Main Menu

xxxHOLIC

Started by Lazzaret, 2006-06-03, 22:41:43

Previous topic - Next topic

Lazzaret

Ez egy nagyon érdekes és különleges sorozat. Leginkább a spirituális éa asztrális dolgokat boncolgatja. Sok érdekes dologról van benne szó. A történetünk azzal kezdődik hogy egy fiatal srác sétál az utcán és egy lilás fekete masszaszerü dolog követi amit csak ő lát. Rohanni kezd előle de utoléri és beteríti őt az egész. Próbál szabadulni tőle de sehogy sem bír kijutni alóla. Persze mindenki bolondnak nézi hogy az utcán fetreng. De ahogy hozzáér az egyik kerítéshez a massza eltünik. Eleinte nem érti miért ment el. Ahogy jobban megnézni a kerités mögötti házat olyan érzés támad benne mintha hívná magához. Persze bemegy ahol két kislány fogadja és beljebb vezetik egy szobába ahol egy fiatal nő ül érdekes kimonójában. Hősünk beszélgetni kezd a nővel aki elmagyarázza neki hogy miért tünt el a ködös massza szerü valami ami egy rossz szellem. Amikor hozzáért a kerítéshez a házat körülölelő erőmező miatt tünt el. A nő azt is mondja hogy teljesíti egy kívánságát cserébe valamiért. persze hősünk kíván is de innentől nem irom tovább hiszen innentől lesz érdekes az egész.

A rajzolás kicsit furcsa de nekem tetszik ez a kicsit elnagyolt dolog ami miatt még jobban kiemelkedik a spiritualitás érzése. A zene is nagyon passzol és a szinkronok se rosszak. Egy nagyon érdekes anime aminek már 8-9 része és egy OVA-ja van kint. Aki kedveli az ilyen misztikus dolgokat az bátran nézen bele. A többieknek meg érdekességként is szórakoztató tudd lenni.


www.arkangyalok.uw.hu

Kvikveg

OVA: A rajzolasa egyedi, az epiteszeti muvei egyszeruen gyonyoruek. Jokat nevettem rajta, de komoly tortenet, es tovabbi tortenetek fele mutat.
Van sorozat??!  :whoah:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lazzaret

Van és az is nagyon ott van a toppon :D Ha kell link szólj  :szemuveges:


www.arkangyalok.uw.hu

fema

Hello. Engem azt hiszem, érdekelne. Tudsz adni linket?

Kvikveg

Quote from: fema on 2006-06-04, 01:05:38
Hello. Engem azt hiszem, érdekelne. Tudsz adni linket?
Csatlakozom.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lazzaret



www.arkangyalok.uw.hu

Dreamcleaver

Csak, hogy tisztázzuk...OVA alatt mit értetek? Mert tudtommal van egy film (Shinsen-subs ezt is subolta) meg a most menő sorozat.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lazzaret

Maga a film az OVA ugyanis tvben nem adták le. Szép kis 1 órás filmet hoztak össze ami baromi izgi lett :)


www.arkangyalok.uw.hu

Alkyra

Most néztem meg a 8. részt.^^Hát ez vlm isteni. Azonnal magával ragadt az anime.
Érdekes rajzolás van, de a sztorija egyzerűen magába szippant. Rögtön meg is rendeltem a mangát belőle.^^
Remélem ott sokkal több lesz, mint amit az animében mutatnak.:)
Ez a sorozat nagyon gyorsan beásta magát az első 5be...:) Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Alkyra

Nah megvan a 9. rész is.:) Az a baj a Shinen Subbal, hogy rohadt lassak(a Black Lagoonal is milyen lassan haladnak, pedig az egy isten anime) Én Mischorp vagy milyen subos verziót nézem. Nem valami minőségi, de gyors.:)

Dreamcleaver

Quote from: Alkyra on 2006-06-05, 16:35:25
Nah megvan a 9. rész is.:) Az a baj a Shinen Subbal, hogy rohadt lassak(a Black Lagoonal is milyen lassan haladnak, pedig az egy isten anime) Én Mischorp vagy milyen subos verziót nézem. Nem valami minőségi, de gyors.:)

Hát annyi jó anime sorozat megy most egyszerre, hogy nincs is időm mindet megnézni mikor lesubolják. Szal nekem megfelel a Shinsen-Subos tempó is. Így is le vagyok maradva egy csomó animénél.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lazzaret

Elkezdtem behozni a lemaradásomat ebből az animebol. 7. Nagyon megfogot ez a történet. A vizek szelleme megkéri hősünket hogy segítsen neki. Persze irány a Yuuka-sanhoz aki persze elfogadja ezt és utnak inditja emberünket. Elsőnek Doumekihez megy hogy megkérje hogy az segítsen neki. Utána a titkos szerelméhez mennek akitől valami személyes tárgyat kérnek amit magán szokot hordabi. Ad a fiuknak 2 hajszallagot. Irány a park ahol egy Hydragena nevü bokor áll. Különlegessége az hogy néhány virágja valamiért piros. Hirtelen az egyik pillanatban emberünket egy fekete füst beszippantja. Egy szürke helyen találja magát. Elindul az egyik irányba ahonnan sírást lehet hallani. Ezzel együt fojtogató szag kezd el terjengeni a levegőben. Hamarosan egy kislányt pillant meg aki magányosan sír. Emberünk megkérdezi mit keres itt erre a lány azt mondja neki hogy saját akaratán kívül ide került, és nem tud elmenni innen. Ezután a kislány elkezdi magával vinni emberünket egy árnyékfolt felé ahonnan a szag árad. Erre a levegőben apró fényvillanások kezdenek el beszélni hozzájuk hogy ne menjenek arra. Hősünk megáll. Erre a kislány felzokog hogy őt senki sem szereti. Hirtelen fentről megjelenik az egyik szalag némi eső kíséretében. A kislány nem tudja hogy hova menjen erre emberünk azt mondja hogy fel. A kiscsaj nem akar menni mert őt mindenki utálja. De emberünk azt mondja neki hogy ő sohasem fogja utálni. Igyhát a kezében levő szalag csatlakozik a másikhoz és felemelkednek. Amikor magához tér már újra a bokor alatt van a kezében pedig egy kis csontváz kezett markól. Egy pillanat múlva megjelenik Doumeki és Yuuka-san is. Hamarosan kiderül hogy 10 óra telt el azóta hogy ideértek a bokorhoz, és hogy Doumeki addig is kitartóan várt rá hogy feltünjön. A többi pedig egy kis befejezés amit már lusta vagyok leírni :P


www.arkangyalok.uw.hu

Draconire

Remélem még nézi valaki, mert én most jutottam el a 13. részig ^^

Összefoglalva amit gondolok róla:
Érdekes a rajzolási stílus, de remekül illeszkedik a történethez.
Meglepő módon néhány rész /főleg a 10-es illetve a 12-13, meg még korábban egy részben amikor a suli tetején találkoztak azzal a 3 lánnyal / igencsak parázós tud lenni. És ha egy anime akár csak egy kicsit is félelmetes, az már nekem a top-ban van  :lazza:
A 13. rész meg még látványos is volt, a kis róka megmutatta mit tud, és hát nem semmi az amit tud :eek:

Lazzaret

Hu idáig még nem jutottam, be kell hoznom a lemaradást :D


www.arkangyalok.uw.hu

Draconire

#16
14. rész

Ez a rész ismét borzongató volt, főleg a vége!
Ajánlom hogy mindenki aki eddig nézte az sürgősen szedje le!

Alkyra

#17
Én nagyon imádom ezt a sorozatot. CLAMP tudja mit csinál.
(olyanannyira szeretem, hogy már meg is van a mangája 1 a 7. kötetig.^^ Ajánlom mindenkinek a figyelmébe. Nagyon jó a manga. Sokkal..jobban van ábrázolva az egész. Az anime az egy kicsit ..le van butítva.-.-)

Draconire

9. rész
10. rész
11. rész
12. rész
13. rész
14. rész
15.rész
16. rész
Mangából nem tudom, hogy hol tartanak, de itt fent van pár chapter.

Draconire

Quote from: White SeeD on 2006-08-08, 13:56:47
Ha kijönne újabb torrent ne felejtsd el belinkelni :smile:

17.rész ha már kérted ;)

Nevl

ÖÖÖ ezt nem a Tsubasa Chronicles készítői csinálják??? Kísérteties hasonlatokat vélek felfedezni :D (így az első epizód 15. perce után :D)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Alkyra

De. Ezt a CLAMP csinálja.(Chobits, Magic Knight Rayearth, Tsubasa Chroicle hogy csak pár nevesebbet említsek)
A mangában a sztorik erősen össze is függnek.(az animeben ezt kihagyták)

Lokids

Tévedsz, én nézem, de még cska a 12. résznél tartok (nemrég estem neki.)
Amit szegény Watanuki eddig összeszerencsétlenkedett.

Alkyra

Sajnos az animében nincs meg az igazi xxxHoliC főszál.Azt kihagyták.-.-(tom me megvan a manga eredetiben s abban megvan. Pl ott az egyik főszál az lesz, hogy Watanuki feláldozza a jobb szemét, mert Doumekit megátkozta vlm pók s megvakul a jobb szemére.De ez csak az egyik.Van Yuukon kívűl(nem Clamp:)asszem...) egy másik mágus aki lelkeket gyűjt vlmen oknál fogva...de róla még nem sok minden derült ki..)Olvasd azt.Egyb. az anime se rossz.:)

Alkyra

A manga nagyjából azt a vonalat követi mellékszálakban amit az anime főben.:)
Meg pl ott a Zashiki Warashi s Watanuki kapcsolata sokkal mélyebb mint az animében:), meg ugye az előbb említett pár főszál(van még több is.:)).
Honnan szereztem meg? www.animebolt.hu Megrendeltem.:)
Bár egy csöppet drága volt..(Del Rey fordítja s az drágán adja...)
Oh s nincs szkenerem.:) S egyb. ha le akarod tölteni akkor menj a http://www.mangaupdates.com/releases.html .
De én inkább megveszem. Megérdemli.:)

Nevl

Van valakinek linkje az utolsó részhez?
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Zsiga


Nevl

The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

csacsa

skacok, hol tart most a manga?? tud vki egy linket dobni ahonnan le lehet tölteni?
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Alkyra

Nem lehet letölteni.^^ Nincs fan subbolva azt hiszem(vagy csak nagyon kevés rész van lefordítva). Ha az eredeti mangára gondolsz akkor az még csak a 8. kötetnél tart.:)(gondolom a japán sokkal előrébb van már)