Main Menu

Spice and Wolf

Started by LuckyDingo, 2008-02-07, 23:09:39

Previous topic - Next topic

LuckyDingo


kikuchiyo

Ez a 12. rész meglehetősen jó volt.

Wolves. LOTS of wolves.

Szerk&repost:

Úgy látszik, a végére már csak én maradtam, aki nézi is ezt az animét.
Sajnos a népszerűségnek ez a látszólagos csökkenése jól korrelál azzal a szinttel, amire a sorozat végül is belőtte magát: pár kellemes momentumtól eltekintve stabilan középszerű.

Maga az utolsó rész sem volt maradandó élmény. Az előző rész végén beígért nagy farkasfightot egyszerűen lespórolták (ami még akkor is kár, ha a könyvben is így volt), és elég simán lerendezték a konfliktust a csúnya bácsikkal. Az animáció, ahogy korábban sokszor, ezúttal is koreai volt.
Nyitva hagyták a folytatás lehetőségét, és bár alapanyag lenne (ha jól tudom, a 7 kötetből kettőt filmesítettek meg), a mérsékelten lelkes fogadtatást elnézve kétlem, hogy bele fognak vágni.

Összesített értékelés: tail feels so good... but not good enough.
Failure is the default option

LuckyDingo

Én is nézem, de nincs mit hozzászólni :S A 12.részig láttam és elég gáz, ha lehagyják a fájtot :( A könyvről valami infot be tudnál vágni ide? plz? :)
Egyébként még minidg úgy gondolom, hogy a téma jó és jobban meg lehetett volna ezt csinálni, de így jártunk.. kár érte. Azért Horot szeressük :D Én így az utsó rész nélkül 6/10et adok rá

minuszmiki

Nézem még én is, de sajnos tényleg középszerűségbe fulladt, pedig jó lehetőségek voltak benne. Horo persze továbbra is jó. :)

kikuchiyo

Quotebegan as a light novel series written by Isuna Hasekura, with illustrations by Jū Ayakura. Originally, Hasekura entered the first novel in the series into MediaWorks' twelfth Dengeki Novel Prize in 2005 and the novel won the Silver Prize.[8] Afterwards, MediaWorks published the first novel on February 10, 2006, and as of February 10, 2008, seven volumes have been published under MediaWorks' Dengeki Bunko label. The tagline for the novels is "Merchant meats spicy wolf.", an example of Engrish. The author of the novels has commented that what "meats" in the tagline really means is kept a secret, alluding to a possible intentional misspelling of "meets".[9]

Az első kötet az első 6 rész, a második a második hat.
Úgy tudom, néhány eseményt kissé megváltoztattak, sűrítették a cselekményeket és összevontak karaktereket az animében.

Fordításról (akárcsak készülőről) nem tudok. Az első kötetet kezdtem el moonspeakül olvasni, jó lassan megy. :)
Failure is the default option

Dreamcleaver

Én nem nézem, de szerintem is biztos középszerű, viszont Horo kawaii mert furry.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

LuckyDingo

Wikin nézegettem és ezen jót derültem :D
QuoteA dating and peddler simulation visual novel based on the series will be released on June 26, 2008 under the title Spice and Wolf: Holo's and My One Year. The game is made by MediaWorks playable on the Nintendo DS. The player assumes the role of Craft Lawrence as he travels around with Holo for a period of one year in the game. The story will differ from that of the original novels or anime and is being presented as an additional Spice and Wolf world. Ami Koshimizu provides the voice of Holo in the game. The game will be released on the same day in limited and regular editions; the limited edition will be sold at a higher price, but comes with a life-sized poster of Holo.

kikuchiyo

Quote from: Dreamcleaver on 2008-03-29, 02:34:29
Én nem nézem, de szerintem is biztos középszerű, viszont Horo kawaii mert furry.

YIFF IN HELL


Még azt is írja a wiki, hogy a manga első kötete tegnapelőtt fog kikerülni a standokra.

BTW aki arra kíváncsi, hogy az egyes részekben mit változtattak meg a könyvhöz képest, az olvassa el a Random Curiosityn a kommenteket, általában beírja valaki.
Failure is the default option

Cobra

#38
Nézem én is, csak a BSS meg I-Z verziót inkább kerültem. Sudo meg ma adta ki a 12-t, Ayako meg a hónapban nem adott ki részt a 10. után. Tetszik, csak sajnos látni rajta, hogy 13 részbe próbáltak belesűríteni egy történetet, amihez 26 is kevés lenne.

ed: Na kijött az Ayako-s 13, nekem tetszett a sorozat, remélem folytatják jövőre. Elvégre nincs befejezve.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Failure is the default option

Alkyra

 a 7. rész mikor jönn ki?

White SeeD

A DVD megjelenési dátumait nézve nem mostanába :frown:

http://www.spicy-wolf.com/DVD/dvd.html
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Alkyra

tsk.

Én megígértem magamnak, hogy nem folytatom addig, míg nem jönn ki a 7. rész. Nem baj, lesz mit nyáron majd nézni legalább.
Most úgyis a Shana Second-en csorgatom a nyálam.(a felétől kezdve qrvajó lett. jó döntés volt megszakítani a sorozatot, mert így alig emlékszem valamire a high-school shit részéből s csak a OH GOD SHANA IS HOT jönn le a látványos fightokból.XD)

smash++

Én is megnéztem, csak megvártam az össze sudo részt :)
Nekem nem okozott ekkora csalódást. Tény és való, hogy a farkas fight hiánycikk, de nekem elsőre le se esett hogyan intézte el a dolgokat ott a sok farkassal és a nagy gézen gúzzal  ::) ,pontosabban rosszra gondoltam  ^^

Viszont valahogy nem olyan volt a sorozat már az elejétől, hogy itt sok vérengzés lesz meg gyilkolászás. Lawrence nagy haással volt Horo-ra... :frown:
Amit igazán minuszként a számlájára tudok írni, hogy nincs bimbó  :D és túl rövid az anime...
Nekem nagyon tetszett és bízok egy folytatásban,mert ez a történet kevés volt.

