Main Menu

Spice and Wolf

Started by LuckyDingo, 2008-02-07, 23:09:39

Previous topic - Next topic

LuckyDingo

Spice and Wolf TV ~ Okami to Koshinryo



Nah ez egy igen aranyos és nyugis animének indult, de mégis tetszett.
A történet a középkorban játszódik valahol Európában. A főszereplőn Craft Lawrence névre hallgat, foglalkozása vándor-kereskedő. Az egyik ismerős városnál, ahol megáll pihenni, egy érdekes szerzemény szegődik mellé. Az ő neve Horo /miatta nézem sztem a sorozatot XD/ a farkasisten. Ő a város istene, aki a jó termésért felel, de már szinte senki nem veszi komolyan, csak amolyan mendemonda és egy ünnepség miatt emlékeznek rá. Szal ez a kislány, úgy dönt, hogy elegett tett már az emberekért és már ők is képesek eltartani magukat, tehát szeretne visszamenni a szülőhelyére északra. Ebben Lawrence segít neki némi rábeszélés után. És hát kiderül, hogy Horo nem csak szép, de okos, így sokat segít a profitszerzésben is Lawrencenek..

Ami megfogott a sorozatban, az először Horo volt /ki ne tudna ellenállni egy vörösszemű, fülekkel és /farkas/farokkal rendelkező csajnak.. mert szerintem aranyos :P/, másodszor pedig az, hogy tök nyugis és mégis érdekes. Hasonló érzés fogott el, mint a Seirei no Moribitonál, azaz utazgatnak és közben megtudunk ezt-azt, de mégsem unalmas imho.
Akció eddig nem nagyon volt, de még lehet, mert az egyház üldözi a pogány isteneket és az 5.részben már felfigyeltek Horo-ra.

Én az Ayako-féle subbal nézem egyébként/az 5.et mástól néztem, de a Zero-Infinity-féle nem jött be annyira/:
http://a.scarywater.net/ayako/

12 részes kis sorozat lesz, mint említettem eddig 5 részt adtak ki, de úgy érzem megérdemel egy topicot/főleg, hogy úgy látom, hogy nem csak nékem jön be :P/. :)

Solid Snake

Eddig még mindig csak az első részt tudtam megnézni, pedig sorban szedem a HDTV-s anyagot. Szerintem ebből majd dara lesz, ha kijön mind a 12 rész. Mindenesetre nyugtató animének tartom.  :jee:

Quote from: LuckyDingo on 2008-02-07, 23:09:39
/ki ne tudna ellenállni egy vörösszemű, fülekkel és farokkal rendelkező csajnak :P/

Ouch.

Én

Quote from: LuckyDingo on 2008-02-07, 23:09:39
farokkal rendelkező csaj
Én meglennék nélküle, de te tudod. :D

LuckyDingo

Quote from: Én on 2008-02-07, 23:44:48
Quote from: LuckyDingo on 2008-02-07, 23:09:39
farokkal rendelkező csaj
Én meglennék nélküle, de te tudod. :D
Haha :P Akkor pontosítok.. Farkas-farok.. Arra céloztam, hogy aranyos :P

Flaser

Én magnában kezdtem el olvasni, sztem. jobb mint az anime, de majd meglátjuk.
Egyébként ez is regény adaptáció, s azt már most lehet tudni, hogy a cselekény középpontjában nem akció, hanem a kereskedés mikéntje, a társadalmat mozgató erők vizsgálata és végső soron ami a történet igazi magját adja: a két főszereplő egyedi kapcsolata áll.

Ez utóbbi sztem. a Crest of the Strars óta a legjobb ilyen jellegű történet.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

minuszmiki

Most néztem meg az ötödik részt, továbbra is a kedvencem a téli szezonból. Egyrészt ugye ott van Horo, ritka jó női karakter, másrészt egész érdekes témával foglalkozik, harmadiknak pedig a hangulat. Érdekes egyébként, hogy a Seirei no Moribito, ami tényleg hasonlít sok aspektusában, egyáltalán nem tetszett, ezt meg el bírnám nézni nagyon sokáig.

Lokids

Quote from: Flaser on 2008-02-08, 11:57:14
Ez utóbbi sztem. a Crest of the Strars óta a legjobb ilyen jellegű történet.

