Tokyo Majin Gakuen Kenpuchou Tou /Spoiler!/

Started by Solid Snake, 2007-03-07, 21:30:37

Previous topic - Next topic

siklara

#30
SHS belehúzhatna kicsit, mert engem elég csúnyán elkapott ez a sorozat. Igazából nem kellett sok ahhoz, hogy meggyőződjek róla, nekem ezt nézni kell, mert mikor az új animék között felfedeztem ezt a gyöngyszemet, ráadásként pedig megláttam Kyouichi fejét, azonnal világosá vált: MUST SEE.

Nagyon bejönnek a harcok, a gyönyörű animáció és a kicsit szálkás rajzstílus, a jó kis horrorisztikus epizódok, meg ugye Kyouichi, aki sooo my type. :D Aoi idegesített eléggé az elején a butus-elcsépelt világmegváltós szövegeivel (de szerettem, amikor ezért megkapta a magáét... :__devil:), meg belerondított a látványba a kisgyerekkori lufipofijával is, amit szegénynek a készítők rajzoltak, de egyébként nagyon rendben van a sorozat, tűkön ülve várom a folytatást és remélem, azért neki sem kell majd meghalnia a kissé kellemetlen és a világra pusztulást hozó átka miatt. ^^ A végkifejlet még eléggé megtippelhetetlen, de azt szinte biztosra vehetjük, hogy az eddig főleg csak nagyokat hallgató Hiyuu-kun majd bekeményít és ő fogja elintézni az elsőre beazonosíthatatlan nemű és pöttyet anyakomplexusos főgonosz sámán fickót is.

Egyébként nem tudom, hogy csak bennem hagyott-e mély nyomokat, de külön feature a sorozatban, hogy minden szereplőnek kis "antenna" fityeg a buksiján, hőseink biztos annak segítségével tartják a kapcsolatot. :smile:

Ja meg most olvasom, az OP/ED is rendesen megosztja a véleményeket: én az ED-et kifejezetten sokat hallgatom a kellemes dallama miatt, az OP-tól majdnem lefolytam a székről gyönyörűségemben, NAGYON bejövős (megint a nyálcsorgatós animáció) és még a hörgés sem vágott nagyon fejbe, szerintem igen jópofa és hangulatmegalapozó az a "LET'S BREAK TEH SPIIINE" úgy mellékesen elröfögve. Igaz, az én véleményem nem mérvadó, mert nekem önmagában hallgatva a Death Note új OP/ED párosa is bejött némi szoktatási időszak után és csak akkor akartam magam kivetni az ablakon, mikor később megláttam az alápakolt animációt a vihogós Raito-fejekkel és a dizsizős Ryuuku-val. :hehe:
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat."
(Anonymous)

KeLa

Quote from: siklara on 2007-04-23, 22:59:41
SHS belehúzhatna kicsit, mert engem elég csúnyán elkapott ez a sorozat.
Sztem egy héten belül jönni fog és megint egyszerre 2, legalábbis remélem :smile:
Quote
Ja meg most olvasom, az OP/ED is rendesen megosztja a véleméynyeket: én az ED-et kifejezetten sokat hallgatom a kellemes dallama miatt, az OP-tól majdnem lefolytam a székről gyönyörűségemben, NAGYON bejövős (megint a nyálcsorgatós animáció) és még a hörgés sem vágott nagyon fejbe, szerintem igen jópofa és hangulatmegalapozó az a "LET'S BREAK TEH SPIIINE" úgy mellékesen elröfögve.
Egyetértek, sztem is nagyon jó mind2 :whoah:

Venom

Ma elnéztem Shinsen-subs fórumára, és valami olyasmit olvastam, hogy a Dark Law Chapter összese 14 részes, utána egészen júniusig közepéig várni kell a következő Chapterre. (Plusz valami olyasmit is említettek, hogy 5 típusú Law van, így várhatóan elég sokáig élvezhetjük ezt a sorozatot.)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

KeLa

Quote from: Venom on 2007-04-24, 01:16:38
Ma elnéztem Shinsen-subs fórumára, és valami olyasmit olvastam, hogy a Dark Law Chapter összese 14 részes, utána egészen júniusig közepéig várni kell a következő Chapterre. (Plusz valami olyasmit is említettek, hogy 5 típusú Law van, így várhatóan elég sokáig élvezhetjük ezt a sorozatot.)
Ezt én is olvastam és elsőre kicsit furcsa volt, mert az AniDB-n előszőr 25 részesnek volt írva, de azóta már ott is javították.

Relunx

#34
Nekem is tetszik a sorozat. Bár az első rész nem tiszta nekem, ilyen "in-medias-res"-nek tűnik.  Kedvencem Hiyuu, bár sajnáltam a zombis-csaj történetet, kár érte, pedig mien jó kis szerelmi szál bontakozott volna ki belőle. Hiyuu haverja a tipikus macsó, bár őt is kedvelem, az íjjász csak is jól néz ki :) csak úgy mint Aoi, már várom mi bontakozik ki Aoi-Hiyuu és az íjász csaj-pankrátor csávesz között, Hiyuu haverja meg elkapja párszor a tanárnőt :). Hát igen perverz énem sohasem pihen :) Mindenesetre nagyon bejön a sorozat, kicsit eltér a megszokott animéktől, amolyan felfrissülés az egész anime számomra, eltereli a gondolatokat mindenről, meg a többi animékről amiket nézek pl: Death Note + Higu2 hihetetlen idegességgel való várakozását. Bár már megint kell új után néznem mert láttam 11-ig igy most ez az anime is várakozo sátusz ban vagyis heti 1-2 rész szorakozás...de legalább megéri várni :) A történetet nem sikerült teljesen beanalizálom, vmi világmegváltós cucc keverve misztikummal, ami nekem egész bejövős + vannak benne JÓ csajok :)
Azt is már kiváncsian várom hogy mi fog kisülni a "Dark-Aoi"-ból, vajon knytelenek lesznek megölni vagy "felszabadítják" a dark-law ereje alól és visszatér normális énjévé.

Relunx

siklara

Quote from: Relunx on 2007-04-24, 20:41:45Hiyuu haverja a tipikus macsó, bár őt is kedvelem, az íjjász csak is jól néz ki :) csak úgy mint Aoi, már várom mi bontakozik ki Aoi-Hiyuu és az íjász csaj-pankrátor csávesz között, Hiyuu haverja meg elkapja párszor a tanárnőt :).
Szerintem éppen Hiyuu az, aki momentán eléggé magára maradt, mert a "pankrátor csávesz" (szegény Daigo :rotfl:) és Sakurai az egyik páros, Aoi és a "tipikus macsó" (Kyou-chan :D) meg igen hangsúlyosan a másik; még ha eleinte nem is igazán volt kölcsönös a dolog, Kyou elég rendesen Aoi védelmére kelt most, hogy kezdett előjönni a lány "szembaja" és a Hagi hasonmás\rivális hősszerelmes Kisaragi elkezdett a kinyírásán töprengeni, meg voltak egyéb tipikus tünetek is már. Ezek a párok amúgy pont azért jópofák, mert annyira totál különböző természetűek, úgyhogy kiváncsi vagyok, kihoznak-e a dologból a készítők valamit a történet végére, vagy megmaradnak a shounen animékre annyira jellemző "intentional" szinten. ^^ Hiyuunak meg marad Tendou, aki úgyis olyan nőies XD
És igen, annak ellenére, hogy az anime nem mindig túl eredeti ötletekből építkezik, meg akad benne némi megfelelő helyekről átemelt copypasta (egyes szereplők külseje, esetleg jelleme igen erősen ismerős máshonnan, mint ahogy próbáltam már rá utalgatni), mégis van benne valami újszerű és eredeti, semmiképp nem egy tömegcucc. NAGYON remélem, hogy eltart még egy darabig, csak aztán nehogy a minőség rovására menjen... A zenéje meg :whoah: és nem csak az OP/ED, hanem a történet során megszólaló egyéb, sokszor klasszikus dallamok is.
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat."
(Anonymous)

Relunx

siklara-nak:
Azért goldoltam hogy Hiyuu-Aoi páros lesz én nem Kyou-Aoi mert amikor Hiyuu randizott a zombi-csajjal, akkor Aoi-n látszottak a féltékenység jelei --> Amikor kiséri a pályaudvarra és huzza kézikocsiját, ahogy febukkan a teherautó megül Hiyuu Aoi megörül ám amikor meglátja a csajt elszomorodik és elfut...

Relunx

KeLa

Hogy is van ez akkor...? szegény Toono egyedül marad? :lol:, neki is kéne keríteni vkit! :rotfl:

Venom

Quote from: KeLa on 2007-04-24, 22:09:37
Hogy is van ez akkor...? szegény Toono egyedül marad? :lol:, neki is kéne keríteni vkit! :rotfl:

Valami gigantikus-ezer-csápos-extra-hiper-szuper-mega-giga-perverz-démont?


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Calintz

#39
Én ezt a sorozatot ugyan csak a Anime Addictson találtam, és egy haverom is ajánlotta, jelenleg 11es résznél tartok, bár a sorozat 14ig kész van már, subolt verziókra várni kell és nem is keveset...Bár a sorozat elégé érdekesen indult, bevalom elöször a 1-2 rész után megálltam, mert valahogy, szerintem tul sok info volt, és érdekes kavarások voltak benne, de aztán továbbnézve nagyon megtetszett, kiváncsi vagyok, milesz később, érdekes volt...
[spoiler] ami történt Aoival, elégé durván megváltozott, hirtelen...meg nem értem miért nem bírta meghalgatni őket, és miért nem tudta felfogni amit mondott a kardos csávó(most kicsit szégyenlem magam majd megnézem mi a neve)...
[/spoiler]
Mindesetre, szerintem jó lett és jó is lesz továbbra is kiváncsi vagyok mikor jönnek ki majd az uj részek, mi lesz benne...
És remélem sokan írnak majd ide is, hogy legyen mit megvitattni...egyébként jómagam is Hiyuu és barátja fan vok...Aoi szimpi volt, de most igy kicsit nehéz lesz szeretni...és a nyilas lányka nagyon unszimpi, főleg ahogy bánik nagy szerelmével(jó igaz egyoldali a szerelem, de akkor is).
Viszont nekem a rosszak is tetszenek...
És ez a RaitoXD(vagyis vilámcsávó ahogy ők hívjákXD) is nagyon jó szereplő, és jó hogy visszajött...
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

KeLa

Quote from: Calintz on 2007-04-26, 14:49:43
Viszont nekem a rosszak is tetszenek...
:tezsvir:
Nekem is, főleg Kodzune. Bár elsőre kicsit fura volt a buzis külseje, de végül is nem annyira gáz...meg jó szövege van :lol:
A kiscsaj se rossz, főleg ha nagyon beleéli magát... ;)

csináltam is róla egy jó kis avatart :smile:


Calintz

#41
Quote from: KeLa on 2007-04-26, 15:39:37
Quote from: Calintz on 2007-04-26, 14:49:43
Viszont nekem a rosszak is tetszenek...
:tezsvir:
Nekem is, főleg Kodzune. Bár elsőre kicsit fura volt a buzis külseje, de végül is nem annyira gáz...meg jó szövege van :lol:
A kiscsaj se rossz, főleg ha nagyon beleéli magát... ;)

csináltam is róla egy jó kis avatart :smile:


KEla arról nem tudsz csinálni egyet mikor Hiyuu eszi a kaját, ott a sulinál, amikor is jön Aoi és aztán majd megfuladXXD
Igazából az kellene mikor fuldoklikXXXD Nem muszáj csak ha nem gond. Egyébként ez is jólett:)

Muszáj volt utána járnom...mert nem szép, hogy szeretem az animét mégse tudom a neveket, szóval...
Nekem Hiyuu a legszimpibb és egy szinten van vele Kyouichi
Aoi szimpi, de most hogy "rossz", hát kiváncsi leszek mi a terveXD
Komaki bár szép, nem volt eddig szimpi, de amit leírtam nem írom le mégegyszer róla, csak muszáj volt névszerint leírni
Yuuya meg nagyon arc szerintem, kár, hogy sajnos, ő még nem olyan erős mint a két nagy harcos, Hiyuu & Houraiji-sanXD De majd belejön, és igen Tendou Kozunu is nagyon atom jóarcXD Bár feminim szegényXD Hisui Kisaragi meg hát...a csajok bálványa lesz szerintemXD
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

KeLa

Quote from: Calintz on 2007-04-26, 21:54:17
KEla arról nem tudsz csinálni egyet mikor Hiyuu eszi a kaját, ott a sulinál, amikor is jön Aoi és aztán majd megfuladXXD
Igazából az kellene mikor fuldoklikXXXD Nem muszáj csak ha nem gond. Egyébként ez is jólett:)
Asszem erre gondoltál:

01
02

Calintz

Quote from: KeLa on 2007-04-26, 23:07:22
Quote from: Calintz on 2007-04-26, 21:54:17
KEla arról nem tudsz csinálni egyet mikor Hiyuu eszi a kaját, ott a sulinál, amikor is jön Aoi és aztán majd megfuladXXD
Igazából az kellene mikor fuldoklikXXXD Nem muszáj csak ha nem gond. Egyébként ez is jólett:)
Asszem erre gondoltál:

01
02


Pontosan erre köszönöm...valaki nem tudja kijött e már uj rész feliratosan?
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

KeLa

Quote from: Calintz on 2007-04-26, 23:21:29
Pontosan erre köszönöm...valaki nem tudja kijött e már uj rész feliratosan?
Valszeg a 12-13 együtt jön ki, h mikor az jó kérdés, de már itt lenne az ideje :mad:

Dreamcleaver

#45
Megnéztem a 11-ig és az kell mondjam, hogy nagyon jó kis sorozat ez. A sztori ehhez a stílushoz megfelelő, a grafika és az animáció szép, és érdekesek a karakterek. Sakurai  :cool: Toono pedig  :lol: , és ahogy mondtátok, a gonoszok is szimpik, főleg a kiscsaj mikor a feje majd szétdurran mérgében. Tatsuma lehetne kicsit bőbeszédűbb, de hát ilyen a stílusa.

11-ik részben Misato picit durci lett. Mondju kaz lame volt, hogy Kisaragi nem tudta szétverni azt az átkot, de lightning-boy sec perc alatt.

Egyetlen bajom, hogy csak 13 rész. Sztem ez a sorozat simán elbírt volna 26-t. Gyak most kezdenek felpörögni a dolgok. Ráadásul 3 új kari csatlakozott a csapathoz, erre mindárt vége. Kár.

Quote from: Relunx on 2007-04-24, 22:02:31
siklara-nak:
Azért goldoltam hogy Hiyuu-Aoi páros lesz én nem Kyou-Aoi mert amikor Hiyuu randizott a zombi-csajjal, akkor Aoi-n látszottak a féltékenység jelei --> Amikor kiséri a pályaudvarra és huzza kézikocsiját, ahogy febukkan a teherautó megül Hiyuu Aoi megörül ám amikor meglátja a csajt elszomorodik és elfut...

Relunx

Sztem Aoi nem szerelmes Hiyuu-be. Csak mivel azt hiszi, hogy mindkettőjük a sorsuk rabjai, ezért tőle vár vigasztalást. Ha szerelmes, akkor inkább Kyou-be.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Calintz

Quote from: Dreamcleaver on 2007-04-29, 04:22:02
Megnéztem a 11-ig és az kell mondjam, hogy nagyon jó kis sorozat ez. A sztori ehhez a stílushoz megfelelő, a grafika és az animáció szép, és érdekesek a karakterek. Sakurai  :cool: Toono pedig  :lol: , és ahogy mondtátok, a gonoszok is szimpik, főleg a kiscsaj mikor a feje majd szétdurran mérgében. Tatsuma lehetne kicsit bőbeszédűbb, de hát ilyen a stílusa.

11-ik részben Misato picit durci lett. Mondju kaz lame volt, hogy Kisaragi nem tudta szétverni azt az átkot, de lightning-boy sec perc alatt.

Egyetlen bajom, hogy csak 13 rész. Sztem ez a sorozat simán elbírt volna 26-t. Gyak most kezdenek felpörögni a dolgok. Ráadásul 3 új kari csatlakozott a csapathoz, erre mindárt vége. Kár.

Quote from: Relunx on 2007-04-24, 22:02:31
siklara-nak:
Azért goldoltam hogy Hiyuu-Aoi páros lesz én nem Kyou-Aoi mert amikor Hiyuu randizott a zombi-csajjal, akkor Aoi-n látszottak a féltékenység jelei --> Amikor kiséri a pályaudvarra és huzza kézikocsiját, ahogy febukkan a teherautó megül Hiyuu Aoi megörül ám amikor meglátja a csajt elszomorodik és elfut...

Relunx

Sztem Aoi nem szerelmes Hiyuu-be. Csak mivel azt hiszi, hogy mindkettőjük a sorsuk rabjai, ezért tőle vár vigasztalást. Ha szerelmes, akkor inkább Kyou-be.

Hát nem tudom, nem volt neki szimpatikus amikor a félhalott csajjal láttaXD
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

siklara

Szerintem meg ott egyszerűen arról volt szó, hogy Hyuu-nak már egyszer kitálalta a titkait, mivel hasonló a sorsuk, hasonlóan nagy terhet cipelnek. Látta, hogy épp ott van és megörült, hogy talán végre valakitől némi vígaszt kaphat, aztán meglátta, hogy ő most éppen mással (a zombi csajjal) van elfoglalva. Ha Aoi szerelmes, akkor tényleg egyértelműen Kyou-ba (hányszor próbál már meg megfelelni neki :smile:), ezért nyilván nem vele fogja megosztani az ilyen jellegű problémáit, hiszen nem biztos, hogy a srác lehidalna gyönyörűségében, ha megtudná, hogy Aoi az oka mindennek és egy két lábon járó sorscsapás. :D
Aztán persze a nagy geschenk, hogy Kyou azok után is hevesen kiáll a csaj mellett, hogy mindezt megtudja Kisaragi-kuntól. Biztos van ott némi kölcsönös szimpátia, szerintem Kyou-nak is imponált, hogy a csajszi milyen elszántan és önfeláldozóan próbálkozott a csapat hasznára lenni és tartani a lelket a többiekben. ^^ Tiszta kamikaze a csaj, az tetszett a legjobban, mikor még a 3. rész környékén Kyou valami sikátorban jól lecseszte, hogy menjen már haza, ő meg röviddel utána nekiállt pattogni, hogy megvédje az addigra már elkent szájú, nála erősebb csapattagokat. :D Utána kezdett Kyou is barátságosabb lenni vele, látta, hogy Aoinak nem csak a szája járt.

Aaaaaw, mikor lesz már feliratozva a maradék pár rész?!
Az epizódok száma miatt meg kár aggódni, ha minden igaz, tényleg jönni fog a folytatás igen hamar.
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat."
(Anonymous)

KeLa

Quote from: Dreamcleaver on 2007-04-29, 04:22:02
Egyetlen bajom, hogy csak 13 rész. Sztem ez a sorozat simán elbírt volna 26-t. Gyak most kezdenek felpörögni a dolgok. Ráadásul 3 új kari csatlakozott a csapathoz, erre mindárt vége. Kár.
Nem 13, hanem 14 ;)


Amúgy meg kb. júniusban jön a folytatás, szal csak ki kell várni... :smile:

Dreamcleaver

A 14 és kevés. S2-t akarok!  :D

Amúgy gondolom ti is észrevetéttel, hogy az eddigi összes rész egy Bizonyos "Dark Law Chapter" részei. Szal elképzelhető, hogy később lesz egy másik 13-14 részes fejezet. Vagy lehet, hogy van neki mangája, és az sokkal hosszabb, mint az anime.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Venom

Összesen 5 típusú Law van (Dark, Demon, stb), úgyhogy ez elméletileg 5x14 részt jelent.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Venom

Shinsen-Subs ismét az élen, megjött a 12. és a 13. epizód is szépen feliratosan! Mivel nem tudom hogyan kell torrentet linkelni (legalábbis most nem vesződök vele), tessék szépen elnézni a http://www.shinsen-subs.org/ oldalra.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

KeLa

Quote from: Venom on 2007-05-02, 14:56:21
Shinsen-Subs ismét az élen, megjött a 12. és a 13. epizód is szépen feliratosan! Mivel nem tudom hogyan kell torrentet linkelni (legalábbis most nem vesződök vele), tessék szépen elnézni a http://www.shinsen-subs.org/ oldalra.
Tudtam h így lesz, és végre itt van! kösz h szóltál  :tezsvir:

Calintz

Igazából, most sikerült megnézni a 12es részt...és nem világos hogy ha 14 részes lesz akkor miért van máris vége a Dark Lawnak...?
Szal kicsit furin sikerült
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

KeLa

Quote from: Calintz on 2007-05-07, 18:06:54
Igazából, most sikerült megnézni a 12es részt...és nem világos hogy ha 14 részes lesz akkor miért van máris vége a Dark Lawnak...?
Szal kicsit furin sikerült
Gondolom a 13-ast is megnézted, és még nincs vége, Kodzune-t elkezdték lerángatni az ősei... gondolom még bemutatják az új ellenfelet a 14-ben...


Dreamcleaver

Wow ez tök jó! Telsesen megfeledkeztem a 12-13-ról ,így most 3 részt nézhetek egyszerre.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

KeLa

#57
Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-17, 18:43:44
Wow ez tök jó! Telsesen megfeledkeztem a 12-13-ról ,így most 3 részt nézhetek egyszerre.  :D
Annyira azért ne örülj...
Nagy meglepetés ért, amikor megnéztem az utolsó részt. Mintha teljesen más animét néznék, sztem valami másik csapatra bízták és elmentek szabadságra :wtf:
Azt eddig is észrevettem h a minőség nem tökéletes - kicsit homályos, de valahol írták h ez már így ment le a TV-ben is, végül is nem volt vészes... de ez. Na mindegy, azért nagyon jó kis sorozat ez, ettől függetlenül tovább fogom nézni majd júliusban.

Tokyo Majin Gakuen Kenpuchou Tou - The Martial Fist Chapter :whoah:

:D
Quote from: Shinsen-SubsSo, I know none of you were waiting for this one, but here it is anyhow, the final (for now) episode of Tokyo Majin.

Disclaimers:
a) We are not responsible for the horrific animation quality of this episode
b) We are not responsible for the horrific misspelling of "Cooking"

Dreamcleaver

Uhh...hát igen. A 12-13 rész nagyon jó volt, na de a 14-es...hát ez kritikán aluli munka volt. A túl erős színek és szaturáció nem tudom, hogy eredetileg ilyen e, vagy csak a shinsenes srácok k*rtak el valamit, de ezek a szörnyen megrajzolt arcok, és elcsúszott animációs fázisok...hát nem semmi. Meg azt sem értettem ,hogy néhol a kép fele miért volt ilyen fekete homályba borítva. Na mindegy. Jöhet a kövi chapter.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

KeLa

Tokyo Majin Gakuen Kempucho To Kenbu Hen - 27.07.2007  :hopp: