Main Menu

Persona-Trinity Soul

Started by Alkyra, 2008-01-10, 14:54:48

Previous topic - Next topic

Alkyra

Aki ismerei a játékot annak nem kell bemutatnom. Aki viszont nem, annak itt egy rövidke leírás:

A történet Ayanagi-ban játszódik, ami egy Japán tenger melletti közeli város. A sztori 10 évvel a Persona 3(ps2) után indul.
A városban ismét felüt az Apátai Szindróma( a fertőzöttek elveszítik elméjüket s akaratukat) s különleges gyilkosságok történnek egymás után.
Főhősünk, Shin épp ebben az időszakban költözik vissza kisöccsével Jun-nel a bátyukhoz(Ryo), ki a helyi rendőrség főnöke s ő vezeti ezeket az ügyeket is.
Shin akaratán kívűl belekeverdik az egészbe s hogy saját életét mentse tudatlanul felébresztil a másik belső énjét,a Persona-ját...

Remek kis anime lesz belőle ezt már előre látom. Szép rajzolása, kellemes zenéje(akkorát röhögtem rajta amikor a bárban voltak s akkor a p3 zenéje ment a háttérbenxD), érdekes karakterek s szépen induló története van..mindenképpen érdemes lesz nézni.

Itt egy torrent a részekhez:

Persona -Trinity Soul ep 1 by OI!
Persona -Trinity Soul ep 2 by OI!
Persona -Trinity Soul ep 3 by OI!

chilip

ez az anime rész leírása, nem a játéké, sztem ez a sztori felesleges ide, akit érdekel úgyis megnézi :D a persona 3 sztoriját foglald össze magyarul, ha végigjátszottad :)

Alkyra

Quote from: chilip on 2008-01-10, 15:25:28
ez az anime rész leírása, nem a játéké, sztem ez a sztori felesleges ide, akit érdekel úgyis megnézi :D a persona 3 sztoriját foglald össze magyarul, ha végigjátszottad :)

én a stílust tekintve mutattam be az anime-t. a játékot azért említettem, mert ugyanaz a rendszere.(personak s misztikum)
A 3 sztoriját meg nem mondom el, mert minden pillanata egy igazi kincs.^^

chilip

kár hogy a PS2 emu-ban még nincs memory card funkció :P akkor nekiállnék, meg a Final X-nek is...

Alkyra

#4
Quote from: chilip on 2008-01-10, 15:59:16
kár hogy a PS2 emu-ban még nincs memory card funkció :P akkor nekiállnék, meg a Final X-nek is...

hát nem hiába lett 07 egyik legjobb rpgje...(véleményem szerint a legjobb lett.^^)
de ez a topic nem a gameről szól!!!XD kukkantsatok bele az animébe s mondjatok véleményt...én mondjuk attól tartok, hogy akik nem játszottak a gamel annak egy kicsit furcsa lesz s gyors.

egyb. meglehetősen érdekes dolog, hogy a következő generáció már nem használ fegyvert.[spoiler] personat úgy lehet megidézni, hogy fejbelövöd magad.XD eléggé érdekes s morbid de én imádtamXD ahogy elszánt félőrült arcal, vigyorogva meghúzza a ravaszt a főhős annélkül, hogy tudná, hogy mit csinál.Pic
[/spoiler]

viszont a gyógyszer ebben is szerepel.[spoiler] Strega tagjainak gyógyszerezni kellett magukat, mert különben a personajukat nem tudták kordában tartani. a főhősök tisztavérűek így nekik nem volt ez a gondjuk. természetes a gyógyszernek meglehetősen kellemetlen mellékhatásai vannak.[/spoiler]

Lythis

1. Hány rész is van kinn belőle eddig? Igen, ez az egy kb. Ez alapján nem hinném, hogy bármi is követhetetlenül gyors lenne benne bárkinek is.
2. Ez nem a játék. Abban a világban játszódik, azon a környéken, de más a szereplőgárda, és változott pár dolog. Aki ismerte a játékot, annak max nem lesz idegen a világ, de erősnek érzem - pláne egy rész után - hogy ismerné az anime-t. És persze vice-versa.
3. Ha már bevezetőt csinálsz hozzá, akkor gondolj azokra is, akik esetleg nem tudnak angolul, mert ez még mindíg egy magyar fórum.

Jahm, és asszem örülök, hogy ennek is lett saját topicja.

KeLa

Megnéztem az első részt és tetszett. Az első ami feltűnt h nagyon szép és részletes a rajzolás, a környezetet és a karaktereket nézve is. Először azt hittem h ez is olyasmi lesz, mint az Ayakashi, de közben rájöttem h mégsem, ez sok mindenben különbözik attól és sokkal jobbnak is tűnik :D  Mivel nem játszottam a játékkal ezért nekem pár dolog nem tiszta, gondolok itt a múltban történt dolgokra de gondolom nem feltétlenül szükséges ezeket tudni, ami fontos valszeg úgyis meg lesz magyarázva az animében is.

