Main Menu

Japán kultúra

Started by Moloko, 2004-01-18, 04:54:25

Previous topic - Next topic

Próféta

 :merci: a segítséget, akkor még fontolgatnám egy kicsit, ha szabad.

kikuchiyo

Quote from: noriko on 2007-01-16, 02:33:46
ehh..pedig én is onnan linkeltem... /me blind   :redface:   :merci:

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-16, 02:17:01
Vigyázz, mert szavadon fogunk! :)
douzo

Emberek, ugye mindenki hallotta, hogy Noriko csinál nekünk szusit? :)
Failure is the default option

pniko

Quote from: Próféta on 2007-01-15, 21:25:54
Szívesen látunk. Már ha leszünk. :)

Köszönöm.

Quote from: noriko on 2007-01-16, 01:43:22
ohó! van érdeklődő! lehet, hogy mégsem egyedül kell majd mennem?  :hopp:

szóval nem tudom, hogy csoport szintig jut-e a dolog, egyelőre magam vagyok, és BÁRKIT szívesen látok :)

február 14-18ig lesznek előadások, minden nap 20:00-tól, illetve 17.-én és 18.-án 15:00-tól is, de én ezeknél is inkább az este8-at preferálnám.
vagyis feb14.,15.,16.,17. vagy 18. 20:00
ezen belül nekem a nap mindegy.

Dátumilag a 16-17 felelne meg esetleg ha sikerül megoldanom hogy 19-re szabit kapjak akkor a 18 is jó. Időpontilag pedig a 20:00 szintén.


noriko

Rendben, akkor az jó a többieknek is, ha február 16-ban gondolkodunk? 17.-ére, már lehet, hogy kezdenek majd fáradni :D főleg, hogy aznap még délelőtt is dobolnak!


Quote from: kikuchiyo on 2007-01-16, 15:25:23Emberek, ugye mindenki hallotta, hogy Noriko csinál nekünk szusit? :)
mondom, annak aki emiatt éhezne! sok éhenkórász... :ejj: 
úgyhogy az igényléseket kérem bizonyítékokkal alátámasztani! pl. folyószámla egyenleg, korgó gyomor etc.  :haha:
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Quote from: noriko on 2007-01-17, 00:23:27
Rendben, akkor az jó a többieknek is, ha február 16-ban gondolkodunk? 17.-ére, már lehet, hogy kezdenek majd fáradni :D főleg, hogy aznap még délelőtt is dobolnak!

Nekem megfelel.

Quote from: noriko on 2007-01-17, 00:23:27
Quote from: kikuchiyo on 2007-01-16, 15:25:23Emberek, ugye mindenki hallotta, hogy Noriko csinál nekünk szusit? :)
mondom, annak aki emiatt éhezne! sok éhenkórász... :ejj: 
úgyhogy az igényléseket kérem bizonyítékokkal alátámasztani! pl. folyószámla egyenleg, korgó gyomor etc.  :haha:
anyagi helyzetem
a gyomrom hangja
:)
Failure is the default option

Tomib

Hahó emberek.
Egy égető kérdésem lenne...
Szükségem lenne a japán oktatásról valami rövid összefoglalóra, de főleg az érdekelne, hogy Japánban hogyan tanul valaki szakmát (pl.:vízvezetékszerelő, kőműves, stb).
Továbbá ha valaki tudna segíteni abban, hogy hol találok valami forrást a Japán munkaerőpiacról, annak nagyon megköszönném.(jöhet könyv, link, akármi, angolul is.)
Nagyon szépen megköszönném...
(vizsgához kéne :confused:)

Próféta

Nos, azt hiszem erre a Yamato-ra most nem megyek. De kösz, hogy felhívtátok rá a figyelmem.

Itachi

Egy film erős idegzetűeknek és gyomrouaknak.Angoltudás nem árt.Mert ezek is japánok...
http://www.youtube.com/watch?v=iqH47MIpuoA
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

.Attila

Quote from: Itachi on 2007-01-28, 16:47:06
Egy film erős idegzetűeknek és gyomrouaknak.Angoltudás nem árt.Mert ezek is japánok...
http://www.youtube.com/watch?v=iqH47MIpuoA

Hamár homár legyen kövér:
http://index.hu/politika/bulvar/bulvarhirek/?main&297827

Itachi

Jáj, ez durva...Vajon mit szólna ehhez egy überemancipált csipa? :whoah:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Kvikveg

Hat, erre nem csak egy uberemancipalt csipa gondolja azt, hogy  :uzi:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

noriko

Elnézést, de rámjött a youtube-videó linkelhetnék.  :haha:
Az a hely egy aranybánya!

The Japanese Tradition: sushi

ide teszem, mert japános, és nyelvgyakorlásnak is jó  :D  ..."tabemasu"
"I wish I could, but I don't want to."

Tomib

Huh, noriko, ez marha jó volt... :Kiraly:

.Attila

Ez talán a legrelevánsabb topik.

Ettől nem nagyon fogják jobban szeretni a japánok a kínaiakat.

Itachi

A kínaiak sem őket.... :ejj:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Zsiga

Quote from: .Attila on 2007-03-05, 19:48:52
Ez talán a legrelevánsabb topik.

Ettől nem nagyon fogják jobban szeretni a japánok a kínaiakat.
Nem értem mit kispályáznak, mért nem lopnak el egy-két hajót a hongkong-i kikötőből? XD

.Attila

Quote from: Zsiga on 2007-03-05, 21:39:38
Quote from: .Attila on 2007-03-05, 19:48:52
Ez talán a legrelevánsabb topik.

Ettől nem nagyon fogják jobban szeretni a japánok a kínaiakat.
Nem értem mit kispályáznak, mért nem lopnak el egy-két hajót a hongkong-i kikötőből? XD

A sajátjukat lopják el? Annak mi értelme lenne? ;)
Vagy arra gondoltál, hogy esetleg egy japán hajót nyúljanak le? Az már túl nyilvánvaló lenne ;)

Zsiga

Quote from: .Attila on 2007-03-05, 23:53:42
Quote from: Zsiga on 2007-03-05, 21:39:38
Quote from: .Attila on 2007-03-05, 19:48:52
Ez talán a legrelevánsabb topik.

Ettől nem nagyon fogják jobban szeretni a japánok a kínaiakat.
Nem értem mit kispályáznak, mért nem lopnak el egy-két hajót a hongkong-i kikötőből? XD

A sajátjukat lopják el? Annak mi értelme lenne? ;)
Vagy arra gondoltál, hogy esetleg egy japán hajót nyúljanak le? Az már túl nyilvánvaló lenne ;)
Akármilyen külföldi hajót. :)
Vagy akár egy taiwan-i hadihajót is elköthetnének, őket úgyis jobban utálják... :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2007-03-05, 21:39:38
Nem értem mit kispályáznak, mért nem lopnak el egy-két hajót a hongkong-i kikötőből? XD
S közben egy rakás orosz kikötőben csak rohadnak és rozsdásodnak szét az
évek/évtizedek óta ott álló hajók...

.Attila

#1219
Japánok, a szex mesterei (18+)
Egy-két helyen picit hibás, ill. elavult cikk (pl. már nincsenek bugyi automaták, mert be lettek tiltva), de azért még érdekes.

ignus

Quote from: .Attila on 2007-03-08, 20:07:24
Japánok, a szex mesterei (18+)
Egy-két helyen picit hibás, ill. elavult cikk (pl. már nincsenek bugyi automaták, mert be lettek tiltva), de azért még érdekes.

Hmm... ha nem lennék elkötelezve akkor lehet hogy kipróbálnék egy ilyen "menetet". Köszi az infót Attila, tök jó, hogy te megtalálod az ilyen híreket. Csak így tovább please, érdekességek RULEZ!!! :cool:
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

.Attila

Remélem észrevettétek, hogy a 2. oldalt linkeltem be, mert én nem :rolleyes:
Javítva.

ignus

Quote from: .Attila on 2007-03-10, 15:18:28
Remélem észrevettétek, hogy a 2. oldalt linkeltem be, mert én nem :rolleyes:
Javítva.

Igne... először nézte mhogy h aegy oldalas akkor minek van ott a tovább gomb... :)
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Kuroi Tenshi

Quote
A Japán Alapítvány tisztelettel meghívja Önt és kedves barátait

,,Tágra zárt világ"

A kortárs japán fotográfia útjai


című előadásra

Meghívott előadó: Petrányi Zsolt Ph.D

Az előadó művészettörténész, a Műcsarnok főigazgatója. 1994-ben a Japán Alapítvány ösztöndíjasaként a Tsukuba Egyetemen folytatott tanulmányokat, majd 1998-99-ben a Center for Contemporary Art, Kitakyushu ösztöndíjas kutatója volt.

Időpont: 2007. március 30. péntek 17.30-19.00

Az előadás helyszíne: Japán Alapítvány Könyvtára
1062 Budapest, Aradi u. 8-10.

A részvétel ingyenes.

Érdeklődni és jelentkezni lehet a Japán Alapítvány budapesti irodájában.
Tel.: 214-0775/6
Fax: 214-0778
E-mail: fabianemilia@japanalapitvany.hu

Kérjük, hogy az előadáson való részvételi szándékukat telefonon, faxon vagy e-mail-en március 29-ig legyenek szívesek jelezni a Japán Alapítvány budapesti irodájában.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Hátha érdekel valakit...


Fazék

Quote from: .Attila on 2007-09-29, 19:06:32
http://index.hu/politika/kulfold/okina9105/
:ejj:
voltak felmérések, hogy a lakosság hány százaléka van fölháborodva az ilyen próbálkozásoknál? persze gondolom elég nagy százaléka, de mégis kíváncsi lennék valami közelítő adatra. ugyebár folyamatosan vannak igyekvések eltörölni a jelen korban szégyenletesként megítélt múltbéli cselekedeteiket, és elég komoly tüntetések bontakoznak ki ilyenkor, de kíváncsi lennék, hogy mégis hány százaléka "múlttagadó" a népességnek.

.Attila

Kevés.
Ők is normális emberek többnyire, ezen a téren is, csak általában a nacionalista érzelmű emberkék jutnak el a politikáig.

noriko

sajnos már épp nem aktuális, de azért megosztom még veletek:

Quote from: jlist.com blogOctober 10 is Moe  no Hi, the day to celebrate the Japanese concept of "moe" (pronounced mo-EH),  which is a slang term that essentially describes the warm, fuzzy feeling you  get when looking at your favorite anime or dating-sim game character, although the character itself just means "bud" or "sprout." The reason today is Moe Day is rather silly -- it's the 10th day of the 10th month, and when you line up the kanji for 'ten' above the characters for 'day' and 'month' you get a large version of the moe kanji.
:lul:

ezeket hírlevélként kapom meg amúgy, és néha egész érdekes dolgokat írnak a japán szokásokról és az ottani életről gaijin szemmel :)
"I wish I could, but I don't want to."

Dreamcleaver

Quote from: noriko on 2007-10-11, 02:01:18
sajnos már épp nem aktuális, de azért megosztom még veletek:

Quote from: jlist.com blogOctober 10 is Moe  no Hi, the day to celebrate the Japanese concept of "moe" (pronounced mo-EH),  which is a slang term that essentially describes the warm, fuzzy feeling you  get when looking at your favorite anime or dating-sim game character, although the character itself just means "bud" or "sprout." The reason today is Moe Day is rather silly -- it's the 10th day of the 10th month, and when you line up the kanji for 'ten' above the characters for 'day' and 'month' you get a large version of the moe kanji.
:lul:

ezeket hírlevélként kapom meg amúgy, és néha egész érdekes dolgokat írnak a japán szokásokról és az ottani életről gaijin szemmel :)

Hát akkor ezért volt tegnap egész nap olyan MOE érzésem miközben kedvenc ecchi animéimat nézegettem.  :rotfl:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

Folytatódnak az előadások a Japán Alapítvány szervezésében:

Quote
Kravalik Zsuzsanna:

Tokiwadaira danchitól Tokyo Midtown-ig

avagy városfejlesztési tendenciák Tokióban


Az előadó a Studio Metropolitana, Urbanisztikai Kutató Központ kht kutató munkatársa. 2007 tavaszán a Japán Alapítvány ösztöndíjasaként 1 hónapig Japánban folytatott kutatást a lakónegyedek tervezésével, illetve a városfejlesztés szociológiai aspektusaival kapcsolatban.

Helyszín:   Japán Alapítvány Budapesti Iroda könyvtára

1062 Budapest, Aradi u. 8-10. (Oktogon Ház 2. emelet)

Időpont:    2007. október 26. péntek 17:30-19:00

***

Az előadás után büfé várja Önöket, ahol lehetőség lesz kötetlenül beszélgetni az előadóval.

A részvétel ingyenes.

Érdeklődni és jelentkezni lehet a Japán Alapítvány budapesti irodájában.

Tel: 214-0775, 214-0776; Fax: 214-0778; E-mail: csehiviktoria@japanalapitvany.hu

Kérjük, hogy az előadáson való részvételi szándékukat telefonon, faxon vagy e-mailben október 24-ig legyenek szívesek jelezni a Japán Alapítvány irodájában.

                       Szeretettel várunk minden érdeklődőt!