Main Menu

Strawberry Panic

Started by Lazzaret, 2006-06-25, 23:08:17

Previous topic - Next topic

Lazzaret

Nem tudom még nézi-e valaki rajtam kívül ezt az animet. Ez egy nagyon édes anime a szó szoros értelmében. Férfi társaim nagy örömére ez egy Yuris film vagyis nö-nö közötti szerelmekről szól. Egy pár szót előre. A grafika nem túl korszerü de igy is szép. A zene a klasszikus stílust követi szép és illik alá. A szinkronok is szépek. Maga a story is érdekes de azoknak nem ajánlom akik nem szeretik a túl édes animekat. Ez inkább az igazán romantikus lelküeknek való.

Story:

Nagisa nevü lány új iskolába megy. Hamarosan kiderül hogy az iskolába csak lány tanulók vannak. Első napon Nagisa eltéved az úton és egy tóhoz érkezik.Tovább sétál és egy fa mellett találkozik egy idősebb lányal Shizumával. Az idős csaj kikezd vele és már majdnem megcsókolja amikor is a pánicba eset Nagisa elájul. Hamarosan az iskola orvosi ágyában ébred és egy fiatal lány hajol felé. Róla hamarosan kiderül hogy a szobatársa. Este mennek vacsorázni de késésben vannak útközben hall a szobatársától egy Etoile-sama nevű vezetőről aki az ő dormitorjukat vezeti. Amint belépnek Shizuma egyből észre veszi őket de mivel Nagisa félre lett informálva azt hiszi hogy aki Shizuma mellett van lány ő maga Etoile-sama. De hamar kiderül hogy Shizumu az aki kikezdet vele az erdőben. Persze itt a vacsoránál is megteszi ezt a többiek nagy érdeklődése közepette :D

Kettőjük kapcsolatáról és még jó sok másik szereplő érdekes mindennapjait láthatjuk ebben az animeban.


www.arkangyalok.uw.hu

Lazzaret

Most néztem meg a 12.ik részt is és mit ne mondjak nagyon kezd belemelegedni a dolog. [spoiler=on]Majdnem megvolt az első ágyjelenet, és már a csók is megtörtént [/spoiler]


www.arkangyalok.uw.hu

Dreamcleaver

Melyik subot érdemes szedni? Nekem a Doremi féle mkv van meg az 5-ik részig. Még nem néztem meg őket.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lazzaret

Én a Serintől szedem de a doremi is jó. Igazábból szinte semmiben sem különböznek max annyiban a doremi elöbb van kint.


www.arkangyalok.uw.hu

Darkstar

Úgytűnik megvan, melyik sorozatot kezdem szedni legközelebb. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

#5
Quote from: Lazzaret on 2006-06-26, 01:41:28
Én a Serintől szedem de a doremi is jó. Igazábból szinte semmiben sem különböznek max annyiban a doremi elöbb van kint.
Helyett inkább később. Serin már kedd-szerda tályban kihozza a releast, Doremi van hogy csak utánuk egy héttel.

Míly meglepő, ezt is nézem :D
Először egy egyszerű Marimite klónnak tűnt, de azért kicsit több van benne. Először is konkrét szerelem, sőt, néha még azon is túlmennek :) A grafika meg tipikusan shoujo animés. Bár a lábak talán még ehezmérten is túl vékonyak.
Mindenesetre kiváncsi leszek hogy alakul majd a történet, meg főleg hogy mi lesz a vége (egyértelmű, európai stílusú happy enddel még ebben a műfajban nem találkoztam :) ) Különösen a Hikari Amane páros aranyos :)


Lazzaret

Kiváncsi leszek én is milyen lesz a vége

[spoiler=on] Meg arra is mi lesz ebből a kapcsolatból Nagisa és Shizumu között. Nagisa jól összezavarodot :) Plussz ki lehetet az a lány akire a sorsdöntő pillanatban Shizumu visszaemlékezett?[/spoiler]


www.arkangyalok.uw.hu

Darkstar

A Serin féle subot ircről szeditek, vagy valahol megvan torrenten is?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lazzaret

Quote from: Darkstar on 2006-06-26, 03:31:16
A Serin féle subot ircről szeditek, vagy valahol megvan torrenten is?

Én Baka-updatesől szedem ott fent van
www.baka-updates.com


www.arkangyalok.uw.hu

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lazzaret

Nincs mit :) Azt majd jöhet a véleményezés :D


www.arkangyalok.uw.hu

Darkstar

Milyen kodeket és lejátszót használtok a h264-es mkvkhez? Mert nálam megnyitja a fájlokat, aztán kifagyasztja a lejátszókat, mplayer meg elkezdi ugyan, de iszonyat beszagatja a gépet. A teljesítmény tuti nem probléma, ugyhogy én a kodekre gyanakszom. Kodek packet nem szoktam használni, 1esével rakom fel őket általában. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Quote from: Darkstar on 2006-06-27, 11:28:56
Milyen kodeket és lejátszót használtok a h264-es mkvkhez? Mert nálam megnyitja a fájlokat, aztán kifagyasztja a lejátszókat, mplayer meg elkezdi ugyan, de iszonyat beszagatja a gépet. A teljesítmény tuti nem probléma, ugyhogy én a kodekre gyanakszom. Kodek packet nem szoktam használni, 1esével rakom fel őket általában. :)
Az ffdshow egészen jól kezeli, én azt használom. De ha nem akarsz kodecezni, akkor itt találsz egy konfigot mplayerhez, amivel elvileg jó lesz.


Darkstar

Az ffdshow eddig is fentvolt, mivel gondoltam azzal boldogul. A BSplayer ált meg se nyitja a fileokat, ha nem talál hozzá kodeket, de itt mégis megnyitja, aztán leáll. WMP dettó. Mindjárt próbálom Mplayer configot.  :merci: (és +1) Remélem működni fog. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

#14
Uhh, az a 12. rész.  :eek: De azért  :cool: :Kiraly: :hopp:  :D Várjuk a folytatást.  :angyali:
[spoiler]Ezt a képet mingyárt berakom háttérnek :D [/spoiler]

[spoiler= Ez már tényleg off]Amennyire taszít férfiaknál az azonos nemhez vonzódás, ez ugyanannyira nem zavar a másik nem esetében :D[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Quote from: Darkstar on 2006-06-29, 21:39:01
Uhh, az a 12. rész.  :eek: De azért  :cool: :Kiraly: :hopp:  :D Várjuk a folytatást.  :angyali:
[spoiler]Hát, én is néztem érdekesen, az biztos. Szegyény Nagisa azt sem tudja mi van, Shizuma meg majdnem megerőszakolja :eek: Igazság szerint sajnáltam szegényt. Persze, jöjjenek össze, meg történjen meg a dolog, de ne így :mad:[/spoiler]Viszont a 13. rész az nagyon tetszett. Hikari meg Amane elmennek randira Szegény Hikarira is rázúdul hirtelen minden [spoiler]az a studentconsilos csaj megint leteperi[/spoiler]Yaya-chan meg egyre szimpatikusabb, és iszonyat aranyos   :jee:


Darkstar

Quote from: Manitu on 2006-06-30, 13:03:34[spoiler]Hát, én is néztem érdekesen, az biztos. Szegyény Nagisa azt sem tudja mi van, Shizuma meg majdnem megerőszakolja :eek: Igazság szerint sajnáltam szegényt. Persze, jöjjenek össze, meg történjen meg a dolog, de ne így :mad:[/spoiler]
Egyetértek, már csak azért is, mert akkor Nagisa nem fog elfutni. :)
AniDBt megint nem frissítették, ne is tudtam hogy kint vana 13.  :ejj:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Quote from: Darkstar on 2006-06-30, 13:14:39
AniDBt megint nem frissítették, ne is tudtam hogy kint vana 13.  :ejj:
Valóban eléggé késve került föl... nem is vettem észre. Serin általában szerdára kint van vele. Ezért jó az RSS, házhoz jönnek a torrentek :D
Click, ha még mindig nem lenne meg :)


Darkstar

Van pár animés RSS bejegyezve nálam, de ezt pont nem mutatják. Tudnál hozzá linket adni? :)
Köszi, de ahogy írtad, hogy kintvan, már kerestem is meg, és már meg is néztem. (De azért +1 :))
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Tokyotosho RSS
Torrentdb RSS
Baka-updates RSS

Én ezt a hármat szoktam nézni, ha valami kijön, arról egy órán bellül tudok :D


Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

death_scythe

12. rész: Neeeeeem! Én végig a Nagisa+Tomoe párosnak drukkolok, mert valahogy úgy érzem Shizuma visszaél a helyzettel.

13. rész: Yaya végre tisztában jön az érzéseivel csak nem tudom hogy nem túl önző egy kicsit hiszen Hikari csak mint barát tekint rá (ezt nagyon jól lehet a szemén látni amikor a végén Yaya megcsókolja). Kiváncsi vagyok ezek után milyen irányba megy a kapcsolatuk mert még jó is kisülhet a dologból hiszen Hikari sosem nézett másként Yaya-ra csak mint barátra. Aztán lehet hogy mégsem lesz jó vége és valaki megsérül, bár ez már most is szinte biztos.

Egy dolog biztos, én továbbra is álmodozok Chikaru-chanról a Le Rim diákelnökéről, mivel eddig úgy tűnt nála nem lennék teljesen esélytelen. :smile:
   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.

Manitu

Új opening van. A zene elmegy (az előző jobban tetszett), az animáció viszont remek  :Kiraly: :jee: Endingből viszont egyértelműen az előző a nyerő.
Kicsit sajnálom szegény Yayát, ezt alaposan elbaltázta, dehát még mindig ott van Amane, azon a vonalon talán még összejön valami...


Lazzaret

Ige Amanera én is kiváncsi leszek, de most jobban izgat Shizuna és Nagisa kapcsolata és persze ebbe még Tamao is részt fog venni. Vajon ki fog nyerni? :D


www.arkangyalok.uw.hu

Manitu

Ha valaki még nem vette volna észre: Strawberry Panic 15 by Serin


Darkstar

Jó rész volt ez, és végre megint előkerült a Nagisa-Shizuma duó, és láthatólag a multkori akció nem okozott különösebb törést köztük. :)  :whoah: Tamao-chan szövege meg az előzetesben... kész.  :muhahah:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lokids

Elkezdtem én is nézni, de cska a 13. részig jutottam, mert a Froth-bite addig van kész. az ilyen lány iskolákban mindenki leszbi?
Bár én sohasem értettem az ilyen "1 nemű" iskolákat. miért jó az, ha a lányok csak lányok, vagy a fiúk cska fiúk közelében vannak? Általánosban még nem akkora gond, de később, pont a szexuális fejlődésen esik csorba ez miatt, mert  nem ismerkedik meg a másik nemmel... De hál istennek az ilyen iskolák, már elég ritkák (bár még vannak).

Ha más subber csapatot választanék, melyik legyen Doremi vagy Siren?

És még utoljára: ha ez a sorozat tetszik, akkor ajánlott megnéznem a Maria-sama-t?

death_scythe

Quote from: Lokids on 2006-07-20, 11:02:12
És még utoljára: ha ez a sorozat tetszik, akkor ajánlott megnéznem a Maria-sama-t?

Nem tudom én elkezdtem nézni de valahogy nem fogott meg (az első három részig jutottam aztán találtam valami izgalmasabbat és azóta ott pihen a vinyómon; egyszer biztos befejezem majd), a Maria-samara pedig mindenki azt mondja hogy a maga kategóriájában klasszikusnak számít. Szerintem egy próbát mindenképpen megér olyan sokat nem veszíthetsz vele.
   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.