Main Menu

Kaiba /Spoiler!/

Started by Gregory, 2008-05-10, 03:29:11

Previous topic - Next topic

Gregory

Kaiba(カイバ)
AniDB
QuoteEz egy olyan világ, ahol az emlékek adatokká változtathatóak, és akként tárolhatóak.
Még ha a test el is pusztul, az emlékek tovább élnek, és átvihetőek egy másik testbe.
A rossz emlékek kitörölhetőek, és szépek pedig letölthetőek.
Azonban ezt csak azok tehetik meg, akik megfelelő jogosultsággal (és természetesen pénzzel) rendelkeznek.

A történet főhőse, Warp, ebben a világban tér magához, anélkül, hogy bármire is emlékezne. Nyakában egy medál lóg, egy olyan nő képével, akire nem emlékszik. Hirtelen támadás éri, aminek következtében menekülnie kell, először a helyszínről, utána magáról a bolygóról is, bejárva nem egy másik világot is, ahol új embereket ismer meg, és szépen lassan kezdi visszanyerni emlékezetét.

A világ elég bizarr és hideg. Az emberek nem bízhatnak egymásban, családok adják el saját gyerekeik testét a gazdagoknak, a memóriákat/tudatot tartalmazó chipek csempészete virágzik, bármikor ellophatják testedet(tudatod megsemmisítésével együtt), hogyha nem vagy elég óvatos és elég egy gyanús mozdulat ahhoz, hogy atomjaidra lőjenek a fegyverekkel rendelkezők.
Ezt a hangulatot jelentősen felerősíti mind az OST (szvsz mind az OP mind az ED nagyon jól el van találva), mind a 70-80-as évek európai rajzfilmjeire hasonlító grafikai rész is, érdekes színhasználatával együtt.

Eddig lesubbolt részek:
[F-B_Ureshii]_Kaiba_-_01_[7B33A663].avi
[F-B_Ureshii]_Kaiba_-_01_[AAC-H264-720p][E99F0B13].mkv
[F-B_Ureshii]_Kaiba_-_02_[9DB9F979].avi
[F-B_Ureshii]_Kaiba_-_02_[AAC-H264-720p][118ADC15].mkv
[F-B_Ureshii]_Kaiba_-_03_[8676BD56].avi
[F-B_Ureshii]_Kaiba_-_03_[AAC-H264-720p][A32D4BA4].mkv
[F-B_Ureshii]_Kaiba_-_04_[394DD7A3].avi
[F-B_Ureshii]_Kaiba_-_04_[AAC-H264-720p][98E37313].mkv

//Hogyha valaki írna hozzá egy jobb ismertetőt, azt megköszönném, én spec nem vagyok jó benne

kikuchiyo

Megragadom az alkalmat, hogy defloráljam ezt a topikot!

Leadták a 6. részt is, ugyebár.

Sokkal konvencionálisabb, ezáltal könnyebben befogadható volt, mint az előző két rész, de ez nem jelenti azt, hogy rossz lett volna, sőt.
Ha nagyon szarkasztikus akarnék lenni, azt mondanám, hogy ezúttal végre történt is valami. :)
Kevésbé szarkasztikusan: több történetszál volt ebben a részben, az egyik a már ismerős módon vendégszereplők tragédiáját mutatja be, a másik viszont a sorozat fő vonulatához kapcsolódott. Ezek ráadásul össze is fonódtak, cseles módon. Igen, végre kezd lekerülni a fátyol Kaiba/Warp múltjáról, aminek örülünk. Ő valószínűleg kevésbé fog, a jelekből ítélve.

Az animáció ill. a rajzstílus kicsit hagyományosabb volt az előző részbelinél, mint már említettem, de attól még továbbra is lélegzetelállító egy-két kép és jelenet.

[spoiler=yeah, it is]Ami meglepett ebben a részben, az az, hogy néhány olyan jelenet is becsúszott, amilyet iskolás fanservice komédiáktól várna az ember. Először nevettem, hogy mi ez? de jellemző a sorozat erősségére, hogy egy érdekes és elgondolkodtató téma kifejlesztésére tudták felhasználni ezt a szálat. Főhősünk ugyanis fiú egy lánytestben, amiből bizonyos biológiai jellegű problémák származnak. Az igazi bonyodalom pedig akkor kezdődik, amikor találkozik egy férfitestben bujkáló lánnyal. - Néhány egyszerű jelenettel meg tudták világítani, hogy egy ilyen világban, ahol a test és a szellem ilyen triviálisan elválasztható, mennyire át kell értékelni minden emberi kapcsolatot. Nem csak a prostitúció fajul iparszerű testkereskedelemmé, mint ahogy a 2. részben láttuk, hanem az igazi szerelem is teljesen megváltozik, bonyolultabbá válik. Szerethetünk-e valakit akkor is, ha az testet vált? Ugyanaz marad-e?
[/spoiler]
Failure is the default option

Member

Igazából ami tényleg megdöbbentő, hogy mennyire nem is érzik magukénak a testeket a tulajdonosaik, sőt, javukat ha jól értettem elő lehet mesterségesen is állítani, ezért van, akié értékes és van, akié annyira nem.
[spoiler=3 rész után]Ami igazából érdekelne, hogy Kaiba mit is érezhet annak tudatában, hogy a lyukas mellkasú teste éppen mást tartalmaz, míg ő abba került, aki megmentette az életét.[/spoiler]

Amit viszont nem értek: Ugyebár ha valaki testet vált, az emlékeit rakják át. Viszont ha nem tetszenek az emlékeid, akkor a rosszak helyére jobbakat tölthetsz le. Ez esetben nem kinyírod magad és tulajdonképpen vki más születik meg helyetted?

Próféta

Quote from: Member on 2008-05-17, 08:50:30[spoiler=3 rész után]Ami igazából érdekelne, hogy Kaiba mit is érezhet annak tudatában, hogy a lyukas mellkasú teste éppen mást tartalmaz, míg ő abba került, aki megmentette az életét.[/spoiler]
Amennyire új neki ez az egész, esetleg semmit. Egy jó darabig csak nézett ki a fejéből, erős WTF érzés mellett. Pont, mint mi :)

Quote from: Member on 2008-05-17, 08:50:30
Amit viszont nem értek: Ugyebár ha valaki testet vált, az emlékeit rakják át. Viszont ha nem tetszenek az emlékeid, akkor a rosszak helyére jobbakat tölthetsz le. Ez esetben nem kinyírod magad és tulajdonképpen vki más születik meg helyetted?
Nekem úgy tűnt, az a kúpszerű dolog a teljes személyiséget tartalmazza. Az emlékek letöltése viszont finomabb beavatkozás; mintha valamelyik részben egy kis tartálykából szívtak volna fel emlékeket, a kúpocska cseréje nélkül.
v.ö.: a teljes merevlemez cseréje nélkül is tudsz felrakni és leszedni programokat :D

kikuchiyo

A 6. rész után érdemes lesz majd újranézni az elsőt.
Rengeteg clue van elrejtve, és amit előszörre az
Quote from: Próféta on 2008-05-17, 13:26:28erős WTF érzés
miatt nem is fogtunk fel, az újranézve magyarázatot nyer. Csomó apró részlet egész más színezetet nyer.
Failure is the default option

Member

Mondjuk érdekelne, hogy az apró emlékszilánkok cseréje hogy nem szül ellentmondást a későbbi emlékekkel találkozva, de gondolom, ezt majd megmagyarázzák. :)
(Szerintem ez kicsit bonyolultabb azért, mint a programok cseréje, azok egymástól függetlenedhetnek, míg az emlékek azért nem teljesen. :ejnye: )

Rounin

Hmm... és ha a host teljesen tudatában van, hogy azok az emlékek nem igaziak? Attól még kellemes érzést fognak benne kelteni, de nem is zavarodik össze... annyira. :D
Szóval druggie-k előre. \o_

kikuchiyo

#7
Failure is the default option

Próféta


kikuchiyo

A japán vetítésben két hét szünet lesz valami hülye tenisz miatt, az Ureshii azt ígéri, hogy addig behozza magát.
Ahogy várható volt, a raw beszerzéssel problémáik vannak.
Failure is the default option

motifator

3 rész után:
Ez valami iszonyat beteeeeeg!
Folyamatosan kiráz a hideg tőle, de nagyon tetszik  :jee:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Gregory

#11
Quote from: Próféta on 2008-05-26, 02:31:20

Érdekes rész volt, néhány dologban különbözött szvsz az előző részektől. Mintha az egész pörgősebb lett volna, és Warp is kezdene valamennyire magára találni, már nem csak passzív megfigyelőként van jelen. Legalábbis én így éreztem.

Próféta

Kaiba 06
EDIT: jó rész volt. A vécés jelenet valahogy nagyon kifacsart módon perverz :)
Egyébként ha mindkettejüknek [spoiler] végig az volt a bajuk, hogy más nemű testben éltek, akkor miért nem cseréltek testet?
Meg nyilván szívás, hogy nem tudták lekommunikálni, hogy kicsodák :)[/spoiler]

kikuchiyo

És azt hogy oldják meg harmadik személy közreműködése nélkül? :)
Failure is the default option

Próféta

Sehogy. Megkérik a bácsit? Megkérik Hyoo-t, vagy mi a neve?

kikuchiyo

Azé' mondom. A bácsihoz (Vanilla a neve) nem mehetnek oda azzal, hogy [spoiler]"bocsi, seckselni akarunk, de kiderült, hogy valójában mindketten ellenkező neműek vagyunk a testünkhöz képest" - főleg, hogy a bácsi azt hiszi, hogy Kuroniko tényleg lány.[/spoiler]

Vagy a másik bácsira gondoltál?

A repülő izének (Hyohyo ??) szintén lennének ellenérzései a dologgal kapcsolatban.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2008-06-01, 00:16:07Vagy a másik bácsira gondoltál?

A repülő izének (Hyohyo ??) szintén lennének ellenérzései a dologgal kapcsolatban.
A másik bácsira gondoltam.
Hyohyo lelkivilágát én nem ismerem ennyire (te talán előrébb jársz), de korábban egyszer már elintéte a dolgot, még a nagy fehér néma barátságos izével kapcsolatban.

kikuchiyo

Igen, de az vészhelyzet volt. Ha megfigyelted, a 2. részben viszont eltakarta a "nagy fehér néma izé" (és ezzel Kaiba) szemét, amikor a másik csaj öltözött. Tehát valószínűleg nem reagált volna jól egy ilyen javaslatra.
Failure is the default option

Gregory

Btw HyoHyo egészen pontosan ki/mi? Biztos említették, csak valamiért nekem az kimaradt ._.

Próféta


Gregory

#20
;_;
Pedig már pont kezdtem megkedvelni

Manitu

Hirtelen behoztam a lemaradásomat, lenyomtam a legutóbbi 6 részt egyszerre. Az 5.-ig totális WTF volt, onnantól már kezdem kapizsgálni, hogy mi van... asszem. Egyelőre epic :Kiraly:


kikuchiyo

Tegnap leadták a 8. részt (fscking tennis), de még mindig nem tudtam megnézni, mert Share-n már nem is találtam meg, a PD meg csigalassú.
Nem lesz ez így jó...
Failure is the default option

Member

Húh, így 7 rész után azt hiszem, best anime ever seen.
[spoiler]Vanillá-t majdnem megsirattam, eddig a legérdekesebb karakter volt.[/spoiler]

Kérdés:
[spoiler]A végén Warp emlékeit lecsepegtették valahova, mielőtt a hajó felrobbant, ott tulajdonképpen mi történt? A csizmákat még értettem, de mi volt az a növény a végén, ami a követ rágta?[/spoiler]

Rounin

Quote from: Member on 2008-06-14, 23:13:45
[spoiler]A csizmákat még értettem, de mi volt az a növény a végén, ami a követ rágta?[/spoiler]

[spoiler]Hát egy emlékfaló, olyan, ami az anyóka emlékeit is megeszte.[/spoiler]

Member

Akkor nem abban rejlik a megoldás, vagy lesz valami csavar és igen? Hmmm, érdekes lesz a kövi ep, az biztos.

Próféta


kikuchiyo

Csak hogy letörjem az örömödet:

A 9. rész után megint két hét szünet lesz, csak július 7-én vagy mikor lesz a következő rész, ami végre megmagyarázza az előzményeket. Jó kis cliffhangerrel ért véget ráadásul.

Ez azért is rossz, mert már így is kezdik elfelejteni Japánban, hogy ez a sorozat egyáltalán létezik, ez abban is megmutatkozik, hogy a szokásosnál jóval később jöttek csak ki a raw-ok.

Apró vigasztalás, hogy jövő héten jelenik meg az első DVD, és vele együtt a zene-CD.
Failure is the default option

Próféta

Kaiba 09  :appl:
Az itteni netemmel egy év, mire lecsorog, de azért örülök neki nagyon :)

Xzone

Quote from: Próféta on 2008-07-05, 12:55:33
Kaiba 09  :appl:
Az itteni netemmel egy év, mire lecsorog, de azért örülök neki nagyon :)

Wow... Azért nem kicsit tisztább a sorozat, mint az első néhány részben. Persze most már kezd értelmet nyerni az első is :)

Ez a rész eléggé akcióközpontú volt (ezzel a sorozattal kapcsolatban azért furcsa ilyet mondani), és mindenképp kevésbé depressziós, mint a 8. epizód. És most már a Macross Frontierhez hasonlóan itt is tudjuk, kit kell a legjobban utálni.