White SeeD

Kint a 7. rész.
Hátő, egyáltalán nem volt benne több fanservice mint szokott. ::)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cobra

Én még várok valami jobbra, mint a BSS.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Alkyra

Quote from: White SeeD on 2008-06-03, 16:24:24
Kint a 7. rész.
Hátő, egyáltalán nem volt benne több fanservice mint szokott. ::)

Nah végre! mostmár végig tudom nézni a sorozatot!!!:) (aki talán emlékszik az tudja, hogy nem néztem tovább a sorozatot, mert én sorba szerettem volna nézni a részeket:))

Soldier

Quote from: Alkyra on 2008-06-05, 09:58:23
Quote from: White SeeD on 2008-06-03, 16:24:24
Kint a 7. rész.
Hátő, egyáltalán nem volt benne több fanservice mint szokott. ::)

Nah végre! mostmár végig tudom nézni a sorozatot!!!:) (aki talán emlékszik az tudja, hogy nem néztem tovább a sorozatot, mert én sorba szerettem volna nézni a részeket:))

en meg else kezdtem addig  :kocc:
köcce

Prof. William

Quote from: White SeeD on 2008-06-03, 16:24:24
Kint a 7. rész.
Hátő, egyáltalán nem volt benne több fanservice mint szokott. ::)


Pedig a fanok hogy vágytak egy kis "tail feel so good" -ra. :)

Alkyra

Quote from: Prof. William on 2008-06-05, 18:09:16
Quote from: White SeeD on 2008-06-03, 16:24:24
Kint a 7. rész.
Hátő, egyáltalán nem volt benne több fanservice mint szokott. ::)


Pedig a fanok hogy vágytak egy kis "tail feel so good" -ra. :)

hja.... :ejj:

Nos, csak egy kérdésem van a 13. rész után: Mikor lesz a folytatása?:)
Nagyon bejött ez az anime, mind történetében, mind a karakterek kidolgozásában.^^ Horo lett az első számú inu-girl a ranglistámon.Megyek is, keresek pár minőségi doujint, hogy csillapítsam az anime által keltett hiányt... :lul:

kikuchiyo

Szokás szerint lépést tartva az eseményekkel, megnéztem a hetedik részt - nem értem, hogy mi volt ebben olyan, amit érdemes volt a DVD-re tartogatni.
A felétől áttekertem, teljesen érdektelen rész volt.
Failure is the default option

Soldier

lehetségesnek találjátok hogy [sudo] féle verzio is lesz a 7. részböl elöbb,utobb?, illetve probaltam utánanézni de nem találtam semmi érdemesre méltot ezzel kapcsolatban?! habár ha anidb-n ennel a résznél kinyitom a "lapfület" akkor ugye ott aztirja hogy már van és hogy él is ez a fájl :confused:

KeLa

AniDB-n az a rész 6.5-nek van feltüntetve és eddig csak a BSS csinálta meg.

Soldier

Quote from: KeLa on 2008-06-11, 15:51:48
AniDB-n az a rész 6.5-nek van feltüntetve és eddig csak a BSS csinálta meg.

oh ic  ,köszi

#repost: ehhhh~ hogy jartam, mivel AniDB-n 12 résznek irjak ezert csak a 12.ig szedtem le megis neztem gyorsan erre nem eszreveszem a végén (persze hogy a 12.rész végén) hogy van még 13. is ,erre most itt "remegek" hogy milesz  :__devil:  :comp: meg masfel ora *cry*

Alkyra

Én reménykedem egy második season-ben s egy ehhez hasonló ending-ben. :angyali:

Soldier

Quote from: Alkyra on 2008-06-13, 18:06:12
Én reménykedem egy második season-ben s egy ehhez hasonló ending-ben. :angyali:

hehe , feletéb jo elgondolás  :kocc:

Cobra

Eléggé semmilyen volt ez a DVD only rész.
Az előbbi link meg 403.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Rounin

Quote from: Cobra on 2008-06-13, 21:24:52
Eléggé semmilyen volt ez a DVD only rész.
Az előbbi link meg 403.

Tessék nyomni rá egy frissítést vagy becopypastázni a linket és jó lesz. :)

Prof. William

Ez a kép nekem megvan. :) Aranyos. :)

Amúgy ilyennek kellett volna lennie a 7 résznek...

http://ddl.nyaatorrents.org/Waltz_of_the_Wolf_%5BMusashi%5D.zip

Ne féljetek tőlle jó kis sztori. :) 

Soldier

Quote from: Prof. William on 2008-06-13, 23:18:31
Ez a kép nekem megvan. :) Aranyos. :)

Amúgy ilyennek kellett volna lennie a 7 résznek...

http://ddl.nyaatorrents.org/Waltz_of_the_Wolf_%5BMusashi%5D.zip

Ne féljetek tőlle jó kis sztori. :) 

lehet kicsit erdekesen szinben tünt volna fel ha ilyen lett volna , amugy telleg "jo kis sztori"  :P