Main Menu

Kannagi

Started by chilip, 2008-11-24, 14:59:09

Previous topic - Next topic

chilip


Jin decided to use a piece of the sacred tree to carve a statue for his middle-school project and while moving it outside, it happens to touch the ground and transforms into a very cute girl. She is Nagi, a Shinto spirit, the guardian of the village and she is pissed that her sacred tree was cut down. Having no place to live, Nagi is forced to move in with Jin and tries to accept her new existence by taking out her anger in squashing bugs....er, cleaning the "Impurities".

Nagi has a rival in a little sister guardian deity, who lives in a shrine located on the other side of the river. Well, Zenga-chan has woken up too and decides to become a top teen-idol of the village, much to Nagi's dismay.

Kannagi topic go...


kannagi ep 8 vége: loooooooooool :D

NLZ

Quote from: chilip on 2008-11-24, 14:59:09
kannagi ep 8 vége: loooooooooool :D
Az egész rész jópofa volt. :D  Kárpótolt az Indexért, ami meg fostos szar. :(
[reserved]

LuckyDingo

Quote from: chilip on 2008-11-24, 14:59:09
kannagi ep 8 vége: loooooooooool :D
Nekem az tetszett, mikor Daitetsu a WCn gondolkodott XD Mondjuk az egész ürge röhejes, de jópofa XD

NLZ

Quote from: LuckyDingo on 2008-11-24, 21:34:28
Quote from: chilip on 2008-11-24, 14:59:09
kannagi ep 8 vége: loooooooooool :D
Nekem az tetszett, mikor Daitetsu a WCn gondolkodott XD Mondjuk az egész ürge röhejes, de jópofa XD
A fiú wc-ből meg aztán a sok srác között kirohan egy csaj is.  :lol:
[reserved]

Xzone

Quote from: Próféta on 2008-11-24, 22:14:30
Viszont épp aktuális sorozat nyolcadik része: nem úgy volt, hogy átvonultok az Új animék, vagy valami hasonló topikba? Tényleg zavaró, hogy részenként mindenki benyög egy mondatot; elvesznek közte a teljes sorozatok / filmek beszámolói.

Igen, ez volt a terv. Chilip?

LuckyDingo

Nem hogy csinálna valaki a Kannaginak is topicot... csak hát sok a lusta ember, aki nem akar ismertetőt írni-fordítani XD Én mindig csak felhívást intézek topicnyitásra, mert nekem nincs energiám erre :P

chilip


Jin decided to use a piece of the sacred tree to carve a statue for his middle-school project and while moving it outside, it happens to touch the ground and transforms into a very cute girl. She is Nagi, a Shinto spirit, the guardian of the village and she is pissed that her sacred tree was cut down. Having no place to live, Nagi is forced to move in with Jin and tries to accept her new existence by taking out her anger in squashing bugs....er, cleaning the "Impurities".

Nagi has a rival in a little sister guardian deity, who lives in a shrine located on the other side of the river. Well, Zenga-chan has woken up too and decides to become a top teen-idol of the village, much to Nagi's dismay.

Kannagi topic go...

Flaser



A Crazy Shrine Maidens őrület hozzánk is elért!
Hogy, ez Japánban milyen magasságokat (-vagy mélységeket) ért el, azt ezek a hírek is jól példázzák:
Nagi Fever: Nagi Fan Club Cards Reach Insane Prices
"Second-hand" Nagi Provokes Otaku Storm

További hírek:
http://www.sankakucomplex.com/tag/nagi/
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Moha

#8
Na, átpakolásztam pár postot... egyelőre 5 oldallal mentem visszább, többhöz most nem volt energiám. Majd talán valamelyik modi még kiszemezgeti a Kannagi-ra vonatkozó postokat. Még asszem berakom az indexbe azért.

Edit: Kész az index is.
Ja, chilip, remélem nem gond, hogy az ismertetőt beszúrtam a legelső postba. Az az egy sor kezdésnek ott nagyon hülyén nézett ki! Azért igazán írhatnál majd egy magyar nyelvűt is. :)

Edit2: Jó, tovább már tényleg nem keresgetek átpakolni való postot. Már így is jojózik a szemem. Megyek aludni.

chilip

Quote from: Moha on 2008-11-25, 01:52:07
...
Azért igazán írhatnál majd egy magyar nyelvűt is. :)
...

minek? aki nézi az tud angolul (meg a potenciális nézők is). és túl sok munka :D

LuckyDingo

Jórég írtak ide :O
A 11es epizódban jött a mélyrepülés kezdete :/ nem szeretem az ilyen hirtelen szomorú helyzeteket, de ez van :S Azért az elején volt poén is benne.. a második telefonhívás nem volt semmi... :lol:

chilip

:D jaja, most már elkezdem a mangáját

KeLa

#12
Quote from: chilip on 2008-12-16, 13:51:17
:D jaja, most már elkezdem a mangáját
Sokra nem mész vele, legalábbis egyelőre, kivéve ha jól tudsz japánul^^
A 13. fejezet kb a 9. rész feléig megy, több még nincs lefordítva, de talán most belehúznak. 2 hónapig nem volt új fejezet, de tegnap felkerült OM-ra a 13-as...

chilip

ja, vettem észre utána :(

motifator

Dorama? Mindfuck? In MY Kannagi?  :wtf:
Szerintem egyáltalán nem áll jól ennek a sorozatnak, hogy megpróbálja komolyan venni magát.
Hát, 2 rész van hátra, majd elválik, hogy mi lesz belőle, de hiába szeretem általában a drámát, ennek remélem nem lesz emós vége.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

Pedig arra hajaz. :( Kár érte, pedig jó volt a közepe.
[reserved]

Flaser

Arról ugye tudtok, hogy Eri Takenashi, a Kannagi író- és rajzolónője, betegség miatt felfüggesztette a manga készítését?
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Member

Komolyodik a Kannagi? DO WANT!!! Gondolom csak én állok így hozzá, de mint tudjátok, ez a semmilyenség már az idegeimet őrölte.

LuckyDingo

Quote from: Member on 2008-12-18, 10:06:55
Komolyodik a Kannagi? DO WANT!!! Gondolom csak én állok így hozzá, de mint tudjátok, ez a semmilyenség már az idegeimet őrölte.

Szerintem is jó így. Teljesen igaza volt Jinnek, hogy kibukott Nagira.

motifator

Abban tényleg igaza volt, hogy kiakadt, ezzel még nincs is semmi gond. Ami nekem nagyon nem tetszett, az a tanárbácsi, ahogy osztotta az észt, meg a Nagi-mindfuck. Komolyan, a végén már vártam, hogy mindenki körbeáll, tapsolnak és gratulálnak (pedig imádom az NGE-t).
A mangakát meg azóta megműtötték, jól van, és folytatja a munkát.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

A szituáció maga jogos, de nem kellett volna, hogy a szituációra lehetőség legyen. :F  Szegény Nagi, biztos azért emózott be, mert /a/-n mindig leribancozták. :(
:D
[reserved]

LuckyDingo

Quote from: motifator on 2008-12-18, 11:41:21
Komolyan, a végén már vártam, hogy mindenki körbeáll, tapsolnak és gratulálnak (pedig imádom az NGE-t).
Jaj még csak az kéne XD Engem amúgy is a depresszió szakadékának a szélére sodort az NGE.. ha ebbe is valami ilyet hoznának be az már télleg gáz lenne. De szerintem csak jó vége lesz.. egyszerűen nem illene az animéhez, hogy valami emos, borús vége legyen  :S

Member

Ez rettenetesen hirtelen volt. Mintha észrevették volna, hogy "bazz, még 2 rész" és amúgyis el akarnak térni a mangától, akkor bevágnak vmi marhanagy okoskodást. Ha folyamatosan vezetik ezt fel, meghatároznak valami célt (és nem annyit, hogy Jin rájön problémái fő forrására) és nem karaoke; buzulás; maid café részek jönnek halomra, még jó is lehetett volna, de így kb. annyira illik ez ide, mint Iriya no Sora-ban a 3. (?) rész.

motifator

Bazz, egyetértek Memberrel. Hát eljött a világvége? :D
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Dreamcleaver

Nekem semmi bajom sem volt a drámai fordulattal, sőt sztem kifejezetten elegánsan volt megoldva, hogy a rész első fele még a szokásos comedy és utána váltás. Egyedül az a gondom, hogy a maradék részek kevesek lesznek a drámai szál teljes kibontásához, szal vagy rushed vége lesz, vagy 2nd season.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

KeLa

Eddig a szekrényes rész kivételével nagyjából követte a mangát, apró eltérések voltak csak. Ezt a drámásabb részt nem csak úgy "berakták". A mangában itt kezdődik a lényeg. És ha nem lesz 2. évad, akkor az anime pont itt fog bejeződni... x]

Member

Ez a rész SO EMO volt, főleg a SO EMO JIN-nel. De legalább alig kell fordítanom...

NLZ

[spoiler][/spoiler]
Jessz, megint egy jól induló anime lett fostarisznya az erőltetett drámai vonulat miatt. ^^
[reserved]

motifator

Nem szoktam NLZ-vel egyetérteni, de most  :tezsvir: Ez a rész tényleg elég szar volt.
De én még nem írom le teljesen a sorozatot, van bő 23 percük, hogy helyrehozzák. Remélem élnek a lehetőséggel, különben kár lenne érte.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

Még ha helyre is hozzák, a múltat nem tudják eltörölni. Ez olyan, mint egy nő, ha egyszer beleszarik az ágyadba. Onnantól kezdve már máshogy tekintesz rá.

Különben is, miért nem szoktál velem egyetérteni? Nekem mindig igazam van.  :D
[reserved]