Main Menu

Sora wo Kakeru Shoujo

Started by White SeeD, 2009-02-21, 22:11:55

Previous topic - Next topic

White SeeD

Itt az ideje, hogy megkapja a saját kis topicját, a jelenleg futó legjobb anime.
(Nagyon remélem hogy min 26 részes lesz :D)

Aki még nem látta volna, annak egy kis bevezetés:

Helyszín: a világűr egy kolóniája. Főhősnőnket házasságba akarják kényszeríteni ezért meglóg otthonról persocomjával együtt. Éppen a látványban gyönyörködik mikor egy szeméthegy  kíséretében megjelenik egy kihalt mozgó kolónia.
Rövid kutatás után megtalálja az AI-t Zero-t[spoiler=Zero]Igen, a Code Geassos Zerora gondoltam. A hangja ugyanolyan, a viselkedése is csak Fumoffu stílusban, meg az alakja is hasonlít a maszkjához.[/spoiler] Leopard-ot. (Akinek  kissé sajátos személyisége)
Leopardról kiderül, hogy gyakorlatilag egy űrágyú, noha az első lövés nemigen sikerült.
A lány ráér, kolóniánknak meg tervei vannak = jó sztori poénokkal fűszerezve.
És most már a harcok sem túl rosszak. Főleg a mostani kolóniaharc.
Kicsit Mai Otome Slave feelingje volt, legalább is a legújabb repülő valaminek. Nameg a mecheknek is hasonló stílusuk van, mint amiket onnan megszokhattunk.bár a hangjuk erősen egy lefulladásra készülő propelleres repülőgépére hasonlít. :smile:

Már eltelt 7 rész és igencsak beindult a történet. Ránkszakadt egy halom szimpatikusabbnál szimpatikusabb szereplő pl lolizseni, vagy sexyfightergirl stb.

Az első rész után majdnem dobtam, aztán mivel megjelent Leopard, gondoltam miért is ne nézném, most meg már majdnem ugyanúgy várom a részeket mintha a CG menne (Csak egészen mást élvezek benne) :cool:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cobra

Recycling anime of the year :)
Eddig van benne CG, Mai Hime, My Otome, meg még biztos több Sunrise alkotás eleme, illetve a frissen debütált főgonoszunk segédje erősen SW-s. Nagyon jó paródia eddig, remélem marad a színvonal. Grafika Sunrise-tól megszokott magas szint, szóval ettől nem kell félni. Menet közben nincs túl sok zene, de az OP nagyon tetszik.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

bimanc

Quote from: Cobra on 2009-02-21, 23:48:45
Recycling anime of the year :)
az OP nagyon tetszik.

Az OP tisztára CG. Nem is tetszik. A négyes epizód annál jobban bejött. Egy iskoláslány és egy ál-leszbikus nyomozónő öszebilincselve, eltűnésre hajlamos ruhában.   :Kiraly:
Mivel eddig Strikes-ot néztem, az 5. résznél tartok, és eddig hullámzó volt a színvonal. Ezután tényleg jobb lesz? Bár végülis mindegy, úgyis mindjárt megnézem.

(A karakterek tényleg elvinnék a hátukon a sorozatot, de a sztori is egész jó, kiváncsi vagyok, végülis elindulnak-e Lulupard-ék valamikor, ha már összerakták a cuccokat..)

chilip

legutóbbi rész epic WIN  :Kiraly: Colony SUPLEX, ultimate "I HAVÜ KONTROLLŰŰŰ", Lulupard is egész vicces, meg a 2 ninja-rendőr

bimanc

Quote from: Cobra on 2009-02-21, 23:48:45
Recycling anime of the year :)
az OP nagyon tetszik.

Az OP tisztára CG. Nem is tetszik. A négyes epizód annál jobban bejött. Egy iskoláslány és egy ál-leszbikus nyomozónő öszebilincselve, eltűnésre hajlamos ruhában.   :Kiraly:
Mivel eddig Strikes-ot néztem, az 5. résznél tartok, és eddig hullámzó volt a színvonal. Ezután tényleg jobb lesz? Bár végülis mindegy, úgyis mindjárt megnézem.

(A karakterek tényleg elvinnék a hátukon a sorozatot, de a sztori is egész jó, kiváncsi vagyok, végülis elindulnak-e Lulupard-ék valamikor, ha már összerakták a cuccokat..)


Szerk.: Ep 6-7:
Hát ez k*rvajó volt! A sztori is egyre ígéretesebb.  Következő rész fürdős, lassan úgy érzem, hogy ez a cucc olyan lesz, mintha a Code Geass-t meg a Strike Witches-et összekeverték volna.

Viszont:
Quote from: Cobra on 2009-02-21, 23:48:45
Menet közben nincs túl sok zene
Szerintem viszont nagyon jó zenék vannak benne, főleg az a dal tetszik, ami a legutóbbi rész végén volt, a harcok után.

LuckyDingo

Egy részt néztem, az nem jött be nagyon, nekem túl összevissza volt az is :S Lulu hangja lolvolt, de annyi :D

bimanc

 :lol: Hát eddig se volt egy túl mélyenszántó anime, de most a nyolcadik résznél már semmit sem vettek komolyan a készítők. Ekkora ökörséget rég láttam. 10/10

ogre

láma kérdés: strikes, asf vagy yesy?

