Main Menu

Xam'd: Lost Memories

Started by chilip, 2008-07-30, 11:53:23

Previous topic - Next topic

chilip

Bonen no Xamdou:
<< AniDB >> , << OP - Youtube >> , << ED - Youtube >>


Tényleg nagyon szép az animáció, azért azt nem mondanám, hogy szóhoz se jutottam, de tényleg szép, dinamikus, folytonos, olyan, amit elvárnál egy 2008-as nagyobb költségvetésű animétől amit egy nevesebb stúdió készít.
A véleményem amúgy nem igazán változott, továbbra is igencsak epicgyanús. Egyre jobban kezd emlékeztetni az Eureka Sevenre, elsősorban a "sok szereplő egy hajón" dolog miatt. Egyelőre persze még nem kelt akkora hatást, mint a Gekkostate tagjai, de még csak a második résznél tartunk, nemsoká úgyis jönnek a slice-of-life részek, és akkor jobban megszerethetjük a szereplőket. Szerintem nem lesz ennyi szereplővel gond, nincsenek többen, mint az epic shounenekben szokás(E7, FMA, RahXephon).
A misztikumból sem érzem, hogy túlvállalta volna magát a sorozat. Az már kicsit furább, hogy az első két részben elég sokat villantottak meg a később kibontakozó háttértörténetből. Ez se az Eureka Sevennél (mondjuk az elsősorban coming-of-age romance), se az NGE-nél vagy a FMA-nál nem volt így. Talán még a RahXephonban se mutattak meg ennyit a misztikumból az első 2 rész alatt.
De valszeg azért tűnik ez furcsának, mert a Xam'd alkotói teljesen a valóságtól elrugaszkodott világot teremtettek, és ezért merül fel az emberben azonnal szokatlanul sok kérdés.
Mivel 26 részes lesz, valszeg több lesz benne a sztori, és kevesebb a slice-of-life. Ennek nem biztos, hogy örülök, de ha igazán jó lesz a történet, akkor lehet, hogy jobban járunk kevesebb résszel.

tl;dr: Igencsak jól indul, de kell még néhány rész, hogy el lehessen dönteni, hogy van-e annyira jó, mint azok a címek, amikre igencsak hasonlít.
by motifator


1-es és 2-es rész jó minőségben

itt az OP számának albuma: << Boom Boom Satellites - Exposed >>

nos találtam ilyet: ep. 3

Alkyra

#1
3. rész? Megnézzük. Én csak tökéletes minőségben vagyok hajlandó ezt nézni.:) Hamár ennyire jó grafja van, nehogymár szar quality ripeket nézzek...

edit: márha jó lenne z a torrent...

edit2.: megtaláltam ugyanazt, csaműködő verzióban. Le ne töltsd ezt, kivéve ha szereted a chipmunkot...

edit3.: Én inkább ezt ajánlom! Most töltöm. Megnézzük, hogy mennyire lett jó..

motifator

Az én postommal nyitottál topikot? lol :)

Quote from: Alkyra on 2008-07-30, 11:55:23
edit3.: Én inkább ezt ajánlom! Most töltöm. Megnézzük, hogy mennyire lett jó..
GGR verzió, biztos jó lesz. Az első két részből is az volt az egyetlen normális minőségű rip.
Á, de messze van az este, már most megnézném :(
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Alkyra

Quote from: motifator on 2008-07-30, 12:14:07
Az én postommal nyitottál topikot? lol :)

Quote from: Alkyra on 2008-07-30, 11:55:23
edit3.: Én inkább ezt ajánlom! Most töltöm. Megnézzük, hogy mennyire lett jó..
GGR verzió, biztos jó lesz. Az első két részből is az volt az egyetlen normális minőségű rip.
Á, de messze van az este, már most megnézném :(

...Este? Nekem 18 perc alatt lejött.(pedig ócska netem is van itt. nemsokára lesz jó netem)

chilip

Quote from: motifator on 2008-07-30, 12:14:07
Az én postommal nyitottál topikot? lol :)

lusta voltam írni :D és ezt találtam a legjobbnak nyitásra ;) érezd magad megtisztelve...  :angyali:

motifator

Quote from: Alkyra on 2008-07-30, 12:16:52
Quote from: motifator on 2008-07-30, 12:14:07
Az én postommal nyitottál topikot? lol :)

Quote from: Alkyra on 2008-07-30, 11:55:23
edit3.: Én inkább ezt ajánlom! Most töltöm. Megnézzük, hogy mennyire lett jó..
GGR verzió, biztos jó lesz. Az első két részből is az volt az egyetlen normális minőségű rip.
Á, de messze van az este, már most megnézném :(

...Este? Nekem 18 perc alatt lejött.(pedig ócska netem is van itt. nemsokára lesz jó netem)
Értelek én, csak nem tudom, hogy mit szólnának a melóhelyen, ha nekiállnék Xam'D-ot nézni :D Meló után meg megyek Nagykállóba próbálni, szal estig nem lesz egy nyugis percem  :bruhuhu:

Quote from: chilip on 2008-07-30, 12:17:34
érezd magad megtisztelve...  :angyali:
Érzem :P
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

chilip

megnézve, ugyan az a minőség, jó rész volt ez is :jee:

Bishop

Na én is töltöm köszi a linket :merci: Remélem majd egy kedves fordító csapat akik jobban értenek hozzá képi minőségben mindenben átveszi és nem kell félórát kutatni utánna  ::)
Amugy nem tom ki hogy van vele leszedtem az albumot, és nagyon jó :whoah: Op-ot már sz*rrá hallgattam  :D ÉS amugy nem szeretem az elektronikus zenét de olyan jól meg vanm csinálva, funkys alapon ez az elektronikus hangtorzitás.

Ami az animet illeti 3 rész alatt nem akarok levonni semmilyen következtetést de ami nekem fontos hogy a városban van élet, az utcák nem egyhanguak. Ez nekem fontos, de persze mást is ki lehetne emelni amit már elöttem szólók említettek.

Alkyra

mé nem jönn ki ez gyorsabban?:) tényleg nagyon jó a sztori, csak nagyon kevés dolgot magyaráznak meg benne.

chilip

ED szám egyre jobban tetszik, TV verziója most megy loop-on winamp-ba :D

Alkyra

Mikor is jelenik meg a következő rész?:) Kicsit türelmetlen vagyok.:)

Cobra

Valaki összeszámolta már hányféle verzióban jött ki az első 2 rész? :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Prof. William

Az opening egész fura. A zene kellemes nem anime openinges... Figyelni fogom ezt a sorozatot.

noriko

kedves topic nyitó! megrovásban részesítem.
[spoiler=indoklás]
Quote from: noriko on 2008-04-01, 18:23:16
A lista az anime board topic-jait mutatja. 
Ha valaki új topic-ot nyit, az átláthatóság érdekében legyen szíves ide is linkelni, és segítőkész moderátoraink remélhetőleg majd beépítik a listába! :)
::)[/spoiler]

az OP végén az az átalakulás nem zavaró a sorozatban? (ha már eljutott odáig)
Csak mert olyan murisan néz ki az az izé... :)
"I wish I could, but I don't want to."

Bishop

Harc közbe elég dinamikus és légvonalas teste van, ami harcban szép látványt nyújt, habár eddig egyszer láttuk. amugy én imádom az ilyen alakválto ruhákat  ^^ Mondjuk nem ruha de végülis hasonó a jellege

Chronus

Quote from: noriko on 2008-08-02, 01:20:40
az OP végén az az átalakulás nem zavaró a sorozatban? (ha már eljutott odáig)
Csak mert olyan murisan néz ki az az izé... :)

Stílusilag elég naturalisztikusan lett megcsinálva az átalakulás maga, szóval az nem gáz. Ami gázabb az a végeredmény.... de ha a jó oldalát nézzük, legalább van min röhögni....

Cobra

Nekem nagyon nem tetszik a harc alatt a grafika (2. részben).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

motifator

Tényleg murisan néz ki, de nekem tetszik :)
De a humanform weaponok is murisan néznek ki, meg még sokminden más a sorozatban(karakterdizájn, steampunk cuccok).
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Eberinu

Az egész olyan, mintha movie lenne. Teljesen olyan rajzolása van. Nekem tetszik.

chilip



Eberinu

A 3. részt rosszminőségbe tudtam csak megnézni,de sebaj. Egyenlőre nagyon lassan derül ki bármi is. Ez még olyan ismerkedős szakasz, de engem, ahányszor látom, egy movie minőségére emlékeztet. Rabja lettem :)

motifator

Az animáció minősége tényleg nagyon jó, de a movie-s érzésre eléggé ráerősít a Ghiblis környezet és karakterdizájn.
Ha csak részleteket/képeket láttam volna belőle, akkor lehet simán azt hinném, hogy ez az új Miyazaki film.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Eberinu

Ráadásul a fizika is nagyon jó benne, a mozgás, a gesztusok, szóval abszolút érdemes a figyelemre.

Alkyra

Quote from: Eberinu on 2008-08-07, 18:23:01
Ráadásul a fizika is nagyon jó benne, a mozgás, a gesztusok, szóval abszolút érdemes a figyelemre.

Én mondjuk örülnék egy jobb minőségnek is.^^'' Bár mivel ps3 rip ne várjak többet tőle...

motifator

Még csak most volt alkalmam megnézni a 4. részt. Kezd alakulni a sztori, az összes szálon. Még mindig nagyon keveset tudunk, és most tipikusan slice-of-life részek jönnek, de a háttérben azért rendszeresen adagolják a történetet.
Csak egy valami furcsa nekem: nagyon tetszik a sorozat, nem véletlenül álltam neki fordítani is, de valamiért miközben nézem, mindig azon jár az eszem, hogy éppen melyik másik animére hasonlít. Nem tudom, annyira még nem állt össze nekem a kép. Még nem kedveltem meg úgy a szereplőket, nem érzem köztük annyira a chemistry-t (hogy mondod ezt magyarul?).Ok, 4 rész tényleg nem sok, és ugye hetente csak 1 rész van, nem is lehet annyira belemelegedni a sorozat nézésébe, de nekem valami akkor is furcsa.
Azért remélem, hogy idővel megtalálom az egyediséget a Xam'd-ban is, nem csak azt fogom nézni, hogy hopp, itt egy kis Nausicaa, ez meg egy kis Eureka seveN, hmm, itt meg nem is tudom, hogy Fullmetal Alchemist-ra vagy a RahXephon-ra hasonlít-e jobban.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.


Alkyra

#27
Quote from: chilip on 2008-08-14, 07:34:31
<< 5. rész - GGR sub >>

domo. :merci:

edit.: Nuh a következő részben lesz egy time-jump valószínűleg.(Haru már ASP pilóta lett). Ez nem volt annyira mozgalmas rész, inkább egy kicsit elmélyült a sztori helyette.Jöhet a következő rész.^^

SaiyaGin

Beértelek Titeket, végre-valahára eljutottam az 5. részig.Eléggé tetszik a sorozat, de még nem vagyok fanatikus rajongója.
Nekem is folyamatos Miyazaki-érzetem van, tetszik az animáció, bár az ugrálós futás időnként elég viccesen néz ki. Az újabb és újabb rejtélyek nyomatását kezdem egy kicsit soknak érezni.

chilip

6. rész is nagyon jó volt, az óriás xamd meg lol :D ahogy játszott az energiával az marha mókás volt  :D