Seirei no Moribito /spoilerek/

Started by Dreamcleaver, 2007-04-23, 17:03:41

Previous topic - Next topic

Dreamcleaver

aka Guardian of the Sacred Spirit
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4403

Grafikában és animációs technikában 2007 eddigi legjobb sorozata. Bár a sorozat annyira gyönyörű, hohy akár azt is mondhatnám minden idők eddigi legszebb sorozata. Sokan a Mononoke Hime-hez hasonlítják minőségben, és ez sokat mond. A sorozat valóban vetekszik a legigényesebb egy estés anime filmekkel.

Mivel Kikuchiyo már odákat zengett a sorozatról a fórumon, és két subber csapat is neki látott a subolásnak (Anime-Kraze, Moonshine), gondoltam talán ideje, hogy saját topicot kapjon.

A történet főszereplője a 29-30 éves Balsa, egy méretes lándszát cipelő harcosnő. Főbb ismeretető jegyei, hogy gyönyörű, megnyerő modorú, mindenkit lever, aki beleköt, és szeret fennhangon magával társalogni. Balsa folyton úton van, pénzért testőrködik. Embereket ment meg, hogy a múltjában elkövetett gyilkosságokért vezekeljen. Az élete akkor vesz nagyobb fordulatot, mikor a Második Császárné mebízza, hogy menekítse ki a palotából a fiát, akit a Császár meg akar gyilkoltatni, mert megszállta egy gonosz szellem. Balsa elfogadja a megbízást mint az utolsó munkát vétkei megváltására. Innentől hősnőnk és az ifjú Chagum herceg együtt vándorolnak, nyomukban a császári bérgyilkosokkal.

Nagyon szépen megkoreografált, de nem túlspirázott akciójelenetekkel tűzdelt sorozat. Hangulatos háttérzenék, részltesen kidolgozott hátterek és szereplők, gyönyörű animáció.

Még csak két rész van subbolva,de eddig nagyon ígényes sorozatnak tűnik. Próbáltam nem sokat spoilerezni a bevezetőbe.

Remélem sokakanak tetszeni fog a sorozat, posztoljatok bátran.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Liquid Snake

Így a leírás alapján jónak tűnik csak egy nem tetszik ami nálam nagyon fontos... Nő a főszereplő...:(  Ki nem állhatom az ilyen férfias jellemű nőket... :( Sztem nálam ez a pont az ami miatt nem fogom megnézni.

Gregory

A leírás alapján megjött a kedvem hozzá. Annyit még megkérdeznék, hogy melyik subber csapat munkáját érdemes letölteni?

Bishop

Hmm eddig a kép alapján ilyen disney copy Mulan-nak hittem, de lehet hogy nagyot tévedtem,majd ha kijött több rész meglessük :lazza:

Liquid Snake

Quote from: Gregory on 2007-04-23, 17:51:51
A leírás alapján megjött a kedvem hozzá. Annyit még megkérdeznék, hogy melyik subber csapat munkáját érdemes letölteni?

Sztem az Anime-Kraze subbosat érdemes tölteni. Jó csapat.

Rage

Quote from: Liquid Snake on 2007-04-23, 17:44:53
Így a leírás alapján jónak tűnik csak egy nem tetszik ami nálam nagyon fontos... Nő a főszereplő...:(  Ki nem állhatom az ilyen férfias jellemű nőket... :( Sztem nálam ez a pont az ami miatt nem fogom megnézni.
ROTFLOL. Egyáltalán nem "férfias a jelleme", de azt hiszem, ezt felesleges is mondanom. (Hímsovinizmus rulez, am I rite? :p)

Ez carfanatic-nak is szól: Emberek, AZ ISTEN SZERELMÉRE, nézzetek már legalább bele!
Tudom, hogy nem sokat mond az én véleményem, de ez a sorozat JÓ. Egy részt mindenképpen "megérdemel", nem haltok bele, ha megnézitek. :D (Még subolják is ráadásul, így tényleg semmi akadály nem áll előttetek, szal hajrá! :Kiraly:)
痛みを感じる方向に、出口がある!

