

:tezsvir:

(reménykedtem, hogy ilyesmit írsz és megúszom egy gombnyomással :D)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Nem tudom, hogy csak nálam, vagy másoknál is-e, de totál be van lassulva az offtopic/offtopic. Lehetne archiválni belőle mondjuk az első 15000 hozzászólást? Hátha felgyorsul utána...

minuszmiki

Nálam is, de csak az 508, az 507 rendesen megy.

Member


Zsiga

Nyitottam újat, remélem így már rendben lesz.

noriko

Nem lehetne különszedni az anime és a manga ajánlásos topicokat? Csak mert animéket sokkal gyakrabban ajánlotok, és így a manga ajánlások visszaolvasása sok szemezgetéssel jár, ha konkrétan valami jó mangát keresek... ^^'
"I wish I could, but I don't want to."

Selmo

Lehet, de mint te is mondtad, a mangák viszonylag ritkák benne, nem biztos, hogy megéri külön egy manga ajánlós topic. Szóval nyitok egyet, de ha nem lesz benne élet, akkor vissza mergelem az animésbe és marad a régiben minden.

Mégsem nyitok, van már ilyen: http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1162.0 használjátok ezt.

A tökéletesség unalmas.

noriko

 :merci:
legalább egy helyre megy.

lehetne stickyzni?  :angyali:

better yet...lehetek mod a manga board-on?  :D :angyali: :angyali:
"I wish I could, but I don't want to."

Kuroi Tenshi

1 támogató szavazat

*Mr Burns vigyor, kézdörzsölés*
Hogy milyen rámoltatást fog valaki mindjárt visszakapni! :haha:
:angyali:

Selmo

Quote from: noriko on 2008-01-04, 17:03:15
:merci:
legalább egy helyre megy.

lehetne stickyzni?  :angyali:

better yet...lehetek mod a manga board-on?  :D :angyali: :angyali:
Done.
Felőlem. :hehe:

A tökéletesség unalmas.

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!