KeLa

Quote from: ogre on 2009-03-10, 12:54:44
láma kérdés: strikes, asf vagy yesy?
Sztem mind1, amelyik gyorsabb...

bimanc

Részemről Strikes, de nem mondom, hogy a legjobb. Most már azért maradok náluk, és szerencsére nem is lassúak.

ogre

yesy-t nem szedtem még, asf szebb, a strikes amennyivel kisebb, annyival nem rosszabb. szóval ahogy esik. casshernnél pl megjátszom, hogy leszedem ronery-t, mert hamarabb kijön, aztán leszedem shs-t mert az jobb. a rawhoz még kevés vagyok :D

chilip

akkor hangosan felkacagtam mikor [spoiler]az égről leütötte egy suhintással a felhőket[/spoiler], de ez a rész simán csak "WTF?" volt. egy filler aminek semmi köze az egészhez. retardált volt az egész. azért az egy nevetésért elnézem most még :)

KeLa

Attól még h erősen WTF volt, nem biztos h értelmetlen is... szal lehetséges h bizonyos dolgokra így akartak utalni... aztán valaki vagy észreveszi, vagy nem.

[spoiler=Ep.11]Pl. kiderült h az a szemüveges csaj a diáktanácsból Nerval/Aleida mellett áll...[/spoiler]


Cobra

100% filler ugyan, de nekem nagyon tetszett.
A sorozat meg eddig EPIC.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Prof. William

#14
Jaja.. Mindig is érdekelt mi lett volna ha Zero tudatát átvinnék egy szuperkompjúterbe aztán meg kapna pár ezer évet az elhülyülésre. :)


bimanc

Ep. 12.:

Hát ez... ez teljesen... mi a fene is volt ez?
Mindenesetre nagyon jó volt.

KeLa

Én is csak néztem h miva' O_o
Most kb. az elejéről kezdhetik újra ezt a kis ellenállósdit, nagyon megszivatták őket :D
És gondolom Leopard is most kap majd egy új "testet" :D Valami érdekesebbet... hajrá Sakura =D

Én

Megnéztem az első részt. Tyű, rendesen a dolgok közepébe vágak :D Imo-chan kicsit idegesítő, de amúgy eddig ilyen lulzy kliséhegy. Tetszik. :D Csak az első részek torrentjei baromi lassúak...
Viszont itt is megfigyeltem, hogy mennyit javult a CG az utóbbi időkben, a Basquash!-ben marha jó volt, és itt is egész szép.

chilip

 :lol: 14es részben a Pizza Hut reklám  :lul: logón áll 3 mp-ig a kamera, majd a 2 ninja-police-loli beleharap a pizzába és sírva fakadnak olyan finom  :rotfl:

Prof. William

#19
Burkolt reklám. :)  innen látszik hogy Leopard tényleg Zero hisz a PH is szponzorálja a sorozatot .:)

Ez kb olyan mint a régi Ötvös Csöpi filmben...

- Mit isztok gyerekek?
- Traubisodát!

És utána mutatja 1 percen át ahogy isszák. :)

White SeeD

válság van, örülnek hogy vannak szponzoraik.

CG-ben még elég volt pár bevillantás szünetben meg a reklám. Most már kicsit többet kell leteni az asztalra a szponzori pénzekért :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

bimanc

20. + 21. rész egész jó volt, már korántsem olyan vicces a sorozat, mint az elején. Kezdenek hullani a szereplők.

White SeeD

[spoiler=legújabb részből].Gyak visszajött mindenki aki meghalt. Kivéve egyet.[/spoiler] :D

Viszont feladtam a várakozást, hogy valami normál csapat subolni fogja :frown:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cobra

Il-Subs vajon hova lett? Ami most eléhető, az ahogy néztem a fordító oldalán igen pocsék minőség fordításilag.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

bimanc

Quote from: White SeeD on 2009-06-03, 21:40:51
[spoiler=legújabb részből].Gyak visszajött mindenki aki meghalt. Kivéve egyet.[/spoiler] :D

[spoiler]Mostmár az az egy is visszajött.[/spoiler]
:muhahah:
Komolyan, ez a sorozat kész katasztrófa. Űrkolóniák kardoznak meg bírkóznak egymással, miközben a meghipnotizált emberek dobozokat a fejükre húzva zombulnak, aztán valami nyolcvan éves transzvesztita egy mutáns rózsával kiszabadítja őket, ennyire azért még a CG sem volt elborulva.  :morci:

White SeeD

És most jönnek a mindblow részek
[spoiler]gonosz Leopard ikeralterego stb[/spoiler]  :D

Közben mindjárt vége. És a főbosst már mióta nem is láttuk :mad:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

bimanc

Wtf? Lulupard végre öntudatra ébredt, és most [spoiler]ő a főgonosz, Nerval meg a megmentő? What a twist![/spoiler]

White SeeD

 :lol:
Ennyire még a CG-ben sem keveredtek össze a csoportok.
[spoiler]Sejtettem hogy ölelkezős happy end lesz de hogy ennyire...[/spoiler]
Bár még van hátra egy rész, de kétlem hogy túldrámázzák a dolgot.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

bimanc

Azért ez az utolsó rész nagyon kemény volt.  :he:
Ezek után már nem tudok meglepődni semmin.
[spoiler]És végül senki nem halt meg.  :falba:[/spoiler]
Egy folytatás simán jöhetne ebből, addig meg Member nézze meg és írjon róla beszámolót.  :haha:

Xzone

Nerval amúgy csak számomra totál szimpatikus szereplő? Bár nekem a V for Vendettában is nagyon tetszett, amikor egy badass karakter a konyhában sütögetett :D