Ha csak fele olyan jó lesz már megérte megnézni.

kikuchiyo

Quote from: minuszmiki on 2008-02-09, 06:33:54
I LUUUV MAH TAILS
Fix'd

Lehet, hogy nem álmosan kéne néznem (és az se ártana, ha nem csak minden második szót érteném (BAWWWW)), de valahogy nem tudok igazán "elmerülni" ebben a sorozatban. Horo hirtelen hangulatváltásai is erőltetettnek tűnnek.

Failure is the default option

Prof. William

Végül is ő egy farkas... Az lenne fura ha végig kőhideg lenne... :)

kikuchiyo

Ep. 6:

:eek: Azt kell mondjam, hogy jó rész volt. Nem csoda, hogy Lórenszü összecsinálta magát Horo kis bemutatója láttán...
Kár, hogy az animáció erősen koreai néhol.
Failure is the default option

Rin

Megnéztem az első részt, vagyis inkább próbáltam, mert többször leállítottam. Valahogy nagyon untatott. A többi rész is hasonló?

kikuchiyo

Ha az első részt unalmasnak találtad, valószínűleg a többit is annak fogod :/
Failure is the default option

Prof. William

Vajon a sok kamatszámítás és hozambecslés között a végén azért lessz egy kis "Tail feel so good?"  :D

LuckyDingo

Nah 6os egy jó rész volt :D Horo egy állat.. az aranyos volt, mikor a kutyákat elijesztette, meg az a rész is bejött, amikor Lawrence félmeztelenül lefutott  és közben sorolták, hogy Horo miket vett XDDDD Hirtelen nemtudtam, hogy örül-e, hogy  Horo nem veszett el, vagy éppen azon aggódik, hogy a pénzét költik XD

minuszmiki

Quote from: LuckyDingo on 2008-02-15, 12:30:19
Nah 6os egy jó rész volt :D
Aláírom, Horo pwnz them all.  :jee:

White SeeD

Kíváncsi vagyok mi lesz a legvégén.

[spoiler=cute][/spoiler]
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

kikuchiyo

Tail feels so good~~~ 08

Egész élvezetes rész volt. Jellemző, hogy hiába van Lórenszü nagy tapasztalattal bíró mesterkereskedőnek beállítva, ha Horo nem lenne mellette, úgy húznák át a palánkon minden alkalommal, hogy azt tanítani lehetne.

Az is figyelemre méltó, hogy az alkotók milyen kifinomult módszereket alkalmaznak a szégyentelen furry fanservice elhintésére. Aki élvezi Horo állandó farok-illegetését, az nagyon fogja szeretni ezt a részt.

BTW a 8 nem elírás, bár először én is azt hittem. A 7. rész DVD only.
Failure is the default option

White SeeD

Quote from: kikuchiyo on 2008-02-20, 22:17:51
BTW a 8 nem elírás, bár először én is azt hittem. A 7. rész DVD only.

:morci: :comp: :b+:  :Eztneked:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cobra

Mi lesz a 7., 100% fanservice? :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

withe_star

Sziasztok, én még csak a 4. részig néztem eddig a sorozatot (BSS rippjét), de őszintén meg kell mondanom, hogy ezt a pénzváltós dolgot nem igazán értem. Valaki el tudná nekem magyarázni?
Mert ha ugye csökken a pénz értéke akkor szerintem nem lehet rajta semmit sem keresni (max azáltal, hogy beijeszti az embereket, hogy nagyon csökkenni fog, és ezáltal az emberek a ténylegesen csökkent érték alatt adják el neki - de itt meg pont azt akarják elhitetni az emberekkel, hogy nő majd az értéke) Ha nő a pénz értéke, akkor lehet sokat keresni rajta, hiszen fel kell csak vásárolni egy rakat pénzt, majd amikor azokat bevonják, és cserébe a megnövekedett értékű érméket adják ki, akkor minden további nélkül többet ér a nála lévő pénz.
Persze az is lehetséges, hogy van nálad egy rakat pénz, és mivel tudod hogy csökken az értéke, túl akarsz adni rajta, így behiteted az emberekkel, hogy nőni fog az értéke, akik majd megveszik tőled. Ekkor azonban csak a veszteséged küszöbölted ki.

Érti ezt valaki, vagy csak a BSS fordítása rossz?