minuszmiki

Én is kinéztem magamnak, lassan el is kezdem szedni, csak az AniKraze subokhoz nem nagyon vannak seedek, a Moonshine-nak meg úgy nézem ez az első munkája... Na mindegy, kapnak egy esélyt.  :smile:

Liquid Snake

Quote from: Rage on 2007-04-23, 17:59:54
Quote from: Liquid Snake on 2007-04-23, 17:44:53
Így a leírás alapján jónak tűnik csak egy nem tetszik ami nálam nagyon fontos... Nő a főszereplő...:(  Ki nem állhatom az ilyen férfias jellemű nőket... :( Sztem nálam ez a pont az ami miatt nem fogom megnézni.
ROTFLOL. Egyáltalán nem "férfias a jelleme", de azt hiszem, ezt felesleges is mondanom. (Hímsovinizmus rulez, am I rite? :p)

Ez carfanatic-nak is szól: emberek, AZ ISTEN SZERELMÉRE, nézzetek már legalább bele!
Tudom, hogy nem sokat mond az én véleményem, de ez a sorozat JÓ. Egy részt mindenképpen "megérdemel", nem haltok bele, ha megnézitek. :D (Még subolják is ráadásul, így tényleg semmi akadály nem áll előttetek, szal hajrá! :Kiraly:)

Biztos h nézek belőle, hogy mégis milyen. ÉS SEMMI BAJOM A NŐKKEL. Csak tényleg nem jön be ha ilyen "parasztasszony csatázik" (értsétek jól) De így hogy mondtad, hogy a jelleme nem olyan így lehet h tetszeni fog. Nem jártatom a szám. Meg kell nézni a megjelent részeket aztán jelentkezni és véleményt mondani :) <---(ez magamnak szólt)

Rage

Értem. Hát figy, "onna youjinbou" (női testőr) a főszereplő - kúlos, hawt 30 éves bijin. :angyali: Szerintem nem lesz vele bajod. ;)
Ja, amúgy a 3. részben azt is megnézhetitek, hogy harcol - WINRAR a STUFF. Direkt nem spoilerezek, csak annyit mondok: a story csak most kezdődik igazán.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Dreamcleaver

#9
Én pont a női főszereplő miat kezdtem el nézni. 29-30 éves természetes szépség, aki ha kell szétrúgja a segged. Szerelem első látásra.  :D Végre egy egyedi női főszereplő. Szeretem én a 14-16 éves középiskolás csajszikat, de néha jól esik a változatosság.

szerk. Megnéztem mindkét subot. mindkettő h264-s mkv-nak tűnik, hardsubbal. A képminőség mindkettőnél szép. A hang mindkét féle második részben nekem valamiért halk, fel kell tekernem a hangerőt. A fordítás is jónak tűnik mindkettőnél, bár az én japántudásommal ezt nem tudom biztosan megítélni. Én egyelőre az A-Kraze subnál maradok.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

minuszmiki

Első két rész. És tényleg nagyon szépen néz ki az egész, minden részlet finoman kidolgozott, jópont. A főszereplő csaj is van majdnem olyan jó, mint Yoko, a történet is ígéretesen indul. Tetszik a középkori Távol-Keletre hasonlító környezet is, úgy néz ki, ezt muszáj lesz néznem.

Bishop

Quote from: Rage on 2007-04-23, 17:59:54
Quote from: Liquid Snake on 2007-04-23, 17:44:53
Így a leírás alapján jónak tűnik csak egy nem tetszik ami nálam nagyon fontos... Nő a főszereplő...:(  Ki nem állhatom az ilyen férfias jellemű nőket... :( Sztem nálam ez a pont az ami miatt nem fogom megnézni.
ROTFLOL. Egyáltalán nem "férfias a jelleme", de azt hiszem, ezt felesleges is mondanom. (Hímsovinizmus rulez, am I rite? :p)

Ez carfanatic-nak is szól: Emberek, AZ ISTEN SZERELMÉRE, nézzetek már legalább bele!
Tudom, hogy nem sokat mond az én véleményem, de ez a sorozat JÓ. Egy részt mindenképpen "megérdemel", nem haltok bele, ha megnézitek. :D (Még subolják is ráadásul, így tényleg semmi akadály nem áll előttetek, szal hajrá! :Kiraly:)
Ezt ki képrem magamnak, én neekem nincs bajom a női karakterekkel. Ha jobban elolvasnád(megfogalmaztam volna :D ) akkor látnád hogy én a képivilágra értettem ami az anime DB-n lévő képből elég disney-s mulan-os nekem. A női karakterekkel nekem nincs bajom csak az olyan beazonosíthatatlanokkal mint a Bakuretsu Tenshi főszereplője, meg a kis 13-16 éves lolikkal. A NŐ az más. No offense loli fans :lazza:

Rage

Aha tökjó. (Amúgy azt a "nős" részt nem is neked írtam. :muhahah:)
痛みを感じる方向に、出口がある!

kelvor

Fantasztikus hangulata van ennek az animének. Teljesen magával ragadott. Az animációra és a hátterek kidolgozására pedig nem találok szavakat.

Quote from: Dreamcleaver on 2007-04-23, 18:27:36
Végre egy egyedi női főszereplő.

:tezsvir:

LuckyDingo

Hmm.. nem tom. Tetszik, mert az hülye aki ennek a grafikáját meg animációját fikázza :D Viszont a főszereplő nem tetszik /olyan semmilyen, átlagos.. lame/
És a története se nagy durranás, sok ilyet láttunk :S Elvileg jó animének kellene lennie, de a szépsége ebben az esetben nem képes lekötni  :S

kelvor

Azért nézd tovább. Lehet, hogy pár rész után megváltozik a véleményed. A történetét pedig 3 rész után hülyeség elkönyvelni, hogy jó vagy rossz. Igaz, ha a főszereplő sem jön be neked, akkor nehéz dolgod lesz :smile:


Dreamcleaver

#17
A 3. epizód elég akciódúsan indult. Nagyon cool volt a Balsa Vs 4 bérgyilkos küzdelem.  :jee: Az animáció ismét elsőrangú volt.
Kíváncsi vagyok, hogy Jin csak elájult, vagy Balsa egy ütéssel kicsinálta? Mondjuk az elröppenő ajándékcsomag sztem halálra utal, de majd meglátjuk.
Balsa víziója nekem egy picit bekavart a végén, tényleg azt hittem, hogy a két ládzsás férfi igaziak.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Seismic

Nem volt rossz rész.Kis harc végre.Észrevettétek 3:50/4:00 között valahol, mikor Balsa mondja Chagumnak h fusson mélyebbre az erdőben,és Chagum elesik,akkor úm. "2x esik el"?

Dreamcleaver

#19
Most nézem, hogy milyen jó kis kétértelmű mondatot írtam a bevezetőben:
QuoteAz élete akkor vesz nagyobb fordulatot, mikor a Második Császárné mebízza, hogy menekítse ki a palotából a fiát, akit a Császár meg akar gyilkoltatni, mert megszállta egy gonosz szellem.
:D

Szal a fiút szállta meg egy gonosz szellem. Illetve ugye nem is tudjuk még, hogy gonosz e, illetve, hogy az apját nem szállta e meg egy (gonosz vagy nem gonosz)...még.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Solid Snake

#20
Seirei no Moribito 1-3

Eddig viszonylag sablonokat tartalmazó középkori történet, aminek kegyetlen aduásza az eszméletlen tájképábrázolás és karakterdizájn (valóban Mononoke Hime-re emlékeztet, eddig különösebb erőfeszítés nélkül felveheti a verseny az egész estés animék grafikai kidolgozásával), a minőségi, 12 fps-es animáció (különösen a harcoknál), a szuper zene (Kawai Kenji, my fukken favorite!  :jee:), valamint az áll-leejtő küzdelmi koreográfia (3. rész eleje: HOLY SH-  :eek:). Balsa erős és lehengerlő (nyugodtak kinyírhattok érte, de szerintem a karakterdizájna erősen hasonlít Lara Croft-ra :P), Chagum herceg az első negatív benyomások ellenére a 3. részben bebizonyította, hogy ő nem csak egy elkényeztetett kis trónörökös, Tanda-ról még nem tudunk sokat, de én már egy szerelmi szálra gyanakszom. :lazza:

Kiemelt figyelmemet fogja élvezni a jövőben eme anime.  :cool: :appl:

Liquid Snake

Na megnéztem én is az első részt és csalódtam, hála az égnek kellemeset. Tényleg nőies a főszereplő és nem az a keménykedő típus amit én ki nem állhatok. Grafikát, zenét egyszerűen az első percben megszerettem, nagyon eltalálták és a történet is érdekesnek tűnik. Jöhet a 2,3-ik rész :)

off: Jeee ez az 500-ik postom :)

Solid Snake


Dreamcleaver


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Venom

Csak nekem hiányzik már nagyon az ötödik rész? Eddig sehol semmi, és persze a fansubber oldalakon már azért permaban, ha megkérdezed, hogy mi merre hány óra. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Venom

Quote from: Venom on 2007-05-09, 01:57:12
Csak nekem hiányzik már nagyon az ötödik rész?

Önnön kérdésemre meg is kaptam a választ ma délben, amikor is megtaláltam a listán. :) http://www.anime-kraze.org/torrent/%5BA-Kraze%5D_Seirei_no_Moribito_-_05_%5BFBB9B5F9%5D.mkv.torrent


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

kelvor

Jól elbeszélgetsz magaddal :D btw én is töltöm már. :smile:

blackman

Nah... Megnéztem  mind az 5 részt, és tetszik, de nagyon. És csak annyit tudok mondani hogy: EGG EGG ...  :D

Solid Snake

Az 5. rész megtekintése után egyre jobban arra a véleményre kezdek jutni, miszerint ebből az anime-ből klasszikus lesz. A karakterkidolgozás mély és átgondolt, a grafikai megvalósítás és a színkép olyannyira magával ragadó, hogy szinte beleolvad a néző, mintha ő is részese lenne az eseményeknek, ő is ott ülne a fülledt sámánkunyhócskában, ő is érezné az erdő tiszta levegőjét és a tájak látványát. A zene pedig háromszorosra növeli a hatást (mondjuk Kawai Kenji, szóval elfogult is vagyok vele szemben -- azonban nem alaptalanul!).

kelvor

Quote from: Solid Snake on 2007-05-10, 21:26:17
Az 5. rész megtekintése után egyre jobban arra a véleményre kezdek jutni, miszerint ebből az anime-ből klasszikus lesz. A karakterkidolgozás mély és átgondolt, a grafikai megvalósítás és a színkép olyannyira magával ragadó, hogy szinte beleolvad a néző, mintha ő is részese lenne az eseményeknek, ő is ott ülne a fülledt sámánkunyhócskában, ő is érezné az erdő tiszta levegőjét és a tájak látványát. A zene pedig háromszorosra növeli a hatást (mondjuk Kawai Kenji, szóval elfogult is vagyok vele szemben -- azonban nem alaptalanul!).

:tezsvir:

Tegnap este valami ilyesmit szerettem volna írni, de már túl fáradt voltam :smile: Annyit tennék még hozzá az 5. részhez, hogy nem volt éppen akciódús, mégis odaszögezett a monitor elé a nagyszerű hangulata miatt. Mononoke Hime és a Sen to Chihiro no Kamikakushi alatt éreztem így magam :smile: