Main Menu

Japán kultúra

Started by Moloko, 2004-01-18, 04:54:25

Previous topic - Next topic

noriko

(bocsi Lazzaret, én nem tudok segíteni)
Csupán ezt a linket  akartam megosztani veletek. Nem tudom ismertétek-e már. Bár inkább az egyik J-zenei topicba kellett volna, mert fõleg CD-k vannak.
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Elvileg holnap, ha jól emlékszem 11-tõl lesz az idei japán bazár a virányosi úti japán iskolában.

Itt mindenféle használt japán cuccot lehet kapni, állítólag elképesztõen olcsón.
(pl. 100 Ft/manga, ilyesmit hallottam én, tudomásom szerint)
Failure is the default option

Yakumo

Quote from: kikuchiyoElvileg holnap, ha jól emlékszem 11-tõl lesz az idei japán bazár a virányosi úti japán iskolában.

Itt mindenféle használt japán cuccot lehet kapni, állítólag elképesztõen olcsón.
(pl. 100 Ft/manga, ilyesmit hallottam én, tudomásom szerint)
Ez pontosan hol van? ?dik ker. ÁÁÁÁÁÁÁ gyere vissza!!!! Answer me! Please!

Kvikveg

Virányos Általános Iskola  
 1125 Budapest Virányos út 48.  
telefon: 394-50-15
iskola e-mail: viraltisk@matavnet.hu  
igazgató: Szerdahelyiné Jászberényi Ágnes

Ez lenne az?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Quote from: kikuchiyoElvileg holnap, ha jól emlékszem 11-tõl lesz az idei japán bazár a virányosi úti japán iskolában.

Itt mindenféle használt japán cuccot lehet kapni, állítólag elképesztõen olcsón.
(pl. 100 Ft/manga, ilyesmit hallottam én, tudomásom szerint)
Bárki, valaki, akárki aki pesti! Ha láttok egy kendamát, PLEASE vegyetek egyet nekem! Kifizetem postával, mindennel együtt! Legutóbb, mikor fent voltam Pesten felkerestem az összes lehetséges helyet, de sehol nem találam. Egy ilyen bazárban hátha lenne, de sajna felmenni nem tudok, túl messze lakom. :( Tud segíteni valaki?
Onegai! おねがい

Yakumo

Quote from: KvikvegVirányos Általános Iskola  
 1125 Budapest Virányos út 48.  
telefon: 394-50-15
iskola e-mail: viraltisk@matavnet.hu  
igazgató: Szerdahelyiné Jászberényi Ágnes

Ez lenne az?
:hail:  :merci:  :zen:

Yakumo

#1086
Quote from: MohaBárki, valaki, akárki aki pesti! Ha láttok egy kendamát, PLEASE vegyetek egyet nekem! Kifizetem postával, mindennel együtt! Legutóbb, mikor fent voltam Pesten felkerestem az összes lehetséges helyet, de sehol nem találam. Egy ilyen bazárban hátha lenne, de sajna felmenni nem tudok, túl messze lakom. :( Tud segíteni valaki?
Onegai! おねがい
Én holnap megyek. Bár fogalmam sincs mi az a kendama :lame: ,de ha ott lesz hozok egyet neked. Utánanézek a neten,h mi is ez. ;)
edit: áhááá, meg is van! golyós ügyességi játék, uh jó nehéz lehet, ettõl aztán kifejlõdnek az ember kung-fu érzékei! :D Tök jó! Ok, Moha-san, ha lesz, szerzek neked!

Lythis

#1087
Wow, lehet h ezt a izét én is megnézem magamnak. Egész poénul hangzik....
Szerk.: egyébként ez kb mettõl meddig van?

Yakumo

#1088
Quote from: LythisWow, lehet h ezt a izét én is megnézem magamnak. Egész poénul hangzik....
Szerk.: egyébként ez kb mettõl meddig van?
hát kikuchiyo kolléga azt mondja 11-tõl,h meddig arról fogalmam sincs sajna :(

Kvikveg

Bocsanat, en ki fogom hagyni. 1 dogomvan, 2 penzemnincs.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

Megbocsájtunk:D
 
 Amúgy lém nekem sincs most sok fölösbe, engem inkább az érdekel, hogy mi a izét árulnak ott pontosan, eleve nem nagyon tudnék mit kezdeni egy mangával (/me nem tud japánul).
 Nekem inkább a koránkelés miatt lesz gázos, habár ha jól néztem, akkor annyira nincs is vészesen messze innen.

Kvikveg

Quote from: LythisMegbocsájtunk:D
 
 Amúgy lém nekem sincs most sok fölösbe, engem inkább az érdekel, hogy mi a izét árulnak ott pontosan, eleve nem nagyon tudnék mit kezdeni egy mangával (/me nem tud japánul).
 Nekem inkább a koránkelés miatt lesz gázos, habár ha jól néztem, akkor annyira nincs is vészesen messze innen.
Akkor majd kerunk kepes beszamolot! :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Quote from: Yakumoáhááá, meg is van! golyós ügyességi játék, uh jó nehéz lehet, ettõl aztán kifejlõdnek az ember kung-fu érzékei! :D Tök jó! Ok, Moha-san, ha lesz, szerzek neked![/I]
Arigatou! Majd írd meg, hogy találtál-e.

kikuchiyo

A testvéremmel kimentünk erre az izére, mert akart volna venni kimonót magának. De nem volt nagy durranás szerintem.
Délre értünk ki, addigra az érdekesebb cuccok (ha voltak egyátalán) már eltûntek. Könyv már alig volt, manga egyátalán nem, csak régebbi japán nyelvû magazinok. 3 videokazetta volt még a dobozban, egyiknek elkezdtem kibetûzni a címét, "po-ke-mo-n... híj az a nagytalpú..." úgyhogy inkább otthagytam.
Ruha is inkább csak gyerekruha volt, ami érthetõ végsõ soron, hiszen ez a Magyarországon élõ unatkozó japán diplomatafeleségek éves összejövetele... Volt sok kisgyerek. Az a szó nagyon megy nekik, hogy "bocsánatto".

Csináltak viszont kaját, ez meglehetõsen népszerû volt. A várakozás közben tanultam egy új szót: "narabu" - sorban állni. :) Voltak ilyen kis rántotthús-szerû húsfalatkák, amiket le lehetett önteni valami csípõs-édes szósszal, nem tudom a nevét. Egy "irasshaimase" pólós bácsi csinált egy "yakisoba" nevû káposztás-tésztás kaját, voltak benne kis húsdarabok meg répa meg minden és jól meg volt borsozva, az finom volt. Ezenkívül csináltak ott csinos fiatal nénik ilyen palacsintaszerû (csak kisebb és más a tésztája - na mostmár biztos tudjátok, milyen :D) sütit, amibõl aztán kettõt összeraktak, közibe kenve valamilyen édes krémet, amit nem tudtam azonosítani. Ez is finom volt viszonylag. Korábban érkezett egyéneknél láttam sushit is, az már elfogyott, mire odaértünk ("mind erre várunk, maga nem ott állt? tessék szépen visszaállni!" - utasított közben rendre egy mérges japán asszonyság).
Megjegyzem, nem voltak olcsók, ketten otthagytunk 1200 "en - aa, ja nai, forinto"-t a kajára. Mást végül nem vettünk.
Failure is the default option

Yakumo

Quote from: MohaArigatou! Majd írd meg, hogy találtál-e.
Na szóval én kb. fél 2-re értem oda más teendõim miatt. Na eddigre az egész istenverte bagázs eltünt a 'csába! Azt hittem azért egy ilyen évenként egyszer megrendezett bazár eltart legalább 2-3 órát, VAZZ! Na mindegy. Felmentem a nagy büdös semmiért!:mad: De amint látod, kedves Moha-san az elõzõ leírásból, nem hiszem, hogy lett volna kendama. Nem igazán megszervezett vásár ez, csak a felesleges holmik eladása.:3x3: Eh, hülye azért nem vagyok:(

Baldy

Quote from: YakumoNa szóval én kb. fél 2-re értem oda más teendõim miatt. Na eddigre az egész istenverte bagázs eltünt a 'csába! Azt hittem azért egy ilyen évenként egyszer megrendezett bazár eltart legalább 2-3 órát, VAZZ! Na mindegy. Felmentem a nagy büdös semmiért!:mad: De amint látod, kedves Moha-san az elõzõ leírásból, nem hiszem, hogy lett volna kendama. Nem igazán megszervezett vásár ez, csak a felesleges holmik eladása.:3x3: Eh, hülye azért nem vagyok:(

Hmmm...
Én ugyan más forrásból hallottam, hogy van ilyen (lévén gép híjján nem tudtam ide feljönni), és elmenni sem tudtam, de azzal nyugtattak meg, hogy ez gyakrabban szokott lenni, nem csak évente egyszer... De ennek akkor jobban utána érdeklõdök, ha még érdekelne titeket.
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Lythis

Quote from: BaldyHmmm...
Én ugyan más forrásból hallottam, hogy van ilyen (lévén gép híjján nem tudtam ide feljönni), és elmenni sem tudtam, de azzal nyugtattak meg, hogy ez gyakrabban szokott lenni, nem csak évente egyszer... De ennek akkor jobban utána érdeklõdök, ha még érdekelne titeket.
Persze h érdekel, és szerintem ezzel nem vagyok egyedül. (a mostanit sikerült átaludnom kb:ejj:...)

Danhibiki

Őőőő, remélem a megfelelő helyre írom a kérdésem, nos: Van valakinek valami ötlete, hogy a japán költészet milyen mértékben hatott a magyar költészetre és ezt nekem bővebben is kitudná fejteni?:D

Köffke:)
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Kvikveg

Haikukkal gondolom hatott.

Mas: Hello Kitty bolt a Mammut 2 2. emeleten?? He?
http://velvet.hu/ciki/kitti1110/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Yakumo

Quote from: KvikvegHaikukkal gondolom hatott.

Mas: Hello Kitty bolt a Mammut 2 2. emeleten?? He?
http://velvet.hu/ciki/kitti1110/
már régen, igen. ;) Hogy még ma is van-é, azt nem tudom.

Danhibiki

Quote from: Yakumomár régen, igen. ;) Hogy még ma is van-é, azt nem tudom.
Igen, van....nagyon durva árakkal:D Hello Kitty PoWa!:D:D
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Danhibiki

Quote from: KvikvegHaikukkal gondolom hatott.
Igen-igen én is erre gondoltam, de már sikerült részletes szöveget találni róla...(tárgytalan a téma)
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

kikuchiyo

Nagyon érdekes anyag a szumo.hu-ról, egy kint tanuló magyar diák meglátogatta Tóth Attila, a magyar szumós heyáját, és megnézett egy edzést - mint az írásból kiderül, ezt bárki ingyenesen megteheti! Szóval aki éppen kint van Japánban és érdekli a szumó, annak hajrá :)
Failure is the default option

Kupo

Wow, érdekel a sumo, csak sajnos nem vagyok japánba. :P
Asashoryu, meg Takamisakari RulZ! :D
Egyből el is olvasom.

Necrid^

#1104
Quote from: KupoWow, érdekel a sumo, csak sajnos nem vagyok japánba. :P
Asashoryu, meg Takamisakari RulZ! :D
Egyből el is olvasom.
Asashaoryu naon ravasz. Kaio Erős. Chiyotaikai Pofon Powa. Takamaisakari bohóc :D
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Kupo

Jaja, végülis midnenki majdnem a kedvencem. :) Toki-t is eléggé szeretem. :D
Bár mostanság nem nagyon láttam egy tornát se. :( Majd megint néznem kell.. :P

Komplikato

Nem tudom, talán itt jobb helyen van mint a fõzõcske topicban ...
Nem tudja valaki, hogy a Nyugati környékén (Podmaniczky u.?) lévõ új Wasabi kajálda (run-sushi) van minden szempontból olyan jó, mint a Kolosi téri?
Egész pontosan a kaják íze 100%-ban olyan, vagy jobb? :angyali:
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Kvikveg

Quote from: KomplikatoNem tudom, talán itt jobb helyen van mint a fõzõcske topicban ...
Nem tudja valaki, hogy a Nyugati környékén (Podmaniczky u.?) lévõ új Wasabi kajálda (run-sushi) van minden szempontból olyan jó, mint a Kolosi téri?
Egész pontosan a kaják íze 100%-ban olyan, vagy jobb? :angyali:
Nem kevered a Wabisabival?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Ready2hat szerintem fogalmunk sincs hogy a tortenelmi japanban a nok milyenek voltak (gyanitom, hogy kozelebb voltak ehhez az "idealhoz" mint ahogy mondod), ugyhogy ezt hagyjuk szerintem :)
talán ebbe a topic-ba jobban beleférünk a témával

szóval úgy gondolod, hogy senki sem tudhatja milyenek voltak a japán nõk régebben? :haha:

persze hogy lehetett 1-2 ilyen esetleg, de nem ez volt az általános. ha jól emlékszem Attila kérdezett rá kint Japánban az Ai Yori Aoshi-ból a fõszereplõ lányt fölhozva példaként, és erre mondták neki, kint, hogy korábban se ilyenek voltak a japán nõk. nem pont ilyenek legalábbis, viselkedésben szerepkörben hasonlíthatott, de állítólag akkor is szerencsére gondolkodó lények voltak, nem úgy mint Aoi. ugyan én tényeges tudással abszolút nem rendelkezem mások beszámolóira és regényekre támaszkodhatok csak. de kíváncsi vagyok valami hozzáértõbb véleményére is.

(mondjuk én amúgy se vagyok oda az Aoi-féle élettársért... ideiglenes barátnõnek poén lehet, de hogy egy életre... argh...)

Ready2

Quote from: Fazéktalán ebbe a topic-ba jobban beleférünk a témával

szóval úgy gondolod, hogy senki sem tudhatja milyenek voltak a japán nõk régebben? :haha:

ja szerintem mi innen sok ezer km-errol nemtudhatjuk :)
hacsak nem foglalkozol behatoan a japan kulturaval

Quotepersze hogy lehetett 1-2 ilyen esetleg, de nem ez volt az általános. ha jól emlékszem Attila kérdezett rá kint Japánban az Ai Yori Aoshi-ból a fõszereplõ lányt fölhozva példaként, és erre mondták neki, kint, hogy korábban se ilyenek voltak a japán nõk. nem pont ilyenek legalábbis, viselkedésben szerepkörben hasonlíthatott, de állítólag akkor is szerencsére gondolkodó lények voltak, nem úgy mint Aoi. ugyan én tényeges tudással abszolút nem rendelkezem mások beszámolóira és regényekre támaszkodhatok csak. de kíváncsi vagyok valami hozzáértõbb véleményére is.

(mondjuk én amúgy se vagyok oda az Aoi-féle élettársért... ideiglenes barátnõnek poén lehet, de hogy egy életre... argh...)

mit ertesz korabban alatt?:) ha elegge vissza mesz idoben meg europaban is nagyon sok ilyen nem "gondolkodo lenyt" talalsz, nemkell ehhez japanba menni :)

es nem ertek egyet Aoi igenis "gondolkodo leny", csak epp szerelmet maga ele helyezzi minden tekintetben, de ettol meg nem agyatlan.  miert csak az lehet gondolkodo aki onzo es allandoan sajat erdekeit reszesiti elonyben?

nade japan kulturaban nemvagyok kompetens mint irtam igy ebbol a temabol a tovabbiakban kimaradok :)