Cobra

Én úgy értelmeztem az 5-6. rész alapján, hogy a másik cég a pénzt kiadó uralkodó kérésére gyűjti be az érméket, hogy azokat beolvassza és kisebb ezüsttartalommal újra kiadja, így több érmét tud kiadni ugyanannyi ezüstből. Szóval itt nem a piaci érték számított, hanem hogy ki szed össze előbb több érmét, amit az uralkodó kénytelen valamilyen ellenszolgáltatással megvásárolni.

Ja, és ahogy olvastam, a 7. rész valóban fanservice lesz (bár a képek alapján a 8. is megmozgatja a piszkos fantáziákat) :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

withe_star

Nem tudom, tudjátok-e, de a középkorban a királyi jövedelmek sokszor abból álltak elő, hogy az uralkodó bevonta a forgalomban lévő érméket (tehát azokat mindenki köteles volt beszolgáltatni), majd azokból az érmék ezüst-tartalmának csökkentésével több érmét veretett. Az érméket visszaadta a korábbi tulajdonosainak, viszont mivel több érmét veretett, így a maradékot megtartotta magának, s ezáltal jutott jövedelemhez.

Tehát nem megvásárolta az érméket - mivel akkor semmi értelme nem lenne az ezüst-tartalom csökkentésének -, hanem kötelezően bevonta azokat. Az emberek pedig azért adták oda a régi érméket, mivel a király ezután másfajtákat veretett, tehát a régi érméket a forgalomban már nem lehetett felhasználni, csak az újakat.

Alkyra

Igen a 7. részben Lawrence s Horo....közelebbről is megismeri egymást ha értitek mire gondolok.^^

LuckyDingo

Quote from: Alkyra on 2008-02-26, 21:31:39
Igen a 7. részben Lawrence s Horo....közelebbről is megismeri egymást ha értitek mire gondolok.^^
Ez komoly, vagy csak így gondolod? :D ha van valami sauce róla, akkor idevele X3

Prof. William

Ez komoly? A 7 csak DVD-s részben van egy kis "Tail Feel So good?"  :szemuveges: mert ha sima ecchi-fanservice lenne akkor nem raknák DVD-re...

Alkyra

Quote from: LuckyDingo on 2008-02-26, 21:47:41
Quote from: Alkyra on 2008-02-26, 21:31:39
Igen a 7. részben Lawrence s Horo....közelebbről is megismeri egymást ha értitek mire gondolok.^^
Ez komoly, vagy csak így gondolod? :D ha van valami sauce róla, akkor idevele X3

Elvileg Anon checkolta s igen az lesz.(saucot nem tok adni.a topic 4chanon volt tegnap estefele..)
S én is úgy gondolom, hogy lehetősen...érdekes lesz az rész.^^ bár másik szempontból nézve ez sem egy utolsó üzleti fogás, ogy megvegyék dvdt..(bár minket ez nem érint.^^ úgyis le fogom tölteni s meg fogom ezt nézni mégegyszer.XD)

kikuchiyo

Azt nem tudom, hol checkolta Anon, merthogy csak májusban jön ki az a DVD...
Failure is the default option

Alkyra

Quote from: kikuchiyo on 2008-02-26, 23:07:54
Azt nem tudom, hol checkolta Anon, merthogy csak májusban jön ki az a DVD...

Dun' Ask me.

Zsiga

1. Anon buzi.
2. Anon pofátlanabbul hazudik mint én.
3. Ebből a sorozatból pr0n fanservice-t csinálni kb. olyan lenne mint a Kino no Tabi-ból raep hentai-t. (Btw. DO WANT mindkettő... :angyali:)

White SeeD

Ep10: Elég kevés volt a tails feel sooo goood rész :frown: Helyette dráma.
AniDB-n meg csak 12 részesre írják, és ez a 10es volt. Két évad lesz, vagy csak beírták a legelején azt majd elválik meddig megy a dolog alapon?
Mert mondjuk köv részben Horo jóvoltából eladják az összes páncélt (Már sejtem min töri a fejét a kis aranyos), és egy rész maradna lezárni az egészet....
Vagy a pásztorlány bezavar valahogyan bezavar és megölik Horot. Bár erre meglehetősen kicsi az esély, de mivel animeról van szó simán előfordulhat.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6