Main Menu

Record of Lodoss War

Started by Rufio, 2004-04-04, 22:39:49

Previous topic - Next topic

Rufio

Na üdv..nem tudom jó helyre jön-e ez meg minden, de nem érdekel. Nos, végre hosszú idő után van végre annyi hely a gépemen, hogy letölthetem újra kedvenc OAVmat erre egyrészről keserves 2 óra mire megtaláltam hogy tudom lejátszani, ezzel még nincs is gond, de hogy angol legyen..hát kérem szépen... :beken: Bár ez a nemtom milyen lájátszó rohadt sok opciót tartalmaz, szóval, ha lenne vki oylan kedves, hogy megmondja hogy lehet feliratos vagy csak simán az eredeti annak nagyon nagyon megköszönném, ha pedig ilyen nincs, hát....akkor nagyon mérges leszek...

roderick

Mondjuk Bsplayer-t vagy Media Player Classic-ot, neadjisten mplayer-t tölts le és akkor választhacc hangsávot meg feliratot is...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

.Attila

Rufio... hmm... Peter Pan-ből (vagy Hook kapitány-ból) netán?
Milyen lejátszóról beszélsz?
Van vobsub-od? Az valszeg megoldaná a problémád (az nem lejátszó, hanem egy kiegészítő (vagy miafene) progi).
És mi lesz, ha mérges leszel? :)

Vóbert

Quote from: RufioNa üdv..nem tudom jó helyre jön-e ez meg minden, de nem érdekel. Nos, végre hosszú idő után van végre annyi hely a gépemen, hogy letölthetem újra kedvenc OAVmat erre egyrészről keserves 2 óra mire megtaláltam hogy tudom lejátszani, ezzel még nincs is gond, de hogy angol legyen..hát kérem szépen... :beken: Bár ez a nemtom milyen lájátszó rohadt sok opciót tartalmaz, szóval, ha lenne vki oylan kedves, hogy megmondja hogy lehet feliratos vagy csak simán az eredeti annak nagyon nagyon megköszönném, ha pedig ilyen nincs, hát....akkor nagyon mérges leszek...

Már bocs, a hülye kérdés miatt, de te úgy gondolod, hogy az angol feliratot átállíthatod magyarra??? Fura lenne... ugyanis beégetett felirat, és nem DVD, hogy hozzárendelj akármilyen mást is, amikor betöltesz valamit... ahhoz először is magyar feliratot kellene leszedned valahonnan, már ha találsz ilyent, aztán ahogy Trivi is mondta, kell hozzá vagy BSPlayer (lejátszó) vagy Vobsub (plug-in a lejátszókhoz)... Aztán ha egyik sem megy, akkor tessék megtanulni min angolul, vagy mégjobb japánul... aztán nincs gond, meg ok a mérgességre...
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

roderick

feliratot le lehet cserélni, hisz nem beégetett az .ogm-ekben, az más kérdés, hogy nincs speciel a Lodoss-hoz angolon kívül más a fájlban... amúgymeg szerintem a DUB-ot akarta lecserélni japánra, angolról... aztmeg megértem miért:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

.Attila

Quote from: VóbertMár bocs, a hülye kérdés miatt, de te úgy gondolod, hogy az angol feliratot átállíthatod magyarra??? Fura lenne... ugyanis beégetett felirat, és nem DVD, hogy hozzárendelj akármilyen mást is, amikor betöltesz valamit... ahhoz először is magyar feliratot kellene leszedned valahonnan, már ha találsz ilyent, aztán ahogy Trivi is mondta, kell hozzá vagy BSPlayer (lejátszó) vagy Vobsub (plug-in a lejátszókhoz)... Aztán ha egyik sem megy, akkor tessék megtanulni min angolul, vagy mégjobb japánul... aztán nincs gond, meg ok a mérgességre...
Én nem tudom, hogy az ftp-n milyen ROLW van fent, de Rufio szövegéből úgy értelmeztem, hogy a szinkron angol, és az idegesíti. OGM file-oknál pedig lehetséges, hogy több szinkron is van (meg felirat is több), és általában az angol van alapértelmezettnek beállítva.
Ebben az esetben a vobsub-bal lehet a legkönnyebben beállítani a kívánt dolgokat.

Vóbert

Quote from: TriviÉn nem tudom, hogy az ftp-n milyen ROLW van fent, de Rufio szövegéből úgy értelmeztem, hogy a szinkron angol, és az idegesíti. OGM file-oknál pedig lehetséges, hogy több szinkron is van (meg felirat is több), és általában az angol van alapértelmezettnek beállítva.
Ebben az esetben a vobsub-bal lehet a legkönnyebben beállítani a kívánt dolgokat.

A Record of Lodoss War-on kívül a TV és a Record of Lodoss War - Legend of Crystania mind avi, tehát azokkal nem lehet gondja... csak a sima Record of Lodoss War-ral, ami OGM... és mint mondtad, azt meg egy sima Vobsubbal meg lehet oldani... akkor nem értem, hogy hol a probléma???
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Vóbert

Ja és az .nfo file-ban ott az instukció:

Lastly, to switch tracks with the OGG subtitler, use the Languages menu.  To
  switch tracks with VObSUb, right-click the greenish arrow in your system tray.
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Ramiz

Mit akarsz azzal, hogy "nem érdekel"? Körülnézel, megtaláltad volna a Help! topicot...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Vóbert

Ja mégvalami... megnéztem a Record of Lodoss War OGM formátumát, és simán lehet váltani a japán és angol hang között, valamint simán ki-be lehet kapcsolni a feliratot is... úgyhogy ennek a topicnak nincs értelme... szerintem lehet is törölni akár...
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Vóbert

Hogy visszatereljük a topicot a helyes mederbe, most, hogy leszedtem az összes ROLW-ot, rájöttem, hogy rossz sorrendben láttam... Előbb néztem meg a TV-t, mint a simát, nem számítva, hogy a Record of Lodoss War - Legend of Crystania és az OVA nem is tudom, hogy hova való... a ROLW elé, vagy után?
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Cobra

Első az OVA, utána a TV verzió, és utána a Crystania, abból is előbb a movie, utána az OVA
Hide and fear, Cobra Commander is here !

roderick

Igazából szvsz. tök mindegy a sorrend, mert az OVA és TV egymástól függetlenül dolgozza fel a regényt. Bár igaz hogy az OVA korábbi eseményekkel kezdi, de a TV-ben amikor visszaemlékeznek, akkor úgyis máshogy történtek meg azok az események...
A Crystania, meg ígyis úgyis szar és igazából semmi köze nincs a Lodosshoz, csak aki csinálta gondolta, úgy azért mégis jobban eladható, ha belekeveri egy kicsit...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Cobra

Ebben sajnos igazad van.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Vóbert

Quote from: roderickIgazából szvsz. tök mindegy a sorrend, mert az OVA és TV egymástól függetlenül dolgozza fel a regényt. Bár igaz hogy az OVA korábbi eseményekkel kezdi, de a TV-ben amikor visszaemlékeznek, akkor úgyis máshogy történtek meg azok az események...
A Crystania, meg ígyis úgyis szar és igazából semmi köze nincs a Lodosshoz, csak aki csinálta gondolta, úgy azért mégis jobban eladható, ha belekeveri egy kicsit...

Kösz mindenkinek...

Valahogy gondoltam, hogy a Crystanianak nemsok köze van az eredi felálláshoz, mert maga a rajz is elég gagyinak tűnik a ROLW-hoz képest...

Köcc mégeccer :)
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Kilteh

Én is nagyot néztem... Hmmm.... Shooting Star nem halt már meg eccer... Hmmm... és a másik tucat szereplő...? És miért is nem emléxik Berserker barátunk (Orson) meg a hölgyemény Parnra? (Aki nem érdemli meg Deedlit-et ;))

Na mindegy, az édesszájú Drow-t amikor megláttam...   :lol:
Kil

A .hack univerzumának fanatikus imádója...  :D

roderick

#16
azért van x dolog mégegyszer, mert mint korábbi postomban utaltam rá, az OVA és a TV független egymástól, csak ua. a könyvsorozatból csinálták és az OVA-ban eléggé átgyúrták a végefelé a dolgokat, a TV közelebb áll a könyvhöz, de késôbbi kötettôl kezdi el. Volt valami fasza kis honlap, ahol minden le volt írva az egész Lodoss miafenérôl, demost istennek se találom.

Edit: naazér' megvan: http://www.lodossdreams.net
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Vóbert

Nekem azé teccik ez a Lodoss annyira, mert olyan egész a történet... nagyon jól megcsinálták... és teccik :D
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Relunx

Hali mindenkinek!

Ha már a Lodos-ról van szó, akkor én is hozzászólok, hiszen az egyik kedvenc animémről van szó...(részben azért mert a fantázia világa közel áll hozzám)

Na szóval, a OVA a legjobb, a Tv közelít a szintjéhez de az is elégjó, de nem jobb mint az OVA, az a Legend of Crystani meg nemtom mi a fene...pár részt megnéztem aztán azt mondtam magamban: na ebből az igénytelen xarból elég! szal végig se néztem...

Én úgy tudom (már nemtudom hogy hol de vhol ezt olvastam) hogy a Tv az az OVA után játszódik és még beleraktak olyan karaktereket is (pl: leaf) amik az OVA-ba nem fértek bele...de ha láttátok az OVA-t is és a Tv-t is akkor tudjátok hogy az OVA és a Tv között alig van különbség...történetileg szinte ugyanaz, az OVA karakterei megtalálhatók a Tv-ben is...de mondjuk kissé furcsáltam a Tv-ben pár dolgot pl: az Ova-ban Ashram is és Pirotess is meghal, mig a Tv-ben mindkettő  él, mivelhogy Pirotess Ashrammal megy hogy ujjáépítség Marmo-t...

A felirathoz meg annyi a hozzáfűznivalom hogy, nekem special az OVA rm-ben (real media file) van meg, és az animevilag oldaláról a feliratok menüben az első három részhez már megcsinálták a feliratot magyarra...(a többi majd később jön)

Relunx

Raggie

Heló mindenkinek! Láttam az OVA-nak az első három részét és iszonyú király! Nem tudná esetleg valaki kölcsönadni, vagy lemásolni nekem a többi részt? Meetekre szoktam járni, ott oda tudnátok adni. Előre is kösz!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Relunx

Raggie Gordon-nak:
Az ustem-ról le lehet tölteni a teljes Lodoss OVA-t és a Tv-t is!

Relunx

.Attila

Quote from: RelunxRaggie Gordon-nak:
Az ustem-ról le lehet tölteni a teljes Lodoss OVA-t és a Tv-t is!

Relunx
Gyanítom, azért kéri, mert neki nincs net-je, vagy nagyon lassú és percköltséges.

Ramiz

Szerintem is. Bingó, talált, süllyedt. :D Nem mindenkinek van gyors elérése, sajna.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Vóbert

Most, hogy beleskuviztam az OVA-ba, nekem úgy tűnik, hogy a TV jobban teccene :) Lehet, hogy mert azt láttam először, de nekem jobban bejön a TV...
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Raggie

Quote from: TriviGyanítom, azért kéri, mert neki nincs net-je, vagy nagyon lassú és percköltséges.
Mindenki a gondolataimban olvas?!
Valóban ez a helyzet! Ha valaki meetre jár akkor könnyen kölcsön tudja adni, mivel Ramiz, vagy én(vagy mindketten) mindíg ott vagyunk! És kettönknek már elég terjedelmes animegyűjteményünk van amiből szívesen adunk kölcsön cserébe (persze nem csak cserébe!!).
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Pivi

Szevasztok!

Sikeresen beszereztem külföldrõl a Record of Lodoss War DVD Collector változatát, és ismét rá kellett jönnöm, hogy mennyire tetszik ez az anime...

Most jelenleg Lodoss beszerzést végzek a netrõl, ami annyit tesz, hogy mindent leszedek, ami Lodoss. Ha valaki tud olyan oldalt, ahol például fan rajzok/történetek vannak, esetleg egy hivatalos artbook, az ossza meg plz! :)

Jelenleg már birtokomban vannak a hivatalos mangák nagy része.

Hentait nem szereztem belõle, mert amiket láttam Lodossból, azok gusztustalanok voltak.
Maximális tisztelettel:
Pivarcsi "Pivi" Gábor
Mithril zenekar - billentyûs
Everest zenekar - billentyûs
MoonDragon Entertainment - zeneszerzõ, játékkészítõ

tomipark

Hát nemtom srácok nekem nem teteszett ez az anime. Gyerekesnek és unalmasnak találtam. Sem a cselekménye sem a látványa, sem a mondanivalója (volt neki?) nem tudott megragadni... Csakemrt fantasy és anime még nem kell rögtön hasraesni töle. Srákány ok meg gonosz goblinok futkároznak a képernyön. Naés? Ez még önmagába édeskevés...
De ez csak egy vélemény, nyugodtan elgyintsetek a levegõbe "ez mekkora idiota itten... " :)
bye

Relunx

tomipark-nak
Megesik az ilyen. Te valószínûleg nem tudod annyira beleélni magad a fantasy világába vagy távol áll tõled. Számomra a Második legjobb anime a világon.
Én spec imádom a fantasy világát. Ezért is olvasok pl káosz világa könyveket, és gyûjtök be minden fantasy-anime-t.

Relunx

Ginsei

Üdv!

Az ftp-n négyféle Lodoss War verzió található meg. Az OVA verzió 3 részes, a TV verzió 27 részes, van a Legend of Chrystania, valamint egy 13 részes sorozat. Utóbbiról eddig itt nem esett szó, nem hangzott el róla vélemény. Szeretném tudni, h. hova illeszthető be ez a változat, mivel annak háromnegyedét már megnéztem (talán pechemre, amennyiben az egy lerövidített korcs feldolgozást takarna).

Rounin

Quote from: Ginsei on 2006-11-21, 21:25:27
Az OVA verzió 3 részes

Tessék? O_o

*utánanéz*

Jahm, hogy a Legend of Crystania ova.. o_o
Na mindegy, nem ez a kérdés. :)
A 13 részes az a RoLW ova, amit szerintem érdemes mindenképpen megnézni. Legszebben rajzolt, legnormálisabb történet, illetve ez készült el először, tehát az első RoLW. És volt róla szó, nem kevés. Amikor itt OVA-t emlegetnek, akkor erről van szó. ;)