Main Menu

Japán kultúra

Started by Moloko, 2004-01-18, 04:54:25

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-10-29, 21:34:21
Én is láttam, nekem is feltűnt, de 1:1 postoltam.
Ha kötözködni akarsz, velük tedd.

Dőlt betűből gondoltam, hogy copy+paste volt. Nem téged akartalak piszkálni ;)

Shali

Bocs, hogy csak így betoppanok a korábbi témát félbeszakítva, de ez a kérdés már régóta nem hagy nyugodni, a sárga lepkéknek mi a jelentésük?
Túl sok helyen fordulnak elő (Cowboy Bebop film, Boogiepop Phantom, az Animátrix egyik részében) hogy azt higgyem, véletlen egybeesés. Mindenhol több lepkéről van szó, mindhárom esetben sárgák és fénylenek, mit szimbolizálnak ezek?
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

.Attila

Nagy valószínűséggel halálközeli illúziót.

kikuchiyo

Hm, ez érdekes. A Red Garden c. most futó sorozatban is előkerülnek ezek a lepkék, és ott is - bizonyos értelemben - a halállal kapcsolatos a jelentésük.
Failure is the default option

Draconire


Sancho

Nem tudtok valami Japánról szolo elektronikus könyvet? lehetőleg magyar nyelven szeretném meg ismerni a kulutát, meg ugy mindent ami japán... :)

Mishra

magyar nyelven, ehh az nehéz. máshogy nem jó? :)

Sancho

angol is jó!
a lényeg hogy minnél többet megtudjak japánról... :)
esetleg a mai japánról is, és a multrol bár a történelmet nem szeretem annyira ha sok az évszám, de azért érdekel... :)

Mishra

www.sacred-texts.com
itt érdemes nézelődni, nem csak keleti kultúrák terén hanem úgy általában minden tekintetben elég jó könyvek vannak fennt. :)

sunyi

#1179
Kalligráfiát keresek. Tudnátok ajánlani helyeket, ahol ilyenekkel foglalkoznak?

Edit: Mishra thx a linkért.
/loving a precious person ^^/

Mishra

kaligráfia... hm, Sinfest XD

Solid Snake

A minap kivettem a könyvtárból egy érdekes olvasmányt.

Satori Bhante - A sintoizmus

Ajánlom figyelmetekbe, valóban érdekes olvasmány, számos képpel és táblázattal.

noriko

Hahó!
Felmérőt végzek azon ügyben, hogy innen érdekelne-e valakit ez a program. Szerintem, én majd bevállalok egy alsókategóriás jegyet magamnak ("kissé" drága :frown: ), és gondoltam, elsősorban olyan társaságot próbálok keríteni, akit valóban érdekelne, és nem csak családi megvesztegetések árán jönne el :D
"I wish I could, but I don't want to."

danime

Ezt ide linkelem mert nem találtam olyan topicot, hogy japán cuccok...

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Kérdésem, hogy mi van ezen a medálon?
"Looks like someone is gonna have to show you the ropes."

Próféta

Quote from: noriko on 2007-01-15, 15:15:04
Hahó!
Felmérőt végzek azon ügyben, hogy innen érdekelne-e valakit ez a program. Szerintem, én majd bevállalok egy alsókategóriás jegyet magamnak ("kissé" drága :frown: ), és gondoltam, elsősorban olyan társaságot próbálok keríteni, akit valóban érdekelne, és nem csak családi megvesztegetések árán jönne el :D
És jók is? Vagy csak úgy találomra az első erre járó japán zenészcsapatot akarjuk ennyiért meghallgatni?

.Attila

Quote from: Próféta on 2007-01-15, 15:42:00
Quote from: noriko on 2007-01-15, 15:15:04
Hahó!
Felmérőt végzek azon ügyben, hogy innen érdekelne-e valakit ez a program. Szerintem, én majd bevállalok egy alsókategóriás jegyet magamnak ("kissé" drága :frown: ), és gondoltam, elsősorban olyan társaságot próbálok keríteni, akit valóban érdekelne, és nem csak családi megvesztegetések árán jönne el :D
És jók is? Vagy csak úgy találomra az első erre járó japán zenészcsapatot akarjuk ennyiért meghallgatni?

A Yamato Japán (és tkp. a világ) legnagyobb és legjobb taiko csoportja, világhírűek.

Fazék

Akkor kevertem őket egy másik japán dobos-párossal. Nu mindegy. Mivel tényleg egy kicsit borsos az ár, én biztosan kihagyom :) Az a legolcsóbb jegy vajon hova szól?

kikuchiyo

#1187
Nyilván leghátra, az oszlop mögé.

Egyébként érdekelne a dolog, csak tényleg qrva drága.

danime: a medálon a kanji olvasható, a jelentése "szerencsekívánat", "hosszú élet". Manapság így írják: 寿.
A másik oldalán lévő figura nemtommi.
Failure is the default option

danime

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-15, 16:08:11
...
danime: a medálon a kanji olvasható, a jelentése "szerencsekívánat", "hosszú élet". Manapság így írják: 寿.
A másik oldalán lévő figura nemtommi.

Köszi!  :D
"Looks like someone is gonna have to show you the ropes."

noriko

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-15, 16:08:11
Nyilván leghátra, az oszlop mögé.

Egyébként érdekelne a dolog, csak tényleg qrva drága.
Ha jól láttam, oszlop nincs... de tuti valahova a sarokba szól sajna...
De a többi kategória már nagyon durva, úgyhogy marad ez. Én már nagyon kíváncsi vagyok rájuk, egyszer csak nem fogok belehalni. Max egy darabig kenyéren és (csap)vizen élek utána  :haha:
"I wish I could, but I don't want to."

pniko

Quote from: noriko on 2007-01-15, 15:15:04
Hahó!
Felmérőt végzek azon ügyben, hogy innen érdekelne-e valakit ez a program. Szerintem, én majd bevállalok egy alsókategóriás jegyet magamnak ("kissé" drága :frown: ), és gondoltam, elsősorban olyan társaságot próbálok keríteni, akit valóban érdekelne, és nem csak családi megvesztegetések árán jönne el :D

Mivel nem ismerek innen senkit, nem tudom hogy mennyire lenne szemtelenség ha megkérdezem hogy mikorra lenne megszervezve? (előreláthatólag? de ez gondolom ez a jelentkezőktől is függ)

+ Ha sikerül megszerveznem úgy a dolgokat hogy el tudjak menni rá (ha a "helyi mindenható" is úgy akarja) mennyire lenne gond ismeretlenül egy olyan csoporthoz verődni akik már ismerik egymást?


Próféta

Quote from: pniko on 2007-01-15, 21:10:57+ Ha sikerül megszerveznem úgy a dolgokat hogy el tudjak menni rá (ha a "helyi mindenható" is úgy akarja) mennyire lenne gond ismeretlenül egy olyan csoporthoz verődni akik már ismerik egymást?
Szívesen látunk. Már ha leszünk. :)

noriko

Quote from: pniko on 2007-01-15, 21:10:57
Mivel nem ismerek innen senkit, nem tudom hogy mennyire lenne szemtelenség ha megkérdezem hogy mikorra lenne megszervezve? (előreláthatólag? de ez gondolom ez a jelentkezőktől is függ)

+ Ha sikerül megszerveznem úgy a dolgokat hogy el tudjak menni rá (ha a "helyi mindenható" is úgy akarja) mennyire lenne gond ismeretlenül egy olyan csoporthoz verődni akik már ismerik egymást?
ohó! van érdeklődő! lehet, hogy mégsem egyedül kell majd mennem?  :hopp:

szóval nem tudom, hogy csoport szintig jut-e a dolog, egyelőre magam vagyok, és BÁRKIT szívesen látok :)

február 14-18ig lesznek előadások, minden nap 20:00-tól, illetve 17.-én és 18.-án 15:00-tól is, de én ezeknél is inkább az este8-at preferálnám.
vagyis feb14.,15.,16.,17. vagy 18. 20:00
ezen belül nekem a nap mindegy.

Quote from: Próféta on 2007-01-15, 21:25:54
Szívesen látunk.
ezt vehetem úgy, hogy esetleg te is kapható vagy a dologra?  :D
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Én is jönnék, egyszer 6k-t talán megengedhetek magamnak.
Failure is the default option

Próféta

Nem ígérem biztosra, de esetleg érdekel. Attól függ.
Viszont tudtok valami jó bemutatót ajánlani ezekről a világhírűekről, hogy tudjam mire számítsak? Mert nagyon bejövősnek kell lennie, hogy erre 6 ezret vagy mennyit fizessek. Youtube-on eleddig csak egy iszonyat rövid trailert láttam, amin megpaskolják a dobokat, aztán annyi.
Amúgy időpont kábé jó.

noriko

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-16, 01:47:14
Én is jönnék, egyszer 6k-t talán megengedhetek magamnak.
Ez a helyes hozzáállás!  :jee: (aztán, nem engem szídni, ha csalódnátok!)
Ha valaki emiatt éhezne, annak tekerek majd sushit :P

videók: 1, 2, 3, 4 (elvileg ezek ők. azt nem tudom, hogy most is lesz-e shamisen, vagy csak dobok.)
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Quote from: noriko on 2007-01-16, 02:12:10
Ha valaki emiatt éhezne, annak tekerek majd sushit :P

Vigyázz, mert szavadon fogunk! :)
Failure is the default option

Darkstar

Itt egy kicsivel hosszabb videó
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

noriko

ehh..pedig én is onnan linkeltem... /me blind   :redface:   :merci:

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-16, 02:17:01
Vigyázz, mert szavadon fogunk! :)
douzo
"I wish I could, but I don't want to."

.Attila

Quote from: Próféta on 2007-01-16, 01:47:57
Nem ígérem biztosra, de esetleg érdekel. Attól függ.
Viszont tudtok valami jó bemutatót ajánlani ezekről a világhírűekről, hogy tudjam mire számítsak? Mert nagyon bejövősnek kell lennie, hogy erre 6 ezret vagy mennyit fizessek. Youtube-on eleddig csak egy iszonyat rövid trailert láttam, amin megpaskolják a dobokat, aztán annyi.
Amúgy időpont kábé jó.

Videókból sose fog visszajönni a hangulat. Taikonál nagyon fontos a helyszíni hangulat, így videón keresztül nem fogod érezni, ahogy a nagy dobok rázzák a belső szerveidet :)