Main Menu

Chrno Crusade

Started by Sankeshi, 2006-05-25, 13:38:00

Previous topic - Next topic

sunyi

Nagyon jó a sorozat! Le a kalappal a készítői előt! :cool:
/loving a precious person ^^/

Member

Van egy kis problémám... Sajnos most futottam össze a második olyan résszel, ami nem tudom, hogy a letöltéskor vagy a DVD-re íráskor sérült-e meg...
És ez az, amelyikben
[spoiler]
Satella elvileg meghal. Mi történik azután, hogy Azumaria énekelni kezd neki? Ott végeszakad nálam a cuccnak. :/[/spoiler]

Zsiga

Quote from: Member on 2007-01-18, 20:39:25
Van egy kis problémám... Sajnos most futottam össze a második olyan résszel, ami nem tudom, hogy a letöltéskor vagy a DVD-re íráskor sérült-e meg...
És ez az, amelyikben
[spoiler]
Satella elvileg meghal. Mi történik azután, hogy Azumaria énekelni kezd neki? Ott végeszakad nálam a cuccnak. :/[/spoiler]
Ha megmondod hogy hanyadik ep, illetve nagyjából melyik rész azon belül akkor megnézem és leírom, de így hirtelen nem jut eszembe. :)

Member

Köcke, 22 és az utolsó 5 perc.

Zsiga

Quote from: Member on 2007-01-19, 09:54:06
Köcke, 22 és az utolsó 5 perc.
[spoiler]Nem igazán történt utána semmi különös, mutatják ahogy a tömeg megpróbál betörni a templomba ahol a Magdalene Order ideiglenesen berendezkedett, illetve Aion áll az egyik magasabb épület tetején, és a kezében tartja a (valószínűleg) vérveszteségtől elájult Rosette-et.
Satella pedig meghal.[/spoiler]

Member

Egy kérdés:
Akkor Chrno nem is Aion-t nyírta le, ugye, csak vmi ócska bábot, mint a 7. részben?
(Meglepne, ha 1,5 perc lenne neki az az arc, aki egy mozdulattal 4 másikat a pokolra küld)

Zelda

Asszem nem, de már rég volt, hogy láttam tehát ne vedd kézpénznek a válaszom.

Cobra

[spoiler]Szerintem Aion addig fog létezni, amíg létezik az emberi gonoszság (Aion kb a keresztény Sátán lehet). Valószínűleg Chrono is örökké tudott volna élni, ha nem tépik ki a szarvát, a végén is csak azért hal meg, mert nem akarja más ember életerejét használni (ugyebár a szarvakon keresztül veszi az energiát a másik világból). De ez csak az én gondolatvitelem. [/spoiler]
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

[spoiler]Aion a Sátán megtestesítője, ez egyértelmű, hiszen ő jelent meg a sátánista csaj rituáléjakor is. Szerintem Chrno is újjászületik majd idővel, mert Aion szarvai sem voltak már a helyén (azok törték meg Yoshua átkát) és örökké zúzni fogják egymást.
Viszont ami eszméletlen taplóság volt, hogy Chrno nem kapott sírt, mint Rosette, pedig megérdemelte volna... :ejj: [/spoiler]

Próféta

Lehet, hogy marhaság, de mintha olyat olvastam volna (a mangából derül ki?), hogy
[spoiler]Aion az új idők hírnöke (ő idézgette elő a korszakváltásokat, nagy történelmi eseményeket), míg Chrono a múltat őrzi (ld. szarvainak hatalma). Ebből a szemszögből nézve logikus, hogy Aion létezik és létezni fog (attól függetlenül, hogy esetleg a testét vagy egy bábját legyakják), míg Chrono napjai meg voltak számlálva. Csak hallomás.

Amúgy nem egyértelmű, hogy Chrono mivel harcolt, de én arra hajlok, hogy az ott Aion volt. [/spoiler]

smash++

Én is most fejeztem be.
Nagyon tetszett.Na de most spoiler-ben irogassam én is :)
[spoiler]Tetszett a vége,de azért jó lett volna ha láthattunk volna egy csókot még Chrono-ék között és azt is megtudtuk volna mi is történik velük...démonok is kerülhetnek a mennybe vagy külön kell maradniuk...

Aion karakterének kiléte a végére teljesen megzavart.Először is azt hittem démon,de mégse lehet az hiszen nem voltak fent a szarvai és anélkül szüksége van egy ember élet vonalára.De ezt Chrono szerezte meg,szóval az egyetlen magyarázat az,hogy egészen a végéig nem használta az erjét és így spórolt vele.Na de ha démon akkor meghalt és mit keresett ott a végén? :confused: <-mondjuk az látszott,hogy csak vmi "figyelő"("befolyásoló") szerepet töltött be a végén.
Ami nem tetszett,hogy a szakálas démont úgy intézték el.Én azt hittem,hogy ő vmi különleges és Rosetto sec perc alatt kiiktatta.Pedig talán erősebb volt mint Aion.Az,hogy Chrono nem kapott sírt Rosetto mellett nem szép :ejj:

Más.Másnak nem volt furcsa az,hogy Chrono ott ült Rosetto mellett miután meghaltak?Hiszen a démonok ha meghalnak eltűnnek,neki pedig ott maradt a teste<-talán bocsánatot nyer vagy vmi ilyesmi?
[/spoiler]
Nem tudom mi van még,de így hirtelen ez jutott eszembe.Beleolvasgattam az előző kommentekbe.Ha vkinke van vmi tuti válasza vmelyik kérdésemre az irhatna. ;)
Azért sikerült szerintem "szépen" nyitottan hagyni az animet jó pár dologban...  :frown:

Member

Quote from: motifator on 2007-09-07, 17:45:07
Ezt most a CC-re érted? Mert annak szerintem pont, hogy elnyújtott a vége. Engem egészen meglepett, hogy a sorozat vagy 5 részen keresztül klimaxol. Más animék hajlamosak a lényeget belesűríteni az utolsó 10 percbe, a CC utolsó 4-5 részét viszont végig tetőpontnak éreztem.
A tetőpont a 20. rész volt, ott aktuálisan a legjobb animének szavaztam volna (vadul el is kezdtem nézegetni, mennyibe kerül a DVD) onnantól még Aion-nak volt pár nagy húzása, de
[spoiler]az utolsó csata volt vagy 2 perc, semmi trükk vagy meglepő fordulat, a szereplőket igyekeztek kinyírni a lehető legrövidebb idő alatt, az utolsó rész meg túl hosszú, ráadásul happy end, mert a szerelmük innentől csak rosszabb lehetett volna.

(Most képzeljétek el, összeházasodnak, 5 év múlva összekapnak, mehet a válóper, a gyerek érzelmileg lerobban, a házat a csaj kapja, Chrno meg hajléktalan lesz és munkanélküli :D)[/spoiler]

Quote[spoiler]Azon kívül, hogy a végefelé elég [spoiler]emo, [/spoiler] teljesen más a CC, szerintem sokkal ütősebb sorozat.[/spoiler]
Hol volt [spoiler]emo[/spoiler] a CC? :confused: Nem vágta a földhöz magát Chrno, hogy "Te jó ég, démon vagyok! Nem lehetünk együtt és miattam szenvedsz!".

QuoteEvening preview:
Éppen Elfen Lied-et nézek. Amint végeztem, megírom a véleményemet. Ne hagyjátok ki, meglepő és tanulságos lesz ;)

[spoiler][/spoiler]

Quote from: Zsiga on 2007-09-07, 17:49:33
Ne vitatkozz vele, bizonyított tény hogy retard és nincs ízlése, a TV-ben is bemondták. :D
Ezt a TV adást odaadhatnátok, ha vki felvette VHSre. Youtube link is jó.

Quote from: Én on 2007-09-07, 18:12:11
CC tényleg jó, bár kicsit beleestem nála a túl*nagy*elvárás csapdába. De belegondolva elég jó volt.
Ugyanezt mondom én is.

Zsiga

Quote from: Member on 2007-09-07, 18:57:45
Quote from: Zsiga on 2007-09-07, 17:49:33
Ne vitatkozz vele, bizonyított tény hogy retard és nincs ízlése, a TV-ben is bemondták. :D
Ezt a TV adást odaadhatnátok, ha vki felvette VHSre. Youtube link is jó.
Prohardveres meme azért nem érted, nekem meg kiment a fejemből hogy nem a PH-ra írok... :redface:

Gregory

Én is belekezdtem a CC-be 2x is anno, de nem sikerült végignézni. Először valamiért nem kötött le(alapvetően, hha végiggondolom akkor tényleg semmi bajom az alaptörténettel, vmiért nem tudott lekötni, 3. rész után abbahagytam), utánna eljutottam asszem a 14. részig, ott pedig leginkább Rosette viselkedése miatt hagytam abba, egyszerűen nem bírtam a csajt. A befejezést pedig már ismertem, mert anno valaki egy másik fórumon elfelejtette kiírni, h ő most spoilerezni akar.

Én

Én is 2x álltam neki, először nagyon zavart, hogy a fődémon egy kis senkiházi majom (engem főleg valami kiscigányra emlékeztetett), aztá második nekiugrásra ezen túlléptem (Btw, ezt sehol sem szeretem)

Member

Nah, végre az ellenoldal is belépett. :lol:
Ki a kiscigány? :confused: Ha Chrno, az nem is fődémon. :/

Én

Nem é? Akkor csak nagyon erős?
[spoiler]Csakmert annyira mondták, hogy Chrno ígymegúgy, százmilliót egy csapásra, etc.[/spoiler]
Egyébként ja, rá gondoltam :D

Member


Hasonlítsd már össze őket. :)

A főgóré szerintem Aion volt, végülis ő emlékeztett Luci Bibliai viselkedésére a legjobban. Amint láthattad,
[spoiler]Amíg volt emberi gonoszság, ő nem halhatott meg.[/spoiler]
Nekem volt egy olyan tippem is, hogy
[spoiler]Chrno csak egy klónt győzött le, de ez csak egy tipp.[/spoiler]

Solid Snake

Quote from: Member on 2007-09-07, 19:59:07
Hasonlítsd már össze őket. :)

A jobboldali képen rövid hajú, feltűnően fehér fogú, a világ mibenlétéről mit sem sejtő, kamerába nevető kissrácot láthatunk (in b4 Captain Obvious).
Chrno is ilyen lenne? :rolleyes:

Én

(Hmm hasonlít :D )
Na épp ez volt a bajom Chrnoval, hogy úgy viselkedett az elején, mint ahogy S_S írta. De a későbbiekben nem volt problémám vele (csak az azavrt, hogy kicsi, dehát egyéni szocproblem)

Solid Snake

Quote from: Én on 2007-09-07, 20:13:32
(csak az azavrt, hogy kicsi, dehát egyéni szocproblem)

Megnőtt, amikor Rosette órája életre kelt.  :ejnye:

smash++

Quote from: Solid Snake on 2007-09-07, 20:42:25
Quote from: Én on 2007-09-07, 20:13:32
(csak az azavrt, hogy kicsi, dehát egyéni szocproblem)
Megnőtt, amikor Rosette órája életre kelt.  :ejnye:
Nekem is ez volt a gondom az animevel.Én sokkal több "démoni" alakot vártam.Rosette órája miatt viszont csak kevésszer mutathatta meg,hogy milyen is. Nem igaz.Chrono fő démon volt.Pont azt mondták,hogy nélküle nem nyerhettek volna anno.Viszont gáznak tartottam,hogy milyen egyszerűen letörték a szarvát...pedig a legerősebbek közé tartozott...

Én

Hát de a másik legerősebb főfőfő törte le a szarvát, nem? :ejnye:
Látatlanul én is sok csontpáncélba öltözött véres démonra számítottam aztán hamar rájöttem, hogy ez nem éppen az a sorozat (azért néha volt az is). Biztos vagyok benne, hogy az utolsó csata is azért volt olyan rövid, amiért (mert baromira nem ezen volt a hangsúly).

smash++

Nekem ez akkor sem megfelelő válasz.Inkább pont úgy tünt,hogy Chrno volt az erősebb.De már nem emlékszek.De én tényleg azt hittem,hogy Chrno volt a legerősebb az 5 közül vagy 6
Közben én is rájöttem,hogy nem erről szól