Egy kérdésem azért lenne. Mindenkiben van egy "persona", vagy csak néhány emberben és ha igen, akkor miért pont bennük? :confused:

chilip

a lefordított persona 3 mangából nekem az jött le, hogy csak spec. emberekben van... hogy miért az még ott nem volt megmagyarázva. [spoiler=persona 3 manga]lesz itt az a plusz óra? éjfél után, vagy az csak a torony spécije volt? mer animében nem volt erre utaló jel és a manga nem tart ott a fordítással :D[/spoiler]

Alkyra

#8
Quote from: Lythis on 2008-01-10, 16:59:36
1. Hány rész is van kinn belőle eddig? Igen, ez az egy kb. Ez alapján nem hinném, hogy bármi is követhetetlenül gyors lenne benne bárkinek is.
2. Ez nem a játék. Abban a világban játszódik, azon a környéken, de más a szereplőgárda, és változott pár dolog. Aki ismerte a játékot, annak max nem lesz idegen a világ, de erősnek érzem - pláne egy rész után - hogy ismerné az anime-t. És persze vice-versa.
3. Ha már bevezetőt csinálsz hozzá, akkor gondolj azokra is, akik esetleg nem tudnak angolul, mert ez még mindíg egy magyar fórum.

Jahm, és asszem örülök, hogy ennek is lett saját topicja.


1. Ez igaz.^^
2. Ezt nem mondtam, tény, de szeirntem eléggé egyértelmű.(főleg ha belekukkantasz.:))
3. Aki nem tud angolul az vagy nem néz friss anime-ket vagy be se tolja az orrát erre a fórumra.XD(de tessék, írtam egy leírást hozzá.)

Prof. William

Én is hiányolom hogy nem a fegyverrel idézik a Personákat. Adott egy nem semmi feelinget a játéknak és a mangának... De sgondolom a japán fiatalság maitt vetté ki. Ne hogy már önygilkosságra buzdítsák őket.

Arra én is kíváncsi vagyok lessz e a Dark Hour...

Liquid Snake

#10
Az eddigi megjelent fansubok közül melyik a legigényesebb valaki megtudná mondani? Olyan minőségű kéne amivel tényleg végig lehet nézni nem kell a felénél váltani mert egy sokkal igyényesebben és pontosabban fordító csapat is elkezdte, szóval értitek :)

Alkyra

Quote from: Liquid Snake on 2008-01-12, 20:55:30
Az eddigi megjelent fansubok közül melyik a legigényesebb valaki megtudná mondani? Olyan minőségű kéne amivel tényleg végig lehet nézni nem kell a felénél váltani mert egy sokkal igyényesebben és pontosabban fordító csapat is elkezdte, szóval értitek :)

Ezt sajnos nem tudom., de ahogy elnézem  sekai fansub néz ki jól, de nem tudom h milyen sebességben adják ki.

Liquid Snake

Quote from: Alkyra on 2008-01-12, 22:20:40
Quote from: Liquid Snake on 2008-01-12, 20:55:30
Az eddigi megjelent fansubok közül melyik a legigényesebb valaki megtudná mondani? Olyan minőségű kéne amivel tényleg végig lehet nézni nem kell a felénél váltani mert egy sokkal igyényesebben és pontosabban fordító csapat is elkezdte, szóval értitek :)

Ezt sajnos nem tudom., de ahogy elnézem  sekai fansub néz ki jól, de nem tudom h milyen sebességben adják ki.

Értem, akkor Sekai lesz sztem. A gyorsaság most nem számít mert ígyis van egy évre való anime a winyómon most (amik megnézésre várnak...) + amik hetente-2hetente jelennek meg tehát elleszek :)

chilip

#13
rohadt élet, cliffhanger ... most lehet egy hetet várni  :Eztneked:

Venom

#14
Szerintem chilip erre utalt, de azért "hivatalosan" is szólnék a tisztelt egybegyűlteknek, hogy az Oi! fansubs kiadta a második részt.

Oi! Fansubs bemutatja: PERSONA ~trinity soul~ - Ep. 2


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

KeLa

Ez is jó rész volt, de ezért kicsit LOL ez a shadow pulling dolog, ez végül is mi lenne? Mert az afro fickó is meglepődött amikor előjöttek a personák, szal vmi másnak kellett volna történnie, gondolom vmi kevésbé látványosnak.

Quote from: chilip on 2008-01-10, 17:22:25
a lefordított persona 3 mangából nekem az jött le, hogy csak spec. emberekben van...
Úgy tűnik h mégsem, vagy az afroman is különlegesnek számít... :smile:

Venom

#16
Nah, első két rész után nekem tetszik a sorozat, bár a játékokhoz sose volt szerencsém. A grafika szép, bár néhol elég érdekesre vagy nagyon semmitmondóra sikerülnek az arckifejezések, de hát ez még belefér. Az akció teljesen rendben van, bár kicsit zavaró, hogy a Personákat nem lehet igazán látni, akaratlanul is hunyorogtam a harci jelenetek közben. :) Remélem lassan elkezdenek jobban magyarázkodni, bár mondjuk túlzás lenne elvárni, hogy két rész után megértsek mindent. :) Jah igen, OP és ED annyira nem jöttek be, viszont a komolyabb csihipuhi részeknél nagyon jó a zene, legalábbis nekem bejön. Kíváncsi vagyok OST milyen lesz.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Alkyra

#17
OST én is piszkosul várom.
Ha tettszik a zene ajánlom még a full persona 3 ostt. nagyon hasonló a zenéje.^^

edit: nu jó volt a 2. rész is. Engem zavar h így "elterjedt" a Persona idézés(aki végigvitte a gamét az tudja miért...), jobban szerettem amikor még speciális embere kvoltak csak rá képesek.
Egyb. mosolygok mindig egyet amikor a persona 3ból egy ismerős dal felcseng.^^

ezt a zenét imádtam belőle(burn my dread):
http://www.youtube.com/watch?v=rCGNCVnLebc ( a videó nagyon rossz minőségben van sajnos-.-)

Seismic

Megnéztem a videót...Azátn mrgnéztem külön a Burn My Dread-et..Valamit nem találtam benne,az gondolom nem abban a számban van. 2:02 től kezdődik,amikor a csávó kezd el énekelni.Az melyik szám?

White SeeD

Ep2: Ezt a részt is a lehető "legjobbkor" szakították félbe :mad:
Eddig egész jónak tűnik a dolog.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Alkyra

Quote from: Seismic on 2008-01-14, 21:52:33
Megnéztem a videót...Azátn mrgnéztem külön a Burn My Dread-et..Valamit nem találtam benne,az gondolom nem abban a számban van. 2:02 től kezdődik,amikor a csávó kezd el énekelni.Az melyik szám?

Nem tudom melyikről beszélsz. Ez a Burn my Dread last battle versionje. Van a sima is,de abban egy nő énekel.

Seismic

Éééés igazad van!

Azt hittem egy változat van belőle,a simát hallottam csak de most meg lett az amit kerestem. :merci:

Alkyra

kijött a harmadik rész is.(bár nem oitól. én csak azokat a részeket rakom ki)

[spoiler] a kiscsaj nagyon durván kinyírta azokat a palikat.Oo  Ő is valószínűleg A latent.(szal Natural)[/spoiler]

chilip

Quote from: Alkyra on 2008-01-22, 16:47:38
kijött a harmadik rész is.(bár nem oitól. én csak azokat a részeket rakom ki)

[spoiler] a kiscsaj nagyon durván kinyírta azokat a palikat.Oo  Ő is valószínűleg A latent.(szal Natural)[/spoiler]

[OFF]
grat a 2000. posthoz, má te is postmonster vagy :D
[/OFF]

azért a főszereplő personája nagyon durva, azonnal semmivé teszi a megvágott részeket...

Venom

Megnéztem a Shinse-subs által kiadott 3. részt és úgy érzem, gondban vagyok ezzel a sorozattal. A zene jó, a grafika szép, a történet érdekes. Viszont a mozgás animációk a harcon kívüli részeknél nagyon esetlenek, az arckifejezések sokszor totál semmitmondóak, Jun szerintem olyan homokos, mint a Szahara (és egyébként is, Yukiról valami kiderülhetne, így csak egy unalmas ok, hogy mindenki emo arcot vágjon), a Personák pedig olyan átlátszóak, hogy ha nincs teljes sötétítés a szobában (értsd: napközben nézem a részt), akkor az akcióból nagyjából az ég egy adta világon semmit se látni.

U.I. Így visszaolvasva kiderül, hogy pár dolgot már leírtam, de megint ezek ugrottak be miközben néztem a részt.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Eberinu

Én épp a 3-at tolom, de kb alig hasonlit még a kettő (anime-játék),de ettől függetlenül mindkettőt nagyon szeretem.Remélem azért lassan elkezd végre jobban kibontakozni a sztori,mert most egy csiga sebességével egyenlő sztem.

Liquid Snake

Nagyon elcsendesült ez a topic... Végignéztem végre az anime-t de az igazat megvallva többet vártam tőle, sokkal főleg a játék után... Nah de mind1 egyszer nézhető.

Prof. William

A játék alapján keltet volna egy animét csinálni. Nem pedig kitalálni valami sztorit... + szegény personák olyan homályosak voltak hogy néha alig lehetett látni őket...

Többet vártam ettől a sorozattól én is...

Persona 3 animét akarok!

White SeeD

Nálam nincsen meg a részek, fele, meg az utolsót is csak rawban sikerült leszednem. Az összes file eltűnt a trackerről :mad:
De raw 2 utolsó része alapján valóban nem lett egy nagy durranás
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6