Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Darkstar on 2014-04-01, 20:52:03
Mondjuk akkor ez valamennyire megmagyarázza, hogy miért több, mint kétszer annyi idő egy BD vámkezelése, mint az, hogy Japánból eljusson Budapestre.   :3x3:
img

Egyébként jól sejtem, hogy nem érdemes EMS-el rendelni, ha az ÁFA értékhatár felett vagyok? Annál miníg fizetni kell, míg a SAL és a futárszolgálatok csomagjai ált. simán átjutnak.
unokabátyámnak rendeltem vmi órát USA-ból. ki kellett előre fizetnem az itthoni vámkezelési költséget, stb.
remélem nem basztak át, és így tényleg frankón átjut a vámon, és nekem már nem kell vele szórakoznom semmit se

frozenstein

Quote from: Darkstar on 2014-04-01, 20:52:03
Szívó, de legalább fizetik rendesen a hétvégi túlórát (megfelelő szorzókkal)?
Azt legalább igen, ebben az esetben +100% jár.
Quote from: Darkstar on 2014-04-01, 20:52:03Egyébként jól sejtem, hogy nem érdemes EMS-el rendelni, ha az ÁFA értékhatár felett vagyok? Annál mindíg fizetni kell, míg a SAL és a futárszolgálatok csomagjai ált. simán átjutnak.
A nálunk átmenő küldeményeknél elméletileg minden értékhatár feletti küldemény után fizetni kell. Legyen az ajánlott, csomag, gyorsposta figyelnek mindent, mondjuk van ami átjut, de azokra legtöbbször nem is az van ráírva ami benne van. Előre vámfizetést nem tudom, de ha ezt tudod számlával vagy valamivel bizonyítani akkor ha azt NAV elhiszi neked gondolom külön fizetés nélkül átengedik. Nemzetközi futárszolgálatok hogy vámolnak fogalmam sincs.

Darkstar

Már csak röhögni tudok. Illetve még azt sem.

Mindenesetre a választások eredményétől függetlenül pár napja eldöntöttem, hogy ha 2016ig elkezdem az MBA-t, akkor annak a végén, ha nem, akkor még abban az évben én eltűnök ebből az országból. Valószínűleg Amerika (cégen belül), de ha sikerül (szintén cégen belül, és eleget rárakni a nyelvtudásra) akkor Japán. Nem akarok tovább itt maradni. És valami nagyon komolynak kell történnie az elkövetkező 2 évben, hogy egyeltalán elkondolkodjak a maradáson.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

Quote from: Darkstar on 2014-04-05, 22:18:17
Már csak röhögni tudok. Illetve még azt sem.

Mindenesetre a választások eredményétől függetlenül pár napja eldöntöttem, hogy ha 2016ig elkezdem az MBA-t, akkor annak a végén, ha nem, akkor még abban az évben én eltűnök ebből az országból. Valószínűleg Amerika (cégen belül), de ha sikerül (szintén cégen belül, és eleget rárakni a nyelvtudásra) akkor Japán. Nem akarok tovább itt maradni. És valami nagyon komolynak kell történnie az elkövetkező 2 évben, hogy egyeltalán elkondolkodjak a maradáson.

Sajnos egyre inkább hasonlóan érzek én is.

.Attila

Na igen.
Jövő hét utáni héten megyek tanfolyamra, amit a cég fizet. Azért 10 hónapot alá kell írni velük (annyit amúgy is maradnék, 670ezres tanfolyásért meg simán), így jövő nyárra gyakorlatilag szabadon kereshetek, immár hivatalos tanfolyammal (és majd remélem vizsgával) és 2 év szakmai tapasztalattal a háttérben. Bár ez utóbbi sajnos nem sok, viszont legalább kevesen vannak a szakmában (WebSphere).

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2014-04-06, 16:16:04
Na igen.
Jövő hét utáni héten megyek tanfolyamra, amit a cég fizet. Azért 10 hónapot alá kell írni velük (annyit amúgy is maradnék, 670ezres tanfolyásért meg simán), így jövő nyárra gyakorlatilag szabadon kereshetek, immár hivatalos tanfolyammal (és majd remélem vizsgával) és 2 év szakmai tapasztalattal a háttérben. Bár ez utóbbi sajnos nem sok, viszont legalább kevesen vannak a szakmában (WebSphere).
Hol is vagy te tulkepp? Pedig valamikor mondtad. -> PM
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta


kikuchiyo

A választás legnagyobb meglepetése:

Visszafelé jövet, a lakótelepnél láttunk egy Teslát parkolni. Kicsit kitűnt az Opel Astrák és Skodák közül. Csodálkoztunk is, hogy a tulaja ott meri hagyi.
Failure is the default option

Cobra

Lehet már épp a pihentetőben volt az autó :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: Próféta on 2014-04-06, 16:51:16
Quote from: .Attila on 2014-04-06, 16:16:04
WebSphere
Távozz tőlem, Sátán :)

Beszéld ki bánatod.
Azaz miért is? :)

Cloud

Hm, most olvastam hogy Indiában is szavaznak hétfőtől. Kicsit nagyobb tételben tolják mint mi: :D

Címszavakban:

-1 hónap
-350 párt
-814 MILLIÓ szavazó
-543 választókerület
-11 millió ember segédkezik a választások alatt
-8 millió választóhelyiség

Utóbbit mondjuk nem hiszem el.

Cloud

Amúgy kezdünk megint kihalni? Mármint a fórum. A csajok megint felszívódtak(bár ez sejthető volt. :D ) Én, Moha, Ramiz hónapok óta nem járt erre, Tenshi is csak ritkán néz fel ide...  ^^

Selmo

Szóval szerinted Zelda, Kvikveg és Leara nem számít? És ez csak abból a pár topicból, amiket olvasok is. Mit fogsz te kapni. :D

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Mondjuk Zelda meg Leara az Offtopicba ritkán ír, aki meg mást nem néz, az persze, hogy nem látja őket :)
Egyébként KT tényleg jól eltűnt, remélem csak munka miatt. A többiek már régóta eléggé inaktívak.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Na jó de az utóbbi egy évben hány csaj is jött ide?  :muhahah:

NLZ

#54435
Miért, úgy egyáltalán hány taggal gyarapodtunk? -OJ- talán az egyedüli.
Na jó, jött még gerey, danika230, Yuuki (lány), Werro (lány), Isley, Finlandia és Megmurdel.
[reserved]

Próféta

Quote from: .Attila on 2014-04-06, 20:16:47
Beszéld ki bánatod.
Azaz miért is? :)
Ez itt off2, de tessék.[spoiler=IBM WBM rant]
Igazából amit írtam, az a Websphere Business Modeler-re vonatkozik, mert azzal volt dolgom. Ha téged csak a millió egyéb Websphere termék talál meg, akkor talán jobb élményeid lesznek. Na szóval erősen kivonatolt és rövidített WBM rant következik.

Rögtön kemény belépőszint, ha egy terméknek már a telepítője is egy Eclipse - én amúgy élek-halok az Eclipse-ért mint moduláris IDE-platformért, de ez azért az OH GOD WHY kategória. Említett telepítő saját célokra a biztonság kedvéért felrak saját magának (tehát nem a telepítendő cucc részeként) egy DB2-t, valamire csak jó lesz alapon. Még ha a honlapról a legfrissebb telepítőt szedem is le, az rendre talál magának (nem a telepítendő terméknek!) frissítést, és így leszed egy frissítőt a telepítőhöz, ami szintén egy ilyen telepítőalkalmazás, amellyel frissítenem kell a telepítendő program telepítőjét. Amely ezek után meghal. De némi hákolás után elindul, felfrissül, és telepíti a telepítendőt.

Ja igen, a telepítendő: a WBM egy nagyon nem intuitív, bugos borzalom, pl. még a saját refactor wizardjai is érvénytelen cuccokat generálnak, amit kézzel kell javítgatni. A szimuláció nagyon sokadik verzióváltás után lett úgy-ahogy értelmes, de teljes szimulációs trace-t egyébként továbbra se lehet kinyerni belőle. Ja, és 2007 körül még volt olyan, hogy gyakorlatilag 2-es számrendszerben kellett kommunikálni a szimulátorral. Jól olvastad, nem 1957-et írtam. Összességében azért működik a tool, de rengeteg know-how szükséges az értelmes használatához.

Mindezt a WBM fejlesztői gépenként potom $12,300-ért csinálja. Fel nem tudom fogni, hogy ennyiért is elkel.
[/spoiler]

Acchan

Quote from: Cloud on 2014-04-06, 21:54:26
Amúgy kezdünk megint kihalni? Mármint a fórum. A csajok megint felszívódtak(bár ez sejthető volt. :D ) Én, Moha, Ramiz hónapok óta nem járt erre, Tenshi is csak ritkán néz fel ide...  ^^

Jelentem, még élek. :)

Damnatus

Naponta olvasom az offtopicot én is ;)

noriko

de te nem vagy lány :P
"I wish I could, but I don't want to."

.Attila

Quote from: Cobra on 2014-04-06, 22:49:59
Mondjuk Zelda meg Leara az Offtopicba ritkán ír, aki meg mást nem néz, az persze, hogy nem látja őket :)
Egyébként KT tényleg jól eltűnt, remélem csak munka miatt. A többiek már régóta eléggé inaktívak.

Tenshi világ körüli úton volt, ha jól tudom.

Quote from: Próféta on 2014-04-06, 23:33:10
Quote from: .Attila on 2014-04-06, 20:16:47
Beszéld ki bánatod.
Azaz miért is? :)
Ez itt off2, de tessék.[spoiler=IBM WBM rant]
Igazából amit írtam, az a Websphere Business Modeler-re vonatkozik, mert azzal volt dolgom. Ha téged csak a millió egyéb Websphere termék talál meg, akkor talán jobb élményeid lesznek. Na szóval erősen kivonatolt és rövidített WBM rant következik.

Rögtön kemény belépőszint, ha egy terméknek már a telepítője is egy Eclipse - én amúgy élek-halok az Eclipse-ért mint moduláris IDE-platformért, de ez azért az OH GOD WHY kategória. Említett telepítő saját célokra a biztonság kedvéért felrak saját magának (tehát nem a telepítendő cucc részeként) egy DB2-t, valamire csak jó lesz alapon. Még ha a honlapról a legfrissebb telepítőt szedem is le, az rendre talál magának (nem a telepítendő terméknek!) frissítést, és így leszed egy frissítőt a telepítőhöz, ami szintén egy ilyen telepítőalkalmazás, amellyel frissítenem kell a telepítendő program telepítőjét. Amely ezek után meghal. De némi hákolás után elindul, felfrissül, és telepíti a telepítendőt.

Ja igen, a telepítendő: a WBM egy nagyon nem intuitív, bugos borzalom, pl. még a saját refactor wizardjai is érvénytelen cuccokat generálnak, amit kézzel kell javítgatni. A szimuláció nagyon sokadik verzióváltás után lett úgy-ahogy értelmes, de teljes szimulációs trace-t egyébként továbbra se lehet kinyerni belőle. Ja, és 2007 körül még volt olyan, hogy gyakorlatilag 2-es számrendszerben kellett kommunikálni a szimulátorral. Jól olvastad, nem 1957-et írtam. Összességében azért működik a tool, de rengeteg know-how szükséges az értelmes használatához.

Mindezt a WBM fejlesztői gépenként potom $12,300-ért csinálja. Fel nem tudom fogni, hogy ennyiért is elkel.
[/spoiler]

Ja, nem írtam le. Alkalmazás adminként alkalmazásszerverekkel foglalkozom. Tehát a WebSphere-ből az Application Server (WAS) vonatkozik ide.
Aztán lehet, hogy majd a Message Broker is, de annak az áthozatala a csoport külföldi felétől még nem indult meg.

Damnatus


Cloud

Quote from: Damnatus on 2014-04-06, 23:53:26
Naponta olvasom az offtopicot én is ;)

Ki is vagy? :D

chilip

https://www.youtube.com/watch?v=AAu1fZ-HZ2s

a vicc az hogy sztem sokan szavaznának rá poénból (én is) és még be is tudna kerülni :D

Fazék

Quote from: chilip on 2014-04-07, 17:11:34
https://www.youtube.com/watch?v=AAu1fZ-HZ2s

a vicc az hogy sztem sokan szavaznának rá poénból (én is) és még be is tudna kerülni :D
a hangja, hanghordozása valahogy továbbra is irritál, de kezdem megkedvelni a fazont

Damnatus

Quote from: Cloud on 2014-04-07, 15:20:33
Ki is vagy? :D
Nagyon is, főleg amióta elcsípett ez a fránya megfázás. :D

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2014-04-06, 23:33:10
Quote from: .Attila on 2014-04-06, 20:16:47
Beszéld ki bánatod.
Azaz miért is? :)
Ez itt off2, de tessék.[spoiler=IBM WBM rant]
Igazából amit írtam, az a Websphere Business Modeler-re vonatkozik, mert azzal volt dolgom. Ha téged csak a millió egyéb Websphere termék talál meg, akkor talán jobb élményeid lesznek. Na szóval erősen kivonatolt és rövidített WBM rant következik.

Rögtön kemény belépőszint, ha egy terméknek már a telepítője is egy Eclipse - én amúgy élek-halok az Eclipse-ért mint moduláris IDE-platformért, de ez azért az OH GOD WHY kategória. Említett telepítő saját célokra a biztonság kedvéért felrak saját magának (tehát nem a telepítendő cucc részeként) egy DB2-t, valamire csak jó lesz alapon. Még ha a honlapról a legfrissebb telepítőt szedem is le, az rendre talál magának (nem a telepítendő terméknek!) frissítést, és így leszed egy frissítőt a telepítőhöz, ami szintén egy ilyen telepítőalkalmazás, amellyel frissítenem kell a telepítendő program telepítőjét. Amely ezek után meghal. De némi hákolás után elindul, felfrissül, és telepíti a telepítendőt.

Ja igen, a telepítendő: a WBM egy nagyon nem intuitív, bugos borzalom, pl. még a saját refactor wizardjai is érvénytelen cuccokat generálnak, amit kézzel kell javítgatni. A szimuláció nagyon sokadik verzióváltás után lett úgy-ahogy értelmes, de teljes szimulációs trace-t egyébként továbbra se lehet kinyerni belőle. Ja, és 2007 körül még volt olyan, hogy gyakorlatilag 2-es számrendszerben kellett kommunikálni a szimulátorral. Jól olvastad, nem 1957-et írtam. Összességében azért működik a tool, de rengeteg know-how szükséges az értelmes használatához.

Mindezt a WBM fejlesztői gépenként potom $12,300-ért csinálja. Fel nem tudom fogni, hogy ennyiért is elkel.
[/spoiler]

:eek: Ööö, és ez mit is szimulál, vagy egyáltalán micsoda és mire van? Csak hogy tudjam, hogy mitől meneküljek...

[spoiler]Mert azt még értem, hogy én meg Kvikveg néha binárisan kommunikálunk a szimulátorral, hej de jó is volt a [censored] protokollt a Fortran kód alapján visszafejteni, de hogy egy Eclipse telepítős izéhez hogy jön ez, azt el nem tudom képzelni.[/spoiler]
Failure is the default option

Próféta

Off2 folyt köv közkívánatra:
[spoiler]
Folyamatmodelleket lehet benne hegeszteni. Pl. a folyamat során először az A tevékenységnek kell megtörténnie, utána B, utána tetszőleges sorrendben/párhuzamosan C és D, végül egy döntés alapján E vagy F. Minden lépés eltart bizonyos ideig. Óránként x ilyen folyamatot indítunk, de sajnos nem tudnak zavartalanul egyszerre futni, mivel a C és az F igényelne egy szabad bizgentyű erőforrást,  amelyből csak 40 darab van, és szabad bizgentyű híján várni kell.

Ez pl. egy gyártási folyamat vagy mondjuk egy pénzintézeti ügymenet lemodellezésére való, hogy lehessen a teljesítményre/erőforrásallokációra optimalizálni. Kézzel.

Bizonyos esetekben analitikusan lehetne teljesítményt számolni, de olyat ez a tool nem tud. Egyébként is lehetne okos automatikus optimalizációt végezni, de arra csak az IBM Ilog képes, azt meg nem kapod meg ilyen "olcsón". Ez a tool csak konkrét paraméterekkel tud működést szimulálni, effektíve lesorsolva a random döntési arányokat, stb.

Na ez a szimulátort volt olyan szuper, hogy az erőforrás-kupacok méretét nem lehetett változtatni (csak teljesen letiltani) az egész munka from scratch újrakezdése nélkül. Tehát nem lehetett 40 helyett gyorsan 39 bizgentyűvel kipróbálni. Nobel-díjas megoldásom: kell bizgentyűből egy-egy 1, 2, 4, 8, 16, 32, 64 méretű kupac. Kezdetben a 32+8 van csak engedélyezve, majd az optimalizálgatás során átválthatunk 32+4+2+1 bizgentyűre vagy amit akarunk. Na itt jött képbe a kettes számrendszer.
[/spoiler]

.Attila

Erről a projektmenedzsment (hálós tervezés) jutott eszembe. (Tevékenységélű, meg tevékenység csomópontú háló.)

NLZ

OpenBSD forkolta OpenSSL-t, készült néhány aranyos comment. :)
http://opensslrampage.org/
